این روزها همه ما مقادیر عظیمی از اسناد متنی ، آهنگ ، عکس ، فیلم و سایر اطلاعات شخصی را داریم که می خواهیم از آنها محافظت کنیم. ذخیره داده های ما به صورت محلی می تواند خطرناک باشد زیرا یک هارد دیسک می تواند فاسد شود ، و یک دستگاه تلفن همراه ممکن است از بین برود ، سرقت شود یا شکسته شود.


گزارش ها حتی باعث شده افرادی که کل مجموعه عکس خود را هنگام بروزرسانی سیستم عامل ویندوز خود از دست می دهند ، بسیار ناامید شود. ذخیره داده ها به صورت آنلاین یک روش عالی برای محافظت در برابر این نوع از بین رفتن است ، اما ، ذخیره سازی ابری امن است?

هنگام تهیه نسخه پشتیبان از داده ها به صورت آنلاین ، چندین سرویس اصلی وجود دارد که افراد تمایل به استفاده از آنها دارند. این موجودات؛ Google Drive ، Dropbox ، OneDrive و iCloud. در این مقاله ، ما به این سرویس های محبوب ذخیره سازی خواهیم پرداخت و بررسی خواهیم کرد که چقدر واقعاً این سرویس های ذخیره سازی ابری ایمن هستند.

Google Drive امن است?

Google Drive روشی آسان و کارآمد برای تهیه نسخه پشتیبان از داده های ابری است و از آنجا که با یک حساب Gmail بصورت رایگان (حداکثر 5 گیگابایت ذخیره سازی) در دسترس است ، بسیار محبوب است.

با این حال ، برای افرادی که از اسناد حساس پشتیبانی می کنند ، ممکن است نگرانی در مورد چقدر واقعی Google Drive وجود داشته باشد. از این گذشته ، شواهد قبلاً از همکاری Google با NSA در برنامه نظارت PRISM در دست گرفته است. بنابراین ، Google Drive واقعاً چه نوع امنیتی را ارائه می دهد؟ اگر Google Drive را به عنوان گزینه در نظر می گیرید ، به بررسی Google Drive ما بروید.

در ترانزیت

اولین خطر امنیتی احتمالی داده های شما هنگام انتقال است. هنگامی که داده های خود را در سرورهای اصلی Google بارگذاری می کنید ، باید از طریق اینترنت به آنجا سفر کند و این بدان معنی است که می توان هنگام عبور از آن رهگیری کرد.

برای کاهش این امر ، Google قبل از بارگذاری داده های خود ، داده های شما را با استفاده از TLS رمزگذاری می کند. این همان استاندارد رمزگذاری است که برای ایمن سازی اتصالات مرورگر به وب سایت های HTTPS استفاده می شود. بررسی سریع با ابزار حسابرسی رمزنگاری مستقل Qualys SSL Labs نشان می دهد که اتصالات TLS Google دارای A + هستند (که به خوبی به دست می آید).

Google همچنین داده های شما را در هر زمان که در شبکه داخلی خود قرار دارد رمزگذاری می کند. این بدان معنی است که داده های شما هنگام انتقال از یک سرور Google به دیگری و در حین همگام سازی با دستگاه های مختلف شما همیشه رمزگذاری می شوند..

در استراحت

پس از ورود داده های شما به Google ، برای حفظ امنیت در سرورهای ابری آن رمزگذاری می شود. گوگل برای همه داده هایی که در حالت استراحت هستند از رمزگذاری AES 128 بیتی استفاده می کند. اگرچه این به اندازه رمزگذاری 256 بیتی قوی نیست؛ هنوز هم اثبات آینده در حال حاضر تلقی می شود.

برای امنیت بیشتر ، Google کلیدهای رمزگذاری AES را که برای رمزگذاری داده های شما با یک مجموعه چرخان کلیدهای اصلی استفاده می شود ، رمزگذاری می کند. این یک لایه امنیتی اضافی به داده های ذخیره شده در سرورهای Google اضافه می کند.

Google همه پرونده های شما را رمزگذاری می کند "در پرواز" برای اطمینان از اینکه همیشه داده های شما به طور ایمن ذخیره می شوند و فقط پرونده ای که می خواهید به آن دسترسی داشته باشید رمزگشایی شده است. با این حال ، Google کلید پرونده های شما را از طرف شما نگه می دارد ، به این معنی که شرکت می تواند در صورت تمایل وارد پرونده های شما شود.

سیاست حفظ حریم خصوصی

شرایط خدمات Google این را اعلام می کند "شما مالکیت هرگونه حقوق مالکیت معنوی را در آن محتوا حفظ می کنید. خلاصه اینکه ، آنچه متعلق به شماست ، مال شماست." با این حال ، این شرکت می گوید حق دارد از مطالب خصوصی شما برای بهبود خدمات خود استفاده کند.

این بدان معناست که شرکت می تواند اسناد شما را برای اطلاعات و کلمات کلیدی اسکن کند تا بتواند به شما بهتر تبلیغات کند (از طریق سایر خدمات آن) - یا در غیر این صورت خدمات خود را بهبود ببخشد و موارد جدیدی را توسعه دهد. از آنجا که Google برای دسترسی به همه موارد آپلود شده رضایت می بخشد ، نمی تواند ادعای HIPAA را انجام دهد.

Google همچنین حق دارد داده های شما را در صورت ضمانت تحویل داده شود. این بدان معنی است که دولت ایالات متحده می تواند تمام پرونده های شما را وارد کند و شما هرگز نمی دانید (به دلیل دستورات گاگ). هیچ یک از اینها ایده آل نیست و دلیل اصلی آن است که هرگونه سرویس ذخیره سازی ابری که رمزنگاری نهایی را به شما ارائه نمی دهد هرگز نمی تواند واقعاً امن تلقی شود.

امن OneDrive است?

OneDrive یک سرویس محبوب ذخیره سازی ابری است که توسط مایکروسافت ارائه شده است. مانند گوگل درایو ، به محض ثبت نام در یک حساب مایکروسافت ، 5 گیگابایت فضای ذخیره رایگان را به کاربران می دهد. اگر کاربر OneDrive هستید ، ممکن است تعجب کنید که داده های شما چقدر ایمن هستند. بنابراین ، بیایید نگاهی بیندازیم ...

در ترانزیت

داده هایی که به حافظه ابر OneDrive مایکروسافت منتقل می شوند با رمزگذاری TLS با استفاده از کلیدهای 2048 بیتی رمزگذاری می شوند. این رمزگذاری قوی است که تضمین می کند داده های شما در هنگام حمل و نقل از هکرها محافظت می شوند.

به منظور ایمن نگه داشتن داده های خود از عبور از یک سرور به سرور دیگر (مایکروسافت داده های شما را در چندین مکان ذخیره می کند تا از آن در برابر بلایای محافظت کند) ، این شرکت همچنین داده های شما را قبل از انتقال داخلی به صورت رمزگذاری می کند. مایکروسافت اظهار داشت که اگرچه "داده ها از قبل با استفاده از یک شبکه خصوصی منتقل می شوند ، اما با رمزگذاری در کلاس بهترین محافظت می شود."

در حال استراحت

در حالی که مایکروسافت به طور قطعی اطلاعاتی راجع به رمزگذاری در حالت استراحت برای پرداخت کاربران سطح "مشاغل" OneDrive ارائه می دهد. تلاش برای یافتن شواهدی از رمزگذاری در حالت استراحت به صورت رایگان برای کاربران OneDrive دشوار است.

به کاربران مشاغل گفته شده است که BitLocker تمام داده های ذخیره شده در سرورهای مایکروسافت را رمزگذاری می کند. رمزگذاری هر پرونده رمزگذاری هر پرواز را برای هر پرونده جداگانه که آپلود می کنید فراهم می کند. طبق گفته مایکروسافت ، از رمزگذاری AES 256 استفاده می کند که مطابق استاندارد استاندارد پردازش اطلاعات (FIPS) 140-2 است. این رمزگذاری قوی است.

با وجود سردرگمی تفاوت بین حساب های تجاری و شخصی ، ما فقط می توانیم تصور کنیم که مایکروسافت در واقع رمزگذاری را برای همه کاربران OneDrive در حالت استراحت ارائه می دهد. این مقاله مطمئناً نشان می دهد که درست است:

"هر پرونده با یک کلید منحصر به فرد AES256 رمزگذاری می شود. این کلیدهای منحصر به فرد با مجموعه ای از کلیدهای اصلی که در Azure Key Vault ذخیره می شوند رمزگذاری می شوند. "

این بیانیه دلالت دارد که همه کاربران OneDrive در حال رمزگذاری استراحت هستند و این رمزگذاری در پرواز است. (گرچه خوب است اگر مایکروسافت تفاوت بین حساب های تجاری و شخصی را کاملاً روشن کند).

با این حال ، لازم به یادآوری است که OneDrive یک سرویس کاملاً اختصاصی برای ذخیره ابر است. این منبع بسته است ، به این معنی که نمی توان اطمینان داد که داده های شما چقدر ایمن هستند. علاوه بر این ، زیرا این شرکت داده های شما را از طرف شما رمزگذاری می کند - و کلیدهای رمزنگاری را روی سرورهای خود نگه می دارد - در صورت تمایل توانایی دسترسی به داده های شما را دارد و می تواند اسناد شما را در صورت تمایل اسکن کند..

سیاست حفظ حریم خصوصی

مانند سرویس های Google ، OneDrive مایکروسافت تحت پوشش کلی سیاست حفظ حریم خصوصی کلیه محصولات و خدمات مایکروسافت قرار دارد. این خط مشی بیان می کند که مایکروسافت برای ارائه بهتر خدمات خود به داده های شما دسترسی دارد. همچنین به شرکت اجازه می دهد تا به منظور ردیابی و ارائه تبلیغات ، به داده های شما دسترسی پیدا کند.

خط مشی مایکروسافت همچنین به کاربران یادآوری می کند که اگر از آنها خواسته شود مطابق ضمانت نامه های دولت هستند:

"سرانجام ، هنگامی که ما یک عقیده خوب داریم که انجام این کار لازم است ، به اطلاعات شخصی ، از جمله محتوای شما (مانند محتوای ایمیل شما ، سایر ارتباطات خصوصی یا پرونده های موجود در پوشه های خصوصی) دسترسی ، افشای و حفظ خواهیم کرد. 1 با قانون قابل اجرا همکاری کنید یا به روند قانونی معتبر پاسخ دهید ، از جمله از طریق اجرای قانون یا سایر سازمان های دولتی. "

به این معنی که داده های شما می توانند در هر زمان توسط مقامات قابل دسترسی باشند ، و از آنجا که ایالات متحده دستورات gag را اعمال می کند - هرگز از این دخالت به اطلاعات خود مطلع نمی شوید..

بنابراین ، مانند همیشه ، اگر می خواهید داده های شما به صورت آنلاین ذخیره شود ، لازم است خدمتی را انتخاب کنید که رمزنگاری نهایی را به پایان ارائه دهد (و آن منبع باز است).

آیا iCloud امن است?

iCloud سرویس ذخیره سازی ابری اپل است. از آنجا که این سرویس پخت و پز خانگی اپل است که در محصولات خود پخته می شود ، یک سرویس بسیار محبوب در بین کاربران اپل است. اغلب تصور می شود که برای حفظ حریم خصوصی و امنیت بیشتری نسبت به برخی از رقبای خود دارد.

با این حال ، مانند سایر خدمات محبوب در این مقاله ، iCloud منبع بسته است. این بدان معنی است که کد منبع آن برای بررسی توسط متخصصان امنیتی در دسترس نیست. بنابراین شما فقط باید به اپل اعتماد کنید تا سطح امنیتی که ادعا می کند را فراهم کنید.

پیش از این اپل (توسط ادوارد اسنودن) فاش شده بود كه با NSA دست به دست هم داده بود تا در كاربران خود جاسوسی كند. بنابراین ، می توانید به آن اعتماد کنید؟ و آیا iCloud اپل واقعاً نسبت به رقبای خود از امنیت بیشتری برخوردار است?

در ترانزیت

در سال 2014 ، اپل پس از حملات زیاد به کاربران iCloud ، مطبوعات بد زیادی دریافت کرد. براساس این گزارشات ، اتصالات به سرورهای iCloud در حمله وسط برای یک مرد آسیب پذیر بود. اپل این ادعا را رد كرد و ادعا كرد كه قربانیان واقعاً از بین رفته اند. با وجود این ، این شرکت پیشرفت هایی در امنیت سرویس iCloud خود ایجاد کرده است.

اپل اظهار داشت که کلیه ارتباطات با سرورهای iCloud با رمزگذاری TLS 1.2 با Forward Secrecy محافظت می شود. ما امنیت TLS iCloud را با استفاده از آزمایشگاههای Qualys SSL بررسی کردیم و خوشحال شدیم که متوجه شدیم این سرویس دارای A + می شود. بنابراین ، امنیت داده ها در هنگام ترانزیت باید خوب باشد.

برای امنیت بیشتر ، هنگام دسترسی به خدمات iCloud با استفاده از برنامه های بومی اپل مانند نامه ، تقویم یا مخاطبین ، تأیید اعتبار با استفاده از یک نشان امن انجام می شود. علائم ایمن نیاز به ذخیره رمز عبور iCloud را در دستگاه یا رایانه خود از بین می برد. بر خلاف رمز عبور (که می تواند برای ورود به سیستم از دستگاه دیگری استفاده کند) این نشانه نمی تواند به سرقت برود زیرا به صورت رمزنگاری با دستگاه شما گره خورده است (و بدون دستگاه بی فایده است).

ما همچنین نتوانستیم تأیید کنیم که اپل از چه نوع محافظتی برای انتقال داده ها در شبکه های خصوصی خود استفاده می کند. فرض بر این است که این شرکت برای انتقال داده ها بین سرورهای ابری از رمزگذاری استفاده می کند ، اما اطلاعات مربوط به سطح امنیت به طور رایگان در دسترس نیست.

در حال استراحت

اپل اظهار داشت که تمام داده ها با استفاده از رمزگذاری AES 128 روی سرورهای خود ذخیره می شوند. این به اندازه رمزگذاری AES 256 که توسط بسیاری از سرویس های ذخیره سازی ابری ارائه شده است ایمن نیست اما هنوز هم اثبات آینده در نظر گرفته شده است

رمزگذاری نهایی به پایان برای برخی از داده هایی که به سرورهای اپل ابلاغ می شود در دسترس است (اپل از رمزگذاری نهایی به پایان برای iMessages و FaceTime استفاده می کند ، و برای داده های خانگی ، داده های بهداشتی ، iCloud Keychain ، اطلاعات پرداخت ، واژگان آموخته شده از صفحه کلید Quicktype ، زمان صفحه ، اطلاعات Siri و اطلاعات شبکه Wi-Fi).

با این حال ، آن را برای پرونده های فردی منتقل شده به iCloud در دسترس نیست. این بدان معنی است که اپل کنترل بر روی کلیدهای رمزگذاری فایلهایی را که از طرف شما در آن ذخیره می کند ، از طریق ابر خود کنترل می کند. این به دور از ایده آل نیست زیرا به این معنی است که می توانید کلیدهای داده های شما توسط کارمندان اپل قابل دسترسی باشد ، به صورت آنلاین به بیرون درز شود و یا حتی ممکن است توسط سرورهای آن توسط مجرمان سایبری هک شود..

سیاست حفظ حریم خصوصی

سیاست حفظ حریم خصوصی اپل روشن می کند که ممکن است تحت برخی شرایط به داده های کاربر iCloud دسترسی پیدا کند:

"ما همچنین از اطلاعات شخصی استفاده می کنیم تا به ما در ایجاد ، توسعه ، بهره برداری ، ارائه و بهبود محصولات ، خدمات ، محتوا و تبلیغات و همچنین برای پیشگیری از ضرر و اهداف ضد کلاهبرداری کمک کنیم. ما همچنین ممکن است از اطلاعات شخصی شما برای اهداف حسابداری و امنیت شبکه استفاده کنیم ، از جمله برای محافظت از خدمات خود به نفع همه کاربران ، و پیش نمایش یا اسکن مطالب بارگذاری شده برای محتوای غیرقانونی بالقوه ، از جمله مواد سوء استفاده جنسی کودکان. "

همانطور که مشاهده می کنید ، این سیاست به اپل اجازه می دهد تا اسناد شما را اسکن کند تا از غیرقانونی بودن آنها اطمینان حاصل کند. مشخص نیست که آیا اپل از توانایی خود در اسکن اسناد برای اهداف دیگر استفاده می کند ، اما به خود اجازه می دهد از داده های افراد برای توسعه خدمات جدید استفاده کند. بنابراین ، به نظر می رسد که در حال انجام برخی از جاسوسی شرکت ها است. البته از آنجا که اپل منبع بسته ای است ، نمی توان دقیقاً مشخص کرد که چه نوع جسارت ممکن است رخ دهد.

همانطور که در مورد Google و Microsoft انجام می شود ، سیاست Apple نیز بیان می کند که با درخواست های قانونی داده ها مطابقت خواهد داشت. این بدان معنی است که ممکن است که به شرکت سفارش gag داده شود و داده های iCloud شما بدون اطلاع شما قابل دسترسی باشد:

"ممکن است لازم باشد - براساس قانون ، روند قانونی ، دادرسی ، و یا درخواست های مقامات دولتی و دولتی در داخل یا خارج از کشور محل اقامت شما - برای اینکه اپل اطلاعات شخصی شما را فاش کند. ما همچنین ممکن است اطلاعاتی را در مورد شما فاش کنیم اگر تشخیص دهیم که برای اهداف امنیت ملی ، اجرای قانون یا سایر موضوعات با اهمیت عمومی ، افشای اطلاعات ضروری یا مناسب است. "

بنابراین ، چند بار اپل در واقع وارد حساب افراد می شود؟ در نیمه اول سال 2015 ، اپل اعتراف کرد که 4472 درخواست از مقامات پلیس در سراسر جهان دریافت کرده است. اپل اظهار داشت كه داده ها را برای 1،886 مورد از این درخواست ها (كه از این تعداد 16407 به اجرای قانون آمریكا ارائه شده است) به پلیس فاش كرد..

در آخر ، همچنین شایان ذکر است که یادداشتهای ذخیره شده در iCloud هرگز رمزگذاری نمی شوند.

آیا Dropbox امن است?

Dropbox یک سرویس ذخیره سازی ابری است که در سانفرانسیسکو ، کالیفرنیا مستقر است. این تنها سرویس ذخیره سازی ابری در این لیست است که به یک غول فناوری تعلق ندارد ، درعوض ، تنها با توجه به قدرت خدمات خود ، محبوبیت خود را بالا برد..

با وجود این ، سخت است که Dropbox را در مقایسه با سایر رقبای محبوب در این مقاله ایمن تر بدانیم. در حقیقت ، این سرویس به طور مستقیم مورد انتقاد ادوارد اسنودن قرار گرفته است ، که از عدم حفظ حریم شخصی کاربران در این سکو بسیار آواز گرفته است..

Dropbox تا حدودی مجوز GPLv2 و منبع کاملاً بسته است. این بدان معناست که تأیید مستقل از کلیه منبع منبع برای سرویس غیرممکن است. این کافی است تا برخی از افراد این سرویس را کنار بگذارند زیرا خدمات ذخیره سازی کاملاً منبع باز کاملاً آزاد در بازار وجود دارد.

در ترانزیت

مانند سایر سرویس های ذکر شده در این لیست ، Dropbox از TLS امن برای محافظت از کلیه داده های منتقل شده از مصرف کنندگان به سرورهای شرکت استفاده می کند. Dropbox اظهار داشت که اتصالات TLS آن تونلی را ایجاد می کند که با رمزگذاری AES 128 محافظت می شود.

ما خدمات Dropbox را با آزمایشگاههای Qualys SSL بررسی کردیم تا ببینیم آیا این تست از حسابرس مستقل عبور می کند یا خیر. Qualys اتصال TLS را با A + امتیاز داد و این بدان معنی است که به این اتصالات می توان برای محافظت از داده های کاربر در حالی که در حال گذر است ، اعتماد کرد..

با این حال ، Dropbox رمزگذاری نهایی را به شما ارائه نمی دهد ، به این معنی که داده ها هنوز هم احتمال احتمال رهگیری حساس هستند..

در حال استراحت

Dropbox تمام داده ها را روی سرورهای خود با رمزگذاری قوی AES 256 ذخیره می کند. با این وجود ، غیرممکن است که از انتشارات خود بگویید که آیا رمزگذاری برای هر پرونده دسترسی دارد.

مانند سایر خدمات موجود در این مقاله ، Dropbox رمزگذاری نهایی را برای شما ارائه نمی دهد. درعوض ، این کلیدهای رمزگذاری را برای داده های همه نگه می دارد و کنترل کامل بر رمزگذاری و رمزگشایی داده ها از طرف کاربر را حفظ می کند. این از نظر امنیت و حفظ حریم خصوصی یک ریسک است زیرا به این معنی است که شرکت می تواند هر زمان که بخواهد دسترسی به اطلاعات کاربر داشته باشد.

علاوه بر این ، ممکن است اگر یک نشت داخلی وجود داشته باشد یا اینکه هکرها موفق به سرقت کلیدهای رمزنگاری کاربران از سرورهای شرکت می شوند ، می توان اطلاعات کاربر را در معرض دید قرار داد..

همچنین شایان ذکر است که این سرویس قبلاً با مکانیسم های تأیید اعتبار خود دچار مشکلاتی شده است ، در نتیجه هر کسی می تواند تقریباً چهار ساعت به پرونده های Dropbox همه دسترسی داشته باشد - بدون نیاز به رمزعبور حساب. علاوه بر این ، محققان امنیتی قبلاً در برنامه Dropbox iOS یک خطایی را کشف کرده بودند که اطلاعات ورود کاربر را به صورت ساده ذخیره می کرد.

با این حال ، از آن زمان این مشکلات برطرف شده است و تدابیر امنیتی را اضافه کرده است تا مصرف کنندگان بتوانند از حساب خود محافظت کنند. این موارد عبارتند از تأیید هویت دو عامل ، صفحه ای برای بررسی ورود به سیستم فعال به حساب ، سیستم های خودکار که فعالیت غیرمعمول را بررسی می کنند و به روزرسانی های رمزعبور اجباری برای حساب هایی که تصور می شود مشکوک عمل می کنند.

با وجود این پیشرفت ها ، هر کسی که مایل به استفاده از Dropbox به روشی کاملاً ایمن باشد ، باید قبل از بارگذاری آن در Dropbox از نرم افزار شخص ثالث برای رمزگذاری داده های خود استفاده کند..

سیاست حفظ حریم خصوصی

خط مشی رازداری Dropbox به وضوح بیان می کند که داده های شما همیشه متعلق به شما خواهد بود. با این حال ، این سیاست به این شرکت اجازه می دهد که تمام داده های خود را به دلیل ارائه خدمات بهتر به "اسکن" بپردازد:

"هنگامی که از خدمات ما استفاده می کنید ، مواردی مانند پرونده ها ، محتوا ، پیام ها ، مخاطبین و موارد دیگر را در اختیار ما قرار می دهید (" موارد شما "). موارد شما مال شماست. این شرایط به هیچ وجه حقوقی را برای Stuff شما به ما نمی دهد به جز محدودیت هایی که ما را قادر به ارائه خدمات می کند.

ما به مجوز شما برای انجام کارهایی مانند میزبانی اطلاعات شما ، تهیه نسخه پشتیبان از آن ، و به اشتراک گذاری آن هنگام درخواست ما نیاز داریم. خدمات ما همچنین ویژگیهایی مانند ریز عکسها ، پیش نمایش اسناد ، اظهار نظر ، مرتب سازی آسان ، ویرایش ، به اشتراک گذاری و جستجو را در اختیار شما قرار می دهد. این ویژگی ها و سایر ویژگی ها ممکن است به سیستمهای ما نیاز داشته باشد تا Stuff Your Stuff را دسترسی ، ذخیره و اسکن کنند. "

به نظر می رسد که کافی نیست ، ثبت نام در Dropbox همچنین به معنای اشتراک گذاری داده های شما با اشخاص ثالث است:

"شما به ما اجازه انجام این کارها را می دهید ، و این اجازه به شرکت های وابسته ما و افراد ثالث قابل اعتماد که با آنها کار می کنیم ، گسترش می یابد."

همچنین یک شرکت آمریکایی بودن به معنای این است که Dropbox را می توان حکم و سفارش gag ارائه داد. در چنین شرایطی ، دولت ایالات متحده می تواند به طور نامحدود به داده های هر کسی دسترسی پیدا کند. با توجه به دستور gag ، کاربران هرگز نمی دانند که سازمان های اطلاعاتی ایالات متحده نظارت بر محتوای حسابهای مردم را انجام می دهند.

Dropbox روشن می کند که با درخواست های قانونی مطابقت دارد و به کاربران هشدار می دهد که برای به اشتراک گذاشتن محتوای دارای حق چاپ از حساب های خود استفاده نکنند:

شما مسئول رفتار خود هستید. موارد شما و شما باید سیاست استفاده قابل قبول ما را رعایت کنید. محتوای این خدمات ممکن است توسط حقوق مالکیت معنوی دیگران محافظت شود. لطفاً کپی ، بارگذاری ، بارگیری یا به اشتراک گذاری مطالب نکنید ، مگر اینکه شما حق انجام این کار را داشته باشید. "

این خط مشی روشن می کند که از حریم خصوصی با استفاده از سرویس اطمینان حاصل نمی شود. اگر به نظر شما مقصر نقض قوانینی از جمله دزدی دریایی در حق چاپ است ، محتوای شما اسکن خواهد شد و می تواند مورد استفاده قرار گیرد..

بهترین روشها برای استفاده از فضای ذخیره سازی ابری

همانطور که از این مقاله می بینید ، بسیاری از سوالات پیرامون حریم شخصی داده ها توسط سرویس های محبوب ذخیره سازی ابری ارائه شده است. هیچ رمزگذاری نهایی به معنای این نیست که شما باید به ارائه دهنده اعتماد کنید تا داده های خود را ذخیره کرده و از آن محافظت کند. و به دلیل قرار گرفتن در ایالات متحده ، همیشه این احتمال وجود دارد که دولت بتواند با استفاده از دستور gag ، داده های موجود در آن حسابها را در آن نفوذ کند..

اینکه خدمات ذخیره سازی ابری فوق یک راه حل قابل قبول برای شما باشد تا حد زیادی به شرایط شخصی شما بستگی دارد. اگر اجازه دهید Google ، Apple ، Microsoft یا Dropbox بتوانند اسناد رمزگذاری شده را از طرف شما ذخیره کنند ، به اندازه کافی برای شما امن به نظر می رسد ، به هر وسیله ، از این سرویس ها استفاده کنید. با این حال ، اگر واقعاً به حریم شخصی اهمیت می دهید ، همیشه بهتر است که به دنبال گزینه های منبع باز با رمزگذاری نهایی تا انتها باشید..

اگر تصمیم به استفاده از یکی از خدمات فوق را دارید ، بهترین روش های خاص وجود دارد که توصیه می کنیم:

  • رمزعبور قوی و منحصر به فردی را انتخاب کنید. برای ایمن نگه داشتن هر یک از حساب های شما به یک رمزعبور منحصر به فرد قوی نیاز دارد. عدم انجام این کار می تواند به معنای آن باشد که داده های شما به دلیل حمله فیشینگ در معرض دید شما قرار می گیرد.
  • از مجوز دو عامل استفاده کنید. رمز ورود شما کلید تمام اسناد شما است ، به این معنی که هرکسی که آنرا خراب کند - یا حدس می زند رمزعبور باشد - فوراً قادر خواهد بود به پرونده های شما دسترسی پیدا کند. 2FA یک لایه محافظت بیشتر به شما می دهد که دسترسی هکرها به پرونده های شما را متوقف می کند.
  • به طور پیش فرض پرونده هایی که در Google Drive ایجاد می کنید ، OneDrive ، iCloud و Dropbox به صورت خصوصی تنظیم می شوند. اما اگر تصمیم دارید با استفاده از پیوند دسترسی به پرونده یا پوشه را با شخصی به اشتراک بگذارید ، امکان پذیر است که این شخص ثالث بتواند آن پرونده یا پوشه را با شخص دیگری به اشتراک بگذارد. به همین دلیل ، این مهم است که همیشه در نظر داشته باشید که چه کسی دسترسی به داده های خود را با ، چگونه و چرا به اشتراک می گذارید.
  • از نرم افزار شخص ثالث برای رمزگذاری داده های خود قبل از بارگذاری آن در یک سرویس ابری آنلاین استفاده کنید. رمزگذاری داده ها قبل از آپلود شدن در یک سرویس به این معنی است که شما فقط کلید داده ها را نگه دارید. با این وجود ، این رویکرد طولانی است با توجه به اینکه ارائه دهندگان منبع باز با رمزگذاری نهایی به پایان در بازار وجود دارند..
Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me