افسانه های بیت کوین Blockchain


ما بارها و بارها می خوانیم که blockchain بسیار جالب است - این یک دستیابی به موفقیت است ، آینده ماست و موارد دیگر. اگر فکر می کنید همه اینها درست است ، ناامید می شوید.

نکته مهم: این مقاله به اجرای فناوری blockchain می پردازد ، که برای رمزنگاری بیت کوین مورد استفاده قرار می گیرد. برنامه ها و پیاده سازی های دیگر از blockchain وجود دارد و برخی از موارد حل شده است.

درباره بیت کوین

سازندگان بیت کوین وظیفه داشتند: آن را بدون ایجاد یک کنترل مرکزی کار کنند. هیچ کس نباید به کسی اعتماد کند. نویسندگان این کار را انجام دادند ، پول الکترونیکی حاصل همانطور که در نظر گرفته شده عمل کرده و تصویب آن رشد یافته است. با این حال ، تصمیمی که گرفتند ناکارآمدی آنها بسیار زیاد است.

هدف از این پست بی اعتبار ساختن blockchain است. این یک فناوری مفید است که کاربردهای بسیار خوبی دارد. علیرغم کاستی های آن ، مزایای منحصر به فردی دارد. با این حال ، در جستجوی احساس گرایی ، بسیاری از روزنامه نگاران بر مزایای فناوری blockchain تمرکز می کنند و اغلب ارزیابی وضعیت واقعی امور را فراموش می کنند. آنها معایب را نادیده می گیرند. بنابراین ، مفید است که زنجیره ای را از همه زوایا در نظر بگیرید.

افسانه یک: Blockchain یک کامپیوتر غول پیکر و پراکنده است

کسانی که اصول اساسی blockchain را نمی فهمند ممکن است تحت این تصور باشند که این نوعی رایانه است که وظایف محاسباتی توزیع شده را انجام می دهد ، در حالی که گره های آن در سراسر جهان برای جمع آوری داده های کمی برای ساختن چیزی پیچیده و بزرگ است.رایانه توزیع شده Blockchain

این مورد نیست. در واقع ، تمام گره هایی که به blockchain خدمت می کنند دقیقاً همین کار را انجام می دهند. میلیون ها رایانه:

  1. معاملات مشابه را با استفاده از همان قوانین بررسی کنید. آنها یک کار یکسان را انجام می دهند.
  2. همان داده ها را به blockchain اضافه کنید.
  3. کل تاریخ را ذخیره کنید ، که برای همه یکسان است و یکی است.

هیچ موازی ، هم افزایی و کمک متقابل وجود ندارد. تکثیر و مهمتر از همه ، تکثیر میلیون برابر است. همانطور که می بینید هیچ کارآیی وجود ندارد.

افسانه دو: Blockchain ابدی است - هر آنچه که در آنجا نوشته شده برای همیشه باقی خواهد ماند

Blockchain ابدی است

تاریخچه کل معاملات در حال حاضر به بیش از 130 گیگابایت داده منتهی می شود. این ظرفیت کامل یک لپ تاپ ارزان قیمت یا یک تلفن هوشمند مدرن است.

هرچه معاملات بیشتر در شبکه بیت کوین اتفاق بیفتد ، حجم آن سریعتر رشد می کند. رشد ظرفیت هارد دیسک ها احتمالاً با رشد اندازه blockchain سازگار نیست.

علاوه بر این که نیاز به ذخیره دارد ، باید از همان ابتدا کل بانک اطلاعاتی بارگیری شود. اکنون انجام این کار چندین روز طول می کشد.

ممکن است بپرسید: "آیا می توان فقط بخشی از blockchain را ذخیره کرد ، زیرا این کار در هر گره شبکه یکسان است؟" بله ، شما می توانید ، اما پس از آن به جای یک همکار ، یک معماری سنتی سرویس دهنده-مشتری است. به همتا blockchain. همچنین ، مشتریان مجبور خواهند شد به سرورها اعتماد کنند. بنابراین ایده از "اعتماد به کسی نیست," که سنگ بنای بلوچین است ، ناپدید می شود.

برای اکثر کاربران ، این اصل قبلاً از بین رفته است. کاربران بیت کوین به دو دسته تقسیم می شوند: علاقه مندان که "رنج بردن" و آن را به صورت محلی و افرادی معمولی که از خدمات تبادل آنلاین و کیف پول استفاده می کنند ، ذخیره کنید. دومی بسیار برجسته تر هستند. این افراد به سرور اعتماد دارند و به نحوه کار آن اهمیتی نمی دهند.

افسانه سوم: Blockchain مؤثر و مقیاس پذیر است

اگر هر گره شبکه کار مشابهی را انجام دهد ، بدیهی است که پهنای باند کل شبکه برابر با پهنای باند یک گره شبکه است. بیت کوین می تواند حداکثر هفت معاملات در هر ثانیه پردازش کند - این همان است.Blockchain مقیاس پذیر است

علاوه بر این ، معاملات بیت کوین فقط هر ده دقیقه یک بار ثبت می شود. پس از ظاهر شدن پرونده ، توافق می شود 50 دقیقه دیگر صبر کنید ، زیرا برخی از سوابق به طور خودجوش هر از گاهی برمی گردند. بنابراین اگر نیاز به خرید آدامس دارید ، برای تکمیل معامله ممکن است مجبور شوید یک ساعت یا بیشتر در فروشگاه صبر کنید.!

با چنین سرعت معامله ، افزایش تعداد کاربران فعال قابل ملاحظه نیست. برای مقایسه ، ویزا هزاران عملیات در ثانیه پردازش می کند. همچنین می تواند به سرعت این نرخ را افزایش دهد ، زیرا فن آوری های سنتی بانکی به راحتی قابل مقیاس است.

افسانه چهارم: ماینرها امنیت شبکه را تأمین می کنند

احتمالاً از معدنچیان و مزارع غول معدن معدن ساخته شده در کنار نیروگاه ها شنیده اید. آنها چه کار می کنند؟ آنها فقط برق را هدر می دهند! آنها "تکان دادن" بلوک تا زمانی که تبدیل شوند "زیبا" و می تواند در blockchain گنجانده شود. بازنویسی تاریخ مالی به این روش به همان اندازه زمان ایجاد آن طول می کشد (به شرط آنکه شما از کل ظرفیت یکسانی برخوردار باشید).Miner های بیت کوین امنیت شبکه ای را ارائه می دهند

برای ساختن یک بلوک به همان میزان مصرف برق نیاز دارید همانطور که یک شهر متوسط ​​برای هر 100000 نفر مصرف می کند. تجهیزات گران قیمت را نیز اضافه کنید که فقط برای استخراج معادن مناسب است و می توانید اصل استخراج معدن (به اصطلاح اثبات کار) را به این صورت تنظیم کنید: "سوزاندن منابع بشر."

خوش بینی های Blockchain ادعا می کنند که معدنچیان از ثبات و امنیت شبکه اطمینان می کنند. مشکل اینجاست که ماینرها از بیت کوین در برابر سایر معدنچیان محافظت می کنند. اگر هزاران بار کمتر معدنچی وجود داشته باشد که هزار بار برق کمتری بسوزاند ، بیت کوین نیز مانند گذشته کار می کند - همان یک بلوک در هر ده دقیقه ، همان تعداد معاملات ، همان سرعت.

با توجه به اکثر راه حلهای blockchain ، خطر آن وجود دارد "51٪ حمله." ماهیت این حمله این است که اگر کسی بیش از نیمی از کل ظرفیت های معدن را کنترل کند ، می تواند مخفیانه تاریخ مالی دیگری را بنویسد ، که در آن او پول خود را به دیگران نمی فرستد. و سپس او ممکن است نسخه خود را از blockchain ارائه دهد - که به یک واقعیت جدید تبدیل می شود. بنابراین ، او فرصتی می یابد که چندین بار پول خود را خرج کند. از این طریق حمله به سیستم های پرداخت سنتی امکان پذیر نیست.

در نهایت ، بیت کوین گروگان ایدئولوژی خاص خود است. "زیادی" معدنکاران نمی توانند معدن را متوقف کنند زیرا احتمال افزایش یک نیمی از ظرفیت باقیمانده یک افزایش شدید وجود خواهد داشت. تا زمانی که استخراج از معادن سودآور باشد ، شبکه پایدار است ، اما اگر اوضاع تغییر کند (مثلاً به دلیل افزایش قیمت برق) ، ممکن است شبکه با معاملات عظیم دو برابر روبرو شود.

افسانه پنجم: Blockchain به صورت غیر متمرکز و بنابراین غیرقابل شکست است

ممکن است فکر کنید از آنجا که blockchain در هر گره شبکه ذخیره می شود ، سرویس های امنیتی قادر به خاموش کردن آن نخواهند بود (از آنجا که blockchain دارای سرور مرکزی یا چیزهای مشابه نیست). این فقط یک توهم است.Blockchain غیر متمرکز است

در واقعیت ، همه "مستقل" کارگران معدن در استخرها یا به عبارت بهتر کارتلها متحد هستند. آنها باید متحد شوند زیرا بهتر است درآمد پایدار اما ناچیز دریافت کنید تا اینکه انتظار یک هزار سال انتظار برای درآمد کلان را داشته باشید.

فقط حدود 20 استخر بزرگ وجود دارد. بزرگترین چهار مورد آنها بیش از 50٪ از کل ظرفیت Blockchain را کنترل می کنند. کافی است فقط چهار درب را ببندید و به چهار فرمان دسترسی پیدا کنید & سرورها را کنترل کنید تا بیش از یکبار دیگر بتوانند همان BTC را سپری کنند.

در حقیقت ، تهدید حتی واقعی تر است. بیشتر استخرها به همراه توان محاسباتی خود در یک کشور واقع شده اند - چین - که تصاحب بالقوه بیت کوین را ساده می کند.

افسانه ششم: ناشناس بودن و باز بودن Blockchain خوب است

ما می دانیم که blockchain باز است و همه می توانند همه چیز را ببینند. گرچه بیت کوین نام شما را لیست نمی کند ، اما کاملاً ناشناس نیست. به عنوان مثال ، اگر یک مجرمان سایبری مبلغی باجگیرانه به کیف پول خود بدست آورند ، همه می فهمند که این کیف پول متعلق به آدم بدی است. و از آنجا که هر کس می تواند تمام معاملات این کیف پول را رصد و دنبال کند ، از این پول استفاده کلاهبردار آسان نخواهد بود. کافی است یک اشتباه کوچک انجام دهید و هویت خود را در جایی فاش کنید که مأمورین اجرای قانون بتوانند شما را بگیرند. این اتفاق بیشتر از آنچه فکر می کنید اتفاق می افتد.ناشناس بودن Blockchain

این روزها ، تقریباً در تمام مبادلات بیت کوین کاربران خود را ملزم به انجام مراحل شناسایی می کنند. بنابراین هکرها مجبورند از به اصطلاح استفاده کنند "میکسر" خدمات. چنین خدماتی BTC کثیف را با بسیاری از موارد تمیز مخلوط می کند. کلاهبرداران مبلغ کمیسیون بزرگی را برای این کار پرداخت می کنند و خطرات زیادی را به همراه می آورند ، زیرا میکسر یا ناشناس است (و می تواند با پول فرار کند) یا در حال حاضر تحت کنترل مقامات اجرای قانون است.

شبه ناشناس ماندن بیت کوین ممکن است برای کاربران قانونی نیز بد باشد. یک مثال ساده وجود دارد: شخصی مقدار کمی BTC را به مادرش منتقل می کند. پس از آن ، مادر می داند:

  • پسرش در هر زمان معینی چقدر پول دارد
  • دقیقاً چه چیزی را در آن صرف کرد

یا اگر کسی به یک دوست بدهی بپردازد ، آن دوست اکنون همه چیز را در مورد امور مالی دوست اول می داند. این معادل باز کردن تاریخ مالی کارت اعتباری شما برای دیدن همه افراد در روی زمین است.

این یک موضوع مهم برای مشاغل است. همه همتایان ، خریدها ، فروشها ، مشتریان ، مبلغ نقل و انتقال و سایر موارد توسط رقبا عمومی و قابل دسترسی می شوند.

افسانه Blockchain: نتیجه گیری

شما فقط در مورد شش کاستی اصلی بیت کوین خوانده اید. شاید تعجب کنید که چرا رسانه ها این موضوعات را پوشش نمی دهند.

متأسفانه ، نوشتن در مورد این موارد به سادگی سودآور نیست. بسیاری از کسانی که بیت کوین را خریداری کرده اند ، شروع به تبلیغ و تبلیغ آن و همچنین سود بردن از آن کردند. پس چرا آنها در مورد کاستی های فناوری blockchain می نویسند?

بیت کوین رقبای زیادی دارد که سعی در حل برخی مشکلات دارند. اگرچه برخی ایده ها بسیار خوب هستند ، اما همه آنها در همان اصول اصلی blockchain ساخته شده اند. بله ، کاربردهای غیر پولی دیگری از فناوری blockchain وجود دارد ، اما اشکالاتی اساسی blockchain نیز در آن اعمال می شود.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me