یوجیمبو


Yojimbo 4 خود را به عنوان یک مدیر اطلاعات شخصی ترجیح می دهد تا اینکه به عنوان یک مدیر کلمه عبور معتبر شناخته شود. این به عنوان یک مدیر رمزعبور عمل می کند ، اما برای ذخیره و مدیریت انواع دیگر اطلاعات نیز طراحی شده است.

ProPrivacy.com نمره
5 از 10

خلاصه

Yojimbo محصولی است که به طور گسترده در طرفداران اپل طراحی شده است. این برنامه از ابتدای صفحه ساخته شده است تا یک برنامه macOS باشد ، اگرچه یک اپل همراه (اما نه آیفون) نیز در دسترس است. کاربران سیستم عامل های دیگر نیازی به اعمال ندارند. در این بررسی Yojimbo ، نگاهی عمیق به جنبه های مختلف این مدیر رمز عبور می اندازیم.

قیمت گذاری

مراحل مجوز برای Yojimbo 4 در زیر نشان داده شده است.

قیمت گذاری yojimbo

هزینه ارتقاء برای صاحبان نسخه قبلی Yojimbo است تا به Yojimbo 4. ارتقا دهند. قیمت برای مجوزهای فردی ، خانوادگی یا آموزشی یکسان است (که دیگر در دسترس نیست).

نسخه نمایشی رایگان 30 روزه در دسترس است که به هیچ وجه به جزئیات شخصی احتیاج ندارد. این کاملاً برجسته و کاملاً کاربردی است ، به جز اینکه همگام سازی داده ها در چندین مک پشتیبانی نمی شود.

برنامه iPad 2.99 دلار در فروشگاه App هزینه دارد. برای همگام سازی بین مکینتاش ، هزینه اشتراک 2.99 دلار در ماه و ماه اول رایگان است.

پرداخت از طریق کارت ، پی پال یا Amazon Pay می باشد.

امکانات

  • برای صرفه جویی در سازماندهی ، تقریباً هر چیزی را بکشید و رها کنید
  • ویژگی های قدرتمند برچسب زدن برای جستجوی آسان و سازماندهی
  • رمزگذاری سمت مشتری
  • همگام سازی در مکینتاش (به اشتراک نیاز دارد)
  • برنامه iPad (خرید اضافی)
  • پشتیبانی از applescript

پشتیبانی از applescript

بسیاری از محدودیت های Yojimbo ، همانطور که در این بررسی توضیح داده شده است ، می توان از طریق پشتیبانی از آن برای Applescriptts غلبه کرد ، که بسیاری از نمونه های ایجاد شده توسط کاربر در اینترنت وجود دارد. به عنوان مثال اسکریپت ها برای ارسال کلیه ایمیل ها از Mail به Yojimbo و برای همگام سازی Yojimbo با استفاده از Dropbox وجود دارد..

حریم خصوصی و امنیت

صلاحیت قضایی

Yojimbo توسط شرکت Bare Bones ، یک شرکت مستقر در آمریکا ساخته شده است. پس از افشاگری های گسترده جاسوسی اد اسنودن ، ایالات متحده نمی تواند صلاحیت خوبی برای یک شرکت فناوری باشد که در هنگام حفظ حریم شخصی مبتنی باشد.

این مهم نیست ، زیرا ، Yojimbo نرم افزار مستقل است ، نه یک سرویس. Bare Bones نباید به داده های شما دسترسی داشته باشد. تنها نکته احتیاط این است که Yojimbo نرم افزاری منبع بسته است ، بنابراین هیچ راهی برای اطمینان برای آنچه انجام می دهد وجود ندارد.

نگران کننده ترین صنایع صنایع سنگین جهانی گسترده است. Yojimbo برای همگام سازی داده ها بین Mac ها از سرویس شخص ثالث Wasabi Sync استفاده می کند و همانطور که در زیر بحث می کنیم ، از نظر فنی امکان دارد که Wasabi بتواند داده های رمزگذاری نشده کاربران Yojimbo را رهگیری کند.

متأسفانه ، ما نتوانستیم هیچ اطلاعاتی در مورد صنایع سنگین جهانی وصابی کشف کنیم.

امنیت فنی

به طور پیش فرض ، داده های ذخیره شده در Yojimbo هرگز مک شما را ترک نمی کنند. پرونده ها به صورت پیش فرض رمزگذاری نمی شوند ، اما به غیر از یک نشانک یا شماره سریال با یک کلیک تنها با استفاده از رمزگذاری AES-256. که بسیار امن است. رمزعبور بصورت پیش فرض رمزگذاری می شود.

داده های همگام سازی شده با سایر Mac ها با استفاده از همگام سازی Wasabi با استفاده از HTTPS امن می شوند. این باید از آن در برابر تداخل در خارج محافظت کند ، اما آن را از صنایع سنگین جهانی Wasabi محافظت نمی کند. داده هایی که با استفاده از AES-256 در برنامه رمزگذاری شده اند ، با این وجود در تمام مراحل همگام سازی رمزگذاری شده ایمن باقی می مانند.

داده ها فقط از طریق WiFi به iPads ها همگام می شوند ، بنابراین هیچ سرویس شخص ثالثی برای نگرانی وجود ندارد. فقط یک حمله بسیار محلی می تواند چنین انتقال را هدف قرار دهد ، که توسط پروتکل امنیتی روتر شما محافظت می شود (احتمالاً WPA2). و البته داده های رمزگذاری شده نیز در طی فرآیند همگام سازی رمزگذاری می شوند.

پشتیبانی مشتری

پشتیبانی کاملاً لخت است (هدف در نظر گرفته شده!). سؤالات متداول و یادداشتهای انتشار در وب سایت موجود است ، یا می توانید در مورد بیشتر مسائل از طریق ایمیل یا فرم تماس با Bare Bones Bones تماس بگیرید. یک شماره تلفن آمریکا نیز برای خرید و پشتیبانی از حساب موجود است.

اما استفاده از Yojimbo بسیار آسان است و پرونده های کمک خوبی را شامل می شود ، بنابراین بعید نیست شما به پشتیبانی بیشتری نیاز داشته باشید.

راحتی در استفاده

Yojimbo یک برنامه macOS با یک برنامه iPad همراه است (که برای کار به برنامه macOS نیاز دارد). یک برنامه آیفون ممکن است در بعضی از نقاط ظاهر شود یا نباشد.

این وب سایت کاملاً واضح است که هرگز از سیستم عامل دیگری پشتیبانی نمی شود. با این وجود ، می توان داده ها را با فرمت صفحه وب (HTML) صادر کرد ، که در هر مرورگری با استفاده از ویژگی جانبی Yojimbo قابل خواندن است.

برنامه macOS Yojimbo

هنگامی که شما برای اولین بار Yojimbo را اجرا می کنید ، یک فیلم مقدماتی کار خوبی را برای شما نشان می دهد که برنامه چه کاری انجام می دهد و نحوه استفاده از آن را انجام می دهد. یک فایل متنی در کتابخانه همچنین به طور خلاصه آنچه را که می توانید با Yojimbo انجام دهید خلاصه می کند.

صندوق ورودی یوجیمبو

Yojimbo بسیاری از فرمت های رایج پرونده ، از جمله PDF و اکثر قالب های تصویر را می پذیرد. اما پرونده های ePub یا بیشتر فرمت های پرونده مایکروسافت آفیس نیستند ، اگرچه پرونده های Word را می توان به عنوان اسناد ساده Rich Rich (.rtf) وارد کرد. اگر نوع پرونده پشتیبانی نمی شود ، نمی توانید آن را به Yojimbo اضافه کنید.

همچنین می توانید بوک مارک ها ، کپی های دائمی کل صفحات وب و شماره های سریال (مانند شماره مجوزهای نرم افزاری) را ذخیره کنید. در بسیاری موارد ، موارد را می توان به سادگی با کشیدن آنها به Dock Dock ویژه Yojimbo که از لبه صفحه نمایش خارج می شود به Yojimbo اضافه کرد.

برنامه دسک تاپ yojimbo

برای شناسایی آسان و جستجو با استفاده از ویژگی Tag Explorer داخلی ، موارد ذخیره شده می توانند پرچم گذاری ، برچسب گذاری شده و دارای کد رنگی باشند. می توانید برای دسترسی از ستون کناری در پنجره اصلی "مجموعه های برچسب" ایجاد کنید ، یا می توانید به Yojimbo اجازه دهید "مجموعه های هوشمند" را بر اساس برچسب هایی که به موارد اختصاص می دهید ایجاد کند..

گزینه مجموعه های هوشمند برای yojimbo

با کلیک بر روی پرونده ، آن را در پانل Preview نشان می دهید در حالی که دوبار کلیک بر روی آن ، یک پنجره Preview باز می شود.

کتابخانه

تقریباً با زدن دکمه رمزگذاری می توانید تقریباً هر مورد را رمزگذاری کنید. برای رمزگشایی آن باید رمز عبور Yojimbo خود را وارد کنید.

رمز عبور yojimbo خود را تایپ کنید

می توانید کلمات عبور جدیدی ایجاد کرده و برچسب ها را به آنها اضافه کنید. رمزهای عبور به صورت خودکار رمزگذاری می شوند ، اما هیچ عملکرد رمز عبور وارداتی و عملکرد پر کردن خودکار مرورگر وجود ندارد.

می توانید محتوا را از Yojimbo به عنوان صفحات HTML صادر کنید که در هر دستگاه با یک مرورگر قابل مشاهده است. لازم است خود محتوای HTML را با دستگاههای خود همگام سازی کنید ، (برای مثال توسط کابل USB یا سرویس همگام سازی ابری). اینجاست که Applescriptts ایجاد شده توسط کاربر می درخشد.

کتابخانه رمز عبور

Yojimbo برای iPad

همراه برنامه iPad همراه با Yojimbo برای macOS از طریق WiFi ، همگام سازی همه موارد در iPad خود که در آن می توانید آنها را جستجو و نمایش دهید. با این حال ، شما نمی توانید موارد را در برنامه iPad ویرایش یا ایجاد کنید.

Yojimbo برای iPad هزینه ای معادل 2.99 دلار از فروشگاه App دارد که مزاحم آن را 2.99 پوند برای ما انگلیسی ها ترجمه می کند.

برای همگام سازی محتوا ، Yojimbo اما در حال اجرا بر روی Mac خود هستید ، و هر دو Mac و iPad باید در همان شبکه WiFi باشند. در غیر این صورت روند بسیار سریع و آسان است.

پس از همگام سازی ، می توانید بیشتر داده های خود را مشاهده کنید ، اگرچه به غیر از به اشتراک گذاشتن تصاویر در کتابخانه عکس های iPad خود ، کار چندانی با آن ندارید.

لیست کتابخانه Yojimbo

پرونده های رمزگذاری شده عادی را می توان با رمز ورود خود رمزگشایی کرد ، اما ما شگفت زده شدیم که با وجود توضیحات فروشگاه App که Yojimbo برای iPad "همه رمزهای عبور و رسیدهای شما را با خیال راحت در دست نگه می دارد" ، راهی برای رمزگشایی رمزهای عبور ذخیره شده شما وجود ندارد. که ایده آل نیست.

افکار نهایی

Yojimbo یک برنامه مفید macOS بومی برای جمع آوری و سازماندهی زندگی دیجیتالی شماست. در مک خود را. شما می توانید با مکینتاش های دیگر از طریق اینترنت به راحتی کافی (با قیمت) همگام سازی کنید ، اما عدم وجود هرگونه اساسی ترین (رسمی ترین) پشتیبانی متقابل پلتفرم برای بسیاری از کاربران مانعی اساسی خواهد بود..

Yojimbo به عنوان یک مدیر رمزعبور (که در انصاف آن خود را به صورت حساب نمی کند) در پشت هر راه حل اختصاصی مدیر رمز عبور که از آنها می شناسیم افتخار دارد. این رمزهای عبور ما را با اطمینان در Mac شما ذخیره می کند ، اما این همه چیز است. هیچ قابلیت پر کردن خودکار و البته هیچ همگام سازی متقابل بین دستگاه ها وجود ندارد. حتی بدتر ، شما نمی توانید از طریق برنامه iPad به کلمه عبور خود دسترسی پیدا کنید!

این ما را به این واقعیت می رساند که برنامه iPad خیلی خوب نیست. این امکان را به شما می دهد تا از طریق Mac خود به محتوای Yojimbo دسترسی پیدا کنید (به جز رمزعبور) ، اما چیز دیگری نیست. این واقعیت که فقط به صورت محلی از طریق WiFi همگام می شود نیز یک درد است. تعجب آور نیستیم که فقط 2.3 / 5 را در فروشگاه برنامه کسب می کند.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me