داشتن یک رمز عبور قوی بسیار مهم است (یا یک مدیر رمزعبور قوی).

حتی مهمتر از استفاده از سرویس VPN!جستجوگر قدرت رمز عبور

به من اعتقاد نداری؟ خواندن این راهنما را ادامه دهید.

اما ابتدا از این ابزار قدرتمند رمز عبور استفاده کنید ببینید کلمات عبور شما چقدر قوی هستند!
(نگران نباشید که ما هیچ یک از چک / داده های قدرت رمز عبور را ضبط نمی کنیم)

اندازه گیری رمز عبور

نمره تفصیلی به اینجا خواهد رسید


درباره این جستجوگر قدرت رمز عبور

در حالی که نسبتاً اساسی است ، بررسی کننده قدرت رمز عبور ما در بررسی قدرت پسورد شما کار خوبی را انجام می دهد. با کلیک کردن "به من نشان بده چرا", قادر خواهید بود تا چه عواملی را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهیم و اهمیت آنها در قدرت رمز عبور خود را نشان دهید. اگرچه ، همانطور که در زیر توضیح می دهم ، هیچ چک کننده قدرت رمزگذاری ایده آل نیست ، باید این نکته را نشان دهد که آیا رمزهای عبور استفاده شده شما باید به روز شود یا نه.

در حالی که این ابزار ذاتا در برابر حملات فرهنگ لغت تجزیه و تحلیل نمی کند (بیشتر به این مورد در زیر مراجعه کنید) ، تعداد شخصیت های مشابه (مانند حروف کوچک) را که قبل از یکدیگر هستند ، در نظر می گیرد که این نشانگر خوبی از استفاده از کلمات است..

علاوه بر این ، از آنجا که ما هیچ اطلاعاتی در مورد سیستم یا شخصیت شما نداریم ، قادر به بررسی اینکه آیا رمزهای عبور شما مربوط به شماست یا حدس می زنیم وجود ندارد..

قدرت رمز عبور واقعی - آیا چکرهای قدرت رمز عبور دقیق هستند?

خلاصه اینکه ، نه. ابزار ما ساده است و سعی نمی کند رمز عبور خود را به هیچ وجه کرک کند (که این تست واقعی خواهد بود). علاوه بر این ، بسیاری از قدرت های دیگر چکرز را به صورت آنلاین پیدا خواهید کرد و احتمالاً با بیشتر آنها نتایج متناقضی کسب خواهید کرد. این در واقع توسط محققان دانشگاه کنکوردیا در مونترال نشان داده شده است.

بنابراین باید هنوز از آن استفاده کنید؟ آره! در حالی که نتایج به دست آمده ممکن است متفاوت باشد ، چکرهای قدرت رمز عبور نشانه های خوبی را نشان می دهند و همانطور که در تحقیقات مایکروسافت نشان داده شده است ، می تواند به افراد کمک کند تا از رمزهای عبور قوی تر استفاده کنند. دقیقا به همین دلیل ما در تلاشیم تا شما را در مورد موضوع آموزش دهیم.

چه چیزی باعث ایجاد رمزعبور قوی می شود?

یک رمز عبور قوی باید دارای سطح بالایی از آنتروپی باشد. به تعبیر غیرمستقیم ، میزان اختلال موجود است. نه تنها باید گذرواژه‌تان با اعداد ، کاراکترها و حروف تصادفی پر شود ، بلکه باید طولانی باشد. تولید کنندگان رمز عبور با کیفیت بالا ، مانند KeePass ، به شما کمک می کنند دقیقاً این نوع رمزعبورها را تولید کنید.

رمز عبور

روشهای کرک رمز عبور

شاید تعجب کنید که چگونه رمزعبورها شکسته می شوند. سه روش اصلی وجود دارد که باید آنها را جستجو کنید. برای آزمایش و نمایش این نظریه ها از یک قفل 4 رقمی استفاده می کنم.

حمله بی رحمانه

حملات بی رحمانه در طبیعت ساده ترین هستند اما بیشترین زمان را دارند. این شامل دوچرخه سواری از طریق هر گزینه ممکن در پشت سر هم است. با قفل ما ، در 0000 شروع می شود ، به 0001 ، سپس 0002 ، و غیره ادامه می یابد تا زمانی که به 9999 برسد یا آن را باز کند - برای کل 10000 ترکیب ممکن.

در حالی که با یک قفل قفل این کار زمان زیادی می برد ، با ابزارهای رایج مانند جان ریپر ، میانگین رایانه خانگی می توانست این مشکل را در کمتر از یک دقیقه خراب کند..

به همین دلیل استفاده از انواع مختلفی از حروف ، حروف و کاراکترها بسیار مهم است. به عنوان مثال اگر می دانید که یک رمز عبور فقط حروف کوچک دارد ، پس برای هر موقعیتی باید فقط 26 گزینه را امتحان کنید. اگر بتواند پایین تر و بالاتر داشته باشد ، این به طور خودکار به 52 برابر می شود. با اعداد ، این رقم به 62 می رسد. بنابراین اگر به جای عدد فقط ، قفل ما نیز دارای کاراکترهای کوچک و بزرگ باشد ، باید حداکثر 14776336 را امتحان کنید (62 ^ 4) ترکیبی برای شکستن آن. یک کامپیوتر هنوز در عرض چند ثانیه آن را خراب می کند ، اما شما هیچ شانسی نخواهید داشت!

حمله دیکشنری

حملات دیکشنری به طور مشابه با حملات بی رحمانه نیروی کار می کند. اما علاوه بر حدس زدن کاراکترهای مجرد ، کلمات را از یک فرهنگ لغت معین نیز امتحان می کند (معمولاً یک فرهنگ لغت سنتی باریک و پایین).

در مورد قفل خود ، ما می توانستیم یک فرهنگ لغت عددی داشته باشیم که موارد زیر را شامل 0000،1111 ، 2222 ، ... ، 9999 ، 42 ، 69 ، 1234 و احتمالاً چند ترکیب عادی دیگر باشد. از آنجا که ما تمایل داریم رمزهای عبور را انتخاب کنیم که به راحتی قابل یادآوری است ، حملات فرهنگ لغت می تواند به طور قابل توجهی سریعتر شود.

حمله اجتماعی

حملات اجتماعی برای تلاش و کمک به سرعت بخشیدن به روند حملات فرهنگ لغت ، سیستم و اطلاعات شخصی شما را در نظر می گیرد. بگو من می دانستم سگ شما به نام ترشی ، مادر شما جین و شما در تاریخ 01/07/1980 متولد شده اید ، من این داده ها را اولویت بیشتری می دهم.

با قفل ، بلافاصله ابتدا 1980 را حدس می زنم. سپس من می خواهم به سال تولد مادرم یا احتمالاً سالی که ترشی را تصدیق کرده ام بروم. اگر اینها کار نکنند ، من می توانم سازنده قفل را جستجو کنم و ببینم که آیا آنها یک ترکیب پیش فرض را دارند که با آنها حمل می کنند و این را امتحان می کنند..

در کل ، اگر یک رمزعبور ساده داشته باشید ، شکستن آن طولانی نخواهد بود!

قدرت رمز عبور توسط XKCD

اگرچه دقیقاً دقیق نیست (همانطور که برای ترک دیکشنری حساب نمی شود) ، این طنز آنتروپی رمز عبور XKCD ، به نمایندگی از برخی از تصورات غلط رایج در مورد قدرت رمز عبور کمک می کند..

نکات امنیتی رمز عبور

در اینجا چند نکته ساده برای کمک به شما در قدرت و امنیت رمز عبور خود آورده شده است:

  • برای ذخیره سازی و ایجاد رمزهای عبور بسیار قوی از یک مدیر رمز عبور استفاده کنید
  • هرگز گذرواژه‌های خود را در هیچ کجا یادداشت نکنید (مخصوصاً در پرونده کلمه ای به نام passwords.doc!)
  • گذرواژه‌های اصلی خود را مرتباً تغییر دهید
  • دو بار از همان رمز عبور استفاده نکنید
  • دستگاه های خود را بدون مراقبت رها نکنید
  • هرگز گذرواژه خود را با کسی به اشتراک نگذارید
  • از رمزهای عبور وحشتناک ، پنهان و بیش از حد خودداری کنید!

رمز ورود قدرت جستجو

با خبری مبنی بر رمزهای عبور به بیرون و بیرون زده هر ماه ، داشتن یک رمز عبور قوی هرگز اهمیت بیشتری نداشته است. امیدوارم این راهنمای کوتاه به شما کمک کند تا در مورد قدرت رمز عبور اطلاعات بیشتری کسب کنید و به شما کمک کرده و اطلاعات لازم را برای امنیت بیشتر آنلاین (و البته داشتن رمز عبور مناسب به دلیل بررسی قدرت پسورد ما در اختیار شما قرار داده ایم)..

اگر می خواهید هفتگی اخبار بسیار خوبی از این قبیل دریافت کنید ، پس حتماً در خبرنامه ما عضو شوید.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me