گذرواژه‌ها از اولین رایانه در سال 1961 به عنوان یک اقدام اصلی امنیتی ، محافظت از احراز هویت کاربران بوده است. وب سایت ها سال هاست که نوارهای مختلف را به یک نیاز تبدیل کرده اند ، اما خطای انسانی و پیش بینی آن در مقایسه با تصادفی واقعی یک مدیر رمز عبور کم رنگ است. مدیران گذرواژه‌ها نیز رمزهای عبور شما را ایمن نگه دارند.


رمز عبور خود را تقویت کنید

رمز عبور Dos و Don’s

شرکت های مختلف سالانه تحقیق در مورد رایج ترین رمزهای عبور انجام می دهند و نتایج آن سال به سال تعداد کمی از همین ترکیب ها را نشان می دهد. این که آیا این یک تعداد متوالی از اعداد (12345) ، حروف (qwerty) است یا اضافه کردن عدد 1 در انتها (رمز عبور 1) ، همه دارای همان سطح قابل پیش بینی هستند که به راحتی در روز مدرن شکسته می شود.

یکی دیگر از جرایم گذرواژه ایجاد چیزهای شخصی است. مرکز امنیت سایبری ملی انگلیس (NCSC) دریافت که محبوب ترین رمزهای عبور 2020 در این کشور شامل باشگاههای فوتبال لیگ برتر مانند لیورپول ، چلسی و آرسنال ، شخصیت هایی مانند سوپرمن و نام اعضای مختلف خانواده - که حدس می زنند بسیار آسان است..

این رمزهای عبور نه تنها به طرز چشمگیری ضعیف هستند ، اما اکثر افرادی که کلمه عبور خود را ایجاد کرده و نگهداری می کنند ، در پایان استفاده مجدد از همان رمزهای مختلف را در چندین وب سایت انجام می دهند. از آنجایی که هک ها امروزه ده ها تن هستند و می توانید صدها دامنه مختلف را ثبت نام کنید ، احتمال اینکه این جزئیات در تعداد زیادی نشت ثبت شود ، افزایش می یابد و به طور بالقوه تعدادی حساب را به خطر می اندازد. این خصوصاً در مورد اطلاعات حساس مانند آدرس خانه و کارتهای اعتباری بسیار بد است.

برای محافظت بهتر از مشتری و اطلاعات آنها ، فشارهایی در وب سایتها قرار گرفته است ، اما کاهش آنها کاملاً مناسب نیست. برخی از مکان های کاری مجبور به تغییر گذرواژه پس از یک دوره مشخص می شوند ، اما این به شما نیاز دارد تا مجموعه ای از کلمات عبور جدید و ترجیحاً تصادفی را بدون یادآوری زمین قدیمی به خاطر بسپارید..

بنابراین ، ما از همه اینها چه چیزی جمع می کنیم؟ در حالت ایده آل ، شخص باید برای هر وب سایتی که یک حساب کاربری با آنها ایجاد می کند ، رمزعبور دیگری را ایجاد کند ، هرکدام متشکل از یک رشته کاملاً تصادفی از متن ، اعداد و احتمالاً نمادها در صورت پشتیبانی.

البته این برای هر روز کاملاً غیر واقعی است. حتی فرناندو کورباتو ، مخترع رمز عبور ، به وال استریت ژورنال گفت که روش حفاظت از زمان محبوبیت شبکه جهانی وب به "نوعی کابوس" تبدیل شده است. خوشبختانه این مشکلات به لطف مدیران رمزعبور گذشته است.

نحوه ایمن نگه داشتن رمز عبور?

استفاده از یک مدیر کلمه عبور بهترین روش برای ایمن سازی حساب های آنلاین شما است. در رمز اصلی ، مدیران رمز عبور به عنوان یک مرکز متمرکز برای ذخیره گذرواژه‌ها عمل می کنند ، و اغلب به شما امکان می دهند گزینه های تصادفی قوی تری تولید کنید. فقط باید یک رمز عبور شخصی خود را به خاطر بسپارید - رمز عبور اصلی ، که به این نرم افزار دسترسی می دهد. به نوبه خود ، مدیر رمز عبور بقیه را انجام می دهد ، حتی اطلاعات را در صفحه های ورود به سیستم به طور خودکار پر می کند.

من می دانم شما چه فکر می کنید: آیا مدیران گذرواژه با تمام این اطلاعات حساس ایمن هستند؟ از آنجا که مدیران رمز عبور کاربران خود را شارژ می کنند ، کل مدل کسب و کار آنها به اعتماد اعتماد دارد. اکثر آنها از بهترین رمزگذاری موجود استفاده می کنند ، از یک سیاست دانش صفر استفاده می کنند و در معرض ممیزی های سالانه از ارزیابان امنیت مستقل هستند که به ناچار نقص هایی را برای سریع تر شدن شرکت ها برجسته می کند..

اما آیا با استفاده از یک مدیر رمز عبور رمزهای عبور خود را ایمن نگه می دارد ، می شنوم که می پرسید. درست است که در فضای آنلاین هیچ چیز کاملاً ایمن نیست زیرا همیشه نقص هایی برای سوء استفاده وجود دارد ، اما استفاده از یک مدیر رمز عبور در صورت نقض امنیت موقتی ، بسیار بهتر از گزینه های فوق است. من به ویژه به کسانی توصیه می کنم که هنگام به خطر انداختن رمز عبور ، به مشتریان خود هشدار دهند ، به شما امکان می دهد قدیمی را برای چیزهای جدید عوض کنید.

نکاتی برای یک رمز عبور قوی

یک رمزعبور استاد قدرتمند و به یاد ماندنی ایجاد کنید

البته این همه مربوط به مدیر رمزعبور نیستند. ضروری است که یک رمزعبور اصلی قوی ایجاد کنید زیرا بسیاری از سرویس ها این کار را روی سرورهای خود ذخیره نمی کنند و بنابراین گزینه های بازیابی رمز عبور را ارائه نمی دهند. این کمک می کند تا در صورت نقض اطلاعات شخصی شما ایمن باشد.

نیازی به گفتن نیست ، فقط از این به عنوان رمزعبور اصلی خود استفاده کنید و به کسی نگویید که چیست. توصیه های سنتی بیان می کند که یک رمز عبور خانگی باید حداقل 12 علامت باشد و حروف بزرگ ، حروف کوچک ، اعداد و نمادها را در صورت مجاز شامل کنید. همچنین به عدم پیروی از ساختار جمله معمولی ، مانند صفت به دنبال اسم و جایگزین کردن حروف با اعداد آشکار کمک می کند (B1gTr33).

از یک نرم افزار آنتی ویروس قابل اعتماد استفاده کنید

دلایل زیادی برای تمیز نگه داشتن سیستم وجود دارد ، اما در این حالت ، به جلوگیری از بدافزار کمک می کند تا مهاجمان از راه دور سیستم شما را کنترل نکنند. نرم افزار آنتی ویروس می تواند به اسکن سیستم شما در برابر آسیب پذیری های موجود کمک کند ، شما را از بارگیری نرم افزارهای مخرب محافظت می کند و گاهی اوقات وب را در زمان واقعی نظارت می کند.

ما با تفکیک بهترین نرم افزار آنتی ویروس برای ویندوز ، مک ، اندروید و آیفون در سال 2020 این کار را تا حد ممکن بدون دردسر انجام داده ایم..

سیستم خود را به روز کنید

هرچقدر هم که به روزرسانی های زیادی به وجود بیاید ، به همین دلیل ارزش دینی دارید که سیستم عامل و برنامه های نصب شده خود را برای کاهش تهدیدات به روز کنید. توسعه دهندگان مرتباً در حال ضعف در کد خود هستند ، از خلاص شدن از خانه و سایر سوء استفاده هایی که توسط شخص ثالث قابل سوءاستفاده هستند خلاص می شوند.

در آخر ، ارزش دارد با نگه داشتن زبانه ها افرادی که به سیستم شما دسترسی دارند ، امنیت محلی را تضمین کنند.

یافتن یک مدیر رمز عبور

تعدادی از مدیران رمز عبور در آنجا وجود دارند ، به این معنی که تازه واردان می توانند انتخاب بهترین خدمات را برای آنها اشتباه گیرند. قیمت ها متفاوت است و بسیاری از بسته های دیگر ویژگی های دیگری را برای شیرین کردن معامله از جمله فیلتر وب تیره برای تعیین نشت رمز عبور ، شبکه های خصوصی مجازی یکپارچه و موارد دیگر بسته بندی می کند..

خوشبختانه ، اکثر مدیران رمز عبور نسخه های رایگان با ویژگی های محدود ، محاکمه و / یا ضمانت برگشت پول را ارائه می دهند که به شما امکان می دهد قبل از پرداخت طولانی مدت اقدام کنید. ما آنچه را بهترین مدیران رمز عبور در نظر می گیریم شرح داده ایم و همیشه توصیه می کنیم قبل از خرید به وب سایت یک شرکت نگاهی بیندازید.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me