اخیراً ما یک مرور کلی بر روی سیستم عامل روتر سفارشی انجام دادیم اما قادر به فراتر از سطح آن نبودیم زیرا روتر نداریم که بتواند انواع سیستم عامل را اجرا کند. ما در حال حاضر به اندازه کافی خوش شانس بوده ایم که از محبوبیت Asus RT-N66U با دوستان خود Sabai Technology استقبال کنیم..

ما تصمیم گرفتیم که OpenWRT را شامل نکنیم زیرا بالاتر از حد اکثر مردم است و در عوض تصمیم گرفته ایم که سیستم عامل سهام را به عنوان پایه ای برای مقایسه قرار دهیم..

1. نگاه سریع

دلیل اصلی نصب نرم افزارهای سفارشی بر روی روترهای خود این است که خدمات اضافی را ارائه می دهد که در پیکربندی سهام موجود نیست یا به دلیل اینکه مایل به بهینه سازی یک منطقه خاص از عملکرد هستند. در اینجا نگاهی گذرا به انواع سیستم عامل مورد نظر خواهیم داشت. اگر فقط به یک مقایسه اساسی علاقه دارید ، می توانید مقاله ذکر شده در ابتدای این پست را نیز مشاهده کنید.

سیستم عامل بورس این نرم افزار بورس است که روترها با ساخت و مدل متفاوت هستند و متفاوت هستند. Asus N66U از ویژگی های پیشرفته زیادی برخوردار است به این معنی که سیستم عامل سفارشی به اندازه روترهای کم مصرف ، افزودنی اضافی در اختیار شما قرار نمی دهد..
DD-WRT رایج ترین سیستم عامل سفارشی تا کنون به دلیل پشتیبانی سخت افزاری گسترده و جامعه گسترده ای که در اختیار دارد. سیستم عامل اجازه می دهد تا بسیاری از افزودنیها را که می توانید از آنها استفاده کنید و انعطاف پذیری زیادی را برای هر آنچه که مایل به استفاده از آن هستید ، به شما می دهد. همچنین تعدادی ساخت مختلف نیز وجود دارد که دوباره امکان انعطاف پذیری بیشتر و پشتیبانی سخت افزاری را فراهم می کنند. روترهای پیش از فلش را می توان از FlashRouters خریداری کرد یا برخی از ارائه دهندگان VPN نیز آنها را به فروش می رسانند.
گوجه فرنگی گوجه فرنگی دارای بسیاری از ویژگی های موجود در DD-WRT است اما در پشتیبانی سخت افزاری محدود است (شما فقط قادر به نصب آن در روترهای Broadcom هستید). گوجه فرنگی این مزیت را دارد که نیازی به راه اندازی مجدد پس از اکثر تغییرات - که یک مشکل رایج در سیستم عامل های دیگر است - و همچنین به طور کلی برای ردیابی عملکرد و راه اندازی VPN بهتر است. اگرچه گوجه فرنگی دارای تعدادی شاخه مختلف است که ما از TomatoUSB / Shibby استفاده خواهیم کرد زیرا آن را (به نظر ما) گردترین است.
سیستم عامل Sabai Sabai OS یک ساخت گوجه فرنگی پیشرفته است که توسط فناوری Sabai Technology ساخته شده است و هدف آن بهینه سازی تنظیمات و سرعت های VPN است. آنها همچنین برخی از ویژگی های منحصر به فرد مانند Gateways را دارند که به شما امکان می دهد تعیین کنید کدام وسیله متصل به روتر شما از VPN استفاده می کند و کدام یک از آنها نیست. اگرچه منبع باز از تیم پشتیبانی اختصاصی خود برخوردار است هرچند این هزینه اضافی نیز در پی دارد.

2. نصب

در هنگام نصب ، دو بخش مختلف را در نظر خواهیم گرفت. نصب سیستم عامل چقدر ساده است و نصب لوازم اضافی روی سیستم عامل به راحتی امکان پذیر است تا بتوانید حتی از روتر خود استفاده کنید.

2.1 سیستم عامل

نصب از روتر به روتر متفاوت خواهد بود اما روند آن به طور کلی یکسان است و از شما می خواهد که ابتدا حافظه NVRAM را پاک کرده و سپس از گزینه ارتقا (با استفاده از رابط کاربری گرافیکی سیستم عامل) برای بارگیری سیستم عامل جدید / به روزرسانی مورد نظر خود استفاده کنید. با N66U ، فرایندها مشابه هستند ، از آنجا که این یک مدل نسبتاً پیشرفته است و دارای یک منوی تنظیم مجدد ویژه است که این روند را مستقل از سیستم عامل شما نصب می کند و بدین ترتیب هر یک را به آسانی به عنوان دیگر تبدیل می کند. ما قبل از شروع کار Googling را برای روتر خود توصیه می کنیم زیرا می تواند تا حدی متفاوت باشد. مدت زمان لازم برای اجرای نصب سیستم عامل 15 دقیقه است اما توصیه می کنیم حداقل یک ساعت زمان را کنار بگذارید زیرا برای یافتن سیستم عامل نیاز دارید و حداقل تنظیمات اصلی را بعد از نصب تنظیم کنید..


همانطور که در جدول زیر نشان داده شده است که سیستم عامل می تواند در اندازه بسیار متفاوت باشد. باید توجه داشته باشیم که هر دو DD-WRT و Tomato به اندازه 2MB کوچک هستند بنابراین می توان در روترهای قدیمی / کمتر قدرتمند نصب کرد. اندازه سیستم عامل می تواند از اهمیت بیشتری برخوردار باشد زیرا فضای بیشتری که می گیرد فضای کمتری را برای نصب کدها و افزودنی های اضافی در روتر خود مهم می کند. استفاده کامل از فضای روی روتر شما نیز می تواند سرعت آن را محدود کند. بنابراین ، خوب است بدانید که همه سیستم عامل های سفارشی در مقایسه با سیستم عامل سهام بطور قابل توجهی کوچکتر هستند حتی اگر عملکرد بیشتری دارند.

سیستم عامل کجا پیدا میشه اندازه (برای N66U)
موجودی وب سایت سازنده 25.1 مگابایت
DD-WRT روترهای پشتیبانی DD-WRT 7.46MB (مگا)
گوجه فرنگی (Shibby) گوجه فرنگی توسط لیست ShibbyRouter 11.7MB (AIO - همه در یک)
سیستم عامل Sabai وب سایت فناوری Sabai GitHub یا Sabai 6.45 مگابایت

2.2 اضافی

با وجود همه سیستم عامل سهام ، می توانید از PuTTy (یا مشابه) برای نصب افزونه های روتر خود استفاده کنید. ما این کار را با نصب Transmission (مشتری تورنت) در هر سه بنگاه تجاری انجام دادیم. انجام این کار در همه آنها آسان بود اما برای Sabai باید آدرس IP روتر را به 192.168.1.1 تغییر دهید تا کار کند (یا پرونده های پیکربندی انتقال اما این کمی سخت تر است). راهنماهایی که ما استفاده کردیم برای DD-WRT و در اینجا برای Tomato / Sabai بود.

اگر قصد دارید با روتر خود بازی زیادی انجام دهید ، بنابراین توصیه می شود برخی دستورات اساسی لینوکس را بیاموزید زیرا این امر به شما کمک می کند دقیقاً چه اتفاقی می افتد.

3. قیمت گذاری

از لحاظ تئوریکی ، همه سیستم عامل رایگان است اما در صورت نداشتن روتر مورد نظر برای استفاده ، می توانید روترهای از پیش فلاش را خریداری کنید. قیمتهای نمایش داده شده در اینجا مخصوص Asus RT-N66U است اما به طور مشابه برای روترهای مختلف کاملاً مناسب است.

سیستم عامل بورس این ارزان ترین قیمت است زیرا هیچ مرحله اضافی برای انجام وجود ندارد. می توانید مستقیماً از تولید کننده خریداری کنید یا با ارزانترین قیمت در اینترنت جستجو کنید. در حال حاضر 179.99 دلار در آمازون.
DD-WRT شما می توانید آن را برای خرید خود از طریق FlashRouters با قیمت 249.95 دلار آن را نصب کنید
گوجه فرنگی شما می توانید آن را برای خرید خود از طریق FlashRouters با قیمت 249.95 دلار آن را نصب کنید
سیستم عامل Sabai می توانید آن را خودتان نصب کنید یا از طریق Sabai Technology با 289.99 دلار خریداری کنید که با استفاده از آن پشتیبانی عالی و ضمانت سخت افزاری عالی را برای یک سال دریافت می کنید (در غیر اینصورت 75 دلار و در صورت نصب خود توصیه می کنید آن را خریداری کنید).

مسلماً FlashRouters و Sabai با مقایسه با سهام کمی گران هستند اما با صبائی این قیمت شامل پشتیبانی و تضمین گسترده ای است که توجیه خوبی برای قیمت است.

4. ویژگی ها

هر سیستم عامل از نگاه ، احساس و ناوبری متفاوت برخوردار است و ما در زیر به آنها می پردازیم.

4.1 زیبایی شناسی

اگرچه واقعاً یک عامل تعیین کننده نیست زیبایی شناسی یک سیستم عامل به شما ایده ای می دهد که از نرم افزار انتظار دارید. در جدول زیر تصاویر صفحه اصلی هر سیستم عامل را می بینید. ما می توانیم از این تصاویر چند کسر کسر کنیم. سیستم عامل Asus با نمودارهای روشن و گزینه های منوی مستقیم ، به وضوح نشان می دهد که این هدف برای کاربر روزمره قرار گرفته است. همین مورد را می توان برای Sabai نیز گفت: اما یک بار در تنظیمات پیشرفته آنها رابط کاربری بسیار شبیه DD-WRT / Tomato دریافت می کنید که اگرچه می تواند کمی ذهنی باشد اما به وضوح نشان می دهد که روتر چقدر می تواند مورد استفاده قرار گیرد..

صفحه اصلی ایسوس صفحه اصلی DD-WRT
صفحه اصلی سیستم عامل Asus صفحه اصلی سیستم عامل DDWRT
گوجه فرنگی گوجه فرنگی صفحه اصلی فناوری Sabai
صفحه اصلی سیستم عامل گوجه فرنگی صفحه اول سیستم عامل سابای

4.2 ناوبری

تصاویر فوق همچنین منوهای ریشه درخت ناوبری را نشان می دهد و به شما در دستیابی به تنظیمات دلخواه خود کمک می کند. این گزینه های منو همچنین به نشان دادن میزان دستیابی به روتر شما کمک می کند. همانطور که گفته شد ، سیستم عامل سهام ایسوس به هدف روزمره افراد قرار گرفته است بنابراین بسیار سر راست است.

ما ناوبری DD-WRT را بیشتر از همه ترجیح می دهیم ، زیرا به نظر می رسد بیشترین حس را داشته باشد ، و پیدا کردن هرگونه تنظیمات / دستوراتی که شاید نمی دانید در آن واقع شده است ، آسان است. ما همچنین این واقعیت را دوست داریم که افقی است و سیستم زبانه ای مشاهده از طریق گزینه ها را آسان تر می کند.

پس از باز کردن گزینه های Advanced در Sabai par VPN که اولویت بندی برای آن است ، Sabai و گوجه فرنگی در واقع یکسان هستند. گرچه آنها چیدمان کمی عجیب و غریب دارند اما چندان پیچیده نیستند و فقط به عادت دارند.

5- سرعت

ما هنگامی که رایانه شخصی به روتر وصل شده و به نوبه خود به مودم متصل است ، اتصال اینترنتی 30.0 / 3.0Mbps داریم که همه ما قادر به استفاده از آن هستیم ، مستقل از سیستم عامل ، از سیستم عامل. برای تست WiFi Speeds که تصور می کردیم و به طور متوسط ​​از خانه استفاده می کردیم و روتر را تقریباً 10 متر از رایانه در طرف دیگر یک دیوار بتونی ضخیم قرار دادیم. ما تمام تست های آنتن را برای تست های یکسان حفظ کردیم و در عوض از ترفند نرم افزاری استفاده کردیم تا ببینیم چقدر می توانیم سرعت اتصال را بهبود بخشیم.

5.1 سرعت WiFi

همانطور که از سرعت های زیر می بینیم ، تمام بنگاه های تجاری می توانند بیشترین سرعت را در اختیار داشته باشند که سیستم عامل سهام با حاشیه عقب مانده و Tomato دارای بهترین عملکرد باشد. همچنین ، همانطور که انتظار می رود سرعت در کانال 5GHz سریعتر باشد اما البته این محدوده کمتری نیز دارد.

موجودی DD-WRT گوجه فرنگی صبائی
2.4 گیگاهرتز 29.5 / 3.0 29.6 / 3.0 30.0 / 3.0 29.6 / 3.0
5GHz 29.9 / 3.0 30.0 / 3.0 30.0 / 3.0 30.0 / 3.0

5.2 بهینه سازی سرعت

اگرچه نتایج بسیار عالی در حال حاضر ما سعی کردیم ببینیم که آیا می توانیم کمی بیشتر از سیستم خارج شویم. ما این کار را به روش هایی که در جدول زیر شرح داده شده است و همچنین پیشرفت هایی که توانسته ایم به دست آوریم انجام دادیم. این مهم است که شما از نوعی از آنالایزر WiFi استفاده کنید (موارد زیادی وجود دارد که ما آن را برای Android توصیه می کنیم و بنگاه های داخلی نیز ساخته شده اند).
دو یادداشت مهم برای بهبود عملکرد مستقل از سیستم عامل مورد استفاده شما:
1. همیشه کانال های 5GHz و 2.4GHz را با استفاده از SSID های مختلف از هم جدا نگه دارید
2. اگر همه دستگاه های شما از این پشتیبانی می کنند ، از حداقل کانالهای پر فشار استفاده کرده و از تنظیم کانال n یا a / c اختصاصی استفاده کنید

ما در به دست آوردن بهترین توان اینترنت متمرکز شده ایم ، با این حال ، اگر شما نیز هنگام استفاده از NAS نگران توان داخلی هستید ، می توانید از ابزاری مانند LAN Speed ​​Test (Lite) استفاده کنید. برخی از تنظیماتی که ما استفاده کرده ایم می تواند روتر شما را ناپایدار کند و طول عمر آن را پایین بیاورد ، بنابراین فقط اگر می دانید چه کاری انجام می دهید تغییراتی ایجاد کنید.

سیستم عامل بورس ما نتوانستیم کار زیادی انجام دهیم و از این رو فقط دو مورد فوق را تغییر داده ایم و همچنین سعی در استفاده از پهنای باند کانال های مختلف. ما نتوانستیم پیشرفت چشمگیری از آن داشته باشیم.
DD-WRT به غیر از تغییر کانالها ، ما توانستیم CPU را به 632MHz اضافه کنیم و TX قدرت را به 150 افزایش دهیم. بعد از این ما توانستیم هر دو سرعت بی سیم را به 30.0 / 3.0 برسیم..
گوجه فرنگی ما توانستیم گوجه فرنگی را کمی بیشتر از 663 مگاهرتز اورکلاک کنیم و همچنین قدرت TX را به 150 افزایش دادیم. از آنجا که در حدود 30.0 / 3.0 بود ، ما هیچ تغییری را مشاهده نکردیم (می توانید از آزمایش های داخلی همانطور که گفته شد برای پیدا کردن استفاده کنید). ما متوجه شدیم که به بهبود سرعت VPN ما کمک کرده است.
سیستم عامل Sabai ما همان تغییرات را در مورد گوجه فرنگی انجام دادیم و در هر دو کانال توانستیم به 30.0 / 3.0 برسیم.

6. VPN

مثل همیشه ، در ProPrivacy مهمترین عامل برای ما استفاده از VPN است. از آنجا که روتر مورد استفاده ما بسیار پیشرفته است ، سیستم عامل سهام از مشتریان OpenVPN و PPTP پشتیبانی می کند ، اما برای اکثر روترها اینگونه نیست و این جایی است که یک مزیت بزرگ از شرکتهای تجاری سفارشی وارد می شود..

ما استفاده از PPTP را توصیه نمی کنیم زیرا پر از نقص امنیتی است و بنابراین ما فقط در تست خود OpenVPN را در نظر گرفتیم.

6.1 راه اندازی OpenVPN

ما از VyprVPN برای آزمایشات خود استفاده کردیم زیرا برخی از سریعترین سرعت های موجود در بازار را فراهم می کند اما اگر هنوز یک حساب VPN ندارید پس توصیه می کنیم به اطراف بگردید تا دریابید چه چیزی برای شما مناسب است.

مزیت VyprVPN این است که یک فایل .ovpn بسیار ساده دارد و این بدان معنی است که می توان آن را به راحتی در تمام سیستم عامل ها تنظیم کرد ، اما اکثر شرکت ها دارای پرونده های پیچیده ای هستند و مطمئن نیستند که چگونه سیستم عامل سهام اینها را اداره می کند - ما برای یک واقعیت می دانیم که آنها روی سیستم عامل های دیگر خوب کار می کنند.

راه‌اندازی openvpn ddwrt

روتر گوجه فرنگی راه اندازی openvpn

sabai setup openvpn

سیستم عامل بورس تنظیم اتصال بسیار آسان بود و نیاز به بارگذاری پرونده .ovpn و وارد کردن نام کاربری و رمز عبور داشت. با این حال ، ما مشکلات جزئی با آن داشتیم و ما موظف شدیم سرور DNS مورد نظر خود را به صورت دستی تنظیم کنیم.
DD-WRT در هر دو Tomato و DD-WRT دو روش اصلی مختلف تنظیم وجود دارد و کدام یک از آنها واقعاً بستگی به این دارد که ارائه دهنده شما کدام یک را ترجیح دهد. می توانید تمام جزئیات را در پوسته های دستورات وارد کرده و آنرا اجرا کنید یا می توانید با استفاده از مشتری تنظیم کنید که به خوبی تنظیم شده باشد..
گوجه فرنگی راه اندازی گوجه فرنگی بسیار بهینه شده و امکان انعطاف پذیری بیشتری را نسبت به DD-WRT فراهم می کند. همچنین وضعیت نظارت بسیار بهتری نسبت به DD-WRT دارد.

  • پیکربندی مشتریراه اندازی گوجه فرنگی OpenVPN 1
  • نظارت بر وضعیت
    تنظیم گوجه فرنگی OpenVPN 2
سیستم عامل Sabai صباعی یک مکانیزم به اصطلاح 3 کلیک تنظیم دارد. پرونده .ovpn را بارگذاری می کنید ، نام و رمز عبور خود را وارد می کنید و آماده رفتن هستید. این به همان اندازه تنظیم سهام ساده است و اگرچه شما همان اندازه از مانیتور را دریافت نمی کنید که با Tomato by Shibbyit ارتباط موفقیت آمیز و همچنین موقعیت آن را نشان می دهد..

  • مرحله 1 - وارد کردن پروندهSabai OpenVPN راه اندازی 1
  • مرحله 2 - ایجاد هرگونه تغییر لازمSabai OpenVPN راه اندازی 2

6.2 سرعت VPN

ما ابتدا اتصال را با استفاده از نرم افزار ویندوز VPN آزمایش کردیم و از طریق اترنت به روتر متصل شدیم تا شماره پایه را بدست آوریم: ما به سرعت 28.3 / 2.7 رسیدیم. با کمال تعجب ، سرعت و قدرت پایین CPU بدین معنی است که در واقع فقط از حاشیه ای از سرعت اینترنت موجود ما استفاده می شود.

از نتایج بدست آمده ، می توانیم بفهمیم که کم کم تعجب آور سیستم عامل سهام کمترین سرعت را دارد. این در مرحله سوم توسط DD-WRT دنبال می شود. جالب اینجاست که برای هر دوی این firmware ها سرعت VPN در کانال 5GHz کندتر از 2.4 گیگاهرتز بود و ما واقعاً مطمئن نیستیم که چرا - در صورت انجام این کار ، به ما اطلاع دهید.

از آنجایی که صباحی ساخت گوجه فرنگی پیشرفته است ، جای تعجب نیست که سرعت آنها بسیار نزدیک است که صباحی کمی سریعتر بود.

موجودی DD-WRT گوجه فرنگی صبائی
سیمی 11.7 / 2.7 10.8 / 2.9 12.9 / 2.9 13.4 / 2.9
2.4 گیگاهرتز 8.5 / 2.7 10.2 / 2.9 10.5 / 2.8 10.5 / 2.9
5GHz 6.1 / 2.7 9.5 / 2.8 11.0 / 2.9 11.6 / 2.9

نظرات 6.3 VPN & بحث

Sabai Technology ادعا می کند که یک VPN را تنظیم کرده و از یک سیستم بهینه استفاده می کند. این نتیجه را از طریق نتایج نشان می دهد زیرا نه تنها یک فرآیند تنظیم آسان دارید بلکه بهترین سرعت را نیز نشان می دهد. علاوه بر این ، ویژگی ویژه Sabai به نام "دروازه" است که قطعاً یکی از بهترین ویژگی های آن است و ما نمی توانیم چیزی مشابه دیگران پیدا کنیم. دروازه به شما اجازه می دهد تصمیم بگیرید که دستگاه های متصل به روتر از VPN استفاده می کنند و کدام ها نیستند.

همانطور که توسط جامعه مشخص شده است ، تنظیم ، سرعت و نظارت بر اتصالات VPN نه تنها در گوجه فرنگی آسان تر است بلکه به شما امکان می دهد 2 مشتری تنظیم کنید تا بتوانید به راحتی بین سرورها / ارائه دهنده های مختلفی که دوست دارید از آنها استفاده کنید تغییر دهید. مشتری VPN در بورس کاملاً واضح است و DD-WRT در وسط قرار دارد.

7. پشتیبانی

سیستم عامل بورس نظرات مختلفی در مورد پشتیبانی ایسوس وجود دارد ، اما به طور عمده به عنوان منفی تلقی می شود. متأسفانه در حالی که سعی در فهمیدن بهینه سازی سرعت آن یا حل مسائلی که با راه اندازی OpenVPN داشتیم ، پاسخهای بسیار منفی / بی فایده ای از آنها داشتیم و نتوانستیم جامعه محکم خوبی در پشت آن پیدا کنیم. (Merlin ، یک سیستم عامل بورس که کمی بهبود یافته است ، در این جبهه کمی بهتر عمل می کند).
DD-WRT DD-WRT بدون شک بزرگترین پشتیبانی جامعه را دارد. اگرچه ممکن است برخی از Googling و جستجوی انجمنهای ویکی به طول انجامد ، شما را ملزم به یافتن پاسخ / راه حلی برای مشکل خود نسبتاً سریع کنید. 99٪ از مسائلی که ما با DD-WRT داشتیم توانستیم آن را حل کنیم یا حداقل دریابیم که چرا کار نمی کند.
گوجه فرنگی جامعه برای گوجه فرنگی به اندازه DD-WRT عالی نیست اما هنوز کمکهای زیادی در آنجا وجود دارد. همچنین از آنجا که هر دو این شرکتهای سازنده لینوکس هستند در برخی موارد می توانید راه حل هایی را در انجمن های DD-WRT بیابید.
سیستم عامل Sabai ویژگی عالی Sabai ، جدای از "دروازه های" فوق الذکر ، پشتیبانی از فناوری پیشرفته است. اگرچه کمی به تنظیمات بسیار پیشرفته می پردازیم که می توانند اکثر مشکلات را از طریق راه دور ، بلیط یا حتی پشتیبانی از طریق تلفن برطرف کنند. می توانید از انجمن های گوجه فرنگی نیز استفاده کنید زیرا آنها همچنین برای دستیابی به اهداف خود کمکهای زیادی به شما می کنند. همانطور که در قیمت گذاری ذکر شد اگر می خواهید پشتیبانی از راه دور یا تلفن داشته باشید این هزینه 75 دلار در سال است.

8- نتیجه گیری

استفاده از سیستم عامل سفارشی قطعاً ارزش آن را دارد ، به ویژه اگر روتر کمتری داشته باشید زیرا به شما امکان می دهد عملکرد و تنظیمات بسیار بیشتری را از آن دریافت کنید. شرکت های بورس اوراق بهادار بد نیستند اما معمولاً بسیار مسدود هستند و دستیابی به هر مجموعه پیچیده ای غیرممکن است..

به شخصه ، ما به دلیل سهولت در استفاده و پشتیبانی شگفت انگیز جامعه ، ما همیشه طرفداران بزرگ DD-WRT بوده ایم. با این وجود ، پس از تلاش گوجه فرنگی برای مدت زمان طولانی تر ، می توانم به طور قطع جذابیت آن را ببینم ، زیرا می توانید با عدم انجام دوباره راه اندازی مجدد بی پایان و بهبود نظارت و عملکرد VPN ، بتوانید در زمان زیادی صرفه جویی کنید. انتخاب بین Tomato و DD-WRT واقعاً یک انتخاب شخصی است و بستگی به این دارد که چه مناطقی از عملیات را بخواهید بهینه کنید و همچنین چه سخت افزاری را در دسترس دارید. با این حال ، اگر شما فقط از یک سیستم عامل سفارشی استفاده می کنید تا کمی عملکرد را افزایش داده و برخی از ویژگی های اضافی را فعال کنید ، ما DD-WRT را توصیه می کنیم.

اگرچه صبائی برای به دست آوردن بهترین نتیجه از هزینه‌ای برخوردار است ، اما قطعاً ارزش آن را دارد ، خصوصاً اگر در استفاده و راه اندازی سیستم عامل روترهای سفارشی تجربه کمی دارید.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me