در این آموزش ، ما دو روش برای ایجاد و استفاده از راه حل ذخیره سازی ابر خود را با استفاده از Nextcloud به شما نشان می دهیم. همانطور که در بررسی کامل Nextcloud ما بحث می کنیم ، Nextcloud می تواند به صورت محلی در سخت افزار شخصی شما یا میزبان از راه دور در فضای سرور اجاره ای ، میزبانی شود.


راه اندازی یک نمونه ابر Nextcloud می تواند به همان اندازه که می خواهید پیچیده باشد ، پیچیده باشد ، اما این راهنما قصد دارد تا نشان دهد که سهولت جابجایی از خدمات تجاری مانند Dropbox ، Google Drive ، iDrive ، OneDrive و مانند آن را به یک راه حل ابر نشان می دهد. شما کنترل کاملی دارید.

به این ترتیب ، هر دو روش مورد بحث در زیر میزبانی می شوند. یعنی نمونه های Nextcloud روی سرورهای از راه دور نصب می شوند.

تنظیم یک حساب کاملاً میزبانی شده Nextcloud

ممکن است ایده تنظیم فضای ذخیره سازی ابری خود ترسناک به نظر برسد ، اما نرم افزار دسک تاپ Nextcloud این کار را بسیار آسان می کند. اگر می توانید یک حساب Dropbox راه اندازی کنید ، می توانید یک حساب کاملاً میزبان Nextcloud را تنظیم کنید.

Nextcloud با تعدادی از ارائه دهندگان ذخیره سازی ابر همکاری کرده است که یک مثال Nextcloud را برای شما تنظیم و مدیریت می کنند. بسیاری از این موارد یک لایه آزمایشی رایگان با ذخیره محدود دارند ، که می تواند با هزینه ای گسترش یابد.

با این حال ، باید بدانید که حسابهای شخصی "شخصی" Nextcloud به طور کامل ارائه دهنده مدیریت می شوند. علاوه بر پیامدهای حفظ حریم خصوصی (ارائه دهنده دسترسی کامل به پرونده ها و داده های حساب شما) بیشتر این حساب ها با یک مجموعه ویژگی محدود ارائه می شوند که توسط ارائه دهنده تعیین می شود.

این حسابها به طور کلی همه چیزهایی را که بیشتر مردم از یک سرویس ابری شخصی نیاز دارند ، از جمله گالری عکس و پخش کننده موسیقی را ارائه می دهند ، اما ممکن است ویژگی های پیشرفته تری مانند نسخه سازی فایل و رمزگذاری نهایی را ارائه ندهند..

در بیشتر موارد ، به جای گسترش فضای ذخیره سازی ، امکان ارتقاء این حسابهای سرپرست "شخصی" امکان پذیر است. پس از دسترسی به سرپرست ، می توانید با نصب برنامه Nextcloud مربوطه ، به محتوای قلب خود ضربه بزنید و هر ویژگی را که دوست دارید اضافه کنید.

فقط توجه داشته باشید که ارائه دهنده حساب هنوز هم دسترسی سرپرست به حساب شما دارد ، اگرچه پیامدهای حفظ حریم خصوصی این امر با فعال کردن رمزگذاری نهایی به پایان می تواند به شدت کاهش یابد.

1. کلاینت دسک تاپ Nextcloud یا برنامه تلفن همراه را برای سیستم عامل خود بارگیری ، نصب و اجرا کنید. در این آموزش ، ما از برنامه Windows استفاده خواهیم کرد ، اما این روند اساساً در همه سیستم عامل ها یکسان است.

2. "ثبت نام با ارائه دهنده" را انتخاب کنید.

ابر بعدی را با ارائه دهنده ثبت کنید

3. آدرس ایمیل خود را وارد کرده و ارائه دهنده حساب را انتخاب کنید. این نرم افزار یکی از موارد را برای شما پیشنهاد می کند ، یا بر روی "ارائه دهنده تغییر" برای لیستی که اولویت بندی خدمات نزدیک به موقعیت جغرافیایی شما است ، کلیک کنید (یا اگر از VPN استفاده می کنید ، موقعیت جغرافیایی ظاهری شما!).

انتخاب سرویس برای اتصال ابر بعدی به

برای این آموزش ، OwnCube را انتخاب کردیم زیرا حساب شخصی 5 گیگابایتی کاملاً سخاوتمندانه است ، و ما به دلیل حفظ حریم خصوصی سرورهای مستقر در آلمان و اتریش را ترجیح می دهیم..

پس از انتخاب خود ، باید قبل از کلیک بر روی "بعدی" با شرایط خدمات Nextcloud موافقت کنید.

4- تصميم بگيريد كه كدام پوشه را مي خواهيد از سرور با كامپيوتر خود همگام كنيد ، و كدام پوشه را در PC خود كه مي خواهيد براي همگام سازي با سرور استفاده كنيد.

پوشه محلی بعدی Cloud تنظیم شده است

آمار اتصال ... هنگامی که شما آماده هستید. و این تنها کاری است که شما باید انجام دهید. گفتیم آسان است!

همزمان سازی پوشه در ابر بعدی

ارائه دهنده شما به شما تأیید می کند که حساب کاربری شما ایجاد شده است و آدرس سرور و جزئیات ورود به سیستم برای دسترسی به پرتال وب و پیوند برنامه ها در سایر دستگاه ها را به شما ایمیل می کند..

بعدی ادغام مکعب خود ابر

اولین کاری که احتمالاً می خواهید انجام دهید ورود به پورتال وب به منظور کشف طیف گسترده ای از ویژگی های موجود در حساب شما است.

ایجاد یک مثال Nextcloud روی یک سرور از راه دور

اگرچه تنظیم بسیار آسان است ، اما یک حساب کاملاً میزبان مانند آن که در بالا مورد بحث قرار گرفت ، بدان معنی است که شما کنترل کاملی بر روی ابر خود ندارید. برای شما مدیریت می شود ، حتی اگر هزینه دسترسی مدیر را پرداخت کرده اید.

اگر می خواهید کنترل کاملی داشته باشید (که در درجه اول جذابیت اصلی Nextcloud است) پس ساده ترین راه برای انجام آن استفاده از نصاب وب Nextcloud است..

1. مقداری فضای سرور را خریداری کنید. در تئوری ، شما می توانید از یک حساب کاربری رایگان سرور استفاده کنید ، اما در تحقیق در مورد این مقاله تعداد بسیار کمی حساب رایگان پیدا کردیم که مطابق با نیاز سیستم سرور Nextcloud باشد. لطفاً بررسی کنید که هر خدمتی که برای ورود به سیستم ثبت نام کنید مطابق با این شرایط است.

2. فایل نصاب وب بعدی clcl ، setup-nextcloud.php را بارگیری کنید.

3. وارد صفحه کنترل سرور خود شوید و به صفحه File Manager بروید. بر روی دکمه بارگذاری کلیک کرده و پرونده تنظیمات-nextcloud.php را که در آخرین مرحله بارگیری کرده اید ، انتخاب کنید. این جزئیات ممکن است توسط ارائه دهنده میزبانی وب کمی متفاوت باشد اما به طور کلی بسیار مشابه هستند.

4. در هر مرورگر ، URL را وارد کنید: www. [yourdomainname.com] /setup-nextcloud.php (جایگزین [yourdomainname.com] با نام دامنه خود ، بدیهی است) تا جادوگر راه اندازی Nextcloud را باز کنید. آمار بعدی.

توجه داشته باشید که اگر فایل setup-nextcloud.php را بجای ریشه مستقیم در یک زیرشاخه بارگذاری کردید ، باید مسیر کامل را به URL اضافه کنید..

مرحله 1 جادوگر راه اندازی

5- Nextcloud چک را انجام می دهد تا اطمینان حاصل کند که تمام وابستگی های لازم در دسترس هستند. این ممکن است چند دقیقه طول بکشد. سپس می توانید هر کجا که می خواهید نصب کنید. ما خوشحالیم که در فهرست اصلی root نصب کنیم ، بنابراین "" "را وارد می کنیم. آمار بعدی.

جادوگر تنظیم شده ، وابستگی Cloud را بررسی کنید

6. بعد از چند لحظه باید پیامی را دریافت کنید که به شما بگوید نصب موفقیت آمیز است. اکنون به Next ضربه بزنید.

اکنون ابر بعدی نصب شده است

7. شما نیاز به ایجاد یک نام کاربری و رمز عبوری دارید که برای ورود به ابر جدید شما استفاده می شود. وقتی کارتان تمام شد ، تنظیم را تمام کنید.

تنظیم بعدی Cloud

ما به هشدار عملکرد توجه کرده ایم و کتابخانه SQL را ارتقا خواهیم داد!

8. نام دامنه خود را در نوار URL مرورگر خود وارد کنید و با استفاده از اعتبارهایی که اخیراً ایجاد کرده اید وارد شوید. هنگامی که برای اولین بار وارد سیستم می شوید ، کنسول بسیار لخت خواهد بود ، بنابراین می توانید ویژگی های آن را به نماد Account در گوشه بالا سمت راست اضافه کنید -> برنامه ها.

برنامه های بعدی اضافه کردن ابر

9. لیست برنامه ها را جستجو کنید و بارگیری هر آنچه را که دوست دارید ظاهر کنید فعال کنید. اگر نمی توانید آنچه را که به دنبال آن هستید پیدا کنید ، از عملکرد جستجوی مفید استفاده کنید.

صفحه برنامه بعدی ابر

و شما تنظیم شده اید! بدیهی است ، یک تن گزینه وجود دارد که می توانید با آنها به عنوان سرپرست بازی کنید ، اما اینها خارج از محدوده این آموزش است.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me