نظارت دولت برای چند سال گذشته یک مسئله مهم در آمریکا بوده است و به همین دلیل خوب است. جاسوسی NSA نه تنها غول های فناوری ، جوامع بین المللی و رهبران جهان را تحت تأثیر قرار می دهد ، بلکه تقریباً بر همه شهروندان متاهل نیز تاثیر می گذارد..


از جمله ، احتمالاً ، شما.

بله تو.

چگونه ، شما می پرسید?

NSA چگونه از شما جاسوسی می کند

با استفاده از کد زیر این اینفوگرافیک را به سایت خود اضافه کنید:

NSA چگونه از شما جاسوسی می کند
اینفوگرافیک توسط https://proprivacy.com

NSA جاسوسی تماس های تلفنی و پیام های متنی شما را جاسوسی می کند

مجموعه فوق داده های NSA از سوابق تلفن های داخلی ، که در غیر این صورت با عنوان قانون میهن پرست شناخته می شود ، ادعای شهرت است و یکی از اولین افشاگری های بزرگ است که توسط گلن گرینوالد و گاردین افشا شد..

مردم آمریكا با انتشار این خبر مبنی بر اینكه هر روز ، بدون مجوز ، NSA در حال جمع آوری میلیاردها پیامك ، محل دستگاه و اطلاعات مربوط به تماس از قبیل شناسایی هر دو تماس گیرنده و گیرنده بود - در درجه اول این كه نه برای اهداف در نظر گرفته شده ، بلكه از معصومین است. آمریکایی هایی که اطلاعات آنها در جستجوی اطلاعات جاسوسی شده است.

بسیاری از مردم فکر می کنند ، سه سال بعد ، NSA به جمع آوری عمده سوابق تلفنی خود پایان داده بود.

اینطور نیست.

در حالی که بخش بحث برانگیز 215 قانون میهن پرست در 1 ژوئن 2015 بازنشسته شد — با تغییر در نسخه اصلاح شده موسوم به قانون آزادی ایالات متحده در تاریخ 2 ژوئن - جایگزین آن با حفره های قانونی همراه است که به آن اجازه می دهد تا قوانین جدید را حل کند و ادامه یابد. اگر بخواهند این کار را انجام دهند ، به طرز گسترده ای از آمریکایی ها چشم پوشی کنند.

و شما می دانید که آنها انجام می دهند.

NSA از ایمیل ، چت و سابقه مرور وب شما جاسوسی می کند

اندکی پس از آشکار ساختن قانون پاتریوت ، گرین والت جهان را به XKEYSCORE معرفی کرد ، ابزاری NSA که تقریباً تقریباً همه کارهایی را که کاربر در اینترنت انجام می دهد ، جمع آوری می کند..

آدرس های IP ، ایمیل ، تاریخچه مرور ، کوکی های مرورگر ، چت های آنلاین ، تماس صوتی ، تصاویر ، جلسات اسکایپ ، جفت نام کاربری و رمزعبور ، فعالیت رسانه های اجتماعی ، کلیدهای وارد شده ... همه این موارد و موارد دیگر در برنامه نظارت گسترده اینترنت NSA جمع آوری شده است ، 700 سرور + در سراسر جهان 20+ ترابایت داده در روز جمع می کنند.

مانند قانون میهن پرست ، XKEYSCORE "در نظر گرفته شده" برای اهداف خارجی است. با این حال ، هنگامی که یک آمریکایی با شخص دیگری در کشور دیگری ارتباط برقرار می کند ، در بانک اطلاعاتی به عنوان مشارکت در ارتباطات خارجی به خارج از کشور برچسب گذاری می شود و می تواند داده های آنلاین شخصی خود را که بدون ضمانت جستجو می شود در اختیار داشته باشد..

جاسوسی NSA می تواند دوستان ، خانواده و شبکه های اجتماعی شما را شناسایی کند

NSA با استفاده از داده های جمع آوری شده از برنامه های فوق الذکر میهن پرست و برنامه XKEYSCORE ، به راحتی می توانید نمودارهای پیچیده ای از دایره اجتماعی آمریکایی ها را جمع آوری کنید ، از جمله شناسایی همکاران و همکاران ، همراهان مسافر ، مکان آنها و سایر جزئیات بسیار خصوصی.

به منظور ساختن این نمودارها ، NSA اطلاعاتی را از مواردی از قبیل کد بانکی ، پروفایل های فیس بوک ، اطلاعات مربوط به مسافر ، اطلاعات بیمه پزشکی ، لیست های ثبت نام رای دهندگان ، داده های مکان GPS و سوابق مالیاتی و دارایی جمع می کند..

آنها حتی می توانند پروفایل شبکه های اجتماعی را به سادگی با استفاده از نمایشگرهایی مانند "travelsith ، hasFather، sendForumMessage ، کارفرما" هنگام پاک کردن پایگاه داده های خود بسازند.

در حالی که تمرکز دوباره روی اهداف خارجی است ، هیچ محدودیتی برای تعداد بی گناهان آمریکایی وجود ندارد که در زنجیره تماس یک شخص یا سازمان مورد علاقه خاتمه یافته اند.

NSA نظارت بر معاملات مالی و خریدهای کارت اعتباری شما را کنترل می کند

ارائه دهندگان تلفن و اینترنت تنها سازمانهای عضو شورای امنیت ملی نیستند. علاوه بر سوابق تلفن و استفاده از وب ، حسابهای بانکی و کارتهای اعتباری شما نیز به راحتی بدون ضمانت کنترل و دسترسی می شوند.

شعبه ای از NSA موسوم به Follow the Money (FTM) اطلاعاتی را از شبکه های معاملاتی بیش از 25000 بنگاه اقتصادی از جمله بانک ها ، کازینوها و آژانس های انتقال سیم جمع آوری می کند. سپس این اطلاعات را در بانک اطلاعاتی NSA موسوم به Tracfin ، که دارای میلیون ها رکورد است ، ذخیره می کند.

تخمین زده می شود که حدود 84٪ از این داده ها مربوط به معاملات کارت اعتباری باشد.

VISA ادعا می کند که آنها "از هیچ دسترسی غیرمجاز به [شبکه] خود آگاه نیستند" و "آنها فقط اطلاعات معامله را در پاسخ به احضاریه یا سایر مراحل قانونی معتبر ارائه می دهند" ، اما ارائه های NSA که توسط اسنودن به بیرون در آمد ، اکیداً پیشنهاد دیگری دارند..

در حقیقت ، جمع آوری اطلاعات مالی NSA از مرزهای زیادی عبور می کند که حتی همتای انگلیسی و همکار مکرر آنها ، GCHQ ، از این عمل نگران هستند و اعتراف می کند که بسیاری از "اطلاعات شخصی غنی" که جمع آوری شده است "در مورد [اهداف] آنها نیست. ".

NSA می تواند به وب کم شخصی شما دسترسی پیدا کند

در حالی که تأیید نشده است اگر NSA خود چنین شیوه هایی را انجام دهد (هرچند به نظر می رسد بسیار محتمل است) ، آنها به تصاویر وب کم موجود در پایگاه داده های نظارتی شریک زندگی خود ، GCHQ ، که جاسوسی معروف دوربین های رایانه ای یاهو هستند ، دسترسی دارند..

برنامه نویسی شده با نام Optic Nerve ، این برنامه در سال 2008 آغاز شد و گزارش شده است که هنوز در سال 2012 فعال است. اگرچه هنوز مشخص نیست که هنوز هم در حال کار است ، آنچه که آنها در این دوره زمانی جمع آوری کرده اند ، نگران کننده است ، با بیش از 1.8 میلیارد تصویر وب کم از مشتریان یاهو در سراسر جهان تنها در یک دوره شش ماهه جمع آوری شده اند.

در ابتدا عصب بینایی در نظر گرفته شده بود برای آزمایش در تشخیص خودکار صورت ، برای نظارت بر اهداف موجود و کشف موارد جدید. درعوض ، آنها هر پنج دقیقه یک بار از فیدها یک تصویر را ذخیره می کردند که بین 3 تا 11 درصد تصاویر صریح جنسی کاربران بی گناه بود..

ضربه گیر؟ برای رسیدن به هدف جدید ، فقط باید یک نام کاربری شبیه به یک هدف شناخته شده داشته باشید ، و هیچ قانونی در انگلستان وجود ندارد که شهروندان داخلی یا شهروندان کشورهایی را که بخشی از اتحاد پنج چشم هستند (شامل ایالات متحده آمریکا) است ، از درخواستهای جستجوی خود حذف کند. و پایگاه داده.

NSA بر ارتباط بین گیمرهای آنلاین نظارت می کند

جای تعجب دارد که حتی سرگرمی های آنلاین بی ضرر مانند MMORPGs از چشمان کنجکاو NSA در امان نیستند?

پاسخ نه ، لازم نیست.

NSA با اعتقاد بر اینكه شبكه های تروریستی می توانند از بازی های آنلاین برای ارتباطی پنهانی استفاده كنند ، NSA نظارت را انجام می دهد و داده های میلیون ها کاربر در سراسر جهان را از سرورهای بازیهای مجازی از جمله موقعیت مکانی کاربر ، هویت و فعالیتهایی مانند سیاهههای مربوط به گفتگوی صوتی و متنی جمع آوری می كند..

بنابراین ، بله ، وقت شما برای بازی World of Warcraft ، Second Life ، Xbox Live و موارد مشابه آن توسط NSA ذخیره و ثبت شده است. هک ، آن جن و ناز که با او صحبت کرده اید حتی ممکن است یک عامل NSA باشد.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me