VPNGate

ProPrivacy.com نمره
6 از 10

خلاصه

VPNGate یک شبکه VPN داوطلب است. این تحقیق برای تحقیق در مورد "سیستم توزیع خوب VPN" طراحی شده است و یک پروژه جانبی از SoftEther VPN است. این نرم افزار چند پروتکل رایگان و منبع باز است که توسط دانشگاه Tsukuba در ژاپن ساخته شده است. کاربران VPN Gate می توانند با استفاده از پروتکل SoftEther VPN یا با استفاده از پروتکل های معمولی VPN متصل شوند.

امکانات

کاربران می توانند آزادانه به هر هزاران سرور که توسط داوطلبان در سراسر جهان اداره می شوند ، متصل شوند. همانطور که من این را می نویسم ، 9111 سرور رله VPN عمومی ثبت شده وجود دارد که 96 مورد آنها بصورت آنلاین هستند. این تعداد نسبت به روز متفاوت خواهد بود ، اما همیشه انتخاب بسیاری از آنها وجود دارد.


لیست سرور

سرورها تقریباً در همه جا واقع شده اند! یک لیست سرور کامل و به روز همیشه در دسترس است.

نرم افزار سرور SoftEther که توسط سرورهای رله VPN Gate VPN مورد استفاده قرار می گیرد ، می توانید اتصالات را با استفاده از پروتکل SoftEther VPN قبول کنید (به تصویر زیر مراجعه کنید) ، OpenVPN ، L2TP / IPsec ، SSTP و موارد دیگر.

در عمل ، SoftEther و OpenVPN بهترین پروتکل های VPN با پشتیبانی هستند.

SoftEther

SoftEther یک پلت فرم VPN جایگزین رایگان و منبع باز است. پروتکل SoftEther VPN به SSL-VPN نیز گفته می شود. دلیل این امر مبتنی بر HTTPS است و بنابراین از رمزگذاری SSL / TLS و پورت TCP 443 استفاده می کند.

این امر باعث می شود ترافیک SoftEther VPN همه از ترافیک ایمن HTTPS معمولی قابل تشخیص نباشد. بنابراین مسدود کردن دیوارهای آتش بسیار دشوار است. بنابراین پروتکل SoftEther SSL-VPN برای غلبه بر اشکال مختلف بلوکهای VPN بسیار عالی است.

SoftEther

علاوه بر استفاده از پروتکل VPN خاص خود ، نرم افزار SoftEther VPN Server می تواند با استفاده از انواع دیگر پروتکل های VPN متصل شود..

SoftEther VPN برای Windows، Linux، Mac، FreeBSD و Solaris در دسترس است. سایر دستگاه ها می توانند با استفاده از یک پروتکل پشتیبانی شده متفاوت ، به سرورهای SoftEther VPN متصل شوند. این شامل Android ، iOS و سایر دستگاه ها است.

توسعه دهندگان آن ادعا می کنند که SoftEther سریعتر از OpenVPN است.

سرعت و عملکرد

هر سرور VPN Gate به صورت خصوصی توسط یک داوطلب اداره می شود ، بدین معنی که شما نمی توانید انتظار عملکردی بین سرورها داشته باشید. و این حتی قبل از آن است که عواملی مانند فاصله جغرافیایی از شما در نظر گرفته شود.

بنابراین ، این نتایج باید صرفاً به عنوان نشانه ای خشن از انواع سرعتی که ممکن است هنگام استفاده از VPN Gate انتظار داشته باشید ، مشاهده شود. سرورها کم و بیش به طور تصادفی ، بر اساس مکان و معیارهای عملکرد تبلیغ شده انتخاب شدند.

توجه داشته باشید که من نتوانستم تقریباً نیمی از کل سرورهایی را که سعی کردم به آنها وصل شوم وصل کنم. سرورهایی که تست کردم:

  • ژاپن (سرعت خط 207.7 Mbps ، پینگ 21،21)
  • ایالات متحده (سرعت خط 32.7 ، Mbps پینگ 11،11)
  • UK (سرعت خط 16.1 ، Mbps پینگ - ، -)

سرعت بارگیریسرعت بارگذاری

نمودارها بالاترین ، کمترین و متوسط ​​سرعت را برای هر سرور و مکان نشان می دهند. برای جزئیات بیشتر توضیحات تست سرعت ما را ببینید.

این نتایج بعید است که هر ارائه دهنده VPN تجاری را در شب بیدار نگه دارد! در واقع ، در آزمایش های من ، تمام سرورهای VPN Gate نسبت به استفاده از Tor Tor بطور قابل توجهی کندتر بودند. سرعت بارگیری اغلب فقط به چند Kbps می رسید!

البته لازم به ذکر است که سریعترین سرورها در شرق آسیا قرار دارند. بنابراین اگر از لحاظ جغرافیایی به مکانهایی مانند ژاپن و کره جنوبی نزدیک هستید ، عملکرد ممکن است بسیار بهتر باشد.

آزمایش های نشت IP

من هنگام استفاده از SoftEther VPN هیچ نشتی از IPv4 DNS یا WebRTC تشخیص ندادم. توجه داشته باشید که ISP من (Virgin Media UK) از IPv6 پشتیبانی نمی کند ، بنابراین نمی توانم برای نشت IPv6 تست کنم.

در صورت اتصال از طریق OpenVPN ، می توانید برای جلوگیری از نشت DNS ، پرونده هایی را انتخاب کنید که یک سرور DNS مناسب را مشخص می کنند..

Netflix ایالات متحده هنگام استفاده از سرور ایالات متحده مورد آزمایش من را مسدود نکرد ، اگرچه سرعت اتصال آنقدر ضعیف بود که پخش ویدیو در عمل غیرممکن بود. اگر بتوانید سرور آمریکایی را پیدا کنید که به اندازه کافی سریع برای پخش محتوای ویدیو باشد ، احتمالاً با استفاده از VPN Gate می توانید این کار را انجام دهید..

قیمت

1 ماه

$ 0.00
هر ماه

"VPN Gate هرگز در آینده سرویس پرداخت نخواهد بود."

تقریباً مانند شبکه Tor ، کلیه سرورهای VPN Gate توسط داوطلبان اداره می شوند. این بدان معنی است که VPN Gate کاملاً رایگان برای استفاده است.

علاوه بر این ، قانون ارتباطات از راه دور ژاپن مستلزم ثبت هرگونه خدمات "پرداخت شبکه" به دولت و مطابق دستور وزیر امور داخلی و ارتباطات است. بنابراین اگر VPN Gate به یک سرویس پرداخت تبدیل شود ، ما توسط دولت ژاپن دخالت خواهیم کرد. برای جلوگیری از آن ، ما نمی خواهیم یک سرویس پرداخت باشیم. عاملی که VPN Gate متشکل از داوطلبان زیادی در سراسر جهان است ، می تواند شرایط را برای تبدیل شدن به یک سرویس پرداخت دشوارتر کند. "

بنابراین "رایگان" به معنای رایگان است! این قیمت مورد علاقه همه است بله!

راحتی در استفاده

ثبت نام

ثبت نام یا اطلاعات شخصی مورد نیاز نیست. سرورهای موجود در صفحه فهرست سرورهای VPN ذکر شده اند. هر سرور یک راهنما و هر پرونده پیکربندی مرتبط لازم برای اتصال به آن را از طریق هر یک از پروتکل های پشتیبانی شده ارائه می دهد.

آمار سرور

لیست سرور خلاصه ای از آمار ، مانند زمان پینگ سرور ورودی را نشان می دهد تا به شما کمک کند سروری را انتخاب کنید که مناسب شما باشد.

Windows SoftEther VPN Client

ساده ترین راه برای استفاده از VPN Gate استفاده از VPN Gate است دانلود و یک نسخه ویژه از SoftEther VPN Client را نصب کنید. این دارای "افزونه VPN Gate Client" از پیش تنظیم شده این به شما امکان می دهد با استفاده از پروتکل SoftEther VPN به سرورهای VPN Gate متصل شوید.

مدیر مشتری

پس از نصب ، به سادگی "سرورهای رله VPN عمومی VPN Gate Public VPN" را انتخاب کنید ...

سرورهای رله عمومی VPN

و لیستی از سرورها به شما ارائه می شود! آمارهای مختلفی در دسترس است و سرورها بسته به اولویت های شما می توانند مرتب شوند.

وضعیت اتصال

پس از تصمیم گیری ، کافیست روی ورودی سرور دو بار کلیک کنید تا به آن متصل شوید

سرورهای اخیر

هنگام اجرا ، با کلیک راست روی نماد اعلان آن ، بسیاری از عملکردهای اصلی SoftEther VPN قابل دسترسی هستند

یکی از مواردی که من متوجه شدم این است که وقتی از سرور VPN جدا شدم ، تنظیمات DNS من به پیش فرض قبلی خود برنگشته است. بنابراین لازم بود تنظیم مجدد آنها به صورت دستی هر بار برای دسترسی به اینترنت.

تارنما

VPN Gate یک پروژه جانبی SoftEther VPN است که توسط دانشگاه Tsukuba در ژاپن ساخته شده است. بنابراین جای تعجب ندارد که وب سایت (و وب سایت مربوط به SoftEther VPN) پر از اطلاعات فنی مفید باشد. از این گذشته ، بچه های دانشگاه Tsukuba بسیار مشتاق هستند که فناوری خود را نشان دهند!

اطلاعات به خوبی سازماندهی شده اند و مفاهیم کلیدی به خوبی توضیح داده شده است. اینفوگرافیک ها و تصاویر صفحه ای سخاوتمندانه برای نشان دادن نکات مورد استفاده استفاده می شوند.

اگرچه انگلیسی ها گاه و بیگاه از آن کم می کردند ، اما هیچ وقت مشکلی برای درک آنچه گفته می شد ، نداشتم.

پشتیبانی

VPN Gate یک سرویس تجاری نیست. بنابراین در صورت بروز مشکلات ، تیم پشتیبانی برای تماس با شما وجود ندارد. با این وجود یک Forum User VPN Gate وجود دارد که می توانید سوالات خود را ارسال کنید.

این کاملاً فعال است و به نظر می رسد منطقی ترین سؤالات (غیر اسپم) پاسخی را دریافت می کنند. لطفاً بخاطر داشته باشید که تمام کمکها از طرف اعضای انجمن داوطلبانه است.

حریم خصوصی و امنیت

حریم خصوصی

مهمترین چیزی که باید در مورد VPN Gate درک کنید این است که توسط داوطلبان اداره می شود. این بدان معناست که هرکسی می تواند داوطلب شود که یک سرور VPN Gate را اداره کند. و بنابراین هر داوطلب می تواند فعالیت اینترنتی شما را جاسوسی کند (مگر اینکه توسط HTTPS مخفی باشد).

در صفحه فهرست سرورهای VPN ، هر ورودی به وضوح خط مشی ورود به سیستم سرور را بیان می کند.

خط مشی ورود به سیستم

در عمل ، این معمولاً به مدت دو هفته است. با این وجود هیچ راهی برای تضمین عدم رعایت این سیاست ورود به سیستم وجود ندارد و این امکان وجود دارد که برخی از سرورها به عنوان لانه زنبوری عمل کنند.

علاوه بر این ، به عنوان بخشی از سیاست ضد سوء استفاده ، دانشگاه تسوکوبا گزارش های اتصال (نه استفاده از پرونده ها) را برای "سه یا بیشتر از ماه" نگه می دارد. این پرونده ها شامل موارد زیر هستند:

  • تاریخ و زمان
  • شناسه ، آدرس IP و نام میزبان سرور VPN مقصد
  • نوع عمل (اتصال یا قطع)
  • آدرس IP خام و نام میزبان رایانه مشتری منبع VPN
  • نوع پروتکل های VPN (SSL-VPN ، L2TP ، OpenVPN یا SSTP)
  • نام نرم افزار ، نسخه و شناسه مشتری VPN مشتری (در صورت وجود)
  • تعداد بسته ها و بایت ها در طول اتصال VPN ، و اطلاعات اشکال زدایی خطاهای ارتباطی

این اطلاعات توسط هر سرور VPN Gate به طور خودکار به سرور ورود به سیستم دانشگاه منتقل می شود.

"تجزیه و تحلیل ورود به سیستم اتصال VPN برای بررسی آدرس IP جهانی منبع وی مفید است. ما گزارشهای اتصال VPN را به پلیس ، دادستان ، وكیل یا دادگاه كه توسط قوانین قابل اجرا مجاز است ، افشا خواهیم كرد. "

بنابراین VPN Gate برای کسانی که مایل به حفظ حریم خصوصی هستند مناسب نیست (چه رسد به "ناشناس ماندن!). اگر می خواهید حریم خصوصی داشته باشید ، در عوض از یک سرویس خوب VPN بدون گزارش و یا Tor استفاده کنید. برای به دست آوردن حریم شخصی ، توصیه می کنیم از یک سرویس Tor VPN استفاده کنید. در انصاف ، حریم خصوصی چیزی نیست که VPN Gate برای آن در نظر گرفته شده است. در عوض باید به عنوان ابزاری برای هک کردن ضد سانسور و ضد عمومی WiFi دیده شود.

امنیت فنی

SoftEtherVPN گزینه های رمزگذاری متنوعی را می پذیرد.

روش های رمزگذاری

هر اپراتور سرور VPN Gate آزاد است که گزینه های رمزگذاری را برای استفاده در سرور خود انتخاب کند.

انتخاب کننده رمزگذاری

حداکثر رمزنگاری AES 256 بیتی با رمزگذاری کلید RSA 4096 بیتی ، تأیید هویت SHA-1 HMAC با رازداری کامل Forward Forward (گروههای مختلف Diffie Hellman) پشتیبانی می شود..

با این وجود ، دشوار است كه بگوییم كه هر سرور در عمل از چه رمزگذاری استفاده می كند. با توجه به آنچه ارزش دارد ، تعدادی از فایلهای پیکربندی OpenVPN را از سرورهای تصادفی VPN Gate بارگیری و بررسی کردم. در کلیه موارد ، از AES-128 با احراز هویت SHA-1 HMAC استفاده شد.

در تئوری ، بنابراین ، سرورهای VPN Gate می توانند از رمزگذاری بسیار قوی استفاده کنند. با این حال ، در عمل بهتر است فرض کنید که آنها اینگونه نیستند. با توجه به اینکه VPN Gate واقعاً مربوط به حریم خصوصی نیست ، به هر حال ، بعید است این مشکل بزرگ اکثر کاربران باشد.

آینه

یکی از بهترین استفاده های VPN Gate به عنوان ابزاری ضد سانسور است. از آنجا که دیوارهای آتش برخی از دولتها (مانند آنهایی که در چین ، کره شمالی ، ایران و سوریه دارند) دسترسی به وب سایت VPN Gate را مسدود می کنند ، تعدادی از سایتهای آینه در دسترس هستند (همچنین مراجعه کنید اینجا).

به طور خاص چین بطور منظم آدرس IP سرورهای شناخته شده VPN Gate را مسدود می کند. ظاهرا هر سروری که بیش از چند ساعت آنلاین باشد ، احتمالاً مسدود خواهد شد. بنابراین به کاربران در چین توصیه می شود ثبت نام برای اطلاعیه های ایمیل روزانه حاوی لیست URL آینه (با استفاده از یک سرویس ایمیل بین المللی).

سرورهای آینه

تورنت

اینکه بارگیری تورنت P2P مجاز است به نظر می رسد چیزی در یک منطقه خاکستری (داوری در انجمن های وب سایت). این سیستم اجازه می دهد ، اما اپراتورهای گره با فن آوری می توانند آن را با استفاده از نرم افزار شخص ثالث مسدود کنند.

تورنت با استفاده از سرورهایی که بارگیری در P2P غیرقانونی است می تواند اپراتورها را دچار مشکل کند و به همین دلیل بسیار بی ادب به نظر می رسد. و اگر اپراتورها در صورت ارائه سرویس DMCA یا اعلامیه های مشابه ، احتمالاً آدرسهای IP توهین آمیز را به سازمانهای اجرایی حق چاپ منتقل کنند. دانلود با استفاده از سرورها در کشورهایی که انجام این کار قانونی است ممکن است خوب باشد.

افکار نهایی

به عنوان یک ابزار رایگان ، داوطلبانه و ضد سانسور ، VPN Gate سخت است. بنابراین به احترام به توسعه دهندگان VPN Gate در دانشگاه Tsukuba و کلیه داوطلبان سرور VPN Gate احترام بگذارید. متأسفانه ، در عمل ، VPN Gate را خیلی آهسته دیدم تا در حین استفاده ارزش آن را نداشته باشم.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me