بیایید با آن روبرو شویم: چیزهای کمی شرم آور تر از سابقه جستجوی Google شما. به همین دلیل است که به طور دوره ای تاریخچه مرورگر خود را پاک می کنید در صورتی که کسی بخواهد از رایانه شما استفاده کند ، فقط برای اینکه متوجه شوید جدیدترین جستجوی شما بود "دست انداز مرموز قرمز روی بازو" و این که مجمع مربوط به سایت های پرواز با بادبادک اولین وب سایت است که هنگام تایپ نامه ، ظاهر می شود "ک".


با پاک کردن سابقه مرورگر خود ، می توانید این موارد را کمی مخفی نگه دارید ، درست است?

اشتباه.

چه می شود اگر به شما بگوییم پاک کردن سابقه مرورگر شما در واقع سابقه جستجوی Google شما را حذف نمی کند؟ این پاک کردن تاریخچه مرورگر شما فقط آنچه را که در رایانه شخصی شما ذخیره شده است حذف می کند ، و به هیچ وجه روی تاریخی که Google در سرورهای خود ذخیره کرده است تأثیر نمی گذارد?

با این همه بدتر ، اگر به شما بگوییم كه Google سابقه جستجوی مردم را در سال 2005 از سال 2005 ذخیره كرده است?

بله من گفتم "2005".

بگذار یک لحظه غرق شود.

آیا شما با داشتن فلاش بک های هولناک به تمام چیزهای شرم آور که احتمالاً در آن زمان جستجو می کرده اید ، انجام داده اید؟ خوب سپس بیایید به این راهنمای قطعی از ProPrivacy.com برویم که چگونه تاریخ جستجوی Google خود را برای همیشه حذف کنید تا بتوانید یک تکه بزرگ از ردپای دیجیتالی خود را حذف کنید ، حریم شخصی آنلاین خود را بهبود بخشید ، و - از شما متشکرم - از شر آن خلاص شوید. جستجوهای شایسته برای همیشه.

نحوه بارگیری سابقه وب Google قبل از حذف

در حالی که آنها از آن استفاده نمی کنند ، Google دارای ویژگی ای است که به شما امکان می دهد کل سابقه جستجوی خود را قبل از حذف آن بارگیری کنید. اگرچه ممکن است در ابتدا این یک ویژگی نسبتاً عجیب به نظر برسد ، عملکردی فراتر از احساسات است ، که در ادامه این راهنما را با جزئیات بیشتری توضیح خواهم داد. در حال حاضر ، مراحل ساده ای که برای بارگیری و ذخیره سابقه جستجوی Google خود باید دنبال کنید:

 1. به صفحه فعالیت من از حساب Google خود بروید.
 2. بر روی بیضی عمودی در گوشه بالا سمت راست کلیک کرده و سپس بر روی آن کلیک کنید "سایر فعالیت های Google."
  بایگانی Google
 3. از صفحه پایین بروید تا اینکه به مبحث رسیدید "جستجوهای گذشته خود را بارگیری کنید." کلیک "ایجاد بایگانی."
 4. داده هایی را که می خواهید گنجانید انتخاب کنید. این به طور خودکار همه چیز را انتخاب می کند ، اما اگر این فقط جستجوهایی باشد که بعد از آن هستید ، می توانید آن را چهارم از پایین پیدا کنید.
 5. قالب بایگانی خود را سفارشی کنید. انواع پرونده های اختیاری عبارتند از .zip ، .tgz و .tbz ، در حالی که اندازه بایگانی شما می تواند 1 GB ، 2 GB ، 5 GB ، 10 GB یا 50 GB باشد.
 6. روش تحویل مورد نظر خود را انتخاب کنید. می توانید آن را به عنوان یک لینک بارگیری از طریق ایمیل ارسال کرده یا به صورت جایگزین به Drive ، Dropbox یا OneDrive اضافه کنید.
 7. کلیک "ایجاد بایگانی." برای اطمینان از دریافت بایگانی ، ایمیل یا پشتیبان آنلاین خود را بررسی کنید.

نحوه حذف و غیرفعال کردن سابقه جستجوی Google شما

اکنون که سابقه جستجوی Google شما با ایمن از طریق ایمیل یا پشتیبان گیری آنلاین حذف شده است ، می توانید سرانجام به حذف و غیرفعال کردن عملکرد بروید. ما در هر دو مرحله به صورت مرحله به مرحله در دو بخش زیر قدم می زنیم.

سابقه Google خود را حذف کنید

برای پاکسازی گزارش های فعالیت خود ، این چهار مرحله را دنبال کنید:

 1. به صفحه فعالیت من برگردید. روی بیضی عمودی کلیک کنید و را انتخاب کنید "فعالیت را توسط."سابقه جستجوی Google را حذف کنید
 2. که در "حذف بر اساس تاریخ," انتخاب کنید "همیشه."
 3. در بخش مستقیم زیر ، را ترک کنید "همه محصولات" انتخاب شد. روش دیگر ، اگر فقط می خواهید چیزی خاص را حذف کنید ، می توانید در این منوی کشویی این کار را انجام دهید. به گفته این ، ما به شدت توصیه می کنیم همه آنرا حذف کنید!
 4. کلیک "حذف". کلیک "خوب" در صفحه بعد وقتی Google از شما درخواست تجدیدنظر در صفحه را داشت.

در صورت موفقیت آمیز ، دیگر نباید صفحاتی را در صفحه فعالیت من مشاهده کنید.

غیرفعال کردن ورود به سیستم فعالیت

برای جلوگیری از پیگیری فعالیت های بعدی شما در موتور جستجوی Google ، توانایی انجام این کار را با دنبال کردن این مراحل غیرفعال کنید:

 1. به صفحه فعالیت من برگردید. روی بیضی عمودی کلیک کنید و را انتخاب کنید "کنترل فعالیت."جمع آوری داده های Google را غیرفعال کنید
 2. سوئیچ آبی را در کنار خود بکشید "وب & فعالیت برنامه" به سمت چپ.
 3. پاپ آپ ظاهر می شود که می گوید "مکث وب & فعالیت برنامه?". اطلاعات ارائه شده را به طور کامل بخوانید و سپس کلیک کنید "صفحه."
 4. در صورت موفقیت ، سوئیچ کنار "وب & فعالیت برنامه" خاکستری خواهد بود و به وضوح می گوید که فعالیت متوقف شده است.
 5. اگر همچنان به پایین صفحه بروید ، گزینه های مکث به شما ارائه می شود "تاریخچه مکان," "اطلاعات دستگاه," "صدا & فعالیت صوتی," "سابقه جستجوی YouTube," و "سابقه تماشای YouTube." اگر سوئیچ ها خاکستری هستند ، آنها را بگذارید. اگر آنها آبی هستند ، آنها را به سمت چپ بکشید تا مکث کنید.
 6. در صورت موفقیت آمیز ، همه سوئیچ ها اکنون خاکستری هستند و به وضوح می گویند که فعالیت متوقف شده است.

برخلاف حذف سابقه جستجوی شما ، غیرفعال کردن ورود به سیستم فعالیت Google شما قابل برگشت است. با این حال ، خوانندگان خود را از انجام این کار منصرف می کنیم ، زیرا همه آنها با متوقف کردن کلیه عملکردهای فوق از دست می دهند ، نتایج جستجوی شخصی (و تمام تبلیغات هدفمندی است که با آن همراه است).

چرا باید سابقه Google خود را پاک کنم?

اگر دلایل معرفی این راهنما برای قانع کردن شما به حذف دائمی سابقه مرور کافی نبود و دلایل قانع کننده دیگری هم داشت ، کافی نیست..

Google از طریق تاریخچه جستجوی شما ، همه چیز راجع به شما می داند. این هر تصویر و پیوندی را که بر روی آن کلیک کرده اید ، هر وب سایتی که بازدید کرده اید و هر آنچه که تاکنون وارد موتور جستجوی آنها شده اید ، می شناسد.

با استفاده از این داده ها - که آنها بیش از ده سال است که آنها جمع آوری و ذخیره می کنند - آنها می توانند تصویری فوق العاده دقیق از شما جمع کنند. این شامل سن شما ، جنسیت ، شما با چه زبانی صحبت می کنید ، از کجا هستید ، سرگرمی ها و علاقه های شما ، کدام مکتبی که در آن شرکت کرده اید ، و موارد بسیار دیگر. با استفاده از این پروفایل ، آنها می توانند شما را برای تبلیغات خاص هدف قرار دهند و شما را به سمت وب سایت های خاصی هدایت کنند.

به نظر نمی رسد بیش از حد پارانوئید باشد ، اما این کاملاً دور در قلمرو اورولین قرار دارد. چه می شود اگر این حجم عظیم از اطلاعات در مورد شما تا به حال به دست اشتباه ختم شود؟ به خودتان مدیون هستید که باید از نکات ایمنی لازم استفاده کرده و اطمینان حاصل کنید که مرور آنلاین شما تا حد امکان امن و خصوصی است.

راه های دیگر برای بهبود حریم خصوصی آنلاین شما

حذف سابقه جستجوی Google شما تنها نوک کوه یخ رازداری آنلاین است. در حالی که ما در راهنمای بهبود حریم شخصی آنلاین شما در راهنمای نهایی حفظ حریم خصوصی ProPrivacy.com عمیق تر بررسی می کنیم ، در اینجا نکاتی با اندازه نیش می توانید از این مقاله استفاده کنید:

از یک موتور جستجوی ناشناس استفاده کنید

گوگل بدون شک پادشاه موتورهای جستجوی آنلاین است ، اما این تنها گزینه نیست. من به شما پیشنهاد نمی کنم از امثال Yahoo! استفاده کنید. یا بینگ ، اینجا. درعوض ، من از شما می خواهم که به موتورهای جستجوگر که فعالیتهای جستجوی شما را ردیابی نمی کنند یا نگه نمی دارند ، مانند StartPage یا DuckDuckGo.

حساب های بلااستفاده را حذف کنید

همه افراد دارای حساب های قدیمی از انجمن ها ، سایت های خرید آنلاین و مواردی از این دست هستند که فراموش کرده اند یا آنها را رها کرده اند. این یک اقدام خطرناک است ، به عنوان اگر کسی موفق به هک شدن در یکی از این حساب ها شود ، می تواند به راحتی از آن استفاده کند تا بتواند به حساب های مهمتری مانند Gmail یا Facebook شما هک کند. به همین ترتیب ، توصیه می کنم از تاریخچه جستجوی Google که بارگیری کرده اید استفاده کنید (به شما گفته ام که می تواند مفید باشد!) برای بررسی سایت هایی که حساب های قدیمی در آنها دارید. پس از آن ، می توانید آنها را به عقب برگردانید و آنها را حذف کنید.

برای یک سرویس VPN ثبت نام کنید

هنگامی که عملکرد Google My Activity تمیز و غیرفعال شده باشد ، می توانید با ورود به سیستم با ارائه دهنده VPN ، امنیت بیشتری را برای فعالیتهای مرور آنلاین خود در آینده ارائه دهید. یک سرویس خوب (مانند ExpressVPN یا NordVPN) از رمزگذاری بالاترین خط استفاده کرده و تعدادی سرور مختلف را در سراسر جهان در اختیار شما قرار می دهد..

برای یافتن کامل VPN مناسب برای شما ، از بخش بررسی های عمیق VPN ProPrivacy.com بازدید کنید ، یا صفحه ما را در VPN برای مبتدیان بخوانید تا همه چیزهایی را که باید در مورد آنچه هستند و نحوه عملکرد آنها بدانید ، بخوانید..

چگونه می توان نتیجه گیری تاریخچه جستجوی Google خود را حذف کرد

با توجه به اینکه غول موتور جستجو بیش از یک دهه است که داده های شما را ذخیره می کند ، زمان آن رسیده است که تاریخچه جستجوی Google خود را به اسکراب خوبی بدهید. نه تنها حذف و غیرفعال کردن عملکرد My Activity شما با تبلیغات هدفمند از بین خواهد رفت و از هر اثری از جستجوهای شرم آور شما خلاص می شوید ، بلکه باعث حفظ امنیت آنلاین شما نیز خواهد شد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی تقویت امنیت آنلاین خود ، احساس رایگان از طریق راهنماهای ما بخوانید. یا اگر راهنمایی دیگری برای افزودن دارید ، با رها کردن آنها در کادر نظر در زیر ، به خوانندگان دیگر کمک کنید.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me