اگر می خواهید داده های خود را از چشمان مهربان محافظت کنید ، پس باید آن را رمزگذاری کنید. پیش از این بسیاری از ما برای انجام این کار به Truecrypt اعتماد می کردیم ، با این حال ، از آنجا که برنامه رمزگذاری محبوب به طرز مرموزی قطع شد ، ما این مقاله را ایجاد کرده ایم تا پنج گزینه دیگر برای TrueCrypt به شما ارائه دهد..


اگر در مورد امنیت جدی هستید ، پس خودتان این کار را انجام می دهید تا اینکه از شخص ثالث استفاده کنید تا این کار را برای شما انجام دهد. منظور از رمزگذاری نهایی به پایان است (e2ee).

اما حتی اگر از e2ee استفاده می کنید ، چگونه می دانید که این نرم افزار کاری غیرقابل اجرا نمی کند؟ مانند ارسال مخفیانه کلیدهای رمزگذاری شما به توسعه دهندگان آن یا ایجاد پشتیبان در رمزگذاری.

تنها تضمینی که در برابر این امر می توانیم استفاده از کد منبع آزاد است. فقط اگر یک برنامه بطور آزمایشی مورد بررسی قرار گیرد تا اطمینان حاصل شود که آنچه را که تصور می شود انجام می دهد (و فقط آنچه قرار است تصور شود) می تواند اعتماد به نفس معقولی را در آن ایجاد کنیم.

اگر این کد توسط شخص ثالث معتبری حسابرسی شده باشد ، می توانیم حتی به آن اعتماد به نفس بیشتری داشته باشیم ، اما حتی این نیز ناقص است ، زیرا همیشه می توان کد را تغییر داد ، ممیزی دیگری که ساختمان را ترک می کند. بنابراین این واقعیت همچنان باقی مانده است که قادر به ممیزی کد تضمین شده ترین تضمین ممکن برای امن بودن هر برنامه است.

گزینه های TrueCrypt

ما بهترین گزینه های TrueCrypt را در زیر ذکر کرده ایم. بسیاری از آنها از رمزنگاری AES با استاندارد صنعتی استفاده می کنند ، بنابراین شما همچنین ممکن است بخواهید که چگونه رمزگذاری AES کار می کند.

VeraCrypt

سیستم عامل ویندوز. MacOS ، Android و Linux. برنامه های Android و iOS شخص ثالث به شما امکان می دهند داده های ذخیره شده VeraCrypt را به داده های ذخیره شده باز و دسترسی داشته باشید.

VeraCrypt در دسک تاپ

VeraCrypt یک چنگال TrueCrypt و جانشین مستقیم آن است. به غیر از تغییرات جزئی در نام تجاری ، نمای جلوی آن یکسان است و عملکرد آن با عملکرد TrueCrypt یکسان است. در اصل TrueCrypt است به جز اینکه کد آن کاملاً ممیزی شده است ، مشکلات کشف شده با TrueCrypt برطرف شده اند و برنامه در حال توسعه فعال است.

به همین ترتیب ، VeraCrypt به طور گسترده در دنیای امنیت به عنوان برنامه رمزگذاری دیسک تمام منبع آزاد به حساب می آید. این اجازه می دهد تا یک دیسک رمزگذاری شده مجازی (حجم) ایجاد کنید که می توانید درست مانند یک دیسک واقعی سوار شوید و از آن استفاده کنید یا می تواند یک پارتیشن کامل دیسک یا دستگاه ذخیره سازی (مانند هارد دیسک یا USB USB) را رمزگذاری کند ، از جمله کل درایو شما. چکمه های سیستم از.

به طور پیش فرض ، VeraCrypt تمام داده های ذخیره شده در یک حجم با رمزنگاری AES-256 را رمزگذاری می کند ، اگرچه هنگام ایجاد یک حجم می توانید یک رمزنگار جایگزین را مشخص کنید. برای مثال ، NIST مخالف می تواند از رمزنگاری Twofish ، مار یا کاملی استفاده کند. سپس داده ها با استفاده از SHA-512 بصورت پیش فرض تأیید می شوند ، اما دوباره کاربران می توانند در صورت تمایل از الگوریتم های مختلف هشی کردن استفاده کنند..

یکی از ویژگی های قابل توجه VeraCrypt این است که از هر پرونده ای ، به عنوان مثال ، یک پرونده عکس بی گناه ، می تواند به عنوان ظرف برای حجم VeraCrypt استفاده شود. از ویژگی های حجم پنهان آن که قابلیت انعطاف پذیری قابل قبول را دارد ، قابل توجه تر است. این کار را با مخفی کردن یک حجم رمزگذاری شده در داخل VeraCrypt دیگری انجام می دهد ، به گونه ای که اگر اقدامات احتیاطی صحیح صورت گیرد ، اثبات نمی شود که حجم پنهان دوم وجود داشته باشد..

داده های ذخیره شده در ظروف VeraCrypt را می توان با ذخیره سازی یک حجم در یک پوشه همگام سازی ذخیره سازی ابر ، به طور ایمن در دستگاه ها همگام سازی کرد. VeraCrypt را می توان از این طریق برای ذخیره ایمن داده ها بر روی سیستم عامل های غیر ایمن مانند Dropbox استفاده کرد.

این یک ابزار ایده آل برای این کار نیست. اندازه حجم می تواند بزرگ باشد و از اندازه ثابت باشد که هنگام ایجاد آنها باید مشخص کنید. و در صورت تغییر داده های موجود در یک جلد ، باید کل حجم مجددا بارگذاری شود

از بین تمام نرم افزارهایی که در این مقاله مورد بحث قرار گرفته است ، VeraCrypt تا کنون دقیق ترین راه حل رمزگذاری منبع باز موجود است..

لطفا راهنماهای ما را در مورد VeraCrypt ببینید & چگونه به اصول اولیه و راهنمایی برای حجم VeraCrypt مخفی برای شیرجه های عمیق در این برنامه مهم رمزنگاری.

سردخانه AES

بسترهای نرم افزاری: Windows، macOS، Linux، Android (شخص ثالث اما منبع باز). برنامه شخص ثالث AESCrypt برای iOS نیز موجود است ، اگرچه این منبع بسته است و کاربران رایگان محدود به مشاهده فایلهای از پیش رمزگذاری شده روی دسک تاپ با استفاده از AES Crypt هستند..

AESCrypt روی دسک تاپ

AES Crypt یک برنامه رمزگذاری مجدد برای هر پرونده با کد منبع آزاد (FOSS) رایگان است که با استفاده از رمزگذاری AES-256 ، فایل ها را ایمن می کند. به عنوان یک برنامه رمزگذاری در هر پرونده ، این امکان را به شما می دهد تا پرونده های فردی را رمزگذاری کنید. رمزگذاری پرونده دسته ای پشتیبانی نمی شود ، اگرچه با ایجاد پرونده های پستی از پوشه ها ، می توانید تا حدودی بر این مشکل غلبه کرده و سپس رمزگذاری فایل zip را با AES Crypt انجام دهید..

این برنامه پرونده جاوا مبتنی بر کاربرد بسیار آسان با سیستم عامل ادغام شده است ، ارائه رمزگذاری ساده فایل با استفاده از دکمه منوی راست کلیک در ویندوز ، یا کشیدن و رها کردن macOS و Linux (یا برنامه افزودنی اجازه می دهد تا با کلیک راست در macOS).

رمزگشایی پرونده با دوبار کلیک کردن روی فایل رمزگذاری شده.aes و وارد کردن گذرواژه ای که هنگام تهیه آن وارد کرده اید انجام می شود. رابط خط فرمان نیز موجود است.

همچنین لازم به ذکر است که هنگام ایجاد یک نسخه رمزگذاری شده از یک فایل ، نسخه اصلی رمزگذاری نشده دست نخورده باقی می ماند. این فوق العاده است اگر فقط می خواهید نسخه رمزگذاری شده را بصورت آنلاین ذخیره کنید ، اما برای حداکثر امنیت ، باید اصل را حذف کنید. فقط رمز عبور را فراموش نکنید!

AxCrypt

سکوها (رایگان): ویندوز. برنامه های MacOS ، Android و iOS رایگان در دسترس هستند که به شما امکان می دهند پرونده ها را باز کنید و مشاهده کنید اما آنها را رمزگذاری نکنید. سیستم عامل (حق بیمه): Windows، macOS، Android و iOS.

AZCrypt روی دسک تاپ

AxCrypt مانند AES-Crypt یک برنامه رمزگذاری برای هر پرونده با استفاده از سیستم عامل منبع باز است که فایلها را با استفاده از AES امن می کند. با این حال ، این جانور کاملاً متفاوت است. این نسخه در نسخه رایگان ارائه می شود که به طور عمده برای کاربران ویندوز و نسخه Premium انجام می شود که در هر سال 35 دلار (هزینه آزمایشی 30 روزه).

AxCrypt Free با سیستم عامل ویندوز ادغام می شود تا بتواند رمزگذاری فایل AES-128 را در پرواز داشته باشد. به جای تنظیم گذرواژه هر بار که یک فایل را رمزگذاری می کنید ، وارد برنامه می شوید و سپس کلیه پرونده های انتخاب شده با استفاده از آن رمز عبور به طور خودکار رمزگذاری و رمزگشایی می شوند.

خود پوشه ها را نمی توان با استفاده از AxCrypt Free رمزگذاری کرد ، اما همه پرونده های یک پوشه می توانند رمزگذاری شوند. یا می توانید از هر کجای رایانه خود به اندازه فایلهایی که می خواهید انتخاب کنید و رمزگذاری دسته ای را روی آنها انجام دهید.

بدین ترتیب ، برای کاربران ویندوز ، AxCrypt Free مزایای بسیاری نسبت به Crypt AES اساسی دارد. با این حال ، آنچه شما از دست می دهید سازگاری کراس پلتفرم است. برنامه های رایگان برای macOS ، Android و iOS (اما نه لینوکس) به شما امکان می دهند پرونده های رمزگذاری شده را باز کنید و مشاهده کنید ، اما آنها را رمزگذاری نکنید.

نسخه Premium با پشتیبانی کامل از تمامی سیستم عامل های ذکر شده ، این مشکل را برطرف می کند. همچنین بسیاری از ویژگی های مفید مفید دیگر را در همه سیستم عامل های پشتیبانی شده ، از جمله رمزگذاری کامل پوشه (با رمزگذاری زیر پوشه) ، به اشتراک گذاری کلید ، پشتیبان گیری از کلید حساب ، نام پرونده های ناشناس و موارد دیگر ارائه می دهد..

gocryptfs

سیستم عامل: لینوکس (بسته DEB یا کامپایل از منبع) ، macOS (با استفاده از Homebrew).

برنامه GoCryptfc در دسک تاپ

gocryptfs از EncFS درخشان اما ناقص الهام گرفته شده است. مانند Encfs ، پوشه های زوجی یا "حجم" ایجاد می کند. یک جلد شامل پرونده های رمزگذاری نشده است (بیایید آنرا "پوشه خصوصی" بنامیم) ، در حالی که جلد دوم تطبیق (بیایید آن را "پوشه رمزگذاری شده" بنویسیم) نسخه رمزگذاری شده ای دارد پرونده ها در جلد اول (خصوصی).

بر خلاف VeraCrypt ، هر پرونده در یک صدا به صورت جداگانه رمزگذاری و ذخیره می شود ، بنابراین تغییر در یک فایل به معنای بارگذاری مجدد کل ظروف رمزگذاری شده نیست..

این باعث می شود gocryptf ها بسیار مناسب تر از VeraCrypt در ذخیره سازی پرونده ها در سرویس های ابری مانند Dropbox باشند ، زیرا پرونده های محلی به صورت رمزگذاری نشده در حجم خصوصی نگهداری می شوند ، اما در Dropbox (و غیره) به صورت رمزگذاری شده آینه می شوند و فقط با قرار دادن "حجم رمزگذاری شده" مطابقت دارند. یک پوشه ابر.

آنچه gocryptfs انجام نمی دهد ، صرفاً رمزگذاری یک فایل است. شخصی که به "پوشه شخصی" دسترسی دارد ، به پرونده های رمزگذاری نشده دسترسی دارد. علاوه بر این ، نام پرونده ها در پوشه رمزگذاری شده مبهم است ، اما ابرداده مانند ساختار دایرکتوری و اندازه پرونده نیست..

gocryptfs فقط خط فرمان است ، اما راه اندازی آن بسیار آسان است. پس از تنظیم ، می توانید با استفاده از مدیر فایل GUI معمولی ، فایلها را از پوشه خصوصی بکشید و از آن خارج کنید. از طرف دیگر ، SiriKali یک جبهه GUI است که با gocryptfs سازگار است.

امنیت داده ها با استفاده از AES-256-GCM انجام می شود و GCM نیز تأیید اعتبار می کند.

SecureFS و Crysfs برنامه های الهام گرفته از EncFS هستند. SecureFS مشکلات مربوط به EncFS را برطرف می کند و قابل دسترسی است برای همه سیستم عامل های اصلی ، از جمله ویندوز (به بسته توزیع مجدد MS Visual C ++ 2015 نیاز دارد). پشتیبانی Crysfs برای ویندوز هنوز بسیار تجربی است ، اما لینوکس و macOS را کاملاً پشتیبانی می کند ، و با رمزگذاری متادیتا پرونده و ساختار دایرکتوری در gocrypt و SecureFS بهبود می یابد..

رمزنگاری

بسترهای نرم افزاری: Windows، macOS، Linux، Android، iOS.

برنامه Cryptomator در دسک تاپ

Cryptomator رمزگذاری شفاف فایل های ذخیره شده در ابر را فراهم می کند. طاق رمزگذاری شده در پوشه ابر شما ذخیره می شود ، اما به صورت محلی درایو مجازی برای عملکرد بدون درز کشیدن و رها کردن رمزگشایی و نصب می شود..

پرونده ها بصورت جداگانه رمزگذاری می شوند ، بنابراین هنگام ایجاد تغییرات ، فقط پرونده رمزگذاری شده مربوطه تغییر می یابد. علاوه بر محتوای پرونده ها ، ساختار دایرکتوری پنهان است ، اگرچه تاریخ های تغییر پرونده نمی توانند بدون شکستن ویژگی همگام سازی ارائه دهنده ابر شما پنهان شوند.

Vaults با استفاده از AES-256-CTR ایمن شده و با استفاده از یک عبارت عبور که در برابر حملات نیروی بی رحم با استفاده از عملکرد مشتق کلید scrypt محافظت می شود ، قفل می شود..

Cryptomator برای دسک تاپ روی آنچه می خواهید مدل بپردازید کار می کند. این می تواند به صورت رایگان صورت گیرد ، اما کاربران تشویق می شوند برای توسعه آن اهدا کنند. برنامه های تلفن همراه (که از قفل اثر انگشت پشتیبانی می کنند) در زمان نوشتن 8.99 دلار هزینه دارند.

افکار نهایی

VeraCrypt جایگزینی مهم برای TrueCrypt است. اگر نیازهای رمزگذاری شما تا حدودی متفاوت است ، سپس ابزارهای منبع باز بحث شده در این مقاله ، انواع موارد استفاده برای برنامه های رمزگذاری را منعکس می کنند..

شاید شما نیاز به انتخاب بین AES Crypt و AxCrypt و بین gocryptfs (یا سایر نسخه های الهام گرفته از Encfs) و Cryptomater داشته باشید ، اما بیشتر لیست های برنامه ها در اینجا کارهای خاص خود را با تقاطع بسیار کمی در عملکرد بین آنها انجام می دهند..

بنابراین بهترین توصیه برای استقرار انواع برنامه های رمزگذاری است. این بدان معناست که شما به جای اینکه سعی کنید با استفاده از یک برنامه واحد برای انجام کارهایی که برای انجام کار طراحی نشده است ، ابزار مناسبی برای کار خواهید بود..

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me