VPNBook

VPNBook یک VPN رایگان است که با غافلگیری های بسیار خوبی همراه است. اگرچه این سرویس برنامه مخصوص به خود را ندارد و فاقد تعداد زیادی سرور مکان است ، اما ورود به سرویس های پخش ویدیو بسیار خوب است. بنابراین ، اگر فقط می خواهید یک VPN وارد Netflix USA شوید ، این مسئله بسیار مناسب برای شما خواهد بود!

ProPrivacy.com نمره
6 از 10

خلاصه

این شرکت در سوئیس مستقر است و بخش پشتیبانی مشتری آن در زوریخ واقع شده است. سوئیس مکان مناسبی برای VPN است زیرا دانلود مطالب دارای حق چاپ در آنجا بدون پرداخت هزینه تا زمانی که فقط برای مشاهده شخصی باشد قانونی است. گفته می شود ، این سرویس محدودیتی در بارگیری P2P دارد.

طرفداران

 • سرویس رایگان (پشتیبانی از تبلیغات)
 • برنامه OpenVPN شخص ثالث برای ویندوز ، OS X ، iOS ، Android و Linux
 • گزینه استفاده از UPD یا TCP
 • حفظ حریم خصوصی
 • سرعت خوب

CONS

 • شبکه سرور کوچک
 • سیاهههای مربوط به اتصال به مدت یک هفته نگهداری می شوند

امکانات

ویژگی های بسته شرکت عبارتند از:


 • سرورها در چهار کشور
 • کاملاً رایگان
 • هیچ فعالیتی وجود ندارد
 • P2P روی دو سرور مجاز است
 • محدودیت توان اطلاعاتی وجود ندارد
 • رابط چند زبانه

یک مشکل بزرگ برای بریتانیا در خارج از کشور این است که VPN هیچ سرور در انگلستان ندارد. سرورهای موجود در Manassas در ویرجینیا ، مونترال در کانادا ، فرانکفورت در آلمان و بخارست در رومانی واقع شده اند.

این شرکت از برنامه خاص خود استفاده نمی کند ، اما به کاربران در حال بارگیری GUI OpenVPN متکی است. این یک نرم افزار رایگان است که توسط سازمانی ارائه می شود که استاندارد OpenVPN را اجرا می کند. یکی از مشکلات این رابط این است که شما نیاز دارید که هر بار که به یک سرور وصل می شوید ، نام کاربری و رمزعبور خود را وارد کنید.

امنیت

VPNBook PPTP را برای تنظیم دستی و OpenVPN از طریق رابط OpenVPN GUI ارائه می دهد. اجرای OpenVPN از رمزگذاری AES با یک کلید 128 بیتی استفاده می کند. اکثر VPN ها از یک کلید 256 بیتی برای رمزگذاری AES استفاده می کنند. کسانی که از کلیدهای 128 بیتی دفاع می کنند توضیح می دهند که رمزگذاری هرگز با یک کلید 128 بیتی شکست خورده است. به همین ترتیب ، وقتی این رمزگذاری محافظت کافی را انجام می دهد ، ایجاد کارهای اضافی زیادی وجود دارد.

AES یک سیستم کلیدی متقارن است. این بدان معنی است که از همان کلید برای رمزگذاری و رمزگشایی پیام ها استفاده می شود. این بدان معنی است که هر دو طرف اتصال باید یک کلید یکسان داشته باشند. در پیاده سازی های OpenVPN ، استفاده از رمزگذاری RSA برای محافظت از توزیع آن کلیدها استاندارد است.

بیشتر VPN ها از کلید 2048 بیتی برای رمزگذاری RSA استفاده می کنند و شرکت های برتر VPN در جهان استفاده از یک کلید 4096 بیتی را آغاز کرده اند. بنابراین ، VPNBook از این نظر کمی عقب است.

اگرچه این بد نیست که VPNBook به رابط کاربری خود به برنامه OpenVPN GUI رایگان متکی باشد ، اما نبود یک برنامه سفارشی بدان معنی است که این شرکت نتوانسته است در اقدامات امنیتی دیگری که در بین خدمات VPN رایج است ، ایجاد کند. اصلی ترین ویژگی امنیتی که باید به رابط اضافه شود ، سوئیچ kill برای جلوگیری از دسترسی برنامه ها به اینترنت بدون اینکه VPN در خط فعال باشد. یکی دیگر از اقدامات امنیتی مفید دیگر VPN ها ، محافظت خودکار WiFi است ، که VPNBook ندارد.

آیا VPNBook سیاهههای مربوط را نگه می دارد?

این شرکت اظهار می دارد که فعالیتهای مربوط به فعالیت را حفظ نمی کند. متأسفانه ، این سیاهههای مربوط به اتصال ، که شامل یک آدرس IP و نشانگرهای زمانی است را حفظ می کند. این اطلاعات تنها چیزی است که وکلا در زمینه حق چاپ می توانند فعالیت شما را از طریق درب شما ردیابی کنند. شركت آن مدارك ارتباطي را به مدت يك هفته نگه مي دارد و عليرغم نيت محترمشان ، اگر با حكم دادگاه ارائه شود ، بايد آن سوابق را تحويل دهند..

ناشناس VPNBook را متهم كردند كه به عنوان زنبور عسل ، توسط مقامات آمريكا براي به دام انداختن مجرمان ، راه اندازي شده است. این امر به این دلیل است که سوابق اتصالات از طریق VPNBook در محاکمه تعدادی از اعضای آن سازمان معلوم شد. با این حال ، این فقط بدشانسی است که مقامات موفق شدند طی هفته ای که VPNBook گزارشهای اتصال خود را حفظ می کند ، حکم دادگاه برای سوابق دریافت کنند..

سرعت

تست های سرعت سرویس VPNBook در حالی که از اجرای OpenVPN شرکت استفاده می کردند ، با استفاده از UDP از پورت 53 انجام شده است. در هر حالت ، پنج آزمایش آزمایشی با testmy.net از یک مکان در کارائیب انجام شد. اتصال به ایالات متحده به یک سرور در میامی انجام شد و آزمایشات آلمان به یک سرور در فرانکفورت رفت.

من از IPLocation.net برای آزمایش مکان واقعی سرورهای VPNBook که به آنها دسترسی داشتم ، استفاده کردم. سرور US1 در دسترس نبود ، بنابراین آزمایشات مربوط به اتصالات به ایالات متحده بدون VPN و سپس از طریق اتصال به سرورهای VPNBook US2 و Canada اجرا شد. آزمایشات اقیانوس اطلس از طریق سرور VPNBook در Frankfurt-am-Main اجرا شد.

نمودارها بالاترین ، کمترین و متوسط ​​سرعت را برای هر سرور و مکان نشان می دهند. برای جزئیات بیشتر توضیحات تست سرعت ما را ببینید.

هنگام استفاده از VPN برای ورود به سرویس های پخش ویدئویی در خارج از کشور ، باید مطمئن باشید که VPN اتصال را آنقدر کند نمی کند که تماشای راحت فیلم در جریان ویدیو بسیار کند باشد. برای تماشای فیلم SD و حدود 3 Mbps برای فیلم HD به حدود 2 Mbps نیاز دارید.

همانطور که از نتایج می بینید ، سرور ایالات متحده اتصال را به پایین ترین سرعت های لازم برای پخش ویدئو کاهش داد. با این حال ، من قادر به تماشای فیلم ها از سایت های ایالات متحده بودم - آنها فقط مدت زمان طولانی برای بارگذاری داشتند. سرعت اینترنت محلی خیلی سریع نبود ، بنابراین اگر شما در مکانی هستید که دارای اینترنت زیربنایی کمی بهتر است ، اختلال در VPNBook تماشای ویدیو از آمریکا را غیرممکن نخواهد کرد..

سرعت بارگیری از طریق سرور کانادایی بسیار بهتر بود و امکان تماشای فیلم SD از طریق اینترنت را فراهم می آورد. با این حال ، سرعت بارگذاری در همان اتصال غیرقابل توضیح آهسته بود. من چندین بار قطع و وصل مجدد شدم و بار دیگر خط خط محافظت نشده را دوباره آزمایش کردم تا مطمئن شوم که این عملکرد به دلیل عدم وجود خطای سرویس اینترنت اساسی نیست. با این حال ، این سرعت بارگذاری کند هر زمان اتفاق می افتد که من به سرور کانادایی VPNBook متصل شدم و نه در خط محافظت نشده.

در حالی که من به سرور VPNBook US2 متصل شدم ، تست های بیشتری با ipleak.net انجام شد تا بررسی نشت DNS و اشکال WebRTC را انجام دهم. این سایت موقعیت مکانی من به عنوان Manassas ، ویرجینیا و کلیه سرورهای DNS را نشان می دهد که سایت تست شده ضبط شده در ایالات متحده بوده است. بنابراین ، VPNBook با موفقیت هویت من را پنهان کرد.

در حالی که هنوز به سرور US2 متصل بودم ، به سایت تست doileak.net دسترسی پیدا کردم که مکان من را نیز در ایالات متحده تشخیص داد. این سایت آزمایشی نمی تواند ناسازگاری WebRTC یا نشت DNS پیدا کند.

ارائه دهنده خدمات اینترنت من از آدرس های IPv6 استفاده نمی کند و بنابراین من قادر به تست نشت IPv6 نبودم.

نتیجه

VPNBook بی نقص نیست ، اما توانایی آن برای ورود به Netflix USA یک دستاورد قابل توجه است که این سرویس را در مقابل بسیاری از VPN های بسیار گران قیمت قرار می دهد..

خوب است اگر این شرکت بتواند برنامه مخصوص خود را طراحی کند و شامل سوئیچ kill و محافظت از وای فای خودکار باشد. همچنین می تواند سرور انگلستان را در دسترس قرار دهد. اگر این شرکت بخواهد کاربران چین و خاورمیانه را جذب کند ، رمزگذاری قوی تر برای RSA و AES ایده خوبی خواهد بود..

این شرکت در مورد حفظ گزارش های اتصال به مدت یک هفته بسیار باز است. خوب است اگر آنها می توانند راهی برای نظارت بر سیستم های خود بیابند بدون اینکه این سیاههها را نگه دارند. همچنین خوب است که این شرکت در وب سایت شفاف سازی کند که کدام سرورها می توانند برای بارگیری P2P استفاده شوند و کدام ها نمی توانند.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me