"خارج از جعبه" ، مرورگر Firefox موزیلا به طور گسترده ای مورد توجه قرار گرفته است سازگار با حریم خصوصی مرورگر اصلی موجود است.امنیت و حریم خصوصی Firefox

با این حال ، هنوز هم وجود دارد برخی از نگرانی های مربوط به امنیت و حریم خصوصی Firefox حتی اگر از یک سرویس VPN استفاده می کنید ، وجود داشته باشد!

در این راهنما ، به شما نشان می دهم که چگونه می توانید با چند قدم ساده ، Firefox را ایمن تر کنید.

وضعیت دوستانه Firefox به این واقعیت می رسد که Firefox یک نرم افزار منبع باز کاملاً ممیزی است و برخلاف مرورگرهای اختصاصی مانند گوگل کروم ، مایکروسافت لبه ، اینترنت اکسپلورر و اپل سافاری ، ردیابی نمی کند. اینترنت.

یکی دیگر از دلایل محبوبیت آن در بین حفظ حریم خصوصی تعداد زیادی از افزودنیهای موجود است که می تواند حریم خصوصی و امنیت مرور شما را تا حد زیادی بهبود بخشد. علاوه بر این ، می توانید به تنظیمات پیکربندی عمیق فایرفاکس دسترسی داشته باشید تا پارامترهای امنیتی و امنیتی آن را تغییر دهید.


Contents

برنامه های افزودنی وب

در ماه های اخیر فایرفاکس از چارچوب الحاقیات قدیمی خود به WebExtensions منتقل شده است. از Firefox 57 "کوانتوم," فقط استفاده از افزودنیهای WebExtensions امکان پذیر است. بسیاری از افزودنیهای ذکر شده در زیر به WebExtensions منتقل شده اند یا انتظار می رود در آینده نزدیک لطفاً ببینید آیا ما هنوز WebExtensions داریم؟ برای آخرین اخبار درباره افزودنیهای اضافه شده به سیستم عامل جدید.

اثر انگشت مرورگر

روشی که پیکربندی مرورگر شما (بخصوص افزونه های مرورگر مورد استفاده) به همراه جزئیاتی از سیستم عامل شما به شما امکان می دهد تا با یک درجه نگران کننده بسیار دقیق ، شناسایی و پیگیری شوید..

جنبه موذیانه و جالب توجه این است که هرچه اقدامات بیشتری برای جلوگیری از ردیابی انجام دهید (به عنوان مثال با استفاده از افزونه های ذکر شده در زیر) اثر انگشت مرورگر شما بی نظیر تر می شود..

بهترین دفاع در برابر اثر انگشت مرورگر استفاده از وانیل معمولی و ساده از یک سیستم عامل و مرورگر است. توصیه مرور معمول Tor با Tor غیرفعال است.

متأسفانه ، این مسئله شما را به سمت سایر اشکال حمله باز می کند. همچنین باعث می شود تا به روز عملکرد کامپیوتر شما به حدی کاهش یابد که بیشتر ما این ایده را غیر عملی بدانیم.

Panopticlick E1514559992258

برای اطلاعات بیشتر به راهنمای مرورگرها و راهنمای اثر انگشت من مراجعه کنید.

کارهایی که باید هنگام نصب Firefox انجام دهید

تله متری را غیرفعال کنید

به طور پیش فرض ، فایرفاکس برخی از اطلاعات از راه دور راجع به شما جمع می کند. این عمدتا بی ضرر است و در درجه اول برای بهبود عملکرد است. با توجه به اینکه داده های جمع آوری شده از این طریق دارای پیامدهای حریم خصوصی است ، با این حال ، شرم آور است که موزیلا تصمیم به امتناع خود گرفته است نه انتخاب کردن.

برای غیر فعال کردن telemetry در Firefox Desktop ، به Open menu (سه نوار در سمت راست بالای مرورگر) بروید -> گزینه ها -> حریم خصوصی & امنیت -> جمع آوری و استفاده از داده های Firefox و هر دو کادر را انتخاب کنید و علامت آن را بردارید.

مجموعه داده های Firefox - Telemetry را غیرفعال کنید

برای غیرفعال کردن تله متری در Firefox برای Android ، به منو بروید -> تنظیمات -> حریم خصوصی -> انتخاب داده ها و علامت هر سه جعبه را بردارید.

Firefox Telemetry را غیرفعال می کند

Telemetry همچنین می تواند با استفاده از about.config ، همانطور که در زیر مورد بحث قرار گرفته است ، غیرفعال شود.

موتور جستجو را تغییر دهید

Firefox Quantum از استفاده از Bing به Google به عنوان موتور جستجوی پیش فرض خود استفاده کرد. بدون شک دلایل مالی محکمی برای این اقدام وجود دارد ، اما هیچ یک از این موارد انتخاب خوبی برای حفظ حریم خصوصی نیست.

خوشبختانه ، تغییر موتور جستجوی پیش فرض بسیار آسان است. فقط به منو بروید -> گزینه ها -> حریم خصوصی & امنیت -> موتور جستجوی پیش فرض و یک موتور را از کادر گفتگوی کشویی انتخاب کنید. یک راهنمای سریع برای اضافه کردن StartPage نیز در اینجا موجود است.

Firefox موتور پیش فرض را تغییر دهید

از اینجا همچنین می توانید گزینه های موتور جستجو "یک کلیک" را تغییر داده و موتورهای جستجو جدید اضافه کنید. توجه داشته باشید که از Firefox 57+ ، هر بروزرسانی مرورگر موتور جستجوی پیش فرض را به Google باز می گرداند. برای جلوگیری از این امر ، به منو بروید -> گزینه ها -> عمومی -> به Firefox اجازه دهید -> و برطرف کردن خودکار موتورهای جستجو را بردارید.

بروزرسانی خودکار موتور جستجوگر Firefox

بنابراین به کدام موتور جستجو باید تغییر دهید؟ لطفاً برای مجموعه ای از بهترین گزینه های موجود ، بررسی گروه موتورهای جستجوگر حریم خصوصی ما را بررسی کنید.

محافظت از ردیابی را در سطح جهان فعال کنید

حفاظت از ردیابی از سال 2015 برای Firefox در دسترس بوده است ، اما گزینه فعال کردن آن در حدود مخفی شده است: پیکربندی (شکل زیر را ببینید). Firefox 57+ حفاظت ردیابی را به رابط اصلی می بخشد ، اما به طور پیش فرض فقط در حالت مرور خصوصی فعال می شود.

برای فعال کردن محافظت در برابر ردیابی برای مرور ، به Open بروید -> گزینه ها -> حریم خصوصی & امنیت -> ردیابی محافظت و کلیک بر روی دکمه همیشه.

حفاظت از ردیابی

در Firefox برای Android به منو بروید -> تنظیمات -> حریم خصوصی -> حفاظت از ردیابی -> فعال شده است.

نوئه که علاوه بر مزایای حفظ حریم خصوصی ، "حفاظت از پیگیری همچنین از مزایای عملکرد ناشی از کاهش متوسط ​​44٪ در زمان بارگذاری صفحه و 39٪ کاهش در استفاده از داده ها در 200 سایت خبری برتر الکسا برخوردار است."

Do Not Track را روشن کنید

مانند اکثر مرورگرها ، Firefox گزینه "Do Not Track" (DNT) را ارائه می دهد. در صورت فعال بودن ، Firefox از وب سایتهایی که بازدید می کنید درخواست می کند تا شما را ردیابی نکنند. لطفا توجه داشته باشید که رعایت وب سایت ها کاملاً داوطلبانه است ، و این واقعیت تأسف آور است که درخواست های DNT به طور معمول نادیده گرفته می شوند.

با این حال ، ضرر صفر در فعال کردن این گزینه وجود دارد ، و ممکن است بعضی اوقات کار کند. به منوی باز بروید -> گزینه ها -> حریم خصوصی & امنیت -> ردیابی حفاظت و دکمه رادیویی "آیا ردیابی نکن" را روی همیشه تنظیم کنید.

فایرفاکس پیگیری نکنید

در Firefox برای Android به منو بروید -> تنظیمات -> حریم خصوصی -> پیگیری نکنید.

WebRTC را غیرفعال کنید

ارتباطات Real-Time Web (WebRTC) یک استاندارد بالقوه مفید است که به مرورگرها امکان می دهد ویژگی هایی از قبیل تماس صوتی ، گپ تصویری و اشتراک گذاری فایل P2P را مستقیماً در مرورگر خود گنجانند..

مثال خوب این مورد ، مشتری جدید ویدیو و گفتگو با فایرفاکس سلام است که به شما امکان می دهد با استفاده از یک مرورگر به روز Firefox ، Chrome یا Opera ، بدون نیاز به بارگیری افزونه یا پیکربندی هر شخص دیگری ، ایمن صحبت کنید. تنظیمات جدید.

متأسفانه برای کاربران VPN ، WebRTC به یک وب سایت (یا سایر خدمات WebRTC) اجازه می دهد تا مستقیماً آدرس IP واقعی دستگاه میزبان شما را تشخیص دهند ، صرف نظر از اینکه از سرور پروکسی استفاده می کنید یا VPN.

با توجه به اینکه WebRTC به طور بالقوه مفید است ، این شرم آور است که تنها راه جلوگیری از بیرون آمدن آدرس IP واقعی شما هنگام استفاده از VPN غیرفعال کردن کامل WebRTC در مرورگر شما است. اما آنجا می روید.

تایپ کنید درباره: پیکربندی برای وارد کردن تنظیمات پیشرفته Firefox ، و وارد نوار URL شوید media.peerconnection.enabled ارزش به نادرست. برای اطلاعات بیشتر در مورد زیر مراجعه کنید: پیکربندی. این کار هم برای Firefox Desktop و هم برای Firefox برای Android انجام می شود.

WebRTC را غیرفعال کنید

افزودنیهای مختلف مرورگر Firefox همچنین می توانند WebRTC را غیرفعال کنند ، از جمله ، uBlock Origin و NoScript.

حذف DRM (اختیاری)

برای تماشای فیلم در سایتهایی مانند Netflix ، Amazon Prime و Hulu ، باید از مدیریت حقوق دیجیتال (DRM) استفاده کنید. این محتوا را رمزگذاری می کند و از کپی رایت با محدود کردن آنچه می توانید با آن انجام دهید محافظت می کند.

در سال 2015 موزیلا تصمیم جنجالی برای درج DRM در Firefox گرفت. از بسیاری جهات این یک تصمیم قابل درک بود. در صورتی که Firefox بخواهد با رقبای خود همکاری کند ، توانایی پخش محتوای Netflix و غیره را ضروری می توان دید.

با این حال ، این تصمیم خشم بسیاری را تحریک کرد ، زیرا نیاز به بسته بندی کد منبع بسته به Firefox با منبع آزاد دارد. این کد احتمالاً کاری غیر از آنچه که می گوید انجام می دهد انجام نمی دهد ، اما از آنجا که منبع بسته است ، هیچ راهی برای اطمینان از این موضوع وجود ندارد.

به منظور کاهش این مشکل ، Firefox DRM را در یک ظرف جداگانه ماسه ای اجرا می کند. از نظر تئوری ، این باید از DRM جلوگیری کند ، حتی اگر بخواهد ضرر بکند.

با این وجود ، پاکیست های منبع باز و سرپرستی حریم خصوصی ممکن است ترجیح دهند DRM را از Firefox به طور کامل حذف کنند. توجه داشته باشید که انجام این کار باعث کاهش کارایی می شود ، زیرا Firefox دیگر قادر به پخش محتوای محافظت نشده DRM نخواهد بود.
1. در دسک تاپ فایرفاکس به منو بروید -> تنظیمات -> عمومی -> مدیریت حقوق دیجیتال (DRM) محتوا و علامت بررسی محتوای مدیریت حقوق دیجیتال (DRM) بازی.
با این کار کلیه کدهای HTML5 DRM از دیسک سخت شما حذف می شود.

2. رفتن به منو -> مواد افزودنی -> پلاگین ها و اطمینان از Shockwave Flash تنظیم شده است که هرگز فعال نمی شود.محتوا DRM Firefox

3a تایپ کنید درباره: پشتیبانیرا در نوار URL وارد کرده و Enter را بزنید. به مبانی برنامه بروید -> پوشه Profile و دکمه Open Folder را بزنید.غیرفعال کردن Shockwave

ب در پوشه Profile اکنون باز کنید ، آنرا پیدا کرده و حذف کنید gmp-eme-adobe و gmp-widevinecdmزیر پوشه ها فایرفاکس را مجدداً راه اندازی کنید.مبانی کاربرد

حذف همه DRM از فایرفاکس برای آندروید امکان پذیر نیست ، اما نصب Fennec F-Droid از F-Droidrepository امکان پذیر است. این چنگال مبتنی بر آخرین نسخه Firefox است ، اما تمام کد منبع بسته را از Firefox برای آندروید خارج می کند - از جمله DRM.gmp-eme-adobe

افزودنیهای امنیتی و امنیتی Firefox توصیه می شود

کلیه افزودنیهای Firefox نرم افزار رایگان و منبع باز (FOSS) هستند.

مبدا uBlock

uBlock Origin یک آگهی مسدودکننده سبک اما قدرتمند است که وظیفه مضاعف را به عنوان یک افزودنی ضد ردیابی می کشد. از تعدادی لیست مسدود کننده استفاده می کند تا محتوای ناخواسته در مرورگر شما فیلتر شود. لیست هایی که با آنها آمده است بسیار خوب هستند ، اما توصیه می کنم لیست هایی را که توسط EasyList و Fanboy تهیه شده نیز اضافه کنید.لوگوی مبدا uBlock

مسدود کردن تبلیغات و ردیابی اسکریپت ها می تواند برخی صفحات وب را خراب کند ، و ویژگی لیست سفید لیست پرواز uBlock Origin را بسیار مفید جلوه دهد. همچنین می توانید کدام نوع عناصر را مسدود کنید (پنجره های بازشو ، عناصر بزرگ رسانه ای ، عناصر آرایشی و فونت های از راه دور) یا از حالت های انتخابگر Element و Element Zapper برای تنظیم سفارشی کردن برنامه مجاز برای استفاده در صفحه وب استفاده کنید..

uBlock Origin بسیار خوب در رابطه با Privacy Badger کار می کند ، و توصیه می کنم از هر دو استفاده کنید. همچنین شایان ذکر است که از سردرگمی اجتناب کنید ، که uBlock Origin بیش از حد مشابه افزودنی uBlock توصیه می شود..

نشانگر حریم خصوصی

این بنیاد الکترونیکی Frontier Foundation (EFF) ایجاد شده است ، این یک افزودنی ضد ردیابی عالی است که وظیفه مضاعف را به عنوان مسدود کننده تبلیغات انجام می دهد. اگرچه در عملکرد همپوشانی زیادی وجود دارد ، حریم خصوصی Badger و uBlock Origin یکدیگر را تکمیل می کنند و به بهترین شکل در کنار هم اجرا می شوند.لوگوی نشانگر حریم خصوصی

به جای استفاده از لیست های بلاک ، Privacy Badger اسکریپت هایی را که در صفحات وب تعبیه شده اند ، پیگیری می کند. اگر تشخیص دهد که یک منبع شما را ردیابی می کند ، "وارد عمل می شود ، به مرورگر شما می گوید که دیگر محتوای آن منبع را بارگیری نکنید."

Privacy Badger به شما امکان می دهد ببینید که کدام اسکریپت های ردیابی در یک صفحه وب موجود هستند و کدام یک در واقع شما را ردیابی می کنند. بعد می توانید تصمیم بگیرید که چگونه با آنها برخورد کنید (بلوک ، کوکی بلوک ، یا اجازه) ، یا اجازه دهید Privacy Badger تصمیم بگیرد.

HTTPS در همه جا

یک ابزار اساسی HTTPS Everywhere توسط بنیاد الکترونیکی Frontier ساخته شده است و سعی می کند همیشه با استفاده از اتصال امن HTTPS به وب سایت ها متصل شوید. - اگر یکی موجود باشد.HTTPS Everywhere Logo

این امر به این دلیل کار می کند که بسیاری از وب سایت ها می توانند اتصالات HTTPS را بپذیرند ، اما بطور پیش فرض از موارد HTTP معمولی نا امن استفاده می کنند. فقط توجه داشته باشید که اگر اتصال HTTPS امکان پذیر نباشد ، HTTPS Everywhere یک اتصال HTTP نا امن را پیش فرض می کند (اگرچه این امر در تنظیمات آن قابل تغییر است).

بنابراین ایده خوبی است که در URL نشانی از آیکون قفل قفل را مشاهده کنید که نشان می دهد از اتصال HTTPS استفاده می کنید یا خیر..

NoScript

NoScript ابزاری قدرتمند است که کنترل بی نظیری بر عملکرد اسکریپت های موجود در مرورگر شما به شما می دهد. با این حال ، بسیاری از وب سایت ها با NoScript بازی نخواهند کرد ، و برای پیکربندی و ترفند آن نیاز به کمی دانش فنی دارید تا بتوانید به روشی که می خواهید آنرا انجام دهید..لوگوی NoScript

افزودن استثنائات در لیست سفید آسان است ، اما حتی این امر مستلزم درک برخی از خطرات ممکن است باشد. در این صورت نه برای کاربر معمولی بلکه برای کاربران توان مصرف کننده وب ، NoScript ضرب و شتم است.

توجه داشته باشید که اگر از NoScript استفاده می کنید ، دیگر نیازی به استفاده از uBlock Origin + privacy Badger یا uMatrix ندارید.

برای راهنمایی های برتر در استفاده از NoScript اینجا را ببینید. مورد آخر خصوصاً ارزش توجه به آن را دارد. شایان ذکر است که NoScript را حتی اگر «اسکریپت های مجاز در سطح جهان» را نصب کرده اید ، نصب کنید ، زیرا این امر همچنان در برابر چیزهای ناخوشایند از قبیل برنامه نویسی متقابل سایت و کلیک مجانی محافظت می کند.

uMatrix

uMatrix که توسط تیمی در پشت uBlock Origin ایجاد شده است ، یک خانه نیمه تمام بین آن و NoScript است. این یک مقدار زیادی از محافظت قابل تنظیم را فراهم می کند اما به کمی کار و دانش لازم برای تنظیم درست نیاز دارد.آرم uMatrix

uMatrix به آسانی پیکربندی NoScript نیست و به اندازه بسیاری از سایتها شکسته نمی شود. اما نه به اندازه جامع.

توجه داشته باشید که اگر از uMatrix استفاده می کنید ، دیگر لازم نیست از uBlock Origin + Privacy Badger یا NoScript نیز استفاده کنید.

کوکی خودکارDelete

یک گزینه جایگزین برای کوکی های محبوب اما غیرقابل نقص در حال حاضر ، Cookie AutoDelete هنگام بستن برگه مرورگر تنظیم شده ، به طور خودکار کوکی های HTTP (مرتب) را حذف می کند. این سطح بالایی از محافظت در برابر ردیابی از طریق کوکی ها بدون "شکستن" وب سایت ها را فراهم می کند.کوکی Autodelete

Cookie AutoDelete همچنین از محافظت در برابر کوکی های فلش / زامبی و ETags محافظت می کند و حافظه DOM را تمیز می کند (اگرچه هنوز نمی تواند فضای محلی را تمیز کند).

توجه داشته باشید که Cookie AutoDelete و BetterPrivacy مکمل یکدیگر هستند ، و توصیه می کنم هر دو را با هم اجرا کنید.

BetterPrivacy

این افزودنی کوکی های Flash را کنترل می کند. باید پیکربندی شود که این موارد را بطور مرتب حذف کنید.آرم حفظ حریم خصوصی بهتر است

استدلال وجود دارد مبنی بر اینکه BetterPrivacy اکنون از کار برکنار شده است ، زیرا Flash از وب سایت های قبلی نسبت به گذشته بسیار کمتر استفاده می شود. من شخصاً فکر می کنم هنوز هم ارزش اجرای آن را دارد. توصیه می شود این کوکی های افزودنی و Self-Destructing را با هم اجرا کنید.

توجه داشته باشید که هنگام نوشتن BetterPrivacy توسط نویسنده آن از وب سایت رسمی Firefox Add-on حذف شده است. نسخه WebExtensions در بتا است ، بنابراین باید امیدوار باشیم که بزودی دوباره ظاهر شود.

Spoofer عامل تصادفی

یک نماینده کاربر مرورگر وب به وب سایت می گوید که چه نوع رایانه ، چه سیستم عامل و چه مرورگری را استفاده می کنید. بسیاری از سایت ها از این اطلاعات برای بهینه سازی صفحات خود برای بهبود تجربه کاربر استفاده می کنند ، اما این اطلاعات برای اثر انگشت مرورگر قابل استفاده است.لوگو عامل تصادفی Spoofer

Spoofer Random Agent Agent به طور تصادفی آنچه را که نماینده کاربر به وب سایت داده می شود ، تغییر می دهد. به عنوان مثال ، می تواند به یک وب سایت بگوید که شما با استفاده از سافاری ، آن را در آیفون به آن دسترسی دارید ، نه اینکه از طریق رایانه ای با استفاده از Firefox استفاده کنید..

توجه داشته باشید که بحث در مورد چگونگی مؤثر Spoofer Random Agent و افزودنیهای مشابه در جلوگیری از چاپ اثر انگشت Browser وجود دارد. درست است که استفاده از یک مرورگر عمومی اصلاح نشده مانند مرورگر Tor تقریباً از این نظر بهتر است. اما اگر از افزودنیهای دیگری استفاده می کنید که مرورگر شما را منحصر به فرد تر می کند ، تغییر دادن عامل کاربر ممکن است مفید باشد.

مدافع بوم

مدافع بوم

اثر انگشت بوم رایج ترین شکل اثر انگشت مرورگر است. از اسکریپتی استفاده می کند که از مرورگر شما می خواهد تصویری پنهان بکشد و از تغییرات کمی در نحوه ترسیم تصویر برای تولید یک کد شناسایی منحصر به فرد استفاده می کند که می تواند برای ردیابی شما استفاده شود. Canvas Defender با ایجاد صدایی منحصر به فرد و مداوم که اثر انگشت بوم واقعی شما را پنهان می کند ، جلوگیری می کند.

توجه داشته باشید که در زمان نوشتن ، موزیلا قول داده است نسخه های آینده فایرفاکس از اثر انگشت بوم داخلی استفاده می کند. اگر و هنگامی که این موجود شود ، Canvas Defender باید زائد شود ، اما تا آن زمان ، من استفاده از آن را به شدت توصیه می کنم.

Decentraleyes

این افزونه برای بهبود حریم خصوصی شما در حین مرور با میزبانی منابع CND به صورت محلی است. وقتی مرورگر شما یکی از این منابع CDN را درخواست می کند ، برنامه مسدود می شود و به جای آن یک نسخه محلی به شما ارائه می شود.Decentraleyes logo

اگر موارد فوق فقط برای شما به نظر فنی می رسد ، لطفاً برای توضیحات کامل به بررسی Decentraleyes من مراجعه کنید.

وایکینگ های خونین!

وایکینگ های خونین راهی آسان برای ایجاد آدرس های ایمیل موقت است.لوگوی وایکینگ های خونین

فقط در یک قسمت ثبت نام ایمیل راست کلیک کنید ، "وایکینگ های خونین" را انتخاب کنید (یا برای مشاهده انتخاب خدمات) گسترش دهید و با باز شدن یک برگه مرورگر جدید به صندوق پستی موقتی ، آدرس ایمیل تازه تولید شده وارد این قسمت وارد کنید..

پست الکترونیکی

PGP امن ترین راه برای ارسال ایمیل های خصوصی است. اما استفاده از این درد در باسن است. در واقع چنین درد قابل توجهی ، که کمتر کسی زحمت می زند. Mailvelope یک افزونه مرورگر است که امکان رمزگذاری نهایی PGP در Firefox را فراهم می کند.آرم Mailvelope

این سرویس با سرویس های پست الکترونیکی معروف مبتنی بر مرورگر مانند Gmail ، Hotmail ، Yahoo! و GMX کار می کند. استفاده از PGP را به همان اندازه بدون درد می کند. با این حال ، به اندازه استفاده از PGP با مشتری اختصاصی ایمیل ایمن نیست. نگاه دقیق من به Mailvelope را اینجا ببینید.

اتصال نگهدارنده

KeePassis یک مدیر رمزعبور منبع باز فوق العاده است. Keepasshttp-connector یک افزودنی Firefox است که ادغام کامل مرورگر را به KeePass منتقل می کند.آرم Passifox

لطفاً برای جزئیات بیشتر ، بررسی KeePass را بررسی کنید.

تنظیمات حریم خصوصی

Firefox اجازه می دهد تا کنترل کاملاً ریز و درشتی از تنظیمات حریم خصوصی خود داشته باشد ، اما برای این کار دسترسی به تنظیمات پیشرفته پیکربندی آن با استفاده از درباره: پیکربندی. من نحوه انجام این کار را شرح می دهم ، بعلاوه لیست گسترده ای از تنظیمات مربوط به حریم خصوصی را در زیر ارائه می دهم.لوگوی تنظیمات حریم خصوصی

با این حال ، تنظیمات حریم خصوصی به شما امکان می دهد با یک رابط کاربری ساده GUI ، با یک کلیک کنترل بسیاری از این تنظیمات را کنترل کنید. از آنجا که صرفاً به تنظیمات پیکربندی می پردازد ، می توانید افزودنی را نصب کنید ، تنظیمات مربوط به تنظیمات مربوط به تنظیمات را غیرفعال کنید و سپس تنظیمات حریم خصوصی را حذف کنید تا منابع مرورگر را ذخیره کنید..

نحوه ایمن تر کردن Firefox با استفاده از: پیکربندی

تعدادی از تنظیمات "تحت هود" در فایرفاکس ساخته شده اند. این موارد را می توان برای بهبود حریم خصوصی و امنیت شما هنگام مرور تغییر داد.

برای دسترسی به تنظیمات پیشرفته پیکربندی Firefox ، تایپ کنید درباره: پیکربندی وارد نوار جستجو شوید و وارد Enter شوید.

فایرفاکس در مورد: پیکربندی تنظیمات

در حالی که ممکن است آسیب هایی را وارد کنیم ، اما این هشدار برای ما کمی قوی به نظر می رسد! اگر به اندازه کافی شجاع هستید ، روی "من خطر را می پذیرم" را کلیک کنید.

اکنون صفحه تنظیمات را مشاهده خواهید کرد که نام ترجیحی به ترتیب حروف الفبا ذکر شده است (به طور پیش فرض).

فایرفاکس در مورد: نمونه پیکربندی

برای تغییر یک ورودی boolean (یعنی یک مقدار واقعی / غلط دارد) ، به سادگی در هر نقطه از خط ورودی دو بار کلیک کنید. برای تغییر یک عدد صحیح (یعنی مقدار عددی) ، بر روی ورودی دوبار کلیک کرده و یک عددی را وارد کنید.

درباره: تغییر پیکربندی

برای تغییر یک مقدار رشته ، روی دوبار کلیک کنید و متن موردنیاز را وارد کنید.

در مورد: تغییر پیکربندی 2

وقتی گزینه ای را در داخل مشاهده می کنید جسورانه در مورد: صفحه پیکربندی ، از مقدار پیش فرض آن تغییر یافته است.

در جایی که ورودی با ستاره * مشخص شده است ، من اکیداً پیشنهاد می کنم توصیه های من را دنبال کنید.

هشدار: برخی از وب سایت ها به ویژگی هایی که در مورد غیرفعال کردن به دلایل امنیتی در زیر صحبت می کنیم ، اعتماد می کنند. بنابراین غیرفعال کردن این ویژگی ها "زنگ تفريح" برخی از وب سایت ها (در هنگام استفاده از آنها مشکلی ایجاد می کند ، یا حتی باعث می شود که از بارگیری در کل خودداری کنند).

خبر خوب این است که با استفاده مجدد از ویژگی های مربوطه ، وب سایت های آسیب دیده از بین می روند ، بنابراین ممکن است برای یافتن تعادل مناسب بین حداکثر امنیت و دسترسی به خدماتی که استفاده می کنید ، به آزمایش و خطا نیاز داشته باشید..

browser.privatebrowsing.autostart

حالت جستجوی خصوصی برای جلوگیری از ترک هرگونه ردپای شرم آور از آنچه که برای سایر کاربران مرورگر خود داشته اید ، متوقف شده است. مهمتر از همه این که (بیشتر) کوکی ها متوقف می شود و هیچ سابقه ای از وب سایت هایی که بازدید کرده اید یا فرمهایی که در آنها پر کرده اید را ثبت نمی کند.

نکته مهمی که باید بخاطر بسپارید این است که مرور خصوصی برای محافظت از حریم شخصی شما در برابر دیگران با استفاده از همان رایانه عالی است ، اما برای محافظت از شخصی در خارج از کشور با دیدن آنچه در آن قرار گرفته اید (به عنوان مثال ISP) بسیار کم است..

حتی اگر شما تنها کاربر رایانه هستید ، به دلیل ویژگیهای مسدود کننده کوکی آن ، به دلیل ویژگیهای مسدود کردن کوکی همیشه همیشه اینترنت را در حالت Browsing گشت و گذار کنید..

با تنظیم این اولویت بر درست است، واقعی شما به صورت خودکار Firefox را در حالت Browsing Private شروع می کنید ، بنابراین هرگز روشن نمی کنید.

browser.safebrowsing.phishing.enabled *

Firefox با افزونه مرور ایمن Google به صورت پیش فرض ارسال می شود. طراحی شده برای جلوگیری از فیشینگ ، وب سایتهایی را که بازدید می کنید به لیست سیاه اداره شده Google است. این بدان معنی است که Google به طور مداوم قادر است شما را ردیابی کند.

اگر برنامه افزودنیهای Firefox پیشنهادی ما را نصب کرده اید (به بالا مراجعه کنید) ، در حالی که به Google می گوئید چیزهای زیادی درباره تاریخچه مرور شما ، از Google Safe Browsing محافظت نمی کنید. بنابراین من اکیداً توصیه می کنم که با تنظیم مقدار روی آن را خاموش کنید نادرست. برای ورود به کمک موزیلا اینجا را کلیک کنید (که به مقدار قدیمی مرورگر اشاره دارد .afeffowsing.enabled).

browser.safebrowsing.malware.enabled *

مرور ایمن (اکنون به حفاظت از فیشینگ تغییر نام داده است) در واقع نسخه ای از مرور ایمن Google است که دارای مجوز به Mozilla است (اما هنوز هم به Google گزارش می دهد). بنابراین ، من توصیه می کنم که آن را تنظیم کنید نادرست, به همان دلایل فوق. برای ورود به راهنمای موزیلا اینجا را کلیک کنید.

توجه داشته باشید که تنظیمات مرورگر.safebrowsing.xxx زیادی وجود دارد ، و ممکن است ارزش گذراندن همه آنها و غیرفعال کردن آنها / حذف مقادیر رشته آنها باشد.

صفحه مرورگر.startup.homepage

به طور پیش فرض ، Firefox در صفحه شروع Mozilla Firefox شروع می شود و کادر جستجوی Google را نشان می دهد. Google (به همراه عمده موتورهای جستجوگر تجاری مانند Bing! و Yahoo!) اطلاعات زیادی درباره شما از جمله سابقه ثبت جستجوهایی که انجام می دهید ، ذخیره می کند..

برای شروع در یک صفحه متفاوت ، کافیست آدرس وب سایت مورد نظر خود را وارد کنید. من از StartPage استفاده می کنم ، اما لطفاً گروهی از موتورهای جستجوی حریم شخصی ما را بررسی کنید تا یک سری از بهترین گزینه های موجود را ببینید. برای ورود به راهنمای موزیلا اینجا را کلیک کنید.

browser.startup.page

اگر ترجیح می دهید Firefox را در صفحه خالی شروع کنید ، این تنظیمات را به change0" برای ورود به راهنمای موزیلا اینجا را کلیک کنید.

datareporting.healthreport.uploadEnabled

می توانید هر بار که بخواهید با بررسی گزارش سلامت فایرفاکس (برگه فایرفاکس) جزئیات و عملکرد و پایداری مرورگر Firefox خود را مشاهده کنید. -> کمک -> گزارش سلامت فایرفاکس). به طور پیش فرض ، این گزارش بطور دوره ای به موزیلا (به صورت جمع ناشناس) ارسال می شود تا به آن در درک مشکلات و برنامه ریزی برای پیشرفت های آینده کمک کند..

برای حداکثر امنیت ، باید با تنظیم این ورودی از این کار جلوگیری کنید نادرست (شما هنوز هم می توانید گزارش خود را ببینید ، فقط به موزیلا ارسال نمی شود).

dom.event.clipboardevents.enabled *

اگر چیزی را از وب سایت برش داده ، کپی کرده یا چسباند ، آنگاه صاحبان وب سایت می توانند دقیقاً کدام قسمت از یک صفحه وب را که برش داده ، کپی کرده یا چسبیده اند مطلع شوند. در صورت تمایل ، می توانند متن را ضبط یا تغییر دهند ، یا از کپی کردن (موارد دیگر) جلوگیری کنند. همچنین می توانند از قرار دادن متن در فرم های آنلاین جلوگیری کنند.

با تنظیم این ورودی به نادرست شما نمی دانید وب سایت ها از دانستن جایی که متن آنها را نوشتید ، جلوگیری کنید و به عنوان یک مزیت جانبی می توانند محدودیت هایی در برش و چسباندن را دور بزنند). برای ورود به راهنمای موزیلا اینجا را کلیک کنید.

dom.storage.enabled *

من در مورد خطرات ذخیره DOM (همچنین به عنوان ذخیره سازی وب نیز معروف است) در "چیزهای بیشتری که در شب به وقوع می پیوندند بحث می کنم: HTTP ETags ، ذخیره سازی وب ، و" سرقت تاریخ ". اصولاً ، این روش ذخیره اطلاعات در مرورگرهای وب یکی از روش های خطرناک است که توسط شرکت های اینترنتی تجاری برای ردیابی شما در سراسر وب استفاده می شود و محبوبیت بیشتری پیدا می کند زیرا شهروندان از خطر کوکی های "منظم" آگاه می شوند..

خوشبختانه با تنظیم این ورودی ، ذخیره DOM آسان است نادرست. برای ورود به راهنمای موزیلا اینجا را کلیک کنید. بروزرسانی: با تشکر از بازخورد خوانندگان ، واضح است که تنظیم dom.storage.enabled به غلط می تواند برخی وب سایت را "خراب" کند. بنابراین تغییر این تنظیمات باید با احتیاط انجام شود.

geo.enabled *

وقتی بازدید می کنید "محل سکونت" از وب سایت شما سؤال خواهد شد که آیا می خواهید موقعیت مکانی خود را به اشتراک بگذارید. اگر بله پاسخ دهید ، فایرفاکس اطلاعات مربوط به نقاط دسترسی بی سیم در نزدیکی و آدرس IP رایانه شما را به سرویس موقعیت مکانی Google ارسال می کند ، و سپس آن اطلاعات را به وب سایت منتقل می کند (یک شناسه مشتری تصادفی نیز توسط Google اختصاص داده شده است ، که هر 2 هفته منقضی می شود).

اگرچه هر زمان که این اتفاق می افتد از شما سؤال می شود و باید رضایت صریح خود را ارائه کنید ، می توانید با خاموش کردن این ویژگی از دادن رضایت به طور اتفاقی یا از طریق بی احتیاطی جلوگیری کنید (مقدار را روی نادرست) برای ورود به راهنمای موزیلا اینجا را کلیک کنید.

geo.wifi.uri

این تنظیمات سرویس جغرافیایی مورد استفاده (سرویس موقعیت مکانی Google را بطور پیش فرض) تعیین می کند. اگر geo.enabled (فوق) را غلط تنظیم کنید ، این تنظیم اهمیتی ندارد. اگر این احساس بهتری را ایجاد کند ، می توانید آن را به حالت دیگری تغییر دهید 127.0.0.1 (همچنین به عنوان localhost یا "آدرس loopback" شناخته می شود).

از نظر تئوری ، این تنظیم می تواند به یک سرویس جایگزین اشاره کند ، اما در حال حاضر هیچ یک از این موارد وجود ندارد. برای ورود به راهنمای موزیلا اینجا را کلیک کنید.

media.peerconnection.enabled

ارتباطات Real-Time Web (WebRTC) یک استاندارد بالقوه مفید است که به مرورگرها امکان می دهد ویژگی هایی از قبیل تماس صوتی ، گپ تصویری و اشتراک گذاری فایل P2P را مستقیماً در مرورگر خود گنجانند..

مثال خوب این مورد ، مشتری جدید ویدیو و گفتگو با فایرفاکس سلام است که به شما امکان می دهد با ایمنی با هر کس دیگری با استفاده از مرورگر به روز Firefox ، Chrome یا Opera صحبت کنید ، بدون نیاز به بارگیری هرگونه افزودنی یا پیکربندی موارد جدید تنظیمات.

متأسفانه برای کاربران VPN ، WebRTC به یک وب سایت (یا سایر خدمات WebRTC) اجازه می دهد تا مستقیماً آدرس IP واقعی دستگاه میزبان شما را تشخیص دهند ، صرف نظر از اینکه از سرور پروکسی یا VPN استفاده می کنید. برخی از سرویس گیرندگان VPN مدرن نشت WebRCT را مسدود می کنند ، اما امن ترین آن است که به طور کامل در مرورگر خود غیرفعال کنید. برای این کار ، این مقدار را تغییر دهید نادرست.

network.cookie.cookie رفتار

اگر از یک مدیر کوکی خوب مانند Cookie AutoDelete استفاده می کنید (توصیه می شود) ، دیگر نیازی به لمس این اولویت نیست. اگر نه ، پس احتمالاً ایده خوبی است که آن را تنظیم کنید ‘1(فقط کوکی های سرور اصلی مجاز هستند). برای ورود به راهنمای موزیلا اینجا را کلیک کنید.

network.cookie.lifetimePolicy

باز هم ، استفاده از افزودنی Cookie AutoDelete احتمالاً بهترین خط مشی است ، اما اگر ترجیح می دهید این کار را نکنید ، می توانید با تنظیم این تنظیم کنترل کنید که کوکی ها منقضی شوند2((کوکی در پایان جلسه منقضی می شود (وقتی مرورگر بسته می شود)). برای ورود به راهنمای موزیلا اینجا را کلیک کنید.

network.dns.disablePrefetch

Firefox با بارگذاری نام دامنه ها "فعالانه و موازی" ، زمان بارگذاری صفحه را بهبود می بخشد (یعنی اطلاعات را از قبل دریافت می کند). Srinivas Krishnan و Fabian Monrose در مقاله خود ‘DNS Preetching و پیامدهای آن در مورد حریم خصوصی: اظهار داشتند كه این عمل می تواند منجر به« تهدیدهای حریم خصوصی برای سوء استفاده شود. به طور خاص ... در جایی که امکان استناد به جستجوی شرایط صادر شده توسط مشتری با استفاده از یک رسیور DNS داده شده وجود دارد. "

پیش تنظیم DNS را می توان با تنظیم این مقدار خاموش کرد درست است، واقعی. اگر نمی توانید این تنظیمات را پیدا کنید ، مجبور خواهید بود با کلیک راست بر روی صفحه در مورد: پیکربندی ، گزینه "جدید" آن را به صورت دستی اضافه کنید. -> "بولین" و وارد "network.dns.disablePrefetchدر کادر گفتگو برای ورود به راهنمای موزیلا اینجا را کلیک کنید.

network.http.sendRefererHeader

هنگامی که روی یک لینک (لینک) کلیک می کنید ، صفحه ای که می روید می تواند در مورد صفحه ای که روی پیوند کلیک کرده اید ، اطلاعاتی را درخواست کند. این اطلاعات در "سربرگ داور" موجود است و می تواند برای ردیابی شما در وب سایت استفاده شود.

علاوه بر این ، اسکریپت های جاوا اسکریپت می توانند در صورت روشن بودن تنظیمات ، عنوان هدر را "مشاهده" کرده و از آن استفاده کنند. اگرچه هشدارهای Mozilla مبنی بر غیرفعال کردن عناوین ارجاع دهنده ممکن است در بعضی از وب سایت ها مشکل ایجاد کند ، ما توصیه می کنیم تنظیم را به changing0"(هرگز هدر ارجاع را ارسال نکنید و یا" سند.referrer "تنظیم نکنید). برای ورود به راهنمای موزیلا اینجا را کلیک کنید.

network.http.sendSecureXSiteReferrer *

کم و بیش مشابه ورودی بالا است ، به جز اینکه به شما امکان می دهد در وب سایت ها ردیابی شوید. می توانید با تغییر مقدار به این تنظیمات را غیرفعال کنید نادرست. برای ورود به راهنمای موزیلا اینجا را کلیک کنید.

network.prefetch-next *

فایرفاکس با اسکن پیوندها در یک صفحه وب ، روند مرور را سرعت می بخشد ، و هنگام خاموش بودن ، صفحات وب را به صورت پیش فرض بارگیری می کند. اگرچه غیرفعال کردن این اولویت ، مرور را تا حدودی کند می کند ، از منظر حفظ حریم خصوصی شما واقعاً باید آن را تنظیم کنید نادرست. برای ورود به راهنمای موزیلا اینجا را کلیک کنید.

privacy.donottrackheader.enabled *

اکثر مرورگرهای مدرن اکنون از ویژگی «ردیابی نمی کنند» پشتیبانی می کنند ، که از وب سایت ها می خواهد شما را ردیابی نکنند و Firefox نیز از این قاعده مستثنا نیست. در حالی که این مطمئناً باید روشن شود (تنظیم شود) درست است، واقعی) ، باید بدانید که رعایت وب سایت ها کاملاً داوطلبانه است. بنابراین حفاظت از آن می تواند نسبتاً حداقل در نظر گرفته شود. برای ورود به راهنمای موزیلا اینجا را کلیک کنید.

privacy.donottrackheader.value *

در حالی که تنظیمات privacy.donottrackheader.enabled (فوق) تعیین می کند که آیا دستورالعمل "ردیابی نکنید" به وب سایت ارسال شده است ، این تنظیم آنچه را که در واقع می گوید را تعیین می کند..

بنابراین باید آن را تنظیم کنید 1 برای درخواست اینکه وب سایت ها شما را ردیابی نکنند (یک هدر مبنی بر رضایت از ردیابی در صورت تنظیم حریم خصوصی.donottrackheader.enabled صحیح است به همه وب سایتها ارسال می شود). برای ورود به راهنمای موزیلا اینجا را کلیک کنید.

privacy.trackingprotection.enabled

این کار باعث می شود تا یک لیست انسداد مبتنی بر لیست انسداد اتصال ، برای جلوگیری از ردیابی سطح سایت انجام شود. پس از فعال سازی حفاظت از ردیابی ، هر وقت Firefox مسدود کردن دامنه های ردیابی یا محتوای مختلط را می کند ، در نوار آدرس خود سپر مشاهده خواهید کرد.

به عنوان یک سود جانبی ، این تنظیم همچنین باعث می شود که صفحات به طور متوسط ​​44 درصد سریعتر بارگیری شوند ، استفاده از داده ها هنگام اتصال به 200 وب سایت برتر الکسا 29 درصد کاهش می یابد و تعداد کوکی های HTTP ذخیره شده توسط مرورگر 67.5 درصد کاهش می یابد..

toolkit.telemetry.enabled

Telemetry انواع داده های آماری مربوط به عملکرد ، کاربرد و پاسخگویی مرورگر شما را در بر می گیرد. فایرفاکس می تواند گزارش های ناشناس را با این داده ها به Mozilla ارسال کند ، که به توسعه دهندگان کمک زیادی می کند و به همین دلیل ، ممکن است فکر کنید که آن را روشن کنید ، اما برای حداکثر حریم شخصی ، باید بررسی کنید که نادرست. برای ورود به راهنمای موزیلا اینجا را کلیک کنید.

یادداشت های اضافی

مرور خصوصی (حالت ناشناس)

مانند اکثر مرورگرهای مدرن ، Firefox حالت مرور خصوصی را ارائه می دهد. متأسفانه ، این ویژگی معمولاً ضعیف است. این می تواند بسیار خطرناک باشد.

با باز کردن یک پنجره خصوصی ، صفحاتی که بازدید می کنید به تاریخچه مرورگر اضافه نمی شوند ، متنی که وارد فرم ها می شوید و میله های جستجو ذخیره نمی شوند ، گذرواژه‌ها ، بارگیریها ، کوکی ها ، و فایلهای موقت اینترنتی نیز ذخیره نمی شوند..

این امر باعث می شود مرور خصوصی در پنهان کردن آنچه از طریق اینترنت از اعضای خانواده و سایر افرادی که به رایانه شما دسترسی دارند ، پنهان شود. یک دلیل وجود دارد که مرور خصوصی معمولاً به حالت پورنو گفته می شود!

Firefox 57+ به طور پیش فرض ، اما به طور کلی ، محافظت از ردیابی در مرور خصوصی را فعال می کند, مرور خصوصی آنچه را که از طریق اینترنت دریافت می کنید پنهان نمی کند از ISP شما. آدرس IP واقعی شما را از وب سایت هایی که بازدید می کنید مخفی نمی کند.

بنابراین مرور خصوصی برای پنهان کردن آنچه از طریق خانواده به صورت آنلاین از طریق خانواده خود می توانید عالی است ، اما آنچه را که از طریق اینترنت به دست می آورید از هر کس دیگری پنهان نخواهد ماند. برای مخفی کردن آنچه از طریق اینترنت به طور آنلاین از سایر نقاط جهان پنهان می شوید ، باید از VPN یا Tor استفاده کنید.

نتیجه گیری از حریم خصوصی Firefox

Firefox یک مرورگر عالی برای حفظ حریم خصوصی و امنیت است ، اما موارد زیادی وجود دارد که می توانید آنرا حتی بیشتر کنید! فیل موجود در اتاق این است که اصلاح مرورگر Firefox از بسیاری جهات ، شما را منحصر به فرد تر می کند و بنابراین از تکنیک های انگشت نگاری در مرورگر مستعد تر است. متأسفانه در حال حاضر راهی برای مربع کردن این حلقه وجود ندارد.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me