OpenVPN چیست؟?

OpenVPN for Android توسط Arne Schwabe برنامه ای است که از هر پرونده استاندارد پیکربندی OpenVPN استفاده می کند تا به کاربران اندرویدی اجازه دهد به هر سرویس VPN که از پروتکل OpenVPN پشتیبانی می کند ، متصل شوند. خوب ... OpenVPN نه تنها در منبع آزاد اندروید بلکه در مقایسه با اکثر برنامه های Android VPN سفارشی کاملاً برجسته تر است ...

OpenVPN برای اندروید نرم افزار رایگان و منبع باز (FOSS) است ، بنابراین از هر نظر کلمه ای رایگان است. لطفاً توجه داشته باشید كه برای استفاده از آن باید در یك سرویس تجاری VPN عضو شوید یا سرور OpenVPN شخصی خود را تنظیم كنید. اگر نمی توانید یا نمی خواهید از Google Play Store استفاده کنید ، در عوض OpenVPN برای Android می تواند به عنوان یک پرونده .apk بارگیری شود یا از F-Droid نصب شود.

OpenVPN برای ویژگی های Android

OpenVPN برای Android مبتنی بر نسخه جامعه OpenVPN است و از آخرین کد منبع OpenVPN 2.x استفاده می کند. این بدان معنی است که ویژگی های کلیدی زیر را ارائه می دهد:

  • متن باز
  • حفاظت از نشت سیستم نام دامنه کامل (DNS) - پروتکل اینترنت نسخه 4 (IPv4) و پروتکل اینترنت نسخه 6 (IPv6)
  • مسیریابی کامل IPv6
  • حفاظت از نشت ارتباطات وب واقعی (WebRTC)
  • از جدیدترین نسخه OpenVPN (و بنابراین امن ترین) استفاده می کند
  • می توان پیکربندی کرد تا به عنوان سوئیچ kill عمل کند

نحوه استفاده از OpenVPN برای Android

استفاده از OpenVPN برای Android کار سختی نیست ، اما نیاز به وارد کردن فایلهای پیکربندی OpenVPN شخص ثالث باعث می شود تا تنظیمات کمی بیشتر از برنامه های VPN سفارشی شده از پیش تنظیم شده باشد..

1. فایلهای پیکربندی OpenVPN را از وب سایت ارائه دهنده VPN خود بارگیری کنید. آنها را از حالت فشرده خارج کنید (در صورت لزوم) و از طریق USB به یک پوشه در دستگاه Android خود منتقل کنید. روش دیگر ، آنها را مستقیماً در دستگاه Android خود بارگیری کرده و آنها را با برنامه ای مانند ZArchiver از حالت فشرده خارج کنید.


2. OpenVPN را برای Android بارگیری ، نصب و اجرا کنید (در صورتی که قبلاً وجود نداشته اید). برای افزودن نمایه ، نماد + را در سمت راست بالای صفحه لمس کنید. نام مناسب را به نمایه بدهید و سپس روی "وارد کردن" ضربه بزنید.

نمایه AirVPN

3. به پوشه ای که در آن فایل پیکربندی OpenVPN فاقد حافظه را ذخیره کرده اید بروید ، و یک سرور (پرونده .ovpn) انتخاب کنید. پس از وارد کردن ، برای ادامه ، نماد تیک ✔ را لمس کنید.

تبدیل پرونده پیکربندی

بسیاری از ارائه دهندگان شامل کلیه کلیدهای لازم و اطلاعات حساب در پرونده های سفارشی .ovpn می باشند ، بنابراین به پیکربندی دیگری لازم نیست. ممکن است دیگران از شما بخواهند که اطلاعات حساب و سایر جزئیات را وارد کنید. لطفاً برای راهنمایی های خاص ، به اسناد ارائه دهنده خود مراجعه کنید.

4. پس از اتمام ، نام سرور را در زیر برگه پروفایل مشاهده خواهید کرد. برای شروع VPN ، فقط آن را لمس کنید. می توانید پرونده های .pp را برای هر سرور که می خواهید وارد کنید و آنها در اینجا نمایش داده می شوند.

نمای پروفایل OpenVPN

مجموعه ای از نمودارهای بسیار طبیعی ، به شما امکان می دهد تا از پهنای باند VPN استفاده کنید.

پهنای باند openvpn در هر دقیقه ورود

نحوه فعال کردن مسیریابی IPV6 در OpenVPN برای Android

با گفتن OpenVPN برای Android ، می توانید از نشت IPv6 DNS جلوگیری کنید تا به طور صحیح تمام ترافیک IPv6 را از طریق VPN مسیریابی کند. برای اطمینان از فعال بودن این کار:

1. اتصال ویژه VPN را در تب "پروفایل" ویرایش کنید.

تنظیم دستگاه را ویرایش کنید

2. از IPv6 اطمینان حاصل کنید -> از مسیر پیش فرض استفاده کنید. در حالی که اینجا هستید ، بررسی کنید که محافظت در برابر نشت IPv4 نیز فعال شده باشد (باید بصورت پیش فرض باشد).

IPV4 یا IPV6 را انتخاب کنید

سوئیچ kill را در Android فعال کنید

برای پیکربندی OpenVPN برای Android که به عنوان سوئیچ kill عمل می کند:

1. اتصال ویژه VPN را در برگه "پروفایل ها" ویرایش کنید (به بالا مراجعه کنید).

2. به زبانه "Advanced" بروید و "Tunistent Tun" را علامت بزنید و "اتصالات اتصال" را روی Unlimited تنظیم کنید.

تنظیمات OpenVPN

تا-دا! اکنون سوئیچ کشتن OpenVPN برای Android دارید.

بروزرسانی: Android

Nougat 7+ شامل یک سوئیچ کشنده داخلی است که با هر VPN کار می کند. این شامل OpenVPN برای Android است. این سوئیچ کشویی ساخته شده تقریباً نسبت به روش مداوم TUN که در بالا توضیح داده شده است ، مقاوم تر است ، بنابراین اگر دستگاه Android جدیدی دارید ، توصیه می کنیم به جای آن از آن استفاده کنید. لطفا اینجا را ببینید که چگونه.

اتصال OpenVPN

به غیر از برنامه های اختصاصی VPN ، OpenVPN برای رقیب اصلی آندروید OpenVPN Connect است. مانند OpenVPN برای Android ، این یک سرویس گیرنده OpenVPN عمومی است که می تواند از فایلهای پیکربندی OpenVPN معمولی برای اتصال به هر سرویس VPN پشتیبانی از OpenVPN استفاده کند..

OpenVPN Connect مشتری رسمی "OpenVPN Inc." است و به گونه ای طراحی شده است که برای کاربر VPN گاه به گاه و بدون مهارت فنی بسیار کاربر پسند باشد. بنابراین کمتر از OpenVPN برای اندروید که در اختیار کاربران پیشرفته تری قرار دارد ، کاملاً کمتری نشان داده شده است.

تفاوت مهم دیگر این است که OpenVPN برای آندروید منبع باز است در حالی که برنامه رسمی OpenVPN Connect نیست. به همین دلیل ، OpenVPN برای Android به عنوان بسیاری از افراد جامعه OpenVPN با منبع آزاد در نظر گرفته شده است "نیمه رسمی".

نتیجه

به نظر می رسد کمی خلاف واقع باشد ، اما با روت کردن کامل IPv6 ، نمودارهای استفاده از پهنای باند و امکان پیکربندی به عنوان سوئیچ kill ، OpenVPN برای اندروید کاملاً از هر برنامه Android VPN سفارشی که هنوز بررسی کرده ام ، کاملاً برجسته تر است. همچنین از معادل دسک تاپ آن کاملاً کامل تر است.

این واقعیت را اضافه کنید که OpenVPN برای آندروید منبع باز است و همیشه از آخرین نسخه OpenVPN استفاده می کند ، و ما یک مورد قانع کننده برای ترجیح آن نسبت به برنامه های سفارشی آندروید VPN داریم..

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me