WASEL Pro


 • stanovenie ceny

  z $ 7,50
  / mesiac

ProPrivacy.com skóre
6 z 10

zhrnutie

Zhrnutie prehľadu WASEL Pro

WASEL Pro je funkčná služba VPN, ktorá ponúka klientom OpenVPN pre rôzne platformy, ale je obmedzovaná nízkymi rýchlosťami a relatívne vysokou cenou..

Rýchle štatistiky

 • jurisdikcie
  Holandsko
 • Súčasné spojenia
  2
 • krajiny
  11

Vlastnosti

Spoločnosť WASEL Pro sídli v Egypte a podlieha egyptským zákonom, zatiaľ čo jej materská spoločnosť iSpire Holding U.A. pôsobí mimo Holandska. Poskytujú desať serverov OpenVPN a desať serverov L2TP v ôsmich krajinách so servermi v Indii a Singapure, ako aj v Európe a USA..

Zákazníci majú povolené dve pripojenia k sieti VPN súčasne, nie však k rovnakému serveru / protokolu. Podľa zmluvných podmienok je zdieľanie súborov / P2P povolené bez obmedzenia.

Rýchlosť a výkon

Z hľadiska výkonu sme zistili, že služby WASEL Pro sú dosť variabilné a majú tendenciu smerovať pomaly. Na britskom serveri sme mali poklesy až 1,4 Mb / s, čo sa dostáva do bodu, keď by mohlo byť ohrozené plynulé streamovanie obsahu s normálnym rozlíšením, ale pri všeobecnom prehľadávaní sme nemali žiadne problémy. Výkon sa zvyčajne pohyboval okolo 7 Mb / s, čo je dosť na streamovanie obsahu vo vysokom rozlíšení, a kolegovi sa podarilo dosiahnuť rýchlosti až 22 Mb / s použitím možnosti SSH na klientovi.

Ostromov test rýchlosti vo Veľkej Británii wasel_speed_uk1 wasel_speed_us1
Žiadna VPN, rýchlostný test vo Veľkej Británii. UK OpenVPN, rýchlostný test vo Veľkej Británii. US OpenVPN, americký rýchlostný test.

WASEL Pro používa svoje vlastné servery DNS, ale bolo by pekné vidieť, ako implementujú ochranu proti úniku DNS vo svojom klientovi Windows.

Ceny a plány

Zákazníkom WASEL Pro sa ponúka jednotný servisný plán so znížením mesačnej ceny za nákup dlhších odberov naraz. Napriek rozdielom v znení na webovej stránke, všetky plány ponúkajú rovnakú službu. Platba za mesiac sa vypočíta na 9,99 dolárov, zatiaľ čo nákupom po celý rok sa mesačné náklady pohybujú na 7,50 USD. Ako uvidíme nižšie, je to na vyššej strane ponúkanej služby.

wasel_prices

Na webových stránkach WASEL Pro je k dispozícii bezplatná skúšobná verzia úplných služieb, hoci po dobu niekoľkých týždňov v čase písania tejto skúšky bola nedostupná a podpora nebola istá, kedy bude obnovená. Namiesto toho sa novým používateľom, ktorí chcú službu vyskúšať, poskytla sedemdňová záruka vrátenia peňazí. Platbu je možné uskutočniť pomocou rôznych služieb vrátane kreditných kariet, PayPal a bankovým prevodom.

Ochrana osobných údajov a bezpečnosť

Ako je uvedené vyššie, WASEL Pro ponúka na svoje servery možnosť pripojenia OpenVPN alebo L2TP, pričom obe využívajú šifrovanie 256-bitového toku. Autentifikácia L2TP používa verejné PSK. Podpora nám bohužiaľ neposkytla úplnú odpoveď, keď sme sa pýtali na overenie pomocou OpenVPN, ale spomenuli, že protokol používaný na šifrovanie je starším predvoleným štandardom BlowFish..

Spoločnosť tvrdí, že ich VPN je úplne logická a nezaznamenáva ani aktivity používateľov, ani ich metadáta o pripojení.

Jednoduchosť použitia

Webové stránky WASEL Pro sa trochu líšia od štandardnej šablóny webových stránok VPN, ktorú používa väčšina poskytovateľov. Prvé dojmy sú, žiaľ, neusporiadané a zmätené. Existuje veľa ikon, ktoré sa vznášajú okolo a použité anglické písma nie sú ani najčitateľnejšie, ani najatraktívnejšie. Medzi oblasťami Časté otázky, podpora a kontakt na webe, o ktorých budeme diskutovať ďalej, je neúplné oddelenie a okamžité vloženie rozhovoru, ktoré sa objaví v anglickej verzii stránky, ponúka úvod v arabskom skripte. Boli sme tiež sklamaní nedostatkom informácií o technických aspektoch VPN, ako sú typy a silné stránky šifrovania.

wasel_website

Je však ľahké nájsť odkaz na stiahnutie klienta a začať so službou WASEL Pro. K dispozícii je tiež sekcia správ, ktorá obsahuje podrobné informácie o aktualizáciách a vylepšeniach služby. Je však škoda, že o dočasnom stiahnutí bezplatnej skúšobnej verzie na stránke správ (alebo zmienkach o tom, kedy sa môže vrátiť) nebolo nič..

podpora

Pomoc pre problémových alebo zvedavých používateľov je k dispozícii od spoločnosti WASEL Pro prostredníctvom e-mailu, živého webového chatu alebo prostredníctvom návštevy vedomostnej základne. Zmätoku sú zdroje pomoci na webe rozdelené medzi dva odkazy v pravom hornom rohu stránky a jeden ďalej dole po ľavej strane. Často kladené otázky, ktoré obsahujú niektoré veľmi užitočné informácie, sú oddelené od zvyšku oblasti podpory a, bohužiaľ, obsahujú niektoré skôr zastarané informácie..

Hlavnú vedomostnú základňu, aj keď opäť obsahujú niektoré veľmi užitočné informácie, je ťažké porovnávať porovnaním. E-mailová podpora je k dispozícii prostredníctvom kopírovania a prilepenia e-mailovej adresy, ktorá sa nachádza pod odkazom „kontakt“, alebo vyplnením formulára v časti „Kliknutím tu zanecháte spätnú väzbu“..

Zistili sme variabilnú dobu odozvy e-mailu: na pár hodín bola zodpovedaná jednoduchá otázka o serveroch, protokoloch a politike torrentu, ale naša otázka týkajúca sa šifrovacích protokolov čakala na smutne neúplnú odpoveď oveľa dlhšie..

wasel_livechat

Služba live chatu na webe nás medzičasom nikdy nútila čakať na operátora viac ako niekoľko sekúnd, ale kvalita reakcie sa tu tiež menila. Bolo to osviežujúce, ak nie strašne užitočné, aby jedného operatéra vyložil štát, že netuší, aká by mohla byť odpoveď na našu otázku. Ďalšie otázky sa stretli s väčším úspechom, a hoci mnohé z odpovedí, ktoré sme dostali, boli vopred zabalené a skopírované, je to v poriadku, ak odpovie na otázku a zabezpečí veľmi rýchlu odpoveď..

Proces

Registrácia

Registrácia do programu WASEL Pro je pomerne bezbolestná, vyžaduje však zadanie celého mena, krajiny a adresy, ako aj obvyklú e-mailovú adresu a heslo. Formulár dokonca žiada o telefónne číslo, hoci to nie je povinné, ale nič to nenaznačuje, kým nekliknete na tlačidlo „zaregistrovať sa“. Všetky tieto informácie je možné sfalšovať, ale uprednostnili by sme, keby sa o ne vôbec nepožadovalo.

wasel_registration

Po registrácii sa na zadanú e-mailovú adresu odošle aktivačný odkaz a používatelia sa môžu prihlásiť na portáli účtu na webovej stránke, aby si mohli nastaviť svoj platobný plán a spôsob platby.

Klient VPN systému Windows

Klient WASEL Pro Windows VPN je funkčný a ľahko použiteľný, ak nie obzvlášť pekný. Existujú možnosti, ako spustiť klienta pri štarte a automaticky nadviazať pripojenie VPN, čo je skvelé, ako aj znova sa pripojiť, ak pripojenie VPN z akéhokoľvek dôvodu zlyhá. Pripája sa rýchlo a pri pripojení zobrazuje užitočné informácie. K dispozícii je tiež možnosť pripojenia prostredníctvom SSH.
wasel_client

Bohužiaľ sme mali aj niekoľko problémov s klientom. Keď sieť VPN nedokázala nadviazať spojenie, nedala nám žiadnu možnosť vzdať sa alebo skúsiť znova, čo nás prinútilo ukončiť klienta a reštartovať ho. Keď pripojenie po dlhej relácii pripojenej k sieti VPN zrejme prerušilo spojenie, klient prestal úplne reagovať a musel byť zabitý pomocou správcu úloh, zatiaľ čo pripojenie k internetu bolo potrebné obnoviť. A čo je menej závažné, môže byť tiež trochu ťažké zistiť, ako sa po preskúmaní oblasti možností vrátiť k dialógovému oknu pripojenia. Bolo by pekné vidieť také drobné detaily.

Ďalšie platformy

Okrem klienta Windows má WASEL Pro aj klientov pre Mac, iOS a Android a sprievodcu nastavením pre L2TP v systéme Linux. Všetci klienti / aplikácie používajú OpenVPN ako štandard.

Aplikácia pre Android

V obchode Google Play existujú dve verzie aplikácie WASEL, z ktorých jedna je značková iWASEL a druhá WASEL Pro. Ak používate web WASEL Pro, musíte si ho stiahnuť, pretože účty sú medzi týmito dvoma webmi oddelené. Klient sám pracuje dobre, s podobnou estetikou a funkčnosťou ako jeho bratranec Windows, a rýchlosti prehliadania pri pripojení boli dobré.

wasel_android

Existuje možnosť spustiť klienta automaticky pri štarte systému, ale bohužiaľ nie je možné spustiť pripojenie VPN automaticky.

Záverečné myšlienky

Existuje veľa priestoru pre spoločnosť WASEL Pro, aby vylepšili a vylepšili svoje základné služby aj podporu, ktorú ponúkajú zákazníkom. Vzhľadom na cenový bod by sme určite radi videli zlepšenie rýchlosti a menej zbytočné údaje o používateľovi požadované na registráciu. V súčasnosti však poskytujú funkčnú službu VPN so silným šifrovaním a slušnými klientmi pre väčšinu hlavných platforiem a politika bez protokolov je chvályhodná.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me