این ساده شروع شد. من می خواستم یک فن معدن را با طرفداران متصل ایجاد کنم تا بتوانم آن را ساکت تر و خنک تر اجرا کنم.

این پروژه به یک پروژه تمام عیار تبدیل شد و در آنجا من به ساختن رکاب نهایی معدن با فن های عظیم و لوله های مسی پایان دادم - با بیشتر سیم کشی های موجود در لوله های مسی (البته ، شما می توانید از آن به عنوان یک کامپیوتر معمولی نیز استفاده کنید). من به شما نشان خواهم داد که چگونه می توانید ، و آنچه در نسخه 2 است وجود دارد!

نسخه نهایی 1

به ویدیو نگاهی بیندازید تا نسخه 1 را در عمل مشاهده کنید. اگر می خواهید ببینید که چگونه ساخته شده است ، حتما مقاله را بخوانید و از پیشرفت هایی که در آینده برای آن انجام خواهم داد اطلاع کسب کنید.


من مطمئن نیستم که چرا ، اما من تصمیم گرفتم که می خواهم دکل جدید من نیز زیبا شود و طبیعتاً (!) لوله های مسی به سر من آمد. یک فکر منجر به فکر دیگری شد و البته ، من تصمیم گرفتم که کابل کشی از طریق لوله مس نیز باید انجام شود تا همه چیز بسیار مرتب باشد. اکنون زمان برنامه ریزی بود!

طرح

قبل از انجام چنین پروژه عظیم ، زمان آن بود که برنامه ریزی کنیم. من مخترع Autodesk قابل اعتماد خود را خارج کردم و شروع به برنامه ریزی کردم. خوشبختانه ، من توانستم تقریباً تمام مطالب مورد نیاز خود را از GrabCAD یا خود کتابخانه Autodesk دریافت کنم. بنابراین ، تازه به فکر همه چیز رسیده ایم. من یک نقشه کاغذ داشتم که تمام سیم کشی ها به کجا می روند و از کجا وارد می شوند و از قاب خارج می شوند. من همچنین نیاز به ایجاد یک مفصل 4 طرفه داشتم که باید CNC آسیاب شود زیرا متاسفانه هیچ استانداردی برای لوله کشی مس وجود ندارد.

ساخت دکل معدن

مانند هر پروژه ، همیشه چیزی که در طول CADing از دست می دهید وجود دارد. خوشبختانه طرحی که من ایجاد کردم تا حدودی انعطاف پذیر بود و محصول نهایی هنوز هم عالی به نظر می رسد! یكی از تفاوت های اساسی كه می توانید به آن توجه كنید این است كه در ابتدا من قصد داشتم از اتصالات كرومی استفاده كنم كه برای ایجاد واحدهای نمایشگر استفاده می شود. با این حال ، در پایان ، فهمیدم که استفاده از اتصالات لوله مسی استاندارد بسیار کارآمدتر و بهتر است.

کمک به ابزارها & مواد

با برنامه ریزی موجود ، تمام کارهایی که برای انجام کار باقی مانده بود منبع تهیه مواد و مونتاژ آن بود. در حالی که من آن را آسان می کنم صدا ، منابع این مواد نسبتا آسان است ، و شما می توانید همه چیز را در هفته داشته باشید. با این حال ، به من اعتماد کن وقتی می گویم مجمع این طور نیست. بعد از آن کابوس خواهید دید.

لوله و اتصالات آلومینیومی

لوله‌ها و اتصالات مسی به راحتی قابل استفاده هستند. این اندازه های استاندارد هستند و شما قادر خواهید بود آنها را در اکثر فروشگاه های سخت افزاری پیدا کنید. متاسفانه قطعات آلومینیوم می توانند پیچیده تر باشند. خوشبختانه من با دستگاه CNC با دوستی دارم و ما در مدت 2 روز 8 قطعه گوشه را با استفاده از پرونده CAD که ایجاد کردم ساختیم. من به زودی این فایلها را در GrabCAD بارگذاری می کنم ، با این وجود می توانید برای ایجاد این موارد از چاپ سه بعدی یا حتی چوب نیز استفاده کنید.

همچنین برای تخصیص ورودی / خروجی سیم ، پیچ های نصب شده و استراحت GPU باید در لوله های مسی خود سوراخ و شکاف ایجاد کنید. شما می توانید این کار را با یک مته پله دار انجام دهید ، یا می توانید آنها را با قیمت تقریبی 100 دلار به صورت حرفه ای تهیه کنید. علاوه بر این ، شما به مقداری پشم فولادی برای تمیز کردن لوله ها ، برش لوله و نوار PVC احتیاج دارید.

لوله های مس

قطعات رایانه & نرم افزار

شما باید تمام قسمتهای رایانه موردنیاز خود را جمع آوری کنید. از آنجا که من از این قاب استفاده می کنم و به عنوان دکل معدن سازی می سازم ، به این ترتیب تصمیمات خرید خود را گرفتم. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید اطلاعات بیشتر در مورد Ethereum Mining را در اینجا بخوانید. همچنین ، برای سیستم عامل من با استفاده از ethOS به پایان رسیدم ، اگر می خواهید Ethereum ، Monero یا ZCash را استخراج کنید ، کاملاً مناسب است..

قطعات رایانه

هواداران

برای خنک کننده برای نسخه 1 ، Noctua به اندازه کافی مهربان بود که هشت طرفدار مورد 140mm و یک کولر CPU را نیز برای من فراهم کرد. نه تنها از عملکرد هر دوی این محصولات بسیار خوشحالم ، بلکه آنها با طرح رنگ کاملاً مطابقت دارند! برای بالا بردن آن ، آنها همچنین مانت های ضد لرزش را در اختیار من قرار دادند که به من این امکان را می دهد تا طرفداران را ساکت و بدون انتقال لرزش به قاب اجرا کنم..

هواداران نوکوا

برای نسخه دو ، من می خواهم آب خنک کننده AIO از قطب شمال اضافه کنم.

سیم کشی

از آنجا که هیچکدام از اتصالات (به غیر از پین فن) نمی توانند از طریق لوله مسی به عنوان یک کل درگیر شوند ، باید سیم کشی خود را ایجاد کنم. برای این کار ، شما نیاز به همه چیز دارید ، از آستین ، تا پین ، پوشاندن و حتی کوچک شدن گرما. فهمیدم که Mod-One گزینه ها و مطالب بسیار خوبی دارد ، اما لزوما ارزان ترین نیست.

با توجه به ابزار ، شما به یک فندک ، برش سیم / نوار ، ابزار چسباننده و یک آهن لحیم کاری نیاز دارید..

همه چیز با هم جمع می شوند

مرحله 1: ساختن پایه دکل های معدن خود

به محض اینکه همه مواد در جای خود قرار گرفت و لوله های مسی ماشینکاری شدند ، زمان آن رسیده که مونتاژ شروع شود. ساده ترین روش برای این کار شروع در پایین با نصب CPU و PSU است. این کار نسبتاً آسان بود گاهی اوقات تناسب بین لوله های مسی و اتصالات اندکی سست خواهد شد ، بنابراین از برخی نوارهای PVC یا نوار الکتریکی استفاده کنید تا یک تنش محکم ایجاد شود.

متأسفانه ، زیرا سیم کشی از طریق دکل اجرا می شود ، شما نمی توانید تا انتهای دکل معدن را به هم بچسبانید.

معدن ریگ مرحله 1

مرحله 2: مادربرد ، PSU و GPU را نصب کنید

وقتی پایه مونتاژ شد ، من بررسی کردم تا مطمئن شوم که می توان مادربرد را به صورت پایدار بر روی دکل ثابت کرد. فهمیدم که مونتاژهای ضد لرزش کروماکس Noctua برای این کار مناسب است. طرفداران معمولی آنها برای خواندن لرزش های طبیعی از PSU نیز ایده آل بودند. من عاشق این واقعیت بودم که هر دوی اینها با رنگ مس همخوانی داشتند ، حتی اگر این غیر عمدی باشد.

معدن ریگ مرحله 2

هنگامی که بخش پایه را کامل کردم ، زمان آن رسیده بود که به قسمت GPU سوار شویم. طول کابل های تقویت کننده PCI یکی از عواملی که من در طراحی CAD به آن توجه نکردم. یعنی کمبود طول. این بدان معنی بود که من مجبور شدم ارتفاع هر دو حالت استراحت عقب و موقعیت تعلیق جلو را کاهش دهم. خوشبختانه ، این کار به راحتی انجام شد و فقط به برش لوله نیاز داشت.

اما در پایان ، برای این که قسمت جلوی آن همان اندازه کلی فن داشته باشد ، من نیاز به اضافه کردن اتصالات T و یک نوار متقابل افقی دیگری داشتم..

مرحله 3: مجموعه کامل فریم

مرحله بعدی نسبتاً آسان است ، بقیه قاب بیرونی را جمع کنید و اطمینان حاصل کنید که همه چیز به اندازه متقارن و سطح نزدیک باشد..

معدن ریگ مرحله 3

هنگامی که از این امر خوشحال شدید ، همانطور که در تصویر قبل نشان داده شده است ، طرفداران را در قسمت عقب سوار کنید. این زمانی است که شما باید سیم کشی را شروع کنید ، زیرا تمام سیم های فن نیاز به عبور از لوله مسی دارند. وقتی این کار را انجام می دهید ، حتماً یک سیستم حاشیه نویسی از سیم های مختلف (به عنوان مثال رنگ ها یا اعداد) را داشته باشید ، بنابراین هنگام اتصال کابل ها به درستی این کار را می کنید و سیستم خود را کوتاه نمی کنید..

مرحله 4: GPU ها را سیم کنید

این سخت ترین مرحله است. در حالی که در CAD تست کردم که 36 سیم بیش از اندازه کافی از طریق لوله های مسی جابجا شوند ، من برای آستین نه قطر کاهش یافته در خم ها حساب کردم. بنابراین ، در داخل لوله های مسی ، سیم ها بدون آستین هستند.

در ابتدا ، من تمام سیم ها را به همان طول برش دادم و انتهای آنها را آستین کردم. سپس اینها را از طریق لوله های مسی قرار دادم تا اینکه به خروجی رسیدند. سپس PSU را در جای خود قرار دادم و هر یک از آنها را به طول لازم برش دادم. اگر سیم های خود را مشخص نکرده اید ، باید به هر یک از آنها یک خیاط کوچک بدهید تا دریابید که کدام یک است که به این ترتیب می توانید پین ها را به طور صحیح وصل کنید.

من همچنین برخی حلقه های فریت را درون لوله های مسی قرار دادم تا میدان های برقی کاهش یابد.

معدن ریگ مرحله 4

مرحله 5: سیستم را آزمایش کنید

هنگامی که من تمام سیم کشی را در محل خود داشتم ، وقت آن بود که سیستم را تست کنم. برای آزمایش ، من از یک کامپیوتر قدیمی استفاده کردم ، به طوری که اگر چیزی پیش برود ، تجهیزات گران را هدر نمی دهم.

من با هواداران شروع کردم. متأسفانه ، درمورد اتصال اتصالات درون لوله ها ، بعضی از مسائل را داشتم که نیاز به جدا کردن کل بخش فن داشت. در آینده به جای استفاده از کابل فرمت ، سیمها را به هم متصل می کنم.

سپس ، من هر یک از سیم های GPU را با 7950 قدیمی آزمایش کردم. خوشبختانه اینها کاملاً کار کردند. با این وجود در آینده ، من از بعضی از شانه های سیم استفاده می کنم تا سیم ها در نزدیکی GPU به نظر برسند.

معدن ریگ مرحله 5

مرحله ششم: مجمع نهایی

با تمام کار کردن ، زمان آن رسیده بود که دکل های کامل را جمع کنید. این آسانترین کار بود تا آنجا که تمام آنچه که لازم بود شکاف دادن لوله ها و اتصالات بود.
معدن ریگ مرحله 6

جریان 7: ساخت معدن ریگ شما کامل است

هنگامی که تست نهایی rig I را انجام دادم ، مقدار کمی چسب فوق العاده را به اتصالات اعمال کردم. من مطمئن شدم که فقط از اتصالات چسبنده در اتصالات که سیم در آن وجود ندارد استفاده کنید تا از خوردن آنها در بین آنها جلوگیری شود. همچنین ، من از برخی از اتصالات اصلی اجتناب کردم به طوری که اگر مجبور به حل هر کاری می شوم می توانم آن را به راحتی جدا کنم.

با این حال ، در صورت تمایل می توانید کل دکل معدن را با هم چسب بزنید. با استفاده از گرمای ناچیز ، اتصالات باید به راحتی از هم جدا شوند.

خودشه؛ زیبایی کامل است.

پوشش نهایی دکل معدن

نه تنها نتیجه نهایی به نظر عالی رسید ، بلکه با هواداران خارق العاده Noctua ، من همچنین قادر به دستیابی به خنک کننده عالی و درجه حرارت قابل توجه پایین.

به زودی نسخه 2 به زودی ارائه می شود ، و در اینجا تغییراتی است که من ایجاد خواهم کرد.

  1. GPU ها با استفاده از سیستم Arctic Cooling Accelero Hybrid III خنک می شوند.
  2. 100٪ سیم کشی از طریق لوله های مسی انجام می شود
  3. کابل های کابل برای سیم ها
  4. اندازه قابل توجهی کاهش یافته است

اگر می خواهید در مورد آن اطلاعات کسب کنید ، در خبرنامه ما عضو شوید و ما را در شبکه های اجتماعی ما دنبال کنید.
بازخورد دارید؟ اجازه دهید در نظرات بدانید.

عاشق پروژه و ایده هستید؟ آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید!

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me