به ناچار ، افزایش ارزش بیت کوین باعث شده است تا صنعت جدیدی از جنایات سایبری به وجود بیاید. مجرمان آنلاین ، کاربران ساده اینترنت را هدف قرار می دهند تا باعث شوند بیت کوین خود را از دست ندهند.امنیت بیت کوین کوچک

در این مقاله لیستی از محبوب ترین کلاهبرداری های مربوط به رمزنگاری به شما کمک می کند تا هنگام برخورد با معاملات بیت کوین ، دانه را از آن جدا کنید..

مبادلات بیت کوین جعلی

هر زمان که با تبلیغی مواجه شدید که قول می دهد بیت کوین ها را با قیمت کم به شما بفروشد ، آگاه باشید که ممکن است سعی کند شما را به یک وب سایت مبادله رمزنگاری رمزنگاری شده فریب دهد. نکته اصلی که هنگام بازدید از هر سرویس تبادل نظر باید بدانید این است که آیا از HTTPS استفاده می کند. اگر آدرس وب با HTTPS شروع شود ، نشان می دهد که همه تعامل های مرورگر وب و سرویس شما رمزگذاری شده و کاملاً ایمن هستند. در صورت HTTP ، استفاده از این نوع مبادله خطرناک است.مبادلات بیت کوین جعلی

یکی دیگر از علائم سرویس تسویه حساب ، PayPal به BTC مبادله ارز است. اینگونه وب سایت ها فرم وب را برای شما فراهم می كنند تا ایمیل PayPal و مبلغ پولی را كه می خواهید خرج كنید تایپ كنید. پس از آن ، یک کد QR برای تأیید معامله به نظر می رسد. با این حال ، به جای دریافت بیت کوین های خود ، فقط حساب پی پال خود را دزدیده می کنید.

کیف پول های سرکش Bitcoin

تشخیص کیف پولهای سرکش بیت کوین کمی دشوارتر است ، زیرا هدف اصلی هر کیف پول ، ذخیره BTC به جای تجارت آن است. بنابراین ، این نوع کلاهبرداری به طور کلی به سود فوری پولی هدایت نمی شود. در واقع ، آنها اغلب به دنبال فریب شما در نصب بدافزارهایی هستند که می توانند داده های حساس را سرقت کنند.کیف پول های سرکش Bitcoin


برای شناسایی کیف پول های کلاهبردار ، به دنبال علائم مشکوک باشید. اگر قبلاً از این سرویس استفاده کرده اند ، از افرادی که به آنها اعتماد دارید سؤال کنید. بررسی ها و نمرات آنلاین را بررسی کنید.

اگر کیف پول بیت کوین کاربردی برای بارگیری است ، آن را برای کد مخاطره آمیز بررسی کنید. سایت هایی مانند VirusTotal می توانند با استفاده از دوجین ضد ویروس بطور همزمان ، باینری های نرم افزاری را برای عفونت های شناخته شده اسکن کنند.

فیشینگ

فیشینگ احتمالاً رایج ترین کلاهبرداری در دنیای آنلاین است. هدف آن در رابطه با بیت کوین این است که شما را برای بازدید از وب سایت سرکش استتار شده به عنوان یک سرویس شناخته شده و قانونی استفاده کند. با مراجعه به خدمات شبه ، شما در معرض خطر نه تنها از بین رفتن بیت کوین خود هستید بلکه تمام داده های حساس خود را به خطر می اندازید ، به همراه سرقت هویت خود.رمزنگاری فیشینگ

ممکن است پیام ایمیل مخرب فیشینگ ناشی از یک سرویس تبادل یا کیف پول شما با استفاده از آن باشد. کلاهبرداران سایبری می توانند اطلاعات شخصی شما را بعد از یک نقض داده بزرگ مانند هک بدنام یاهو بدست آورند.

دستورالعمل اصلی این است که از کلیک بر روی لینک های داخل ایمیل جلوگیری کنید. یک لینک دهنده مخرب می تواند کاملاً اصیل به نظر برسد. از چندین مرحله تغییر مسیر استفاده می کند تا سرانجام شما را به سایتی که توسط هکرها کنترل می شود برساند. برای دوری از این خطر ، URL ها را مستقیماً در مرورگر خود تایپ کرده یا از بوک مارک های خود استفاده کنید.

همچنین باید به پیوست های ایمیل با Attachments ویروس هایی مانند باج افزار را تحویل دهید.

کلاهبرداران همچنین ممکن است از تبلیغات وب یا سئو سیاه استفاده کنند تا شما را به بازدید از مبادله جعلی یا کیف پول بیت کوین در حالی که اصطلاحات Googling مانند "Buy Bitcoin" یا "Exchange Bitcoin" استفاده کنید. سایتهای به دام افتاده غالباً در بین نتایج جستجوی برتر ظاهر می شوند. دوباره ، از VirusTotal استفاده کنید تا بررسی کنید که وب سایت ها در امان هستند.

طرح های بیت کوین پونزی

وب سایت های خاصی معاملات وسوسه انگیز BTC را پیشنهاد می دهند. آنها برای اینکه حقیقت باشند بسیار خوب به نظر می رسند دلیلش این است که بر اساس ادعای آنها ، شما می توانید BTC خود را دو برابر افزایش دهید تا روز بعد. این یک طرح معمولی پونزی است. به محض ارسال بیت کوین ، احتمال بازگشت شما حتی به مقدار اولیه بسیار کم است.طرح های بیت کوین پونزی

اینگونه وب سایتها معمولاً شامل برنامه های ارجاع می شوند که به اعضای خود اجازه می دهد تا از هدایای مشتری جدید درآمد کسب کنند. به همین ترتیب ، یک لینک ارجاع در URL ها در رسانه های اجتماعی باید به عنوان یک علامت هشدار دهنده عمل کند. پیوندهای ارجاع به این شکل است: website.com/؟ref=826.

وعده های نادرست از استخراج ابر

استخراج ابر مربوط به مدلی است که در آن افراد با هم گروه می شوند و برای اجاره تجهیزات معدن بیت کوین پول در می آورند. این ایده عالی و کاملاً قانونی است. با این حال ، کلاهبرداران کلاهبرداری خود را برای جذب علاقه مندان آغاز می کنند و درنهایت بازده کمتری به جای اینکه وعده های خود را حفظ کنند ، بازده کمتری به دست می آورند.وعده های نادرست از استخراج ابر

برای جلوگیری از کلاهبرداری در معدن ابری ، به شاخص های احتمالی ریسک نزدیک نگاه کنید. از خدمات بازاریابی شده از طریق لینک های ارجاع دوری کنید. مطمئن شوید که وب سایت وقتی صحیح است که استخدام استخراج از معدن برای چه کسانی استخدام می شود ، چه کسی این کار را انجام می دهد و چه میزان درآمدی را می توانید دریافت کنید. یک سرویس حرفه ای به طور کلی شامل یک داشبورد برای مدیریت فرآیند و نظارت بر تمام عملیات است.

سرقت های معاملات حضوری

سرقت بیت کوین در دنیای آنلاین گسترش می یابد. با قوانین جدید و کنترل تجارت در زمینه رمز و رازداری در برخی نقاط جهان ، شهروندان ممکن است به روش معمول در خرید و فروش بیت کوین مشکلی داشته باشند. این چالش ها اقتصاد بیت کوین را برای شروع مهاجرت آفلاین تحریک کرده است. معامله گران برای انجام مبادلات به صورت رو در رو شروع می کنند.در سرقت های معاملات شخص

تعدادی از موارد نشان می دهد که مبادله بیت کوین بین همسالان تا چه اندازه خطرناک است. در آوریل 2017 ، یک کارآفرین از هند هنگامی که سعی کرد BTC را با قیمتی بسیار پایین خریداری کند ، سرقت کرد. وی در یک مرکز خرید با نمایندگان فرضیه ملاقات کرد. کلاهبرداران سپس او را ربودند و سرقت کردند.

درسی که می توانید از این نوع حوادث آفلاین در فضای مجازی بیاموزید این است که بهتر است از ملاقات افراد ناشناس به صورت شخصی برای مبادله BTC خودداری کنید ، به خصوص هنگام حمل مبالغ زیادی.

امنیت بیت کوین: نتیجه گیری

دنیای بیت کوین در حال رشد است. اگر قصد دارید بخشی از آن باشید ، امیدوارم که مراحل فوق به شما کمک کند در حین تجارت و استفاده از BTC خود ایمن و ایمن باشید..

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me