با استفاده از یک مدیر رمز عبور ایمن با رمزگذاری قوی پایان تا پایان ، می توانید از امنیت کامل کلمه عبور خود اطمینان حاصل کنید. در نتیجه می توانید اطمینان داشته باشید که کلمه عبور شما هرگز برای کسی جز خودتان قابل دسترسی نیست.


اگر مانند اکثر مردم هستید ، تاکنون احتمالاً به مرورگر خود اجازه داده اید کلمه عبور خود را از طرف شما ذخیره کند. این می تواند خطرناک باشد زیرا اگر شخصی در هنگام دور بودن از میز کار خود از رایانه شما استفاده کند ، آنها می توانند از رمزهای عبور ذخیره شده برای دسترسی به حسابهای خصوصی شما اهرم کنند..

خبر خوب این است که اکثر مدیران حق بیمه رمز عبور به شما امکان وارد کردن رمزهای عبور از Chrome و Firefox را می دهند. برای انجام این کار ، تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که کلمه عبور خود را در قالب مقادیر کاما (CSV) از مرورگر خود صادر کنید. پس از آن ، می توانید رمزهای عبور خود را به یک مدیر رمز عبور وارد کرده و آنها را از مرورگر خود حذف کنید - بلافاصله امنیت آنلاین خود را بهبود می بخشید.

نحوه صادر کردن گذرواژه‌ها به پرونده CSV از Google Chrome

بیشتر مدیران رمز عبور به شما امکان وارد کردن رمزهای عبور با فرمت CSV را می دهند. این امر به شما امکان می دهد تا نیاز به وارد کردن کلیه کلمات عبور خود را به صورت دستی دور بزنید. در نتیجه ، می توانید سریع و به راحتی تمام کلمات عبور خود را از Chrome به مدیر رمز عبور جدید خود بدست آورید. برای انجام این کار ، این مراحل ساده را دنبال کنید:

 1. مرورگر Google Chrome را راه اندازی کنید.
 2. روی منوی Chrome (سه نقطه واقع در سمت راست بالای صفحه) کلیک کنید.
 3. کلیک کنید تنظیمات.

 4. انتخاب کنید کلمات عبور.
 5. روی سه نقطه کنار آن کلیک کنید رمزهای عبور ذخیره شده.
 6. کلیک کنید صادرات کلمه عبور و تأیید کنید که می خواهید کلمه عبور خود را صادر کنید.
 7. مکانی را برای صادر کردن گذرواژه‌ها در هارد دیسک خود انتخاب کنید و نام پرونده CSV را بدهید.
 8. اکنون کلیک کنید صرفه جویی.

رمزهای عبور شما اکنون در دیسک سخت شما ذخیره شده اند و با استفاده از ویژگی واردات در مشتری می توانید به مدیر رمز عبور خود وارد کنید.

به یاد داشته باشید رمزهای عبور شما در هارد دیسک شما به هیچ وجه رمزگذاری یا ایمن نمی شوند. به همین دلیل توصیه می شود که فوراً فایل CSV را در مدیر رمز عبور خود وارد کرده و فایل CSV را بلافاصله حذف کنید تا اطمینان حاصل شود که کلمه عبور شما به صورت ساده در حال حل و فصل نیست..

پس از موفقیت در ورود رمزهای عبور به مدیر رمز عبور خود ، می توانید آنها را در Chrome حذف کنید. مراحل بالا را تا مرحله 4 دنبال کنید. به رمزهای ذخیره شده خود بروید و آنها را یکی یکی حذف کنید.

نحوه صادر کردن گذرواژه‌ها به یک فایل CSV از Firefox

صادر کردن گذرواژه‌ها از فایرفاکس به همان اندازه ساده با Chrome نیست ، این به این دلیل است که Firefox ویژگی صادراتی بومی ندارد.

یک گزینه این است که به سادگی هر یک از رمزهای عبور خود را یک بار انتخاب کنید و آن را به صورت دستی وارد مدیر رمز عبور جدید خود کنید. با این حال ، این بسیار کارآمد است - به خصوص اگر رمزهای عبور زیادی در Firefox ذخیره کرده باشید.

یک گزینه بهتر این است که login های خود را از Firefox به Google Chrome منتقل کنید و سپس آنها را به عنوان پرونده CSV بارگیری کنید. برای انجام این کار ، این مراحل ساده را دنبال کنید:

 1. Firefox را ببندید.
 2. Chrome را باز کرده و بر روی سه نقطه در سمت راست بالای صفحه کلیک کنید.
 3. انتخاب کنید تنظیمات به دنبال تنظیمات نشانک را وارد کنید.
 4. انتخاب کنید موزیلا فایرفاکس از منوی کشویی.
 5. همه جعبه ها جدا از آن را فشار دهید رمزهای عبور ذخیره شده و کلیک کنید وارد كردن.
 6. اکنون تأیید اینکه رمزهای ورود خود را وارد کرده اید ، یک پنجره جدید باز خواهد شد. انجام شد کلیک کنید.

گذرواژه‌های شما اکنون به Chrome وارد شده‌اند و برای صادر کردن گذرواژه‌ها به عنوان یک فایل CSV - آماده برای استفاده در مدیر رمز عبور خود هستید ، می توانید از راهنمای اولیه پیروی کنید..

پس از وارد کردن گذرواژه‌ها به مدیر رمز عبور ایمن جدید ، می توانید گذرواژه‌ها را در Firefox و Chrome برای امنیت بیشتر حذف کنید.

صادر کردن گذرواژه‌ها از Firefox با استفاده از ابزار FF Password Exporter

اگر ترجیح می دهید از Chrome برای صادر کردن رمزهای عبور خود از Firefox استفاده نکنید ، می توانید به جای آن از یک برنامه استفاده کنید. برای بارگیری برنامه FF Password Exporter ، با کلیک بر روی این لینک شروع کنید. صادر کننده گذرواژه FF برای ویندوز ، macOS و Linux موجود است.

پس از نصب ، برنامه را راه اندازی کنید و پروفایل های Firefox به طور خودکار شناسایی شده را از فهرست کشویی انتخاب کنید.

اگر یکی از آنها را دارید ، رمزعبور اصلی Firefox خود را وارد کنید. اکنون ، کلیک کنید صادرات کلمه عبور قالب پرونده CSV را انتخاب کنید (اگر ترجیح می دهید JSON در دسترس باشد). اکنون گذرواژه‌ها به هر کجا که روی هارد دیسک خود انتخاب کنید ، صادر خواهند شد.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me