ذخیره سازی موارد محلی به صورت هوشمند ، رایانه لوحی یا هارد دیسک رایانه ، به راحتی می تواند منجر به از بین رفتن اطلاعات شخصی شما برای همیشه شود. عکس ها ، آهنگ ها ، فیلم ها ، فایل های متنی - و سایر داده های مهم که با گذشت زمان جمع آوری شده اند - اگر هارد دیسک شما فاسد شود ، یا اگر دستگاه فیزیکی شما از بین برود ، دزدیده شود یا آسیب های جبران ناپذیری وارد شود ، همه از بین می روند..


فضای ذخیره ابری

یک راه حل ساده برای حل این مشکل ، تهیه نسخه پشتیبان از داده های شما به صورت ابری است. انجام این کار چند مزیت را فراهم می کند. اولا ، این بدان معناست که داده های شما همیشه مهم نیست که شما در کجا هستید. ثانیاً ، این بدان معناست که پرونده های شما با اطمینان از اینکه چه اتفاقی برای دستگاه شما می افتد دور می شوند.

با این حال ، مانند همیشه هنگام ذخیره داده ها در سرورهای متصل به اینترنت ، نگرانی هایی درباره امنیت و حریم خصوصی وجود دارد. تهیه نسخه پشتیبان از استفاده از فضای ذخیره سازی ابری می تواند به داده های شخصی شما قربانی هکرها یا جاسوسی های دولت شود. حتی ممکن است شرکتی که داده های شما را ذخیره می کند بتواند به داده های شما دسترسی داشته باشد. بعلاوه ، هنگام انتقال ممکن است داده های شما رهگیری شوند.

در نتیجه ، استفاده از فضای ذخیره‌سازی ابری باعث می شود اطلاعات شخصی حساس شما در معرض سرقت قرار بگیرد یا سرقت شود. به همین دلیل مهم است که تفاوت بین انواع مختلف فضای ذخیره سازی ابری را بدانید ، تا اطمینان حاصل کنید که از یک امنیت برخوردار هستید.

رمزگذاری ابر ذخیره شده

این نوع از ذخیره سازی آنلاین برای پرونده هایی که در سرورهای آن ذخیره می کنید رمزگذاری می کند. امروزه همه شرکت های ذخیره سازی ابری این سطح از امنیت را ارائه می دهند. از این گذشته ، اکثریت قریب به اتفاق سطح رمزگذاری توسط این بنگاهها روی کاغذ خوب به نظر می رسد (AES 256 ، و غیره).

با این حال ، با این نوع فضای ذخیره سازی ابری رمزگذاری شده ، کلید پرونده های شما توسط شرکت cloud از طرف شما ذخیره می شود. این کار معمولاً انجام می شود تا مصرف کنندگان بتوانند در صورت بروز فراموشی یا فراموش کردن رمز عبور ، حساب خود را بازیابی کنند. این برای برخی از مصرف کنندگان بسیار مهم است ، زیرا آنها از احتمال از دست دادن تمام پرونده های خود در صورت بروز فراموشی رمز عبور خود می ترسند.

در حالی که بازیابی ممکن است برای بعضی از افراد مسئله ای باشد ، واقعیت این است که این نوع رمزگذاری از نظر حفظ حریم خصوصی و امنیت بسیار نگران کننده است. این امر به این دلیل است که به کلید ذخیره اطلاعات شما توسط شخص ثالث متکی است. در نتیجه ، از نظر تئوریکی می توان به اطلاعات دیگری توسط شخصی غیر از شما دسترسی پیدا کرد. به عنوان مثال ، این شرکت می تواند به کارمندان دولت امکان دسترسی به داده های شما را بدهد.

یکی دیگر از مشکلات موجود در این نوع فضای ذخیره سازی ابر ، وقایع حذف شده یا تعطیل شدن حساب را در بر می گیرد. اگر داده های شما توسط شرکت ذخیره سازی ابری از طرف شما رمزگذاری شده باشد ، ممکن است که داده های شما بعداً بازیابی شوند. در واقع ، شما باید به شرکت اعتماد کنید تا اصلاً آن را حذف کند و این به هیچ وجه تضمین نمی شود. در نتیجه ، حریم خصوصی داده های شما می تواند در آینده در معرض خطر باشد.

سؤال دیگر پیرامون اینکه اگر یک شرکت ذخیره سازی ابری فروخته شود یا خریداری شود چه اتفاقی می افتد. اگر این اتفاق بیفتد ، از حریم خصوصی داده های شما اطمینان حاصل نمی شود. داده های شما بصورت آزاد در دسترس شرکت ذخیره سازی ابری است - و در صورت ایجاد تغییر در خط مشی ، هر کسی که این شرکت را به عهده بگیرد ، به صورت تئوری قابل مشاهده است.

همانطور که می بینید ، مهم است که به یاد داشته باشید حتی اگر یک رمز عبور برای ذخیره سازی ابر خود داشته باشید - و این شرکت اعلام کرده است که داده های شما را رمزگذاری می کند - این تضمینی برای ایمن بودن داده های شما نیست. مگر اینکه از فضای ذخیره‌سازی ابری ایمن با رمزگذاری نهایی تا انتها استفاده کنید (e2ee) - توسط شخص ثالث یا هکر قابل دسترسی به اطلاعات شما.

فضای ذخیره سازی ابری را با رمزگذاری نهایی به پایان امن کنید

ایمن سازی فضای ذخیره سازی ابری با e2ee راه حل طبیعی برای مشکلات ذکر شده در بالا است. فضای ذخیره سازی ایمن داده های شما را به گونه ای رمزگذاری می کند که برای هر کسی غیر از شما کاملاً غیرقابل دسترسی باشد. e2ee تضمین می کند (اگر در حال کار به عنوان تبلیغاتی باشد - یعنی منبع باز و ممیزی) که شرکت ذخیره داده های شما دارای دانش صفر از داده های شما یا کلیدهای استفاده شده برای رمزگذاری آن است..

E2ee تنها شکل کاملاً امن فضای ذخیره سازی ابری است زیرا تمام داده های ذخیره شده قبل از انتقال از طریق اینترنت به سرورهای ذخیره سازی ابری توسط کاربر رمزگذاری می شوند. این راه حل ایده آل برای ذخیره داده ها بر روی ابر است زیرا این بدان معنی است که ارائه دهنده سرویس هرگز اطلاعاتی را جز داده های رمزگذاری شده نمی بیند. علاوه بر این ، به دلیل اینکه داده های شما قبل از برقراری ارتباط در اینترنت رمزگذاری شده است ، داده های شما در هنگام حمل و نقل هرگز در معرض حمله قرار نمی گیرند (مرد در حمله میانه).

نکته دیگر اینکه ، با e2ee هرگز نیازی به نگرانی در مورد اینکه آیا یک شرکت واقعاً داده های شما را حذف کرده است را ندارد اگر حساب خود را ببندید. همچنین جای نگرانی نیست که یک شرکت ذخیره سازی ابری توسط یک آژانس دولتی فروخته شود ، خریداری شود یا به آن نفوذ کند. تا زمانی که رمزنگاری پایان به پایان ارائه شده توسط شرکت قوی باشد - داده های شما در دسترس کسی قرار نمی گیرد اما شما (مگر اینکه استانداردهای رمزگذاری فعلی به نوعی در آینده ای دور در بعضی از نقاط شکسته شوند).

منبع بسته VS منبع باز

هنگامی که صحبت از انتخاب ارائه دهنده فضای ذخیره‌سازی ابری ایمن با e2ee می شود ، باید در نظر بگیرید که بسته باشد یا منبع باز. نرم افزار منبع بسته هرگز توصیه نمی شود (به خصوص برای خدمات حریم خصوصی) زیرا بررسی ادعاهای ارائه دهنده ارائه دهنده غیرممکن است.

نرم افزار منبع بسته کد منبع را به طور کامل قفل می کند. در نتیجه ، هرگز نمی تواند توسط متخصصین امنیتی به طور مستقل حسابرسی شود. در رابطه با فضای امن برای ذخیره سازی ابری ، این بدان معنی است که این سرویس می تواند در مورد حریم خصوصی و سطوح امنیتی ارائه شده دروغ بگوید. اگر یک سرویس منبع بسته است - شما باید سرویس آن را با کلمه خود انجام دهید - و این امکان وجود دارد که نرم افزار مشتری بتواند کلید اصلی شما را به شخص ثالث منتقل کند (امنیت e2ee را کاملاً از بین می برد).

کد منبع آزاد به روش خلاف کار می کند. این مجوز به گونه ای است که هر کس می تواند از کد استفاده کند. مهمتر از همه ، کل پایه کد به صورت آزاد در دسترس هر کسی است که می خواهد به آن دسترسی پیدا کند. این به محققان امنیتی اجازه می دهد تا کد را تجزیه و تحلیل و ممیزی کنند تا اطمینان حاصل کنند که هیچ گونه خطایی ، آسیب پذیری یا پشت درهای عمدی را شامل نمی شود.

هرکسی که به فضای ذخیره‌سازی ابری ایمن اهمیت دارد ، باید با دقت در نظر بگیرد که کدام سرویس را انتخاب کند. برای اینکه واقعاً ایمن باشید ، سرویس باید e2ee قوی را ارائه دهد. با این حال ، برای اینکه e2ee قابل اعتماد باشد - باید در برنامه های منبع آزاد که به درستی مورد بازرسی قرار گرفته اند نیز اجرا شود.

رمزگذاری در حمل و نقل

سرویس های ذخیره سازی ابر تمایل دارند از پروتکل TLS استفاده کنند تا پرونده های شما را از استراق سمع در حالی که در حال گذر هستند محافظت کند. TLS با انجام دستکاری با استفاده از رمزگذاری ، تأیید اعتبار و تبادل کلید ، ارتباط مستقیمی بین شما و سرورهای شرکت برقرار می کند..

حتی اگر می خواهید خدمتی را انتخاب کنید که داده های شما را از طرف شما رمزگذاری می کند ، TLS (اگر به درستی انجام شود) باید اطمینان حاصل کند که داده های شما ایمن است زیرا از طرف شما به سرورهای شرکت منتقل می شود..

با این حال ، این هنوز به هیچ وجه به عنوان خدمتی که در آن داده های خود را قبل از ارسال رمزگذاری کنید ، امن نیست. E2ee به این معنی است که داده های شما قبل از انتقال با استفاده از TLS با اطمینان مقابله شده است. در نتیجه ، نیازی به نگرانی در مورد سطوح اجرای امنیت TLS نخواهید داشت.

اگر تصمیم دارید از یک سرویس ذخیره سازی ابری استفاده کنید که داده ها را از طرف شما رمزگذاری می کند ، از طرف دیگر ، ایده خوبی است که با مراجعه به آزمایشگاه های Qualys SSL ، عملکرد رمزنگاری SSL / TLS سرویس را بررسی کنید. هر نمره ای در زیر A می تواند به معنای آن باشد که داده های شما در طول ترانزیت مورد هک شدن قرار می گیرند.

نحوه ذخیره سازی آنلاین می تواند به شما کمک کند

استفاده از فضای ذخیره سازی آنلاین به شما امکان می دهد تا فضای کافی را بر روی هارد دیسک های محلی خود خالی کنید. همچنین این بدان معناست که مهم نیست از چه وسیله ای استفاده می کنید - یا اینکه در جهان برای مسافرت در جهان چه اتفاقی می افتد - همیشه به پرونده های خود دسترسی خواهید داشت. در نتیجه ، می توانید فیلم های خود را تماشا کنید ، به موسیقی خود گوش دهید یا به پرونده های کار در حال حرکت دسترسی پیدا کنید.

استفاده از فضای ذخیره آنلاین ایمن ، به این معنی است که علاوه بر این مزایا - داده های شما نیز خصوصی و ایمن نگه داشته می شوند. این مهم است زیرا هک و جنایت سایبری بسیار پرکار است.

با ذخیره سازی ایمن داده های خود در یک طاق آنلاین ، فضای ذخیره ایمن آنلاین نیز از شما در برابر حملات نرم افزارهای مخرب یا باج افزار محافظت می کند. وقتی در اینترنت مرور می کنیم ، باز کردن ایمیل ، کلیک بر روی پنجره های بازشو و باز کردن پیوست ها ، همه می تواند به ما اجازه آلوده شدن به بدافزار را بدهد.

اگر به اندازه کافی خوشبخت نیستید که با Ransomware برخورد کنید ، ممکن است تمام هارد دیسک یا دستگاه همراه شما کاملاً قفل شود. در نتیجه ، بدون پرداخت باج قادر به دسترسی به اطلاعات خود نخواهید بود.

با ذخیره کردن تمام داده های مهم خود به صورت محلی ، به جای محلی ، دیگر نیازی نخواهید بود که دیسک محلی خود را از ویروس یا باج افزار متأثر کنید. اگر دستگاه فاسد ، شکسته ، گمشده یا دزدیده شود ، همین مسئله صادق است. با تشکر از ذخیره سازی آنلاین ، شما (و فقط شما) می توانید به داده های خود به صورت آنلاین دسترسی پیدا کنید.

ذخیره آنلاین ایمن - نتیجه گیری

اگر می خواهید از داده های خود بصورت آنلاین نسخه پشتیبان تهیه کنید ، خیلی بهتر است که با e2ee از ذخیره آنلاین ایمن آنلاین استفاده کنید. فضای ذخیره سازی ابری که در آن شما کنترل کاملی بر فرایند رمزگذاری ندارید ، برای حفظ حریم خصوصی و امنیت مناسب نیست.

از طرف دیگر ، هیچ فضای ذخیره سازی ابری با e2ee در صورت از دست دادن رمز عبور هرگز قابل بازیابی نیست. این امر به این دلیل است که شرکت ذخیره سازی ابری از رمز ورود و کلید اصلی شما آگاهی ندارد. بنابراین ، اگر رمز عبور خود را گم کنید ، به پرونده های خود دسترسی پیدا خواهید کرد.

اگر این برای شما خیلی خطرناک به نظر می رسد ، ممکن است ترجیح دهید یک راه حل سنتی تر رمزگذاری ابر را انتخاب کنید. گزینه مورد نظر شماست و بسته به شرایط شخصی شما ، این نوع ذخیره سازی ممکن است برای نیازهای شما مناسب باشد.

با وجود این ، در اینجا در ProPrivacy.com توصیه می کنیم قبل از انتخاب سرویس ذخیره سازی ابری ، همیشه سعی کنید دقیقاً درباره نحوه ذخیره داده های خود تحقیق کنید. و همچنین نوع محافظتی که شرکت ارائه می دهد ، و خواه بسته یا منبع باز باشد.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me