پست الکترونیکی یک برنامه افزودنی مرورگر رایگان و منبع باز برای Google Chrome و Mozilla Firefox است که امکان رمزگذاری ایمیلی در انتها را با استفاده از آدرس ایمیل مبتنی بر مرورگر شما ، مانند Gmail ، Hotmail ، Yahoo! فراهم می کند. و GMX در این راهنما نحوه استفاده از Mailavelope و توضیح فواید رمزگذاری PGP را به شما نشان خواهیم داد.


خدمات ایمیل مبتنی بر وب به دلیل ماهیت در دسترس و اغلب "رایگان" بسیار محبوب هستند. مشکل این است که آنها بسیار ناامن هستند ، زیرا شما ایمیل های خود را در یک سرور شخص ثالث ذخیره می کنید و در آنجا می توانید توسط کسانی که سرور را اجرا می کنند یا سایر مخالفان (مانند NSA) به آنها دسترسی پیدا کنید..

اگر از یک سرویس رایگان مانند Gmail استفاده می کنید ، بارها مشکل ایجاد کرده است زیرا ارائه دهنده (در مورد Gmail در مورد Google) تمام ایمیل های شما را اسکن می کند تا بتواند یک مدل رفتاری پیچیده از شما ایجاد کند تا بتواند تبلیغات هدفمند را ارائه دهد. به عبارت دیگر ، شما به جای پول نقد با حفظ حریم شخصی خود "پرداخت می کنید".

پاسخ این مشکل رمزگذاری ایمیل های شما قبل از ارسال آنها است ، به گونه ای که فقط گیرنده مورد نظر شما می تواند آنها را روی رایانه خود رمزگشایی کند (بنابراین هیچ نامه الکترونیکی ساده رمزگذاری نشده از روی سرورها ارسال ، ذخیره و یا دریافت نمی شود).

متأسفانه ، به لطف شیوه باستانی که در آن ایمیل کار می کند ، همیشه باید توجه داشته باشید که رمزگذاری ایمیل همه چیز را رمزگذاری نمی کند. آدرس های ایمیل فرستنده و گیرنده ، تاریخ و زمان ارسال و خط موضوع پست الکترونیکی رمزگذاری نمی شوند. فقط بدن و هر نوع دلبستگی. این ابرداده ها هنوز هم در دست اشتباه می توانند بسیار مضر باشند.

درباره Mailvelope

برنامه افزودنی Mailvelope به شما امکان می دهد تا OpenPGP ایمیل های خود را از داخل مرورگر خود رمزگذاری کنید و هر نامه OpenPGP (و PGP) دریافت شده را رمزگشایی کنید. اگر نامه الکترونیکی را با استفاده از Mailvelope بفرستید ، می توانید با استفاده از هر نرم افزار PGP / OpenPGP / GPG مناسب رمزگشایی شود ، مادامی که شما (فرستنده) کلید رمزگذاری عمومی را دارید و گیرنده دارای کلید خصوصی صحیح (و رمز عبور برای آن است) ).

مانند همیشه با PGP ، راه اندازی تا حدودی پیچیده است ، و می توانید کمی به ذهن خود برسید تا مفاهیم کلیدی خاصی را بدست آورید. با رمزنگاری کلید عمومی ، مهمترین چیزی که باید به خاطر داشته باشید این است که هر کاربر یک کلید خصوصی دارد که آنها را مخفی نگه می دارد و برای رمزگشایی ایمیل های ارسال شده با استفاده از کلید عمومی خود از آن استفاده می کند. آنها همچنین دارای یک کلید عمومی هستند ، که آنها آزادانه توزیع می کنند تا افراد دیگر بتوانند از آن برای ارسال نامه های رمزگذاری شده استفاده کنند.

  • کلید عمومی - توزیع شده تا دیگران بتوانند از آن برای رمزگذاری ایمیل برای ارسال برای شما استفاده کنند.
  • کلید خصوصی - مخفی نگه داشته شده و برای رمزگشایی نامه های شخصی استفاده می شود. آن را ایمن نگه دارید!

اگر این مسئله گیج کننده است ، وب سایت GPG4win یک مقاله عالی دارد که در مورد آن همه توضیح می دهد. خوشبختانه ، پس از راه اندازی ، Mailvelope بسیار آسان برای استفاده است.

با استفاده از Mailvelope

1. کلیدها

ما در مثالهای خود از ویندوز 7 ، فایرفاکس و جی میل استفاده می کنیم ، اما این روند بدون در نظر گرفتن سرویس های پلتفرم ، مرورگر و پست الکترونیکی بسیار مشابه است.

آ. برای بارگیری و نصب Mailvelope از لینک های وب سایت پیروی کنید.

ب با کلیک بر روی نماد آن در نوار افزودنی ، گزینه های Mailvelope را باز کنید (که با رفتن به منوی Firefox می توانید آن را روشن یا خاموش کنید) -> گزینه ها). به جای آن ، در Chrome یک نماد قفل در کنار نوار آدرس ظاهر می شود.

ج. یک جفت کلیدی ایجاد کنید - با رفتن به "کلید اصلی" و پر کردن جزئیات مورد نیاز. ما پیشنهاد می کنیم حداقل از 2048 رمزگذاری RAS استفاده کنید ، بنابراین روی "Advanced" کلیک کرده و آن را (یا بالاتر) انتخاب کنید. "آماده" هنگامی که آماده هستید.

کلید 1b

همانطور که هشدار نشان می دهد ، این ممکن است چند دقیقه طول بکشد و ممکن است باعث قطع شدن مرورگر شما شود. صبور باشید و باید تأیید کنید که کلید جدیدی تولید شده است.

کلید 2

اگر به برگه "کلیدهای نمایش" نگاه کنید ، کلید تازه تولید شده خود را مشاهده خواهید کرد.

کلید 3

د. کلیدهای واردات - در صورت داشتن کلیدهای موجود ، می توان آنها را با انتخاب "کلیدهای وارداتی" و قرار دادن در متن کلید یا مرور در محل فایل متنی وارد کرد. برای ارسال ایمیل ، باید کلیدهای عمومی گیرندگان را در اینجا وارد کنید.

کلید 56

ه. کلیدهای صادرات - برای اینکه دیگران بتوانند ایمیل های رمزگذاری شده برای شما ارسال کنند ، باید کلید عمومی خود را کمی درج کنید - آن را برای مخاطبین ارسال کنید ، آن را در امضای ایمیل خود بگنجانید ،.

در Key خود ، می توانید کلید عمومی خود را به عنوان یک فایل متنی صادر کنید یا آن را به مخاطبین خود ارسال کنید. همچنین می توانید کلید خصوصی (یا جفت کلید) خود را مشاهده و صادر کنید (اما برای اهداف پشتیبان) ، اما حتما این را ایمن نگه دارید.

f. اعتبارسنجی یک جفت کلید - این یک مرحله مهم است زیرا تأیید می کند که گیرنده همان کسی است که می گوید آنها هستند. این کار باید بصورت رو در رو انجام شود ، اما VoIP رمزگذاری شده گزینه خوبی دیگر است. هرگز از تلفن (تلفن همراه یا تلفن ثابت) استفاده نکنید زیرا در این روز و سن به سادگی ایمن نیستند.

برای اعتبارسنجی یک جفت کلید ، باید تأیید کنید که اثر انگشت برای هر کلید موجود با اصل فرستنده مطابقت دارد. اثر انگشت یک کلید را می توان با کلیک کردن بر روی مثلث کوچک سمت چپ کلید در حلقه کلید یافت.

کلید 7

گرم Mailvelope در حال حاضر از امضای دیجیتال پیام ها پشتیبانی نمی کند ، اما "این ویژگی در دست توسعه است". آنچه وجود دارد "توکن های امنیتی" ، یک کد سه شخصیت است که به وضوح در تمام دیالوگ های Mailvelope نمایش داده می شود ، به طور واضح منشأ آنها را مشخص می کند ، بنابراین شما نمی توانید آنها را اشتباه بگیرید

کلید 8

می توانید با کلیک کردن روی زبانه "امنیت" در پنجره گزینه های Mailvelope ، نماد امنیتی خود را تنظیم کنید.

2. آهنگسازی یک ایمیل

آ. هنگامی که "آهنگسازی" را در Gmail انتخاب می کنیم ، پنجره عادی پیام جدید اما با یک نماد اضافی در قسمت ورودی متن ظاهر می شود. قسمت های Recipients و Subject را به طور عادی پر کنید (یادآوری اینکه اطلاعات رمزگذاری نشده اند). همچنین می توانید متنی را که معمولاً در قسمت ترکیب اصلی رمزگذاری نمی شود وارد کنید.

ارسال 1

ب هنگامی که روی نماد کلیک می کنید ، به یک صفحه ورودی متن منتقل می شوید که می توانید آنچه را که می خواهید رمزگذاری شده ارسال کنید ، وارد کنید. وقتی کارتان تمام شد ، دکمه قفل را بزنید.

ارسال 2

ج گیرنده ها را اضافه کنید - فقط می توانید گیرندگانی را اضافه کنید که کلیدهای عمومی شما به حلقه کلید خود اضافه کرده اید (به مرحله 1d مراجعه کنید). وقتی رمزگذاری پیام انجام شد ، روی "تأیید" کلیک کنید.

ارسال 3

د اکنون متن ایمیل را جایگزین پیام رمزگذاری شده خواهید کرد. برای درج متن رمزگذاری شده در ایمیل خود ، روی دکمه "انتقال" کلیک کنید ، سپس ایمیل "ارسال" را به صورت عادی وارد کنید.

ارسال 4

3. دریافت پیام رمزگذاری شده

آ. هنگامی که یک ایمیل رمزگذاری شده PGP / OpenPGP دریافت می کنید ، مانند تصویر زیر ظاهر خواهد شد. برای رمزگشایی آن ، روی هر جایی از پیغامی کلیک کنید که مکان نما را به نمادی کلیدی تبدیل می کند.

دریافت 1

ب از شما خواسته می شود رمزعبور خود را وارد کنید (تولید شده در مرحله 1c).

دریافت 2

ج و تا-دا! پیام رمزگشایی شده است!

دریافت 3

حریم خصوصی بسیار خوب

PGP به عنوان پروتکل برای رمزگذاری ایمن ایمیل ایجاد شده است ، و اگرچه استاندارد اصلی دیگر منبع باز نیست (اکنون خاصیت Symantec است) ، بنیاد نرم افزار رایگان بنر متن باز را به شکل () 100 قابل تعامل با PGP) استاندارد OpenPGP.

PGP_diagram

رایج ترین اجرای OpenPGP گارد محافظت از GNU است (همچنین با نام GnuPG یا فقط GPG شناخته می شود) که برای ویندوز ، Mac OS X و Linux در دسترس است. اگرچه برنامه اصلی از یک رابط خط فرمان ساده استفاده می کند ، اما نسخه های پیشرفته تر برای ویندوز (Gpg4win) و Mac (GPGTools) در دسترس هستند..

ما در مورد نحوه راهنمایی دقیق GpG4win در جاهای دیگر بحث می کنیم و ارائه می دهیم ، و ممکن است ارزش خواندن از طریق آن را داشته باشد تا به درک نحوه عملکرد OpenPGP کمک کند. مانند GPGTools برای Mac ، به استفاده از یک سرویس گیرنده ایمیل اختصاصی نیز نیاز دارد ، که البته با وجود راه حل مطمئن تر ، بسیاری از آنها بسیار راحت تر (و به همین دلیل کمتر استفاده می شوند)..

نتیجه

Mailvelope یکی از ساده ترین راه ها برای ایمن سازی ایمیل شما با PGP قوی است و سهولت کار تقریباً یکپارچه با محبوب ترین سرویس های پست الکترونیکی را دارد. بزرگترین مشکل استفاده همکاران و اعضای خانواده برای استفاده از آن است ، اما حداقل سهولت استفاده نسبی آن شاید در تلاش شما برای ترغیب یاری کند! همچنین ، همیشه به یاد داشته باشید که خطوط موضوع ، زمان سنج و لیست گیرندگان رمزگذاری نمی شوند.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me