شهروندان در سراسر جهان از این واقعیت بیدار می شوند که حریم خصوصی دیجیتالی آنها مورد حمله قرار می گیرد. ما شاهد چیزی هستیم که به عنوان "عملکرد خزش" شناخته می شود. گسترش تدریجی استفاده از فن آوری فراتر از اهدافی که در ابتدا برای آنها در نظر گرفته شده بود.


شبکه جهانی وب به صورت یک فضای مشترک طراحی شده است ، که در آن کاربران می توانند از طریق به اشتراک گذاری اطلاعات با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. تکامل یافته است که بسیار بیشتر از آن است. این در بافت اجتماعی ما حک شده است و به دنیای جسمی ما تبدیل شده است.

اما حقوقی که در دنیای جسمی از آن برخورداریم ، به زندگی دیجیتالی ما گسترش نمی یابد.

حریم خصوصی یک حق انسانی واجد شرایط و اساسی است. این حق در کلیه اعلامیه های مهم بین المللی و منطقه ای در مورد حقوق بشر بیان شده است:

 • اعلامیه حقوق بشر سازمان ملل متحد (UDHR) 1948 ، ماده 12
 • میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی (ICCPR) 1966 ، ماده 17
 • کنوانسیون حقوق بشر آمریکا ، ماده 11
 • اعلامیه حقوق و وظایف آمریکا ، ماده 5
 • کنوانسیون اروپایی حقوق بشر ، ماده 8

در حقیقت ، بیش از 130 کشور جهان در هر گوشه دنیا اظهارات قانون اساسی در رابطه با حمایت از حریم خصوصی دارند.

علیرغم پذیرش تقریبا جهانی ، حریم شخصی حق است که به همان زندگی خود اعتبار داشته باشد ، بسیاری از ما در برابر فرسایش مداوم بی حساب مانده ایم. و آژانس هایی که ما از آنها برای محافظت از روش های زندگی خود مأموریت داریم ، کسانی هستند که عامل مرگ آنها هستند.

در ProPrivacy ، ما می گویم که به اندازه کافی کافی است. زمان آن فرا رسیده است که ما مردم ، اسلحه های [ضرب المثل] را به دست بگیریم و برای حفظ حریم شخصی دیجیتالی خود بجنگیم. اگر می خواهید به دعوا بپیوندید ، به جای مناسب خود رسیده اید.

"وقت آن است که اینترنت را به عنوان یک حقوق اساسی بشر بشناسیم. این یعنی تضمین دسترسی مناسب برای همه ، اطمینان از تحویل بسته های اینترنتی بدون تبعیض تجاری یا سیاسی و محافظت از حریم خصوصی و آزادی کاربران وب بدون در نظر گرفتن محل زندگی آنها." ~ آقا تیم تیم برنرز لی

من از چه کسی از حریم شخصی خود محافظت می کنم?

به طور گسترده ، امروز چهار تهدید فوری برای حریم خصوصی دیجیتال وجود دارد:

ارائه دهنده خدمات اینترنت شما

هر کاری که بصورت آنلاین انجام دهید از طریق ارائه دهنده خدمات اینترنتی (ISP) شما هدایت می شود. این بدان معناست که آنها از هر سایتی که بازدید می کنید ، سیاهههایی دارند. اکثر مردم این فکر دوم را نمی دهند ، مگر اینکه آنها کاری را انجام دهند که از نظر قانونی یا اخلاقی مورد تردید باشد.

کسانی که نظارت ISP را با این ادعا که "هیچ چیزی برای پنهان کردن" ندارند ، از طریق پایان اشتباه تلسکوپ به حریم شخصی نگاه می کنند. همه ما نباید به خاطر چند بازیگر بد ، حق خود را برای حفظ حریم خصوصی به هم بزنیم. و ما نباید از ترس اینکه ممکن است خارج از طیف "رفتار عادی" قرار بگیرد ، از اینکه خود واقعی ما هستیم آنلاین نترسیم..

دولت شما

ناتوانی ما در تشخیص اینکه دولتهای خود ما مستقیماً حریم خصوصی دیجیتالی ما را تهدید می کنند ، شاید بزرگترین رسوایی دست و اسرار ناگفته در یک نسل باشد. حتی پس از افشاگری های اسنودن ، که جزئیاتی از یک دستگاه نظارتی جهانی را نشان می داد ، امثال آن قبلاً غیرممکن به نظر می رسید ، یک شهروند معمولی حتی مکث برای تفکر نکرد..

اکنون واقعیت ها را می دانیم - هر تماسی که انجام می دهیم ، هر ایمیلی که می فرستیم ، هر سایتی که بازدید می کنیم به طور بالقوه توسط آژانس های دولتی جمع می شود. و با این حال ما کنار بیکار می نشینیم.

اشخاص تجاری

وب در تعداد معدودی از شرکتهای قدرتمند تحت سلطه است. 63000 جستجو در Google در هر ثانیه انجام می شود. نزدیک به 2.4 میلیارد کاربر فعال در فیس بوک ، نزدیک به یک سوم از جمعیت جهان. این خدمات در آرایش اجتماعی ما حک شده اند زیرا آنها یک نیاز را برآورده می کنند ، آنها این کار را بسیار خوب انجام می دهند ... و آنها در نقطه استفاده رایگان هستند. آنچه در ازای آنها درخواست می كنند دسترسی بی دسترسی به اطلاعات خصوصی شما است.

و این یک بازرگانی است که اکثر ما مایل به ایجاد آن هستیم ، زیرا بیایید با آن روبرو شویم ، این خدمات بدون شک زندگی دیجیتالی ما را غنی می کنند - و اگر مجبور شویم بخشی از حق خود را برای حفظ حریم خصوصی در این فرآیند به دست آوریم - همینطور باشد. درست?

هکرها

دولت ها از برنامه های پیشرفته نظارت بر انبوه استفاده می کنند. اشخاص تجاری در ازای دسترسی به خدمات خود ، از کوکی ها و داده هایی که با تمایل به آنها تحویل می دهیم ، استفاده می کنند.

سپس بازیگران مخربی وجود دارند که بسیار نزدیک تر و معقولانه اما بسیار تهاجمی در رویکرد خود به حریم خصوصی هستند. تمام اطلاعات شخصی شما ، از نام شما ، نام حیوان خانگی شما یا شماره کارت اعتباری شما ، برای کسی ارزش دارد.

ابزاری که برای محافظت از حریم شخصی خود نیاز دارید

ProPrivacy با هدف تجهیز کاربران اینترنتی به ابزارها و دانش لازم برای حفظ حریم شخصی آنلاین آنها انجام شده است. در زیر ، ما پنج ابزار برتر "باید داشته باشید" را برای محافظت از حریم شخصی دیجیتال خود ذکر کرده ایم.

هر ابزاری نمی تواند از حریم خصوصی شما در برابر هر تهدید محافظت کند ، اما در رابطه با یکدیگر استفاده می شود ، می توانید ردپای آنلاین خود را به طرز چشمگیری کاهش دهید و گامی در جهت حفظ حریم شخصی دیجیتالی خود بردارید.

 1. یک VPN خوب

  از بین تمام ابزارهایی که باید در زرادخانه حریم خصوصی خود داشته باشید ، یک VPN باید در صدر لیست باشد. VPN ها یا شبکه های خصوصی مجازی برای رمزگذاری تمام ترافیک وب شما و پوشاندن آدرس IP شما طراحی شده اند.

  این مانع می شود که هم ISP شما و هم سازمان های دولتی از نظارت بر فعالیت آنلاین شما جلوگیری کنند. همچنین این بدان معنی است که می توانید از بلوک های وب سایت و اشکال دیگر سانسور خودداری کنید.

  به راحتی می توانید موقعیت مکانی خود را "خراب کنید" و به خدماتی که در منطقه شما در دسترس نیستند دسترسی پیدا کنید.

  ProPrivacy (که قبلاً BestVPN.com بود) اولین سایت بررسی VPN در بازار بود. ما ابزارهای پیشرو در صنعت داریم که به شما کمک می کند VPN مناسب را برای نیازهای خود پیدا کنید. برای یافتن یک VPN به لیست بهترین خدمات VPN 2020 ما نگاهی بیندازید.

 2. یک مرورگر امن

  مرورگرهایی مانند Chrome ، Edge و Safari داده های کاربر را بطور فعال و تهاجمی جمع می کنند. اینها متعلق به گوگل ، مایکروسافت و اپل است. این سه ارائه دهنده از سهم بازار تقریباً 84٪ مرورگرهای وب برخوردارند. این بدان معنی است که شانس شما در حال خواندن این مقاله با استفاده از یکی از مرورگرها است.

  به خودتان لطف کنید و این آخرین سایتی را که با استفاده از یک مرورگر ناامن بازدید می کنید ، ایجاد کنید. به راهنمای امن ترین مرورگرهای ما بروید تا ببینید کدام مرورگرها و افزونه هایی که می توانید به آنها اطمینان داشته باشید برای حفظ حریم خصوصی شما هستند.

 3. مسدود کننده تبلیغات مناسب

  در مقطعی ، همه ما با پاپ آپ مخوف روبرو هستیم. حتی وب سایت های بزرگی مانند ما ، با داشتن اطلاعات مفید ، تبلیغات گاه به گاه را ارائه می دهند (سلام ، ما باید چراغ را به نوعی روشن کنیم). اکثر ما می توانیم با یک یا دو آگهی کنار بیاییم ، اما وقتی علایق تجاری در راه تجربه کاربر قرار می گیرند ، به یک مسدود کننده تبلیغاتی مناسب نیاز دارید.

  برخی از پاپ آپ ها کاملاً شر هستند و شما را به صفحاتی که بدافزار تزریق می کنند هدایت می کنند.

  یک بلاک تبلیغاتی هم تبلیغ کننده مزاحم و هم بازیگران مخرب را در معرض خطر قرار می دهد. برای توصیه های برتر ما به بهترین راهنمای مسدود کننده تبلیغات ما نگاهی بیندازید.

 4. یک راه حل جامد ضد ویروس

  همه ابزارهای فوق می توانند به عنوان اقدامات پیشگیرانه برای محافظت از حریم خصوصی شما مشاهده شوند. راه حل های ضد ویروس روش واکنشی برای محافظت از حریم خصوصی شما است. مهم نیست که چقدر تلاش کنید ، مهم نیست چقدر تلاش کنید تا از داده های شخصی خود محافظت کنید - ویروس ها و بدافزارها همه این روزها غیرقابل اجتناب هستند.

  بسیاری از بدافزارهای موجود در وب نسبتاً خوش خیم هستند. اما کد مخرب این امکان را دارد که شما را از حریم خصوصی شما به روش هایی که هرگز فکرش را نمی کردید برطرف کنید. نرم افزار ضد ویروس اغلب آخرین خط دفاعی بین شما و کسانی است که می خواهند به شما آسیب برساند.

  راه حل های ضد ویروس توصیه شده ما را بخوانید.

ما طرفدار حفظ حریم خصوصی هستیم

ماموریت ما این است که به کاربران در سراسر جهان کمک کنیم تا از طریق تحقیق ، بررسی ها ، به اشتراک گذاری دانش ، تحقیقات و اقدامات مستقیم ، حق خود را برای حفظ حریم خصوصی حفظ کنند. ما مایل به انجام هر کاری برای رفع این نقض فاحش قانون و فرسایش حریم خصوصی آنلاین هستیم.

اینترنت به اندازه هر کس دیگری در اختیار شماست.

ما از شما دعوت می کنیم تا در سایت ما کاوش کنید ، از ابزارهای خود استفاده کنید و نظرات ما را بخوانید. اگر اصلاً سؤالی دارید ، از تماس با ما دریغ نکنید. هدف ما پاسخ دادن به تک تک سؤالات است.

به هر حال ، سایت ما از طریق لینک های وابسته تأمین می شود ، به این معنی که اگر با کلیک بر روی یک لینک ، محصولات خاصی را خریداری کنید ، کمیسیون ایجاد می کنیم. این به هیچ وجه بر نظرات ما تأثیر نمی گذارد. کلیک های شما مستقیماً کارهایی را که انجام می دهیم تأمین می کنند. متشکرم.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me