روترهای بورس محدود هستند و گرفتن بهترین تنظیم و عملکرد از آنها می تواند بسیار دشوار باشد.

سیستم عامل های سفارشی مانند DD-WRT روند کار را آسان تر می کند و گزینه های اضافی دیگری نیز در اختیار شما قرار می دهد. از این طریق یک روتر استاندارد 100 دلاری را به یک روتر فوق العاده تبدیل می کنید که برای هر خانه یا محل کار مناسب است.

با استفاده از این راهنمای روتر DD-WRT ، دامنه بی سیم ، میزان انتقال داده ، ایجاد راه حل های NAS ، راه‌اندازی سرویس VPN و سایر موارد را در هر زمان و در هر زمان دیگری افزایش خواهید داد. برخی از این موارد ، حتی می توانید بدون داشتن DD-WRT پیاده سازی کنید.

امروز وقت ندارید که همه اینها را بخوانید؟ حداقل توصیه می کنم مقدمه را بخوانید تا دریابید که این تجارت "DD-WRT" درمورد چیست.

Contents

روترهای DD-WRT چیست؟?

نام DD-WRT از دو منبع سرچشمه گرفته است. WRT مخفف روتر بی سیم است و اولین بار توسط بدنام Linksys WRT54G ابداع شد. این اولین روتر است که برای توسعه DD-WRT مورد استفاده قرار گرفته و از آن زمان به موفقیتی نمادین تبدیل شده است. DD از کد شهر آلمان برای درسدن که BrainSlayers ، تیم توسعه اولیه در آن زندگی می کرد ، آمده است.


در اصل ، DD-WRT قطعه ای از سیستم عامل است که می توانید بر روی روتر خود نصب کنید تا قابلیت های آن را افزایش دهید. مقایسه با نصب یک سیستم عامل متفاوت بر روی رایانه شما برای بهبود عملکرد و هدف آن قابل مقایسه است. همانطور که من در این راهنما به شما نشان می دهم ، شما قادر خواهید بود دامنه بی سیم خود را افزایش داده ، از کیفیت خدمات پیشرفته ای برخوردار شوید و موارد دیگر. به مطالب زیر نگاهی بیندازید تا ببینید چقدر می تواند سازگار باشد.

تنظیمات زیر همان چیزی است که من برای محیط های مختلف توصیه می کنم. اگر مطمئن نیستید که برخی از اینها چیست ، نگران نباشید ، آنها را با جزئیات بیشتری توضیح می دهیم.

چرا DD-WRT?

ممکن است بسیاری از شما فکر می کنید: چرا به DD-WRT نیاز دارم ، آیا سیستم عامل روتر استاندارد من تمام نیازهای من را برطرف نمی کند?

متاسفانه خیر.

در حالی که سیستم عامل ارائه شده توسط شرکتهای روتر با گذشت سالها بهبود یافته است ، آنها به طور کلی فاقد طیف گسترده ای از ویژگی های هستند. این امر به این دلیل است که اکثر کاربران نیازی به این عملکرد ندارند و بنابراین ، توسعه اقتصادی برای آنها معنی ندارد.

با گذشت زمان ، هرچند که کاربران رایانه ای مانند خودتان با صرفه جویی در فن آوری و آگاهی بیشتر ، تصمیم گرفتند که آنها بیشتر بخواهند و روتر DD-WRT همیشه اولین قدم بود. در این جنبه ، شرکت های روتر عقب مانده اند. به همین دلیل است که بسیاری از آنها (روتر بوفالو ، روتر Linksys و غیره) در واقع فروش روترهای فلش شده DD-WRT را آغاز کرده اند.!

DD-WRT در بسیاری از طعم ها و اندازه های مختلف عرضه می شود ، از میکرو DD-WRT گرفته تا مگا DD-WRT ، اما مهم نیست که از چه اندازه استفاده می کنید ، ابزارهای اضافی بدون شک روتر استاندارد شما را به یک منبع اصلی تبدیل می کنند..

برخی از مزایای DD-WRT

در اینجا برخی از ویژگی ها وجود دارد که ثابت می کند که ارتقاء DD-WRT به شما کمک می کند تا اینترنت وای فای و قابلیت های دستگاه شما ، چه به تنهایی زندگی کنید و چه شغلی را بهبود بخشید. اینها فقط یک قطعه کوچک از همه چیز ممکن است ، و حتی این راهنمای کامل همه امکانات و برنامه ها را پوشش نمی دهد.

 • کنترل کیفیت پیشرفته خدمات (DD-WRT QoS) کنترل می کند- به شما اجازه می دهد تا توزیع پهنای باند خود را کنترل کنید. به راحتی می توانید ترافیک خود را بین شبکه ها تقسیم کرده ، آن را به نرم افزار خاص ، دستگاه ها و موارد دیگر اختصاص دهید.
 • افزونه و بازی جهانی (UPnP) - پروتکل که به راحتی امکان اشتراک گذاری دستگاه ها در یک شبکه را برای اشتراک گذاری سریع و آسان فایل ها ، رسانه ها ، چاپگرها و غیره فراهم می کند.
 • ذخیره سازی متصل به شبکه (NAS) - دیسک های USB و هارد دیسک ها را به روتر خود وصل کنید تا بتوانید از آنها به عنوان درایوهای شبکه که برای همه در دسترس است استفاده کنید
 • چاپگرهای شبکه - همانند هارد دیسک ها ، می توانید چاپگرهایی را وصل کنید که از آن طریق از طریق شبکه قابل دسترسی است
 • ذخیره سازی DNS / DNSmasq - سرعت بخشیدن به جستجو و وضوح نام میزبان برای بهبود سرعت اتصال به وب سایت های مورد علاقه خود را
 • پل های بی سیم- روتر را به یک تکرار کننده بی سیم تبدیل می کند تا دامنه سیگنال WiFi شما گسترش یابد
 • نمودار عملکرد پیشرفته- DD-WRT ردیابی و نمایش پیشرفته شبکه را برای عیب یابی بهتر و تجزیه و تحلیل فراهم می کند.
 • قدرت آنتن را تنظیم کنید- یکی از روش های زیادی که می توانید دامنه بی سیم خود را افزایش دهید
 • VPN- می توانید از روتر DD-WRT خود به عنوان یک سرویس دهنده VPN استفاده کنید تا تمام دستگاه های موجود در شبکه WiFi شما محافظت شوند. این حتی قابلیت جابجایی جغرافیایی را برای دستگاه هایی که از مشتری های VPN پشتیبانی نمی کنند (به عنوان مثال Roku و AppleTV) ارائه می دهد.

به طور خلاصه ، چرا DD-WRT؟ زیرا حتی اگر می خواهید بیشترین بهره را از روتر خود داشته باشید ، خود تولید کنندگان روتر نیز آن را توصیه می کنند!

روترهای سازگار DD-WRT

هنگامی که تصمیم گرفتید که می خواهید بیشتر از روتر خود خارج شوید ، وقت آن است که به کار خود بپردازید.

اولین مانع انتخاب روتر شماست.

اگر پیرزنی در خانه دارید ، می توانید به صفحه پایگاه داده روتر آنها مراجعه کنید تا متوجه شوید که آیا نصب DD-WRT روی آن امکان پذیر است یا خیر. همچنین می توانید از لیست روتر DD-WRT استفاده کنید تا یک روتر برای خود پیدا کنید. در حالی که بسیار مشابه است ، ما بعداً توصیه می کنیم زیرا اطلاعات بیشتری به روز شده است.

بسیاری از وب سایت ها را مشاهده می کنید که از iconic Linksys WRT54G / WRT54GL برای ایجاد یک روتر فوق العاده استفاده می کنند ، با این حال ، بسیار قدیمی است ، فاقد پورت USB است ، بنابراین به هیچ وجه نزدیک به بهترین روتر DD-WRT نیست..

در عوض ، برای تظاهرات خود ، من از Asus RT-AC56U استفاده می کنم. این پردازنده دارای یک پردازنده عالی ، حافظه های RAM و Flash فراوان و 2 پورت USB است که به افزایش عملی آن به صورت تصاعدی کمک می کند و می توانید با صرف 100 دلار آن را از آمازون جدا کنید. همچنین این دو باند (شبکه های روتر 2.4 گیگاهرتز و 5 گیگاهرتز) است که امکان انتقال بهتر سرعت و اتصال به شبکه را فراهم می کند.

اگر بودجه کمتری (یا بالاتر) دارید ، به بهترین روترهای لیست DD-WRT برای روترهایی که توصیه می کنیم ، نگاهی بیندازید..

DD-WRT در مقابل OpenWRT در مقابل گوجه فرنگی

DD-WRT تنها سیستم عامل روتر منبع باز نیست و از نظر فنی بهترین وجه از همه جنبه ها نیست. با این حال ، این یکی است که دارای بیشترین پشتیبانی جامعه ، بیشترین به روزرسانی ها ، و ، بنابراین دوستانه ترین مبتدی است.

به شخصه ، من سیستم عامل روتر گوجه فرنگی را بهتر می دانم ، اما شما برای مقابله با آن به دانش فنی بیشتری احتیاج دارید ، و همیشه جواب ها را در اینترنت نمی یابید. یک روتر OpenWRT قدرتمندترین است اما به مهارت های رایانه ای عالی نیز نیاز دارد. به همین دلایل ، DD-WRT برنده روز می شود.

راهنمای DD-WRT - نشانه گذاری

برای کمک به پیمایش و درک دستورالعمل های موجود در این راهنما ، از علامت های زیر استفاده کرده ام.

موارد منو - موارد منو به صورت مجزا و فلش هستند -> برای بیان زیر منو استفاده می شود

دکمه ها - هر چیزی که باید کلیک کنید به صورت جسورانه است

"نقل قول های واحد" برای نشان دادن بخش های موجود در صفحه استفاده می شود

ایتالیایی برای قطعات کد مورد نیاز برای وارد کردن استفاده می شود.

در اینجا مثالی وجود دارد که CPU و Flash سرعت روتر شما را برای شما تعریف می کند

 1. برو به اداره -> دستورات
 2. موارد زیر را در کادر "دستورات" وارد کنید: nvram get clkfreq
 3. کلیک دستورات را اجرا کنید

در اینجا چیزی است که شما باید ببینید
نماد راهنما

شروع کار با DD-WRT

نحوه نصب DD-WRT

نصب DD-WRT روی روتر شما اولین و خطرناکترین مرحله است.

من باید به شما هشدار بدهم که نصب DD-WRT ضمانت شما را باطل می کند و شما نیز می توانید "آجر" آن ، a.k.a آن را تبدیل به یک وزن سبک کاغذی.

خوشبختانه اگر نمی خواهید ریسک کنید ، می توانید روتر با DD-WRT را از قبل نصب شده در آمازون خریداری کنید. از طرف دیگر می توانید از شرکت هایی مانند FlashRouters و Sabai استفاده کنید که آن را برای شما نصب می کنند و همچنین ضمانت و پشتیبانی برای شما ارائه می دهند.

DD-WRT از کجا بارگیری کنید

تعجب خواهید کرد ، اما حتی بارگیری سیستم عامل DD-WRT می تواند کمی مشکل ساز باشد. در حالی که در وب سایت DD-WRT یک پایگاه داده DD-WRT وجود دارد که به شما کمک می کند تا سیستم عامل روتر خود را پیدا کنید ، معمولاً بسیار قدیمی است و بعضی اوقات مواردی را که در صفحه دستگاه پشتیبانی شده خود درج شده است را شامل نمی شود..

برای AC56U ، ما FlashRouters را بدست آوردیم که بهترین ساخت پایدار را در اختیار ما قرار می دهد ، اما می توانید ویکی ها و تالارهای DD-WRT را جستجو کنید ، و صفحه ساخت بتا FTP. آخرین توصیه ساخت پایدار توسط FlashRouters R28493M (12/10/15) است و می توانید آن را از اینجا بارگیری کنید. پس از بارگیری ، مراحل زیر را دنبال کنید.

 1. تنظیم مجدد 30-30-30 انجام دهید. 30 ثانیه دکمه تنظیم مجدد را فشار دهید (احتمالاً برای این کار به قلم احتیاج دارید). بدون اجازه رفتن ، برق را به مدت 30 ثانیه قطع کنید. برق را به داخل وصل کنید و به مدت 30 ثانیه فشار دهید. این به پاک کردن حافظه روتر برای نصب تمیز کمک می کند.
 2. روتر خود را با کابل اترنت به رایانه متصل کنید.
 3. مرورگر خود را باز کرده و 192.168.1.1 را در نوار آدرس تایپ کنید
  1. در صورت درخواست ، جزئیات ورود روتر جزئیات پیش فرض خواهد بود (به طور کلی نام کاربری: مدیر ، رمز عبور: مدیر)
  2. اگر آدرس IP فوق کار نمی کند ، با کتابچه راهنمای روتر خود مشورت کنید
 4. در منوی سمت چپ به Administrator بروید و سپس روی برگه Firmware Upgrade در بالا کلیک کنید.
 5. برای 'پرونده جدید سیستم عامل' ، ابتدا پرونده ای را که بارگیری کرده اید انتخاب کنید. کلیک بارگذاری و منتظر بمانید تا روتر شما دوباره راه اندازی شود. شما قادر خواهید بود بگویید ، چراکه چراغ ها از جلو شروع به چشمک می زنند ، و با استفاده از آدرس IP روتر که در بالا ذکر شد ، می توانید به آن دسترسی داشته باشید..
 6. تنظیم مجدد 30-30-30 دیگر انجام دهید.
 7. اکنون به 192.168.1.1 (آدرس IP پیش فرض DD-WRT) بروید و موارد زیر را مشاهده خواهید کرد. جزئیات ورود به طور پیش فرض DD-WRT با روتر مطابقت دارد ، اما نه تنها شما بلکه باید این را تغییر دهید.
  خوش آمدید
 8. این همان کاری است که شما با به روزرسانی سیستم عامل DD-WRT انجام داده اید.

اگر در هر نقطه نیاز به تنظیم مجدد DD-WRT دارید زیرا اشتباه کرده اید و روتر جواب نمی دهد ، یک تنظیم مجدد 30-30-30 انجام دهید.

تنظیمات اصلی را تغییر دهید

اکنون که سیستم عامل را نصب کردید ، اصلی ترین کار تغییر کلیه تنظیمات اصلی و مهم از جمله پیکربندی نقطه دسترسی بی سیم است..

 1. مطابق دستورالعمل های قبلی ، از شما خواسته می شود نام کاربری و رمزعبور DD-WRT خود را فوراً تغییر دهید. توصیه می کنم این را در جایی بنویسید ، مانند یک مدیر رمز عبور ، بنابراین به طور تصادفی قفل نمی شوید. در صورت تمایل می توانید این موضوع را بعداً تحت مدیریت تغییر دهید -> برگه مدیریت.
 2. "نام شبکه بی سیم (SSID)" خود را در فهرست "بی سیم" در زیر تنظیمات اصلی تغییر دهید. اگر بیش از یک شبکه بی سیم دارید (که با آن AC56U خواهید بود) سپس نامهای مختلفی به آنها بدهید تا بتوانید به راحتی بین آنها تمایز قایل شوید.. تنظیمات را اعمال کنید یک بار انجام شد.
  تنظیمات بی سیم DD-WRT
 3. در زیر امنیت Wireless ، برای هر دو شبکه یک رمزعبور اعمال کنید. توصیه می کنم از الگوریتم AES WPA از حالت امنیت شخصی WPA2 استفاده کنید.
  تنظیمات امنیتی بی سیم DD-WRT
 4. در Setup ، من همچنین می خواهم "نام روتر" و "نام میزبان" اختیاری را تنظیم کنید ، اما این ضروری نیست.
 5. اکنون باید یک روتر کاربردی داشته باشید که بتوانید درست مانند هر روتر دیگری در بازار استفاده کنید. قبل از شروع تنظیمات روتر و اضافه کردن زنگ ها و سوت ها ، توصیه می کنم در منوها به اطراف نگاهی بیندازید و احساساتی را برای سیستم عامل بدست آورید.

پشتیبان گیری و بازیابی DD-WRT

بازی با روتر خود ، بهبود تنظیمات و تقویت قابلیت های آن همیشه سرگرم کننده است. با این حال ، در جایی در امتداد خط به احتمال زیاد اشتباه می کنید و می خواهید یک نسخه پشتیبان تهیه کنید تا بتوانید فقط سیستم را بازیابی کنید و مجبور نیستید دوباره تمام تنظیمات را طی کنید. در حین نوشتن این راهنما و انجام تمام تنظیمات ، خودم مجبور شدم دو مورد از این بازیابی ها را انجام دهم - هر دو به دلیل اشتباهات احمقانه!

برای ایجاد نسخه پشتیبان ، به اداره بروید -> نسخه پشتیبان تهیه کرده و کلیک کنید پشتیبان گیری. سپس فقط فایل را در یک مکان امن در رایانه خود بارگیری کنید.

برای بازگرداندن DD-WRT به یک نقطه پشتیبان ، به همان مکان بروید. در قسمت "بازگرداندن تنظیمات" پرونده پشتیبان تهیه شده را پیدا کنید و کلیک کنید بازگرداندن.

مانند تهیه نسخه پشتیبان از سیستم عامل DD-WRT ، توصیه می کنم که از سیستم رایانه خود نیز نسخه پشتیبان تهیه کنید ، زیرا از دست دادن تمام پرونده های شما بسیار ویران کننده تر از دست دادن چند تنظیمات DD-WRT است..

دامنه بی سیم خود را افزایش دهید

چندین روش اصلی برای افزایش دامنه و سرعت انتقال بی سیم شما وجود دارد. در زیر ، من محبوب ترین گزینه ها را پوشش می دهم. از این میان ، بعضی از آنها به سیستم عامل مرتبط هستند ، در حالی که تعداد کمی به سخت افزار اضافی نیاز دارند.

روتر خود را پیدا کنید

روش ایده آل برای به دست آوردن پوشش مطلوب در منزل یا محل کار شما ، قرار دادن روتر شما در مرکز عملیات است. مرکز فیزیکی اموال خود را پیدا کنید و ببینید که چگونه این امر در پوشش شما تأثیر می گذارد. دیوارها ، به خصوص بتونی ، می توانند مانع بزرگی باشند ، بنابراین سعی کنید روتر خود را به اطراف بچرخانید.

متأسفانه ، ارائه دهنده خدمات اینترنت شما (ISP) ممکن است مودم شما را در یک مکان ایده آل برای این کار قرار ندهد. اگر می خواهید مودم و روتر خود را در همان مکان نگه دارید ، می توانید یک کابل کواکسیال خریداری کنید (یا از ISP خود بخواهید که این کار را برای شما انجام دهد). اگر به نظر نمی رسد که این دو در مکانهای مختلف باشند (یا می خواهید آنها در مکانهای مختلف قرار داشته باشند) ، می توانید یک کابل اترنت طولانی طولانی خریداری کنید.

اگر کاملاً قادر نیستید یا تمایلی به جابجایی روتر خود ندارید ، باید مراحل بعدی به شما کمک کند.

از یک کانال خالی استفاده کنید

در حالی که فرکانس های بی سیم به 2.4 گیگاهرتز و 5 گیگاهرتز گفته می شود ، اما در واقع از نظر فرکانس کمی متفاوت هستند. این بدان دلیل است که برای هر فرکانس اصلی تعدادی کانال وجود دارد. این کانالها را می توان تعداد خطوط یک بزرگراه تصور کرد. هرچه تعداد اتومبیل های بیشتری در یک خط وجود داشته باشد ، کندتر می شود. پیدا کردن یک خالی (یا حداقل خالی ترین) بسیار آسان است و می تواند به افزایش دامنه و نرخ انتقال شما کمک کند.

 1. برنامه Wifi Analyzer را برای دستگاه خود بارگیری کنید. موارد زیر را توصیه می کنم؛ آنالایزر Wifi for Android ، AcrylicWiFi برای Windows ، اسکنر WiFi برای Mac. متأسفانه ، هنوز گزینه های خوبی برای iOS وجود ندارد.
 2. برای اسکن محله خود از برنامه یا نرم افزار استفاده کنید. فهمیدم که کانال های 5 گیگاهرتزی تقریباً بلا استفاده بودند ، بنابراین گزینه های خود را انتخاب کردم. همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید ، کانال های 2.4 گیگاهرتزی از ترافیک بسیار بیشتری برخوردار بودند. من به وضوح از کانال بسیار پر ازدحام (SuperNet) استفاده می کردم و با شماره کانال بالاتر بهتر می شوم.
  آنالایزر WiFi
 3. شماره کانال شبکه خود را در Wireless تغییر دادم -> تنظیمات اصلی کانال 13.
 4. شما همچنین می توانید Auto را انتخاب کنید ، اما شخصاً فهمیدم که افراد به سختی کانال های خود را تغییر می دهند بنابراین نیازی به این کار نیست.

تنظیمات پیشرفته بی سیم

تغییر کانال ، همانطور که قبلاً توضیح داده شد ، یکی از ساده ترین و مطمئن ترین راه ها برای دریافت سیگنال بهتر است. با این وجود تنظیمات پیشرفته زیادی وجود دارد که می توان با آنها آزمایش کرد. این شرایط به وضعیت بستگی دارد و برخی از آنها مانند افزایش قدرت TX می توانند طول روتر شما را کاهش دهند. به همین دلیل ، شما فقط نیاز به انجام برخی آزمایشات دقیق بر روی هر پیکربندی که سعی می کنید نیست ، بلکه باید در نظر داشته باشید که عواقب جزئی ، جزئی تر نیز ممکن است به وجود آید..

پهنای باند در مقابل توان

قبل از توضیح نحوه آزمایش پهنای باند و توان شما ، ضروری است که تفاوت این دو را توضیح دهم. پهنای باند سرعت ثابت است که شما از ISP خود پرداخت کرده و دریافت می کنید: در مورد من ، این بارگیری 30 مگابیت در ثانیه و بارگذاری 3Mbps است. توان عملیاتی مقدار واقعی داده هایی است که روتر شما می تواند از آن استفاده کند. در RT-AC56U که ما با آن آزمایش می کنیم ، حداکثر نظری 867Mbps است.

بنابراین ، اگر شما فقط به استفاده از روتر برای دسترسی به اینترنت علاقه دارید ، توصیه می کنم از تنظیمات پیشرفته استفاده نکنید (مگر اینکه یک اتصال اینترنتی سریع داشته باشید). اما اگر قصد دارید از آن برای ذخیره سازی ، چاپ ، پخش فیلم یا سایر اهداف داخلی استفاده کنید ، شاید ارزش آن را داشته باشد.

پهنای باند و توان خود را آزمایش کنید

تست پهنای باند شما ساده ترین این دو است. به TestMy.net بروید. باید سرعت در منطقه از آنچه می پردازید را ببینید. اگر اینگونه نباشد ، ممکن است بخواهید با ISP خود کلمه ای را در نظر بگیرید. این یک واقعیت شناخته شده است که سرعت ها می توانند متفاوت باشند ، اما در بسیاری از موارد (به خصوص در آمریکا) گزارشهایی از ارائه دهندگان اینترنت وجود دارد که فقط به وعده های خود عمل نمی کنند..

برای آزمایش توان عملیاتی ، باید تست توان عملیاتی TamoSoft را بارگیری کنید. شما باید با کابل اترنت سرور را بر روی رایانه ای که سیم کشی آن سخت است اجرا کنید. سپس بر روی لپ تاپ ، شما نیاز به اجرای نرم افزار مشتری دارید. آدرس IP ارائه شده توسط سرور را وارد کنید ، سپس تست روتر را انجام دهید. این امر به شما سرعت توان روتر شما را می دهد.

TX قدرت ، انتقال و غیره

اگر بعد از آزمایش تنظیمات خود تصمیم گرفتید که به یک توان بزرگتر نیاز دارید ، احتمالاً به دنبال تغییر تنظیمات بی سیم پیشرفته خواهید بود. همانطور که گفته شد این موارد پیچیده است و می تواند باعث بروز مشکلاتی شود. از آنجا که با تنظیمات پیش فرض ما شاهد 500Mbps بر روی رایانه و 100Mbps در تلفن خود هستیم (که این محدودیت به دلیل سخت افزار آن است) فکر نمی کنیم که این امر ضروری و بعید باشد که شما هم.

با این حال ، اگر می خواهید این کار را انجام دهید ، بهترین توصیه این است که به مجمع DD-WRT بروید و از افراد دوست در آنجا سؤال کنید. هنگامی که این کار را انجام دادید ، مطمئن شوید که تمام دستگاه ها و نیازهای خود را ذکر کرده اید تا بتوانند مشخصات لازم را برای شما تنظیم کنند.

هنگام بحث درباره گسترش دامنه و سرعت شبکه بی سیم ، شما اغلب با Afterburner روبرو می شوید. Afterburner یک فناوری منحصر به فرد است که توسط دستگاه های منتخب پشتیبانی می شود و توصیه می شود که آن را بطور پیش فرض خاموش کنید.

آنتن دهندگان و WiFi Extenders

یکی از سریعترین و آسان ترین راه های دریافت بهتر در دستگاه های شما استفاده از آنتن های بی سیم است.

اگر از روتر پیشنهادی استفاده می کنید ، متأسفانه ، نمی توانید آنتن اضافی را به آن وصل کنید. با این وجود ، هنوز هم می توانید یکی از آنها را به کامپیوتر دسک تاپ خود متصل کنید ، مادامی که کارت WiFi را در آن وارد کنید. اگرچه انجام این کار آسان است ، اتصال آنتن به رایانه شما احتمالاً کمترین راه حل عملی و مقرون به صرفه است زیرا تنها به یک دستگاه کمک می کند.

بنابراین ، اگر هنوز هم در بدست آوردن پوشش مناسب بی سیم خوب تلاش می کنید و دو مرحله فوق را نیز امتحان کرده اید ، پس ارزش آنتن جایگزینی برای روتر خود را دارید. می توانید این موارد را نسبتاً ارزان از آمازون دریافت کنید. سه مورد وجود دارد که باید یکی را در نظر بگیرید:

 • مشخصات فنی. اطمینان حاصل کنید که یکی از مشخصات فنی بهتری را نسبت به آنتن موجود دریافت کنید.
 • جهت پذیری برخی از آنتن ها مانند Asus WL-ANT-157 دامنه بیشتری را ارائه می دهند ، اما آنها سیگنال را متمرکز می کنند بنابراین این تنها در یک جهت حرکت می کند.
 • از طریق سیم وصل شوید. برخی از آنتن ها با سیم به آنتن شما متصل می شوند ، این بدان معنی است که می توانید کمی آن را به دور آن حرکت دهید. برخی حتی یک پایگاه مغناطیسی دارند که قرار دادن آن در جای دیگر آسان تر است.

راه دیگر که می توانید سیگنال خود را گسترش دهید با استفاده از WiFi Range Extenders است. با داشتن بهترین ارتقا دهنده دامنه WiFi ، فقط کافی است آن را به یک پریز برق وصل کنید ، پنج دقیقه تنظیم را انجام دهید و انجام شود. بسیاری از افراد این گزینه را ترجیح می دهند زیرا فضای بسیار کمی را اشغال می کند و بسیار سریع و آسان تنظیم می شود.

از یک روتر یدکی به عنوان یک تکرار کننده DD-WRT استفاده کنید

اگر در حال حاضر روتر موجود دارید ، اما می خواهید یک راهکار جدید را نیز تهیه کنید ، تا زمانی که یک موجود شما از DD-WRT پشتیبانی کند ، می توانید از آن به عنوان یک تکرار کننده DD-WRT استفاده کنید. این بدان معنی است که شما می توانید آن را در مکانی کاملاً متفاوت روی روتر اصلی خود قرار دهید و این سیگنال بی سیم را رله می کند.

برای تنظیم روتر ضعیف تر به عنوان تکرارکننده این مراحل را دنبال کنید:

 1. طبق مراحل قبلی DD-WRT را روی روتر نصب کنید
 2. به Setup بروید -> راه اندازی اولیه. در آنجا ، نوع اتصال را غیرفعال کنید ، زیرا روتر به مودم یا مودم اصلی شما وصل نمی شود.
 3. همانطور که در تنظیم DD-WRT نشان دادیم ، "روتر" و "نام میزبان" را تغییر دهید. توصیه می کنیم از همان نام با "-2" ضمیمه شده به آن استفاده کنید.
 4. آخرین رقم "آدرس IP روتر محلی" را تغییر دهید. به طور کلی IP ها به صورت خودکار به دستگاه ها اختصاص می یابند ، و شما می خواهید از تصادف جلوگیری کنید و باعث نشوند که دو دستگاه سیگنال بی سیم داشته باشند ، بنابراین توصیه می کنیم شماره نسبتاً بالایی مانند 50 را انتخاب کنید..
 5. نوع DHCP را به "DHCP Forwarder" تغییر دهید.
 6. آدرس IP روتر اصلی خود (معمولاً مودم خود) را نیز در زیر "سرور DHCP" وارد کنید. به طور کلی ، این باید 192.168.1.1 باشد. برای اینکه دقیقاً بدانید کدام یک است ، با کتابچه راهنمای خود برای این دستگاه مشورت کنید. صرفه جویی تغییرات.
 7. به برگه Security بروید و تمام تنظیمات امنیتی را خاموش کنید (علامت همه را بردارید) زیرا روتر اصلی شما تمام امنیت را کنترل می کند. اصابت صرفه جویی.
 8. به برگه Wireless بروید و "حالت بی سیم" را به "تکرار" یا "Bridge Repeater" تغییر دهید. پس از اتمام ، کلیک کنید صرفه جویی.
  1. "Repeater" تنها به رله سیگنال بی سیم شما کمک می کند ، اگر تنها به صورت بی سیم به دستگاه های خود متصل شوید ، این بهترین گزینه است
  2. انتخاب "Bridge Repeater" به شما امکان می دهد از درگاههای اترنت استفاده کنید. این بدان معنی است که می توانید تلویزیون هوشمند ، کنسول بازی یا سایر دستگاه های خود را به آن وصل کنید. با این کار امکان دسترسی سریعتر این دستگاه ها به اینترنت فراهم می شود. همچنین این دستگاه به شما امکان می دهد دستگاههای دیگری را در شبکه مانند راه حل های ذخیره سازی متصل به شبکه مشاهده کنند.
 9. "نام شبکه بی سیم (SSID)" خود را تغییر دهید تا دقیقاً مطابق با تنظیمات روی روتر اصلی شما باشد. اگر روتر اصلی شما دارای هر دو شبکه 2.4 گیگاهرتز و 5 گیگاهرتز است ، پس حتماً این کار را برای هر دو انجام دهید. دوباره ضربه بزنید.
 10. برو به بی سیم -> برگه امنیت بی سیم و تنظیم را تغییر دهید تا مطابق با روتر اصلی شبکه های شما باشد. ضربه بزنید "ذخیره" و در آخر ، "اعمال تنظیمات".

اگر بعد از آزمایش با همه این تنظیمات ، شما هنوز نتوانسته اید به بهترین طیف روتر بی سیم مورد نظر خود برسید ، پس می توانید همیشه خود را بسازید.

اورکلاک DD-WRT (افزایش توان شما)

مانند رایانه ، می توان روتر را اورکلاک کرد تا بتواند در هر ثانیه عملیات بیشتری را انجام دهد و عملکرد بهتری به شما بدهد. با این حال ، بر خلاف رایانه ، مگر اینکه بسیار دست به کار شوید ، نمی توانید هیچ خنک کننده ای را برای سیستم اعمال کنید. بنابراین باید بیش از حد گرمایش و پایداری مراقب باشید.

من روتر خود را بر روی فرکانس CPU 1200Mhz و فرکانس حافظه 800 مگاهرتز تنظیم کرده ام ، در مقایسه با پیش فرض های استاندارد 800/600. دمای آماده به کار از این طریق 67C است ، در مقایسه با استاندارد 63C. این یک درجه حرارت پایدار خوب است ، و گرچه امکان بیش از حد اورکلاک نیز وجود دارد ، اما نیازی به آن ندیدم. دمای پایدار 70 درجه و بالاتر احتمالاً باعث ایجاد مشکلات یا کاهش طول عمر خواهد شد.

برای اورکلاک ، از ابزار داخلی اورکلاک شده موجود در مدیریت استفاده نکنید -> مدیریت! هر حرفه ای در صنعت علیه این قضیه سوگند می خورد ، و حتی مطمئن نیستید که چرا این برنامه بهتر اجرا یا حذف شده است. درعوض ، این مراحل را دنبال کنید.

 1. برو به اداره -> دستورات
 2. در کادر زیر وارد شوید ، که تنظیمات فعلی (حافظه 800 مگاهرتز CPU / 600Mhz به طور پیش فرض) را نشان می دهد. nvram clkfreq
 3. دستور زیر را وارد کنید nvram set clkfreq = 1200800

  و کلیک کنید راه اندازی را ذخیره کنید

 4. برو به اداره -> مدیریت و در پایین کلیک کنید راه اندازی مجدد روتر.
 5. پس از راه اندازی مجدد روتر ، مرحله 2 را تکرار کنید که باید 1200/800 را مشاهده کنید
  اورکلاک DD-WRT
 6. اگر می خواهید چیزی پایین تر باشد ، پس از تنظیم فرکانس های خود ، توصیه می کنم برای 1000/666 بروید

اتصال دستگاه های خارجی

با استفاده از روتر با درگاه USB یا دو ، می توانید دستگاه هایی را به آن متصل کنید که به شما امکان می دهد حتی در خانه و در محل کار خود نیز آنرا مفیدتر کنید..

استفاده از DD-WRT برای NAS

NAS به عنوان شبکه ضمیمه ذخیره شده تعریف شده است. در اصل ، این بدان معنی است که با اتصال یک هارد دیسک خارجی یا USB به آن ، تا زمانی که دستگاه شما به شبکه WiFi وصل شود ، می توانید به تمام پرونده های موجود در آن دسترسی پیدا کنید. حتی بهتر اینکه اگر FTP را تنظیم کنید ، که بعداً آن را نشان می دهیم ، تا زمانی که به اینترنت وصل شوید ، قادر خواهید بود به آن دسترسی داشته باشید.

در اینجا نحوه تنظیم آن آورده شده است.

 1. حافظه USB خود را به روتر وصل کنید و آن را روشن کنید (در صورتی که از قبل نباشد). برای این کار از درگاه USB3.0 استفاده کنید.
 2. با وارد کردن 192.168.1.1 در نوار آدرس مرورگر خود ، به WebGUI روتر خود بروید (مگر اینکه آن را تغییر دهید).
 3. به خدمات بروید -> یو اس بی
 4. "پشتیبانی USB اصلی" ، "پشتیبانی از حافظه USB" و "نصب خودکار درایو" را فعال کنید. اگر درگاه USB اضافی دارید و می خواهید یک چاپگر را برای چاپ بی سیم متصل کنید ، می توانید "پشتیبانی از چاپگر USB" را نیز فعال کنید. کلیک صرفه جویی و بعد تنظیمات را اعمال کنید.
 5. جزئیات مربوط به دستگاه ذخیره USB شما باید در بخش "اطلاعات دیسک" ظاهر شود. اگر آنها این کار را نمی کنند ، مجدداً روتر را راه اندازی کرده و صفحه را بارگیری مجدد کنید
  خدمات DD-WRT USB
 6. روی NAStab کلیک کنید. SAMBA را فعال کنید ، یک رشته سرور (نام) را انتخاب کنید و گروه کاری خود را اضافه کنید. برای یافتن یا تغییر کارگروه خود می توانید این کار را در مکان های زیر انجام دهید:
  1. در ویندوز به Control Panel بروید -> سیستم
  2. در OSX به تنظیمات System بروید -> شبکه -> فرودگاه -> پیشرفته -> برنده است
  3. در لینوکس / اوبونتو برای نصب سامبا ، یک پنجره ترمینال را باز کرده و دستور را صادر کنید: sudo apt-get install samba smbfs

   (باید گذرواژه sudo خود را وارد کنید).
   به پرونده /etc/samba/smb.config بروید و خط gr گروه کار = WORKGROUP را جستجو کنید..

 1. در زیر "اشتراک گذاری پرونده" ، کلیک کنید اشتراک گذاری را اضافه کنید, از منوی کشویی "مسیر" ، یک دستگاه ذخیره سازی یا یک بخش دستگاه را انتخاب کنید و نامی را برای ذخیره انتخاب کنید. اگر می خواهید هرکسی که به این شبکه پیوسته باشد بتواند به فضای NAS دسترسی پیدا کند ، "عمومی" را بررسی کنید و تصمیم بگیرید که آیا مجوز خواندن / نوشتن است یا فقط خوانده شده است یا خیر..
 2. اگر ترجیح می دهید دسترسی به کاربران نامبرده را محدود کنید ، کلیک کنید کاربر را اضافه کنید و اطمینان حاصل کنید که "سامبا" بررسی شده است ، جزئیات را پر کنید. برای هر کاربر مجاز تکرار کنید (یا کمتر ایمن باشید ، جزئیات حساب کاربری منفرد را به طور مستقیم با همه کاربران مجاز به اشتراک بگذارید).
 3. تنظیمات را ذخیره و اعمال کنید
  خدمات DD-WRT NAS
 4. درایو NAS شما اکنون باید از طریق شبکه شما قابل دسترسی باشد:
  1. در ویندوز به Start بروید -> شبکه -> [نام روتر] -> [نام درایو یا پارتیشن]
  2. در OSX به File Manager بروید -> پوشه مشترک یا پوشه شبکه -> [نام روتر] -> [نام درایو یا پارتیشن]
  3. در لینوکس / اوبونتو این دستورالعمل ها را دنبال کنید.

همانطور که قبلاً نیز گفته شد ، این سیستم NAS با هر درایو ذخیره سازی خارجی یا درایو فلش USB قابل تنظیم است. در بعضی موارد ، بعد از اعمال تنظیمات و راه اندازی مجدد روتر ، ممکن است اخطار دریافت کنید "Filesystem پشتیبانی نشده". اگر این اتفاق بیفتد ، باید درایو خود را مجدداً یکی از سیستمهای پرونده زیر کنید: ext2، ext3، NTFS یا VFAT.
DD-WRT NAS Filesystem پشتیبانی نشده

اگر می خواهید راه اندازی RAID را فعال کنید ، برخی از سازه های DD-WRT از پیوست کردن درایوهای چند لایه نیز پشتیبانی می کنند. متأسفانه ، شما نمی توانید یک درایو USB را به ازای هر درگاه USB متصل کنید و این موارد را در پیکربندی RAID 1 اجرا کنید. با این حال ، اگر به دنبال استفاده از DD-WRT خود در درجه اول به عنوان یک سیستم NAS هستید ، بهتر است برای تهیه یک سیستم NAS اختصاصی باشید.

اتصال چاپگر به DD-WRT

اتصال چاپگر به روتر DD-WRT شما فقط کمی پیچیده تر از نصب قبلی NAS است. باید مطمئن شوید که چاپگر شما از USB2.0 + پشتیبانی می کند یا کار نخواهد کرد.

برخی از چاپگرهای مدرن به شما امکان می دهند آنها را با استفاده از WiFi به اشتراک بگذارید ، اما من می خواهم تا حد امکان شبکه های WiFi خود را حفظ کنم. برخی همچنین امکان استفاده از طریق درگاه اترنت را برای شما فراهم می کنند ، اما احساس می کنم یک درگاه USB راحت تر است.

 1. کابل چاپگر را به پورت USB روتر وصل کنید. من پورت USB2.0 را پیشنهاد می کنم زیرا برای سازگاری بهتر است و به یک توان بزرگ نیز نیاز ندارد.
 2. پنل DD-WRT را با شماره 192.168.1.1 باز کنید
 3. به خدمات بروید -> یو اس بی. اگر هنوز راه اندازی نشده اید ، 'پشتیبانی USB هسته' و همچنین "پشتیبانی از چاپگر USB" را فعال کنید. سپس تنظیمات را اعمال کنید.
 4. چاپگر شما اکنون آماده است ، اما ما نیز باید کامپیوتر خود را تنظیم کنیم تا بتواند به آن دسترسی پیدا کند

چاپگر مشترک DD-WRT با ویندوز 7 به بعد

 1. روی منوی شروع و سپس دستگاه ها و چاپگرها کلیک کنید
 2. کلیک چاپگر شبکه ، بی سیم یا بلوتوث را اضافه کنید.
 3. کلیک کنید چاپگر را با استفاده از آدرس TCP / IP یا نام میزبان اضافه کنید
 4. 192.168.1.1 را به عنوان نام میزبان وارد کنید ، مگر اینکه این مورد را تغییر داده باشید. گزینه "جستجوی چاپگر" را انتخاب کنید و درایور را برای استفاده از جعبه انتخاب به طور خودکار انتخاب کنید.
 5. در حالی که ویندوز سعی دارد چاپگر شما را تشخیص دهد ، قهوه بخورید. 90٪ از زمان هنوز هم شکست ، اما نگران نباشید ، کلیک کنید بعد.
 6. چاپگر و مدل خود را از لیست انتخاب کنید.
 7. نام خود را به چاپگر بدهید
 8. اگر چاپگر تاکنون بدون مشکل کار کرده است ، در صورت شناسایی نسخه جدید ، نگران تعویض درایور نباشید.
 9. "صفحه آزمایشی" را چاپ کنید تا مطمئن شوید همه چیز به درستی کار می کند ، سپس روی "پایان" کلیک کنید و تمام شد!

گیرنده / مودم 3G و 4G

اگر برای کار زیاد کار می کنید ، به احتمال زیاد یک گیرنده USB 3G (یا حتی 4G) یا کانون WiFi دارید. اگر به دلایلی می خواهید چیزی بیشتر از کانون و یا قابلیت های بیشتر شما قادر به استفاده از آن باشید ، می توانید دانگل USB 3G خود را به روتر خود وصل کنید. در حالی که این بدان معنی است که شما باید روتر را حمل کنید و منبع تغذیه آن در اطراف است ، ما شنیده ایم که پیمانکاران به دلیل تطبیق پذیری که ارائه می دهند ، این کار را انجام می دهند. در اصل ، آنها یک روتر WiFI موبایل ایجاد می کنند.

با این حال ، از آنجا که این یک روند بسیار نادر و پیچیده است ، که فقط تعداد معدودی از افراد به دنبال آن هستند ، من خودم آن را بررسی نمی کنم. اگر علاقه مند هستید ، به لینک های زیر نگاهی بیندازید. DD-WRT از مودم های 3G ، تلفن همراه / مودم USB به عنوان WAN پشتیبانی می کند و اگر در GiffGaff هستید ، این روند را برای شما مناسب کرده اند.

به شخصه ، اگر این چیزی است که شما به آن علاقه مند هستید ، پس من ترجیح می دهم که از یک USB 4G دانگل استفاده کنید و سپس از DD-WRT به عنوان تکرارکننده همانطور که قبلاً توضیح داده شد استفاده کنید..

دسترسی به روتر DD-WRT خود را

دسترسی به DD-WRT از طریق WebGUI ، همانطور که من برای اکثر این آموزش انجام داده ام ، ساده ترین و ساده ترین راه است. متأسفانه ، یک WebGUI محدودیت های خود را دارد ، و گاهی اوقات شما نیاز دارید تا به فعالیت های عمیق تر سیستم بپردازید. SSH و Telnet هر دو برای این و SCP و FTP مناسب هستند و برای دسترسی از راه دور از پرونده ها روی روتر ایده آل هستند. برای تصمیم گیری در مورد استفاده از پروتکل برای دسترسی به پرونده از راه دور ، توصیه می کنم این مقاله عالی را توسط CodeGuru بخوانید.

SSH و Telnet

هر دو SSH (Secure SHell) و دسترسی به Telnet به همان روش فعال می شوند. از این رو ، من این دو را با هم گروه بندی کردم. Telnet برای دسترسی به روتر بصورت محلی استفاده می شود ، در حالی که SSH برای دسترسی از راه دور مناسب است و برای انتقال فایل نیز مناسب تر است. البته ، ساده ترین روش برای انتقال پرونده های محلی ، تنظیم NAS است ، همانطور که در ابتدا توضیح داده شد.

 1. به خدمات بروید -> خدمات را ببندید و در نزدیکی پایین حرکت کنید
 2. در اینجا می توانید SSH و Telnet را فعال کنید
 3. برای SSH ، شما می توانید پورت و همچنین ایجاد کلیدهای تأیید را تعیین کنید. من شخصاً با نام کاربری و رمز ورود وارد شده ام ، با این حال ، برای بالاترین سطح امنیتی که می خواهم به تعیین کلید مجوز نیز توصیه کنم. پس از انجام این کار کلیک کنید صرفه جویی و تنظیمات را اعمال کنید.
  DD-WRT SSH و Telnet
 4. برو به اداره -> مدیریت ، و در آنجا می توانید هم اکنون SSH و مدیریت Telnet را فعال کنید.
 5. اگر مایل هستید به DD-WRT خارجی خود دسترسی داشته باشید ، باید پورت مورد نظر خود را برای درگاه انتخاب شده برای استفاده از SSH تنظیم کنید. در حالی که معمولاً از پورت 22 و 23 استفاده می شود ، توصیه می کنم از چیزی بالاتر از 1024 استفاده کنید تا هر کسی که سعی در دسترسی به شبکه شما داشته باشد سخت تر شود.

در ویندوز می توانید از طریق خط فرمان برای دسترسی از طریق Telnet استفاده کنید. همچنین باید از فعال بودن Telnet Client اطمینان حاصل کنید. برای این کار به Control Panel بروید -> برنامه ها -> ویژگی های ویندوز را روشن یا خاموش کنید. صبر کنید تا لیست بارگیری شود ، "Telnet Client" را انتخاب کرده و کلیک کنید خوب.

 1. با کلیک روی گزینه Command Prompt را شروع کنید دکمه ویندوز, زیر را تایپ کرده و enter.cmd را بزنید
 2. typetelnet
 3. اتصال به روتر خود را با تایپ کردن باز 192.168.1.1 [23] آغاز کنید ، اگر مقادیر دیگری را انتخاب کرده اید ، آدرس IP و پورت را مطابق آن تغییر دهید.
 4. جزئیات ورود نام کاربری: root و رمز عبور است: همانطور که در ابتدا تعریف شده است. اگر گذرواژه هنگام چاپ آن ظاهر نمی شود نگران نباشید. این یک ویژگی نرم افزاری امنیتی است.
 5. این در آن است.
  دسترسی به DD-WRT از طریق Telnet در ویندوز

همچنین می توانید از PuTTY برای Telnet یا SSH در روتر استفاده کنید. SSH همچنین با SCP (Secure Copy) همراه است ، این بدان معنی است که می توانید از برنامه ای مانند WinSCP برای دسترسی به سیستم های پرونده در روتر خود استفاده کنید.

 1. برای دسترسی به روتر خود از طریق WinSCP کافیست همانطور که در بالا آمده است ، جزئیات را در قسمت صحیح وارد کرده و کلیک کنید وارد شدن.
 2. اگر این اولین بار است ، ممکن است یک هشدار کلید امنیتی دریافت کنید ، در این حالت فقط آن را بپذیرید.
  دسترسی به DD-WRT از طریق WinSCP

FTP

برای فعال کردن FTP در روتر DD-WRT ، پس از وصل شدن دستگاه ذخیره USB به روتر خود ، به مراحل زیر نیاز دارید..

 1. مراحل 1 تا 6 راه‌اندازی سیستم ذخیره سازی NAS را انجام دهید
 2. تحت خدمات -> تنظیمات زیر را ناسدو انجام دهید
  1. ProFTPD را فعال کنید (بندر را مطابق شکل مناسب تغییر دهید) و WAN Access را فعال کنید
  2. دسترسی WAN را فعال کنید
  3. توصیه می کنم ورود به سایت ناشناس را مجاز نگذارید. برای احراز هویت استفاده از لیست رمز عبور راحت تر است ، اما روش Radius بیشترین امنیت را فراهم می کند.
 3. در زیر کاربران نام کاربری ، رمزعبور ایمن را وارد می کنید ، انتخاب می کنید که درایو مورد نظر شما و همچنین FTP را هدایت کنید.
 4. کلیک صرفه جویی سپس تنظیمات را اعمال کنید.
  تنظیمات DD-WRT FTP
 5. برو به اداره-> دستورات زیر را وارد کنید زیر namef = `nvram get wan_iface` iptables -I INPUT 2 -i $ wanf -p tcp --dport 21 -j iptables logdrop -I INPUT 2 -i $ wanf -p tcp -m state --state NEW - dport 21-limit limit - limit A / دقیقه - محدودیت پشت سر هم B -j logaccept

  مقادیر را مطابق نظر مناسب تغییر دهید:

  1. A (2) - تعداد حدسها مجاز در هر دقیقه پس از B (3) تعداد تلاشهای ناموفق اولیه - این کند خواهد شد و هر کسی که سعی در ورود به سیستم کند را محدود می کند.
  2. شما همچنین می توانید به جای آن از کد زیر استفاده کنید ، اما این قابل اطمینان کمتر خواهد بود -I INPUT 1 -p tcp --dport 21 -j logaccept
 6. به عنوان راه اندازی ذخیره کنید, تنظیمات را اعمال کنید, و راه اندازی مجدد روتر
 7. سرور FTP شما اکنون باید روی DD-WRT شما اجرا شود

دسترسی به درایو با استفاده از FTP

 1. FTP Client را بارگیری کنید. WinSCP برای ویندوز ، FileZilla برای Mac ، ES File Explorer برای Android و FTP Manager برای iOS همه مناسب هستند - اما ممکن است ترجیحات خود را داشته باشید.
 2. در صورت درخواست ، تنظیمات روتر را همانطور که قبلاً تعریف کرده اید وارد کنید
 3. اگر می خواهید به خارج دسترسی داشته باشید ، باید آدرس IP خود را (از قبل) که می توانید با استفاده از IPLeak.net پیدا کنید ، بدانید..
  1. اگر از مودم قبل از روتر خود استفاده می کنید ، لازم است که یک پورت را نیز به جلو تنظیم کنید و این در ISP متفاوت باشد & مودم بنابراین به مستنداتی که به شما داده اند نگاه کنید.
  2. اگر می خواهید این کار را هنگام استفاده از VPN انجام دهید ، باید یکی را انتخاب کنید که امکان انتقال پورت را فراهم کند.
 4. این به شما وصل شده است

تنظیمات دسترسی پیشرفته

محدودیت دسترسی / کنترل والدین

در خانه ، ممکن است بخواهید محدودیتهای دسترسی را برای محدود کردن دسترسی به محتویات اعضای خانواده ، به ویژه فرزندانتان ، تنظیم کنید. در حالی که من معتقدم که آموزش آنها مهمتر است ، ذاتاً تعداد خوبی از موضوعات وجود دارد که هیچ سخنرانی نمی تواند جلوی کسی را بگیرد که مانع این کار شود..

در یک دفتر ، شما ممکن است مایل باشید که فیلتر را تنظیم کنید تا کارمندان از زمان کار برای دسترسی به فیس بوک ، توییتر و سایر رسانه های اجتماعی استفاده نکنند مگر اینکه این وظیفه آنها باشد..

من شخصاً محدودیت دسترسی دارم که به عنوان روشی برای خودسانسوری تنظیم شده است. من می دانم که برخی از وب سایت هایی که بازدید می کنم ، مانند 9GAG ، تولیدی ندارند و نباید در طول روز به آنها دسترسی داشته باشم.

 1. به دسترسی به محدودیت ها بروید -> دسترسی WAN
 2. می توانید حداکثر 8 خط مشی تنظیم کنید
 3. خط مشی دسترسی را تنظیم کنید. برای لیست مشتری ها می توانید از آدرس MAC ، آدرس IP یا مشخصات دامنه IP استفاده کنید. من استفاده از تنظیمات MAC را توصیه می کنم زیرا این سخت ترین کار برای غلبه بر است. با حرکت به اداره می توانید آدرس MAC دستگاههای متصل را دریابید -> WOL.
  DD-WRT دولت WOL
 4. برای روزها و زمانها ، وقتی دوست دارید محدودیت دسترسی فعال باشد ، تعریف کنید
 5. با استفاده از بخش "خدمات مسدود شده" می توانید تعیین کنید که آیا خدمات خاصی وجود دارد که می خواهید از قبیل بازی یا Yahoo یا مسدود کنید..
 6. در دو بخش آخر ، می توانید وب سایتها را با کلمه کلیدی یا با URL خاص مسدود کنید. توصیه می کنم از مسدود کردن URL استفاده کنید زیرا این دقیق تر است و از مسدود کردن تصادفی وب سایت هایی که ممکن است برای کار یا آموزش مورد نیاز باشند جلوگیری می کند..
  محدودیت دسترسی DD-WRT

مهمان WiFi

اگر غالباً دوستان ، بازدید کننده یا شرکای تجاری دارید که بازدید می کنید ، احتمالاً می خواهید دسترسی WiFi را برای آنها فراهم کنید. مزیت ایجاد شبکه مهمان این است که می توانید آن را متناسب با نیاز خود تنظیم کنید. به عنوان مثال ، می توانید محدودیت دسترسی متفاوت و تنظیمات حریم خصوصی را داشته باشید. از آنجا که این دو شبکه جدا هستند ، شما نیز امن تر خواهید بود ، و حتی می توانید از پهنای باند استفاده کنید تا دوستانتان شروع به لگد زدن به همه سرعتهای بارگیری خود نکنید.

می توانید برای هر دو شبکه 2.4 گیگاهرتز و 5 گیگاهرتزی یک شبکه مهمان ایجاد کنید.

 1. برو به بی سیم -> تنظیمات پایه
 2. برای فرکانسی که دوست دارید میهمانان قادر به دسترسی به کلیک باشند اضافه کردنتحت "رابط های مجازی". من شخصاً فقط یک شبکه مهمان 2.4 گیگاهرتز دارم زیرا این موضوع را بیش از حد کافی می دانم. همچنین می توانید برای هر فرکانس بیش از یک شبکه مجازی اضافه کنید ، اما من نتوانسته ام به یک دلیل خوب فکر کنم که این ممکن است مفید باشد. کلیک

  صرفه جویی
  شبکه مهمان DD-WRT و رابط های ویروسی

 3. برو به بی سیم -> امنیت بی سیم و رمز ورود به شبکه مهمان ، این اختیاری است ، اما من همیشه سعی می کنم محدود کنم که چه کسی می تواند به شبکه دسترسی داشته باشد ، بنابراین می دانم که همسایگان من آزاد نخواهند شد یا مشتریان کافی شاپ در آینده از آن استفاده نخواهند کرد. یا کلیک تنظیمات را اعمال کنید.
 4. حالا شما می خواهید یک پل بسازید. کاری که یک پل انجام می دهد ، این است که به شما امکان می دهد دو شبکه را از هم جدا کنید تا بتوانید آنها را به طور جداگانه کنترل کنید. من همچنین نشان خواهم داد که چگونه می توانید شبکه های بی سیم غیر مهمان را در اولویت پهنای باند قرار دهید.
 5. به Setup بروید -> شبکه سازی
 6. با کلیک روی یک پل DD-WRT جدید ایجاد کنید اضافه کردن و آنرا b1 بنامید ، کلیک کنید صرفه جویی
 7. برای IP تعریف آن به عنوان 192.168.2.1 و Subnet Mask باید 255.255.255.0 باشد ، کلیک کنید صرفه جویی سپس تنظیمات را اعمال کنید
 8. کلیک اضافه کردن تحت "اختصاص دادن به پل"
 9. br1 را انتخاب کنید ، که شما به عنوان پل مشتری ایجاد کرده اید و wl0.1 را به عنوان شبکه ایجاد می کنید. Prio را همانطور که هست و سپس بگذارید

  تنظیمات را اعمال کنید
  شبکه راه اندازی DD-WRT

 10. در پایین برای "DHCPD" ، ​​سرور جدید DHCP اضافه کنید. br1 را در کشویی انتخاب کنید و سایر تنظیمات را بصورت پیش فرض بگذارید. تنظیمات را اعمال کنید از نو.
  شبکه DD-WRT راه اندازی 2
 11. اکنون دو شبکه مجزا دارید. با این حال ، شما هنوز هم می خواهید اولویت اصلی شبکه را از آنجایی که اهمیت بیشتری دارد ، بدهید.
 12. به NAT / QoS بروید -> QoS (کیفیت خدمات).
 13. در QoS آن را فعال کنید و برای پورت LAN را انتخاب کنید & WLAN را از منوی کشویی.
 14. در اولویت Netmask ، 192.168.1.1/24 و 192.168.2.1/24 را وارد کنید (یا IP هایی که مطابق آن تعریف کرده اید).
 15. برای شبکه اصلی 192.168.1.1 اولویت حق بیمه را انتخاب کنید و اولویت عمده فله را انتخاب کنید.
 16. تنظیمات را اعمال کنید
  DD-WRT NAT QoS

 17. برو به اداره -> دستورات را وارد کنید و موارد زیر را وارد کنید
 18. iptables -t nat -I POSTROUTING -o` get_wanface` -j SNAT - to `nvram get wan_ipaddr` iptables -I FORWARD -i br1 -m state --state NEW -j iptables ACCEPT -I FORWARD -p tcp --tcp flags SYN، RST SYN -j TCPMSS - clamp-mss-to-pmtu iptables -I FORWARD 1 -i br0 -o br1 -j iptables DROP -I FORWARD 1 -i br1 -o br0 -j DROP
 19. کلیک فایروال را ذخیره کنید و شما تمام شد

اگر می خواهید مثلاً شبکه مهمان دارای پهنای باند ثابت باشد ، هنگام آزمایش یک محصول نیاز به یک پایه داشته باشید ، پس از انجام موارد فوق می توانید این کار را انجام دهید:

 1. به NAT / QoS بروید -> QoS
 2. در قسمت «تنظیمات QoS» حداکثر سرعت به روز رسانی و بارگیری ارائه شده توسط ISP خود را وارد کنید
 3. در "اولویت شبکه" ، برای شبکه ای که می خواهید سرعت محدود داشته باشد ، اولویت را روی Manual تنظیم کنید
 4. سرعت بالا و پایین را که می خواهید به آن برسید وارد کنید.
 5. کلیک تنظیمات را اعمال کنید و شما تمام شد.
  محدود کردن پهنای باند DD-WRT

مهمان HotSpot

DD-WRT به شما اجازه می دهد تا از چهار کانون مختلف استفاده کنید که برای محیط های تجاری بسیار مناسب و مفید هستند. اینها Sputnik ، Hotspot System ، Wifidog و Chilispot هستند. می توانید این مورد را در قسمت Services پیدا کنید -> HotSpot من برای هر یک از این موارد به جزئیات کمی می پردازم ، با این حال فقط به تنظیم سیستم HotSpot خواهم پرداخت زیرا این ساده ترین کاربرد و پیاده سازی را پیدا کردم..

اسپوتنیک

Sputnik i مانند سیستم HotSpot و در برخی موارد Chilispot به عنوان ارائه دهنده مدیریت پولی کار می کند. این بدان معنی است که آنها صفحه نمایش چلپ چلوپ شما ، مکان های مختلف و موارد دیگر را با هزینه ماهانه یا در هر خرید خریداری می کنند.

ما متوجه شدیم Sputnik برای تنظیمات تا حدودی آزار دهنده است ، اما تنظیمات خوبی را در اختیار شما قرار می دهد و تمام استفاده از WiFi را به صفحه Splnik Splnik محدود می کند. این بدان معنی است که برای تغییر تنظیمات DD-WRT خود باید با کابل اترنت به آن متصل شوید.

سیستم HotSpot

من دریافتم که سیستم HotSpot ساده ترین راه اندازی و استفاده است. این سرویس به شما امکان می دهد تا مشتری را از طریق WiFi شارژ کنید که در این صورت شرکت درصد کمی از پرداخت را به عهده می گیرد. همچنین می توانید اتصال WiFi رایگان را در اختیار کاربران قرار دهید و صفحه نمایش چلپ چلوپ داشته باشید که از آنها می خواهد شما را در شبکه های اجتماعی خود دنبال کنند ، شما باید مبلغ ماهانه کمی برای این کار بپردازید.

 1. ثبت نام برای حساب کاربری در hotspotsystem.com ، اطمینان حاصل کنید که نام کاربری و شناسه موقعیت مکانی خود را یادداشت کنید
 2. در DD-WRT به خدمات بروید -> کانون
 3. HotSpotSystem را فعال کنید
 4. جزئیات خود را وارد کنید و کلیک کنید تنظیمات را اعمال کنید
 5. این یک شبکه مهمان خودکار ایجاد می کند و هنگام ورود به سیستم نیز صفحه نمایش چلپ چلوپ به شما ارائه می شود. اگر می خواهید این صفحه نمایش چلپ چلوپ را تغییر دهید می توانید این کار را از طریق وب سایت سیستم HotSpot انجام دهید. شما می توانید همه چیز را از رنگ ها ، تصاویر ، دکمه ها تا هر چیزی که می خواهید تغییر دهید.
  سیستم کانون DD-WRT

Wifidog

Wifidog و Chilispot هر دو منبع باز هستند ، به این معنی که در صورت تمایل می توانید سرور را برای خودتان تنظیم کنید ، یعنی حتی به یک اتصال اینترنتی احتیاج ندارید. Wifidog پیچیده ترین و کمترین بحث در مورد گزینه است ، بنابراین توصیه می کنم از آن اجتناب کنید و به جای آن Chilispot را انتخاب کنید.

Chilispot

Chilispot سازگارترین سرویس کانون DD-WRT در آنجا است. در مرحله اول ، شما می توانید از سرویس هایی مانند Wi-Fiplanet و EngageHotspot برای داشتن صفحه و سیستم پاشش مبتنی بر وب استفاده کنید. این کار شبیه به سیستم HotSpot است ، اما تجارت کمتری دارند و از این رو کمی کار بیشتری لازم خواهد بود تا آن را به خوبی تنظیم کرده و به نیازهای شما برساند. همچنین بدان معنی است که این سرویس ها بسیار ارزان تر از سیستم HotSpot هستند. با تماشای این فیلم YouTube می توانید درباره تنظیمات بیشتر بدانید.

ثانیا ، می توانید Chilispot را با سرور Debian خود تنظیم کنید ، از این طریق همه چیز را نیز در کنترل خود نگه دارید. این راه اندازی نیاز به تجربه فنی زیادی دارد و از محدوده این راهنمای نیز خارج است.

فیلتر مک

در صورت تمایل می توانید دسترسی به شبکه خود را از طریق دستگاه نیز محدود کنید. همه دستگاه های مدرن دارای چیزی به نام آدرس MAC (کنترل دسترسی رسانه) هستند که مانند آدرس خانه است و برای هر دستگاه بی نظیر است. هنگامی که آدرس MAC یک دستگاه را می شناسید ، می توانید دسترسی آن به شبکه خود را محدود کنید.

ابتدا باید آدرس MAC دستگاه مورد نظر خود را پیدا یا مسدود کنید. در زیر ، من به شما نشان خواهم داد که چگونه می توانید با استفاده از DD-WRT این کار را انجام دهید ، اما می توانید Google را نیز در این مورد جستجو کنید که چگونه آن را در تنظیمات دستگاه خود پیدا کنید.

 1. به وضعیت بروید -> LAN
 2. در پایین صفحه می توانید دستگاه های متصل و نام آنها را مشاهده کنید
  LAN بی سیم DD-WRT

اکنون که آدرس MAC یک دستگاه را تعیین کرده اید ، می توانید آن را مسدود کرده یا اجازه دهید. به عنوان مثال ، من قصد دارم دستگاه اندرویدی را که در تصویر قبلی نشان داده شده است مسدود کنم.

 1. برو به بی سیم -> فیلتر MAC
 2. لیست فیلتر MAC را برای شبکه بی سیم که می خواهید دسترسی به آن محدود کنید ، ویرایش کنید. شما فقط می توانید این کار را برای شبکه های واقعی و نه برای شبکه های مجازی انجام دهید.
  لیست فیلتر آدرس MAC
 3. آدرس های MAC دستگاه ها را وارد کرده و کلیک کنید صرفه جویی. همچنین می توانید دکمه Wireless Client MAC List را برای انتخاب سریع چندین دستگاه انتخاب کنید.
 4. فعال کردن را انتخاب کنید ، سپس تصمیم بگیرید که آیا می خواهید فقط به این دستگاه ها اجازه دهید یا این دستگاه ها را مسدود کنید
 5. کلیک تنظیمات را اعمال کنید و شما تمام شد
  فیلتر DD-WRT MAC

برنامه ها و تنظیمات اضافی

همانطور که در ابتدای این راهنمای بیان شد ، یکی از بزرگترین مزیت های DD-WRT تنظیمات و تنظیمات اضافی است که به شما امکان می دهد انجام دهید. در حالی که قبلاً بیشتر گزینه ها را توضیح داده ام ، این بخش به برخی از تنظیمات بی نظیر تر اختصاص دارد.

مشتری VPN

از آنجا که مارک تجاری ما ممکن است قبلاً آن را از بین ببرد ، ما عاشق VPN ها هستیم. بنابراین جای تعجب نیست که ما به شما نشان دهیم که چگونه می توانید DD-WRT OpenVPN Client را روی روتر خود نصب کنید. با این وجود می توانید PPTP یا OpenVPN را تنظیم کنید ، زیرا OpenVPN بسیار ایمن تر است ، و آنچه همیشه توصیه می کنیم ، این همان چیزی است که من مجموعه را نشان می دهم. در صورت تمایل می توانید سرور DD-WRT VPN را نیز تنظیم کنید. با این حال ، من این موضوع را پوشش نخواهم داد.

قبل از شروع ، البته به یک حساب VPN احتیاج خواهید داشت. من انتخاب کرده ام از ExpressVPN برای این تظاهرات استفاده کنم ، زیرا به عنوان یکی از بهترین VPN برای DD-WRT رای داده شده است. با این حال ، بسیاری از ارائه دهندگان VPN از DD-WRT را پشتیبانی می کنند. لازم به ذکر است که روتر OpenVPN از بعضی جهات قابل تنظیم است ، بنابراین قبل از شروع کار با ارائه دهنده VPN خود مشورت کنید زیرا ممکن است دستورالعملهای آنها متفاوت باشد و در این صورت باید آنها را دنبال کنید.

 1. فایل راه اندازی .ovpn را برای سروری که مایل به اتصال به آن هستید از ارائه دهنده VPN خود بارگیری کنید و در Notepad یا Notepad باز کنید++
 2. در DD-WRT به خدمات بروید -> VPN و فعال کردن OpenVPN Client
 3. تنظیمات را از پرونده .ovpn بر روی کنسول DD-WRT طبق توصیه های ارائه دهندگان VPN خود کپی کنید..
 4. کلیک تنظیمات را اعمال کنید.
  DD-WRT VPN
 5. به Setup بروید -> Basic Setup و به بخش تنظیمات سرور شبکه آدرس (DHCP) بروید.
 6. برای Static DNS 1 و 2 ، تنظیمات Google DNS را وارد کنید: به ترتیب 8.8.8.8 و 8.8.4.4. اگر ارائه دهنده VPN شما تنظیمات سرور مخصوص به خود را دارد ، به جای آن آدرس را وارد کنید.
  1. به دلایل امنیتی ممکن است بخواهید از OpenDNS یا OpenNIC استفاده کنید.
 7. به وضعیت بروید -> OpenVPN
 8. شما باید یک صفحه نمایش وضعیت اتصال موفقیت آمیز ، و همچنین آماری در مورد اتصال خود و یک گزارش داده برای عیب یابی ببینید.
  وضعیت DD-WRT VPN

اگر اجرای یک سرویس دهنده VPN روی روتر شما یکی از نگرانی های اصلی شما است ، بنابراین توصیه می کنم چیزی قدرتمندتر دریافت کنید زیرا بهترین روتر VPN به قدرت پردازش زیادی احتیاج دارد..

VPN Client: Dout Gateway / Routing مبتنی بر سیاست

در صورت تمایل ، روتر خود را به عنوان Dual Gateway تنظیم کنید. این از مسیریابی مبتنی بر خط مشی استفاده می کند و به برخی از دستگاه های شما امکان می دهد از اتصال VPN استفاده کنند ، در حالی که برخی دیگر از اتصال عادی شما استفاده می کنند. این امر می تواند واقعاً مفید باشد اگر از استفاده از دستگاه پخش رسانه ای Hulu ، Netflix یا BBC در دستگاه رسانه خود لذت ببرید (زیرا اکنون این VPN ها را مسدود می کنند) اما طبیعتاً می خواهید بقیه اتصالات شما ایمن و ایمن باشد.

 1. مطمئن شوید که مطابق با قسمت قبل ، اتصال VPN را تنظیم کرده اید و بررسی کرده اید که آیا این کار می کند
 2. به وضعیت بروید -> LANand آدرس IP محلی دستگاه هایی را که می خواهید از اتصال VPN استفاده کنید ، پیدا کنید
  1. در مورد من ، من می خواهم تلفن آندروید من با IP 192.168.1.123 از اتصال VPN استفاده کند
  2. تنظیم مسیریابی مبتنی بر خط مشی فقط به صورت جامع انجام می شود و شما باید آدرس IP همه دستگاه هایی را که می خواهید اتصال آنها برای عبور از VPN باشد ، بدانید.
 3. به خدمات بروید -> VPN
 4. به مسیریابی مبتنی بر خط مشی وارد کنید "192.168.1.123/32", اطمینان حاصل کنید که از IP (های) مربوطه خود استفاده می کنید. اگر نیاز به تنظیم چندین دستگاه دارید ، هر IP را در یک خط جدید وارد کنید. روی اعمال تنظیمات کلیک کنید
  مسیریابی مبتنی بر خط مشی DD-WRT
 5. برو به اداره -> دستورات
 6. موارد زیر را وارد کنید و کلیک کنید فایروال را ذخیره کنید. شما باید این را برای هر آدرس IP که می خواهید با استفاده از دروازه های دوگانه دروازه استفاده کنید -I FORWARD -s 192.168.1.123 -o $ (nvram get wan_iface) -j DROP وارد کنید.
 7. اگر شما نیاز دارید که یک پورت خاص را از طریق VPN نیز ارسال کنید ، باید موارد زیر را نیز در دستورات Firewall وارد کنید: iptables -I FORWARD -i tun1 -p udp -d 192.168.1.123 --port 8080 - j iptables ACCEPT -I FORWARD -i tun1 -p tcp -d 192.168.1.123 --dport 8080 -j iptables ACCEPT -t nat -I PREROUTING -i tun1 -p tcp --dport 8080 -j DNAT - to مقصد 192.168 .1.123 iptables -t nat -I PREROUTING -i tun1 -p udp --dport 8080 -j DNAT - به مقصد 192.168.1.123
 8. برای کلیه IP ها و پورت هایی که مایل به استفاده و ارسال آن هستید ، باید سه خط فوق را وارد کنید ، شماره های IP و پورت را جایگزین کنید و لازم باشد
  قوانین Dual-DR-Dual Routing Firwall
 9. پس از ذخیره مجدد فایروال ، روتر خود را راه اندازی کنید. در هر دستگاه به IPleak.net بروید و مطمئن شوید که آدرس IP خارجی را که انتظار دارید داشته باشد

SmartDNS

مانند یک VPN ، یک سرویس هوشمند DNS به شما امکان می دهد بر محتوای محدود جغرافیایی غلبه کنید. می توانید اطلاعات بیشتر در مورد تفاوت ها و شباهت های این دو را در این صفحه بخوانید. با وجود این واقعیت که دیگر با Netflix کار نمی کند ، هنوز هم تعداد زیادی وب سایت محدود وجود دارد که به شما امکان دسترسی می دهد. من Blockless را توصیه می کنم زیرا قیمت بسیار خوبی دارد و یک سرویس کلی کاملاً گرد و خوب را ارائه می دهد. متأسفانه ، در حال حاضر ، من از هیچ سرویس Smart DNS رایگان که مشروعیت داشته باشد و داده های شما را بفروشند آگاه نیستم.

پس از ثبت نام در Blockless ، راه اندازی سرویس Smart DNS در DD-WRT ، بسیار ساده است و به شرح زیر است.

 1. مقادیر DNS اولیه و ثانویه را از Blockless (108.171.182.159 و 108.171.177.124 در زمان نوشتن) دریافت کنید
 2. به Setup بروید -> راه اندازی اولیه
 3. در زیر تنظیمات سرور آدرس شبکه (DHCP) ، تنظیمات DNS را در "Static DNS 1" و "Static DNS 2" وارد کنید.
 4. کلیک

  تنظیمات را اعمال کنید
  تنظیمات DD-WRT Static DNS

 5. به وب سایت Blockless بروید و آدرس IP خود را تأیید کنید

اگر مایل به استفاده از OpenDNS یا OpenNIC برای اهداف ایمنی و امنیتی هستید ، می توانید به همین روش تنظیم کنید ، فقط کافیست از IP DNS مربوطه در قسمت های Static DNS استفاده کنید..

انتقال - تورنت

اگر از طرفداران تورنت هستید ، می توانید یک مشتری تورنت با نام Transmission را روی روتر خود نصب کنید. این بدان معنی است که شما می توانید تورنت ها را بدون اینکه مجبور به خاموش شدن رایانه خود شوید ، بارگیری کنید و البته به شما امکان می دهد نسبت بذر بهتری نیز داشته باشید. لازم به ذکر است که در ProPrivacy ما استفاده از تورنت را برای اهداف غیرقانونی محکوم نمی کنیم. با این وجود دلایل قانونی زیادی برای استفاده از مشتری تورنت وجود دارد.

برای اینکه بتوانید انتقال را به مرحله کار برسانید و در حال اجرا باشید ، باید چند مورد از مراحل قبلی را انجام داده باشید ، اما نگران نباشید که من به این موارد ارجاع داده ام. همچنین به یک USB USB یا هارد اکسترنال ، با فرمت ایده آل FAT32 ، نیاز خواهید داشت.

 1. پشتیبانی بخش USB را مطابق با بخش NAS فعال کنید.
 2. به خدمات بروید -> NAS
 3. Transfer Daemon را در بخش "Bittorrent" فعال کنید
 4. برای فهرست ، مسیر مربوط به درایویی را که می خواهید استفاده کنید وارد کنید. به طور کلی ، این خواهد بود / mnt / sda1
 5. کلیک تنظیمات را اعمال کنید و شما تمام شد

اکنون که انتقال و راه اندازی دارید ، لازم است که بتوانید به سرعت به آن دسترسی داشته باشید ، تا این روند ساده شود.

 1. برای دسترسی به انتقال از رایانه خود به 192.168.1.1:9091 بروید
  مشتری انتقال
 2. برای استفاده از آن ، روی دکمه پوشه کلیک کنید که می توانید آدرس URL تورنت را وارد کنید یا فایل تورنت را بارگذاری کنید.
 3. برای مقصد می خواهید آن را روی / mnt / sda1 / بارگیری کنید.
 4. با کلیک بر روی دکمه تنظیمات دهانه در انتهای صفحه می توانید پوشه مقصد فوق را به صورت پیش فرض قرار دهید
 5. این بار بارگیری شما شروع خواهد شد. این صفحه فقط به صورت دوره ای به روز می شود ، بنابراین باید چند ثانیه صبر کنید تا ظاهر شود و پیشرفت کند.
 6. اگر NAS را فعال کرده اید ، پس از اتمام بارگیری ، می توانید در صورت نیاز فایل را به راحتی به رایانه خود منتقل کنید.
 7. در Android می توانید برای دسترسی به سیستم از Remote Transmission استفاده کنید ، برای تلفن های iOS ، در صورت فرار از زندان باید از دسترسی به وب یا BarMagnet استفاده کنید. در وب سایت رسمی انتقال ، همچنین می توانید برنامه های بسیاری از خدمات دیگر مانند XMBC (اکنون Kodi) ، Blackberry ، RSS و غیره را بارگیری کنید..

برای اطلاعات در مورد ایمن ماندن در هنگام تورنت ، بهترین راهنمای VPN ما را در سایتهای تورنت مشاهده کنید.

DLNA

DLNA یا همان Digital Living Network Alliance همانطور که نامیده می شود ، یک استاندارد دیجیتالی است که باعث می شود جریان رسانه ها در دستگاه های روی یک شبکه راحت تر جریان یابد. استاندارد طرفداران بسیاری دارد اما افراد زیادی وجود دارند که آن را مفید نمی دانند. دلیل این امر این است که با فن آوری مدرن می توان به راحتی به درایو NAS روی روتر خود دسترسی پیدا کرد و محتوا را به راحتی جریان داد. با این حال ، در تجربه خودم ، DLNA را عملی یافتم ، به خصوص وقتی می خواستم فیلم های خود را روی Xbox یا تاچ پد قدیمی خود پخش کنم..

برای تنظیم DD-WRT DLNA مراحل زیر را دنبال کنید و پس از آن نحوه دسترسی به دستگاههای مختلف را به شما نشان خواهم داد.

 1. به خدمات بروید -> NAS
 2. miniDLNA را فعال کنید
 3. گزینه هایی را که می خواهید انتخاب کنید و مسیر / mnt / sda1 را تنظیم کنید
 4. کلیک تنظیمات را اعمال کنید, و شما تمام شد

با راه اندازی DLNA ، اکنون می توانید از اکثر دستگاههایی که به شبکه WiFi شما متصل هستند ، به آن دسترسی پیدا کنید. برای اطلاعات بیشتر در مورد راهنمای تنظیم DLNA با دستگاه ، به پیوندهای مربوطه در زیر کلیک کنید.

 1. پنجره ها
 2. OSX
 3. دستگاه های iOS
 4. ایکس باکس وان
 5. برای شما فقط نیاز به استفاده از Media Player خود دارید

فضای ذخیره ابری

متأسفانه ، یکی از نقاط ضعف DD-WRT نسبت به سیستم عامل سنتی روتر ، عدم وجود سیستم اختصاصی ذخیره سازی ابری است. و همچنین مجموعه ای از برنامه های یکپارچه و تنظیم آسان ، هر دو سیستم عامل Linkys و AsusWRT این قابلیت را ارائه می دهند. در حالی که ، بله ، امکان استفاده از یک سیستم FTP و تنظیم مجموعه ای از کد وجود دارد ، این فقط یک قرارداد واقعی نیست.

وب سرویس دهنده

در صورت تمایل ، می توانید وب سایت DD-WRT Webserver را نیز تنظیم کنید ، که به شما امکان می دهد یک صفحه وب را میزبانی کنید ، پرونده ها را با همکاران خود به اشتراک بگذارید و تعدادی دیگر از فعالیت های مرتبط با وب سایت را انجام دهید. من اصول اولیه راه‌اندازی با Pydio را به شما نشان خواهم داد ، با این وجود ، ممکن است بخواهید راهنماهای مدیریت آنها را بررسی کنید تا ببینید چه موارد دیگری را می‌توانید برای استفاده از آنها استفاده کنید.

 1. ابتدا باید هارد دیسک خارجی یا دیسک USB خود را قالب بندی کنید. از آنجا که باید دو بخش ایجاد کنید ، توصیه می کنم برای این کار از جادوگر پارتیشن MiniTool استفاده کنید (Gnome for Mac). بعد از قالب بندی ، دو بخش زیر را ایجاد کنید:
  1. برچسب پارتیشن: جای خالی ، اندازه پارتیشن: 512MB ، سیستم فایل: Linux Swap ، ClusterSize: Default
  2. برچسب پارتیشن: JFFS ، اندازه پارتیشن: باقیمانده درایو ، سیستم فایل: Ext3 ، ClusterSize: پیش فرض
 2. سیستم NAS را همانطور که قبلاً توضیح داده شد تنظیم کنید.
 3. هنگامی که درایو USB را به روتر خود وصل می کنید. باید به طور خودکار پارتیشن های swap و / jffs را سوار کند. یکی از "اشتراک گذاری پرونده" زیر برگه Nas مسیر / jffs را بگیرید و آنرا JFFS بنامید
  DD-WRT JFFS و Swap Mounted
 4. به خدمات بروید -> وبسور Lighttpd را فعال کنید. می توانید تنظیمات را همانگونه که هستند ، بگذارید. اگر فقط مایل هستید که به وب سرور بصورت محلی دسترسی پیدا کنید ، WAN Access را غیرفعال کنید.
  وب سرویس DD-WRT
 5. آخرین نسخه Pydio را با فرمت .zip بارگیری کنید
 6. پس از استخراج ، فایل پرونده را در پوشه jffs / www روی USB USB متصل به روتر کپی کنید.
 7. برای دسترسی به وب سرور به 192.168.1.1:81 بروید.
 8. کلیک "برای ادامه اینجا کلیک کنید" برای شروع راه اندازی سه مرحله ساده را دنبال کنید ، تنها تنظیماتی که باید از آن آگاه باشید اینست که برای پیکربندی بانک اطلاعاتی باید از SQLite 3 استفاده کنید.
  پیدو

اکنون یک وب سرور در دسترس دارید که به چندین نفر می توانید دسترسی پیدا کنید. اگر مایل هستید که آن را از هر جای دنیا در دسترس قرار دهید ، لازم است WAN را در تنظیمات Webserver فعال کنید. اگر روتر خود را به یک مودم وصل کنید ، لازم است که پورت 81 را نیز به روتر DD-WRT خود منتقل کنید. سپس می توانید IP خود را با استفاده از یک نرم افزار وب سایت مانند ipleak.net و اتصال با استفاده از you.re.ip.ere: 81 پیدا کنید. مگر اینکه IP استاتیک داشته باشید (احتمالاً این کار را نمی کنید) ، همچنین نیاز به تنظیم DDNS دارید.

مانند دسترسی به FTP و SSH ، اگر مایل هستید این کار را هنگام اجرای VPN انجام دهید ، باید یکی را انتخاب کنید که امکان انتقال پورت را فراهم کند..

DDNS

رایانه و سایر دستگاه های موجود در شبکه شما با استفاده از آدرس IP (پروتکل اینترنت) در اینترنت مشخص می شوند. ISP شما این کار را به صورت خودکار در اختیار شما قرار می دهد تا بیشتر اوقات نیازی به نگرانی در مورد آن نباشید. اما به دلیل روشی که ISP ها کار می کنند ، ممکن است اکنون و پس از آن یک آدرس IP جدید به شما اختصاص دهند. فرکانس توسط ارائه دهنده متفاوت است ، اما مگر اینکه IP استاتیک داشته باشید ، در بعضی مواقع تغییر می کند.

وقتی IP شما تغییر می کند ، هیچ تفاوتی نمی بینید زیرا این امر تأثیر قابل توجهی در عملکرد داخلی سیستم شما ندارد. اما وقتی می خواهید از یک مکان خارجی به روتر خود دسترسی پیدا کنید ، باید همیشه IP خود را بشناسید ، یا قادر نخواهید بود به آن وصل شوید. این موارد مربوط به تنظیمات FTP ، WebServer ، Smart DNS و چند سناریو دیگر است.

برای غلبه بر این ، شما باید یک سیستم DDNS (Dynamic DNS) تنظیم کنید. یک سیستم DDNS یک آدرس وب مانند thisismyrouter.noip.me به شما می دهد و با اجرای یک برنامه کوچک روی رایانه خود (یا DD-WRT در این حالت) ، آدرس اینترنتی ارائه شده همیشه شما را به آدرس IP صحیح هدایت می کند..

اگر قبلاً دامنه ای را از NameCheap خریداری کرده اید (یا قصد دارید) ، آنگاه با استفاده از سیستم آنها می توانید DDNS را تنظیم کنید. با این حال ، من فرض می کنم که شما اکنون دامنه ای ندارید که بتوانید از آن استفاده کنید ، و من از خدمات DDNS رایگان توسط NoIP استفاده می کنم.

 1. با NoIP یک حساب کاربری ایجاد کنید. اگر قصد استفاده از برنامه رایگان را دارید ، حتماً آن را هر 30 روز یکبار تمدید کنید
 2. به میزبان / تغییر مسیر بروید و کلیک کنید یک میزبان اضافه کنید
  1. به خودتان یک نام میزبان بدهید ، میزبان Type DNS Host (A) را انتخاب کنید ، آدرس IP شما به طور خودکار پر شود و اختصاص به گروه اختیاری است
  2. کلیک میزبان اضافه کنید
 3. در DD-WRT به Setup بروید -> DDNS
 4. No-IP را از لیست کشویی انتخاب کنید و جزئیات خود را از No-IP وارد کنید
 5. اگر روتر هستید به طور مستقیم به اینترنت متصل نیستید (از پشت روتر یا مودم دیگر) نباید از بررسی IP خارجی استفاده کنید.
 6. کلیک

  تنظیمات را اعمال کنید
  DD-WRT DDNS

 7. هنگامی که اکنون به yourddns.noip.me (دامنه DDNS که انتخاب کرده اید) می روید ، می توانید به روتر خود دسترسی پیدا کنید. اطمینان حاصل کنید که هر درگاه مربوطه را برای دسترسی اضافه کنید ، به عنوان مثال برای وب سرور من از yourddns.noip.me:81 استفاده می کنم

سایر سرویس هایی که می توانید به جای NoIP از آنها استفاده کنید Dynu و ChangeIP هستند.

انحصاری خصوصی

ما قبلاً توصیه می کنیم از adblockers در رایانه خود استفاده کنید و برخی از افزونه ها را در مرورگر خود نصب کنید (Chrome ، Firefox) ، با این وجود ، گاهی اوقات ممکن است اجرای یک سرویس adblocking روی روتر شما عملی تر باشد. متأسفانه افزونه ها و مواردی از این قبیل می توانند در دستگاه های تلفن همراه بخصوص در iOS مشکلی ایجاد کنند. این دلیل خوب دیگری برای اجرای مستقیم Adblocker روی روتر شماست ، تمام دستگاههای متصل به آن دارای تبلیغات مسدود شده روی آن هستند. من می خواهم روش سریع و آسان تنظیم Privoxy (داخلی DD-WRT Adblocker) را برای شما ارائه دهم و در صورت تمایل بیشتر به شما کمک کنید می توانید نظر دهید یا برای اطلاعات بیشتر به وب سایت های Privoxy مراجعه کنید..

 1. به خدمات بروید -> Adblocking
 2. Privoxy را فعال کنید
 3. حالت شفاف را فعال کنید. اگر دستگاه هایی وجود دارد که نمی خواهید آن را اجرا کنید ، آدرس IP محلی آنها را وارد کنید. به عنوان مثال ، هنگامی که من در بعضی از وب سایت ها تست کیفیت را انجام می دهم ، باید تبلیغات قابل رویت داشته باشم ، به همین دلیل ، برای وارد کردن IP محلی لپ تاپ های خود ، که من تنظیم کرده ام استاتیک 192.168.1.25
 4. می توانید تنظیمات دیگر را همانطور که هستند بگذارید
 5. کلیک تنظیمات را اعمال کنید و شما تمام شد
  Privoxy DD-WRT Adblocking

نظارت بر شبکه

اگر بارگیری ماهانه دارید ، یا حد مجاز بارگذاری را از طریق ISP خود به شما اختصاص داده است ، یا می خواهید بدانید که چقدر از اینترنت استفاده می کنید ، می توانید آمار داده های خود را با استفاده از DD-WRT تحلیل کنید. با استفاده از نوار وضعیت ، شما همچنین می توانید تعدادی از فاکتورهای دیگر را تجزیه و تحلیل کرده و بدانید که آیا مشکلات دیگری در شبکه شما نیز وجود دارد یا پیشرفتهایی که ممکن است ایجاد شود.

 1. اگر مایل هستید که از پهنای باند استفاده کنید ، می توانید از زبانه وضعیت - پهنای باند استفاده کنید.
  1. در خدمات -> خدمات در صورت فعال کردن شمارنده ترافیک WAN (ttraff Daemon) ، شما همچنین قادر خواهید بود به شکست ماهانه تحت وضعیت -> WAN برگه.
   DD-WRT مانیتورینگ ترافیک
 2. در وضعیت -> بی سیم می توانید ببینید چه دستگاه هایی به هر شبکه بی سیم وصل شده اند ، بنابراین اگر دستگاه های بیشتری وجود دارند که انتظار دارید ، در این صورت ممکن است مشکلاتی داشته باشید
  وضعیت بی سیم DD-WRT

همچنین می توانید از YAMon استفاده کنید تا آمار و گروه بندی بهتری در مورد استفاده از ترافیک شبکه خود داشته باشید.

اگر می خواهید نظارت عمیق تری در شبکه داشته باشید ، و همچنین شکاف استفاده از داده ها توسط نرم افزار را مشاهده کنید ، توصیه می کنم Glasswire را بارگیری کنید ، که فقط همین کار و موارد دیگر را انجام می دهد.

راه اندازی محافظت شده WiFi (WPS)

WPS به سیستمی اطلاق می شود که به شما امکان می دهد دستگاه را به راحتی به روتر خود وصل کنید. شاید قبلاً آن را دیده باشید که هنگام اتصال به یک شبکه بی سیم ، با فشار دادن دکمه WPS روی روتر ، این امکان را برای اتصال سریع فراهم می کند. متاسفانه ، به طور کلی صحبت از این سیستم ها برای امنیت روتر شما وحشتناک است. خوشبختانه ، DD-WRT WPS در بیشتر سازه ها پیاده سازی نشده است ، بنابراین نیازی نیست که نگران این موضوع باشید.

با این حال ، برخی از ساخت های تجاری ، مانند روترهای Buffalo وجود دارد ، جایی که گزینه ای برای آن وجود دارد. اگر یکی از این موارد را دریافت کردید ، توصیه می کنم آن را فوراً غیرفعال کنید.

نتیجه گیری راهنمای DD-WRT قطعی

من صمیمانه امیدوارم که شما از خواندن راهنمای من لذت برده باشید و چیزی برای پیاده سازی و کمک به شما در ایجاد بهترین روتر WiFi ممکن پیدا کرده باشید.

اگر پیش از این هرگز با DD-WRT بازی نکرده اید ، این یک راه عالی برای گذراندن چند ساعت و بهسازی خانه خود است. برای آن دسته از شما که قبلاً دارای DD-WRT هستید ، امیدوارم که برخی از دستورالعملهای من به بهبود تنظیم شما کمک کرده باشند. اگر پیدا کرده اید

اگر این راهنمای مفید را پیدا کرده اید ، می خواهم از سهمی در شبکه اجتماعی مورد علاقه خود قدردانی کنم. و اگر مشکلی دارید ، می توانید نظر خود را ترک کنید ، و من تا آنجا که ممکن است سعی می کنم و کمک خواهم کرد.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me