آمارها حاکی از آن است که بیش از 35 میلیون دستگاه "بلندگو هوشمند" مانند Amazon Echo و Google Home تا پایان سال 2017 در ایالات متحده استفاده می کنند..


جای تعجب نیست که این دستگاههای نسبتاً آینده نگر بسیار محبوب هستند؛ آنها می توانند یکسری کارها را انجام دهند ، و تنها کاری که باید انجام دهید این است که از آنها بخواهید - سبک Star Trek.

در اینجا فقط یک لیست کوچک از کارهایی که Echo و Google Home تنها با یک فرمان صوتی می توانند انجام دهند وجود دارد:

 • پخش موزیک
 • لیست های "برای انجام" و لیست های خرید را ایجاد کنید
 • تاکسی سفارش دهید
 • از آمازون چیزی سفارش دهید (در مورد آمازون اکو و الکسا)
 • دستگاه های خانگی هوشمند شامل چراغ ، سیستم گرمایش مرکزی و قفل درب را کنترل کنید
 • همه چیز را به صورت آنلاین جستجو کنید - از زمان سینما گرفته تا نتایج ورزشی گرفته تا گزارش های هواشناسی
 • مشکلات ریاضی را حل کنید

این دستگاه ها یک دستیار شخصی (نسبتاً مؤثر) را در خانه با قیمت پایین قرار می دهند. محبوبیت آنها قابل درک است - کاملاً جدا از این واقعیت است که چنین فناوری مدرن به خودی خود کاملاً قانع کننده است.

اما همه اینها به یک قیمت می رسد - و آن قیمت حفظ حریم خصوصی است. از زمان راه اندازی دستگاه ها ، نگرانی های امنیتی درباره امنیت و حفظ حریم خصوصی Amazon Echo و Google Home را افزایش داده ایم.

Amazon Echo را خصوصی کنید. گام به گام

آمازون اکو

 1. از طریق سؤالات متداول درباره Amazon Alexa اطلاعات بخوانید. حتی اگر شما کسی نیستید که تمایل به خواندن این چیزها داشته باشد ، با چیزی که آنقدر عمیق با زندگی خانگی شما ادغام شود ، شما واقعاً باید.
 2. در نظر بگیرید که به طور دوره ای تاریخ ضبط الکسا را ​​حذف کنید. این می تواند تأثیر منفی در نحوه آموختن دستگاه شما در مورد شما داشته باشد - اما اگر اول حریم شخصی را قرار دهید ، این احتمالاً یک نگرانی جزئی است.
 3. تنظیمات خرید صوتی را مرور کنید یا خرید صوتی را به طور کلی غیرفعال کنید. این مخصوصاً در مورد حفظ حریم خصوصی نیست بلکه می توانید در صورت داشتن فرزندی که متوجه می شوند می توانند از وسایل خانگی جدید شما برای سفارش امور استفاده کنند ، مقداری پول پس انداز کنید!
 4. صدای "پایان درخواست" را فعال کنید ، بنابراین می توانید هنگامی که الکسا گوش دادن به یک درخواست را متوقف کرد ، بشنوید.
 5. وقتی از دستگاه استفاده نمی کنید ، از قطع صدا استفاده کنید.

Google Home را خصوصی کنید؛ گام به گام

 1. با حوزه فعالیت من سرویس های آنلاین Google آشنا شوید. تمام تعاملات شما با Google در اینجا ذخیره می شود ، و این باعث می شود که چقدر غول وب در مورد شما می داند ، چشم اندازی بینایی ایجاد کند. فعالیت Google Home شما نیز در اینجا است ، و ممکن است شما گاه به گاه بخواهید آن را پاک کنید.
 2. از صدای بی صدا استفاده کنید و مرتباً (با استفاده از چراغ های دستگاه) گوش کنید که آیا دستگاه شما گوش می دهد بررسی کنید. به عنوان مثال شما ممکن است سهواً دستگاه را هنگام گرد و غبار نادیده بگیرید.
 3. تنظیمات خود را به گونه‌ای مرور کنید که فقط اطلاعاتی را که راحت به اشتراک می‌گذارید با Google به اشتراک بگذارید.

ساخت آمازون اکو "خصوصی"

اگر یکی از مشتریان مشاوره من در زمینه IT از من سؤال کند که چگونه Amazon Echo را خصوصی کنم ، جواب غریزی (و صادقانه) من این است: "یک نفر را پیدا نکنید". همین مورد در مورد Google Home اعمال می شود.

برای اینکه این دستگاه ها کار خود را به طور مؤثر انجام دهند ، باید همیشه گوش فرا دهند. آنها وقتی می گویند "سلام الکسا" یا "OK Google" باید "بشنوند". اگر یکی از این دستگاه های آمازون یا Google را در خانه خود دارید ، هر آنچه را که در مورد آن می گویید به سرورهای ابری "داده های بزرگ" آنها منتقل می شود. ، به این شرکت های عظیم کمک می کنند تا دقیقه ای بیشتر در مورد شما و عادت های روزانه خود اطلاعات کسب کنند. (در مورد Google Home ، اطلاعات تا زمانی که "OK Google" شنیده نشود ، محلی در دستگاه باقی می مانند.)

شرکتهای درگیر این واقعیت را پنهانی نمی کنند و نحوه استفاده از این دستگاه ها را تجزیه و تحلیل می کنند. به این ترتیب آنها می توانند تصویری دقیق از آنچه شما در آینده می خواهید از دستگاهها بپرسید ، بسازند. این عالی است برای عملکرد - اما برای حفظ حریم خصوصی ، نه چندان ...

اکنون ، نگرش های فردی به حریم خصوصی متفاوت است. برخی افراد روشی را که تبلیغات آنلاین همیشه دقیق است ، دوست دارند. برخی دیگر این دقت را مبهم و ناامیدکننده می دانند. اگر وارد اردوگاه دوم شوید ، احتمالاً قصد ندارید دستگاهی را نصب کنید که به طور دائم در خانه شما گوش کند!

Amazon Echo و Google Home: بهبود حریم خصوصی

با توجه به آنچه در بالا ذکر شد ، ما برای باقی مانده این راهنما فرض خواهیم کرد که شما صاحب یک Amazon Echo یا Google Home هستید ، یا قصد دارید یکی از آنها را دریافت کنید ، و در مورد سازش های حریم خصوصی که در انتخاب تصمیم به استفاده از آنها راحت هستید ، راحت هستید. از این دستگاه ها.

تا زمانی که بپذیرید که از قبل به آمازون یا Google و هر شخص ثالثی که با آنها کار می کنید اعتماد دارید ، چه کاری می توانید انجام دهید تا Amazon Echo یا Google Home خود را به همان اندازه خصوصی تبدیل کنید.?

برای شروع ، در اینجا چند نکته وجود دارد که به طور یکسان برای هر دو دستگاه اعمال می شود:

 1. آگاه باشید که ، مگر اینکه در حالت "بی صدا" یا خاموش بودن نیستند ، این دستگاه ها همیشه به شما گوش می دهند (و هر کس دیگری که در خانه شما صحبت می کند). عاقلانه ترین رویکرد این است که در مقابل آنها چیزی نگویید که با خوشحالی نمی خواهید در حوزه عمومی بگویید. اگر آن را به صورت عمومی یا در یک صفحه وب عمومی نمی گوئید ، باید دوبار در مورد گفتن آن در مقابل بلندگو هوشمند فکر کنید.
 2. در مورد حساب های آنلاین که با شما Amazon Echo یا Google Home استفاده می کنید انتخاب باشید. بیش از 3000 برنامه (مهارت) فقط برای Echo در دسترس است. در حالی که هر یک از آنها به دامنه کاری که دستگاه شما می تواند انجام دهد می افزاید ، باعث حفظ حریم خصوصی شما نیز می شود. به دلیل آن ، برنامه های بیشتر و حساب های آنلاین را فعال نکنید.
 3. هر زمان که می خواهید گوش دادن به Amazon Echo یا Google Home خود را متوقف کنید ، میکروفون خود را قطع کنید. در هر دو حالت ، عملکرد بی صدا توسط یک دکمه فیزیکی در خود دستگاه فعال می شود. در زمان نوشتن ، هیچ کدام از دستگاه ها صدا را فعال نمی کنند. غیرممکن است تصور کنید که این چیزی غیر از طراحی است. اگر به شرکتهای درگیر اعتماد ندارید ، حتی ممکن است بخواهید دستگاه ها را از برق جدا کنید - اما این مسئله این مسئله را ایجاد می کند که چرا کسی در صورت عدم استفاده از آن وسیله ای را خریداری می کند!
 4. خود را با نحوه پاک کردن درخواست و سابقه ضبط در دستگاه خود آشنا کنید (اطلاعات بیشتر درباره آن بعداً).

در مرحله بعد ، ما نکات خاصی برای هر دستگاه داریم.

نتیجه

ماهیت دستگاههای Amazon Echo و Google Home این است که قرار نیست خصوصی باشند. شما برای راحتی بیشتر تعویض حریم خصوصی را تغییر می دهید ، و هرچه بیشتر آمازون و Google به شما اطلاع دهند ، با دقت بیشتری این "دستیاران خانه" می توانند به شما کمک کنند.

اما دقیقاً مانند موتورهای جستجو و رسانه های اجتماعی ، محصول جانبی اشتراکی که شرکتهای درگیر دارند می توانند تصویری دقیق از زندگی و عادات روزمره خود تهیه کنند. این "داده های بزرگ" برای آنها و تبلیغ کنندگانشان بسیار با ارزش است.

برای برخی ، استفاده از چنین دستگاهی همیشه بیش از خط حفظ حریم خصوصی خواهد بود که باید در نظر گرفته شود. سؤال نباید واقعاً این باشد که چگونه Amazon Echo (یا Google Home) را خصوصی کنیم ، اما چگونه می توان با استفاده از آنها کمی خصوصی تر کرد. نکات بالا به شما کمک می کند دقیقاً این کار را انجام دهید.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me