Opera VPN

 • موجود در:


  • پنجره ها

  • سیستم عامل مک
 • رفع انسداد:


  • نتفلیکس

Opera VPN "VPN" کاملاً رایگان است که در نسخه های دسک تاپ مرورگر Opera ساخته شده است. دلیل اضافه شدن علائم نقل قول در اطراف "VPN" این است که در واقع یک پروکسی مرورگر است نه یک VPN واقعی. اما سلام ، این برنامه رایگان است ، محدودیت داده ای ندارد و به طور کلی خوب کار می کند. پس چرا quibble?

ProPrivacy.com نمره
4 از 10

خلاصه

Opera پنجمین مرورگر محبوب جهان است و از یک فن فن نسبتاً کوچک (350 میلیون کاربر) اما وفادار برخوردار است. این امر تا حد زیادی به دلیل داشتن فناوریهای پیشگام در زمینه برش مفید واقع شده است ، مانند Opera Turbo (فناوری فشرده سازی طراحی شده برای سرعت بخشیدن به مرور وب) و داخلی سازی تبلیغات.

این یک مرورگر سریع و سبک است که می تواند با ویژگی های گوگل کروم و موزیلا فایرفاکس به رقابت بپردازد. برخلاف Firefox و مشتقات آن ، منبع بسته است.


Opera برای اکثر سیستم عامل ها موجود است ، اما VPN رایگان آن فقط در نسخه های Windows ، masOS و Linux نمایش داده می شود. Opera در ابتدا یک برنامه VPN واقعی مستقل برای Android ارائه داد ، اما این دیگر در دسترس نیست. این بدان معنی است که فقط کاربران دسک تاپ می توانند از VPN رایگان خود استفاده کنند. در این بررسی OperaVPN ، نگاهی عمیق به جنبه های مختلف این سرویس از جمله؛ از ویژگی های امنیتی و عملکردی برخوردار است. ما همچنین نحوه تنظیم Opera VPN را در دستگاه خود به شما نشان می دهیم!

آمار سریع

 • صلاحیت قضایی
  هنگ کنگ(؟)
 • کشورها
  3

Opera VPN یک سرویس VPN است که با پنجمین مرورگر محبوب جهان کار می کند ، Opera همیشه یک پایه فن کوچک اما وفادار نگه داشته است. این امر تا حدود زیادی به دلیل آن پیشگام فن آوری های برش لبه است که در واقع مفید هستند ، مانند Opera Turbo (فناوری فشرده سازی طراحی شده برای سرعت بخشیدن به مرور وب) و ساخته شده در تبلیغات.

با توجه به اینکه اپرا سال گذشته سرویس VPN کانادایی SurfEasy را به دست آورد ، به سختی جای تعجب دارد که Opera تصمیم گرفته است تا فناوری VPN را در مرورگر پرچمدار خود ادغام کند. به گفته استیو کلی ، معاون رئیس جمهور در بازاریابی در اپرا ، دلیل این اقدام بهبود حریم شخصی و امنیت کاربران است.

وی گفت: "همه می خواهند اگر بخواهند به صورت آنلاین گشت و گذار کنند. امروزه حفظ حریم خصوصی هنگام استفاده از وب کاری بسیار دشوار است ، و به همین ترتیب بسیاری از افراد موانع راه را بصورت آنلاین ، مانند محتوای مسدود شده ، تجربه می کنند. با انتشار یک VPN یکپارچه ، رایگان و نامحدود در مرورگر ، ما این کار را برای افراد ساده می کنیم تا حریم شخصی خود را ارتقاء داده و به محتوای مورد نظر خود دسترسی پیدا کنند. "

قیمت گذاری و ویژگی ها

استفاده از VPN همراه با Opera 100٪ رایگان است و محدودیت داده ای وجود ندارد. این به خودی خود این سرویس را به یکی از سخاوتمندترین VPN های رایگان اطراف تبدیل می کند. مطمئناً حدس هر کسی این است که آیا اپرا به ارائه این سطح خدمات ادامه خواهد داد ، البته حدس زده می شود.

پنج مکان سرور VPN در دسترس است - کانادا ، ایالات متحده ، آلمان ، هلند و سنگاپور. این بیشتر از بیشتر سرویس های VPN تجاری محدودتر است ، اما سلام ... این برنامه رایگان است! این گزینه همچنین انتخاب خوبی از مکان های سرور VPN محبوب را در بر می گیرد ، اگرچه انگلستان به طور آشکار از بین می رود.

این بدان معنی است که شما قادر به استفاده از Opera برای تماشای iPlayer نخواهید بود. متأسفانه ، کسانی که مایل به دستیابی به نسخه ایالات متحده Netflix هستند نیز از دست خوش شانسی نیستند ... وقتی من سعی کردم ، نتفلیکس با موفقیت تشخیص داد که من "یک پروکسی" اجرا می کنم و از بازی امتناع کردم. با این حال ، این VPN قادر به انسداد فیلم های YouTube است که در منطقه شما محدود هستند.

امنیت و حریم خصوصی

صلاحیت قضایی

Opera Software ASA یک شرکت نروژی است که دارای دفترهایی در لهستان ، سوئد و چین است. با این حال ، از نوامبر 2016 ، عمدتا متعلق به یک کنسرسیوم چینی مستقر در هنگ کنگ و به ریاست تاجر میلیاردر ژو یاهوئی است. جایی که این را ترک می کند "VPN," و تحت آن صلاحیت تحت آن فعالیت می کند ، بسیار نامشخص است.

Opera Software ASA بخش مرورگر مصرف کننده را به کنسرسیوم چین فروخت ، اما به نظر نمی رسد که شامل این موارد باشد "VPN" زیرساخت هایی که تا آنجا که می توانیم بگوییم ، در اختیار اپرا نرم افزار ASA است. اما یاهویی ژو از ژوئن سال 2016 به عنوان رئیس هیئت مدیره و مدیر اجرایی شرکت فعالیت کرده است...

اگرچه در گزارش Freedom House در جهان 2020 از 100 از 100 امتیاز ، نروژ عضو اتحاد جاسوسی نود چشم به رهبری ایالات متحده است و نظارت گسترده داخلی را انجام می دهد. کلیه ISP ها و شرکت های مخابراتی موظفند سوابق ابرداده و تاریخچه مرور وب را به مدت شش ماه ذخیره کنند ، اگرچه مشخص نیست که آیا این امر در مورد خدمات VPN صدق می کند.

چین بسیار مایل به محدود کردن دسترسی شهروندان خود به اینترنت آزاد است و مخالفت های داخلی را از طریق نظارت بر تالارهای آنلاین و سیستم عامل های رسانه های اجتماعی ، مورد بازخواست قرار می دهد. با وجود بسیاری از سوء ظن ها ، با این حال ، هیچ مدرکی مبنی بر علاقه به گوش دادن به ترافیک اینترنت کاربران بین المللی اینترنت وجود ندارد.

هنگ کنگ به طور سنتی از اینترنت بسیار آزاد و آزاد برخوردار بوده است ، اگرچه تنش ها با یک دولت چین مشتاق برای اعمال کنترل بیشتر بر قلمرو سابق انگلیس این ظن ها را ایجاد می کند که ممکن است این کشور تحت نظارت بیشتر از سرزمین اصلی باشد..

صرفاً برای گیج کردن مسائل بیشتر ، بیانیه حریم خصوصی اعضای غیر اتحادیه اروپا به آن اشاره دارد "اپرا متحد Pte. آموزشی ویبولیتین ('Opera') ، یک شرکت گروه اپرا" که در سنگاپور مستقر است....

خط مشی رازداری و گزارش ها

"مرورگر VPN" بخشی از سیاست حفظ حریم خصوصی اپرا به سادگی بیان می کند که:

"هنگامی که شما از سرویس VPN داخلی استفاده می کنید ، ما هیچ اطلاعاتی را که مربوط به فعالیت مرور شما و نشانی شبکه منبع شما باشد ، وارد نمی کنیم.."

امنیت فنی

OperaVPN پروکسی است ، نه یک سرویس VPN. اتصالات با استفاده از HTTPS ، طرح رمزگذاری که از وب سایتهای حساس محافظت می کند ، تهیه شده و OperaVPN را یک پروکسی HTTPS می کنند. از آنجا که مبتنی بر Chromium است ، مرورگر Opera از TLS 1.3 پشتیبانی می کند. این آخرین نسخه پروتکل است و منطقی است که فرض کنیم VPN از TLS 1.3 نیز استفاده می کند.

امکان پشتیبانی از ویژگی VPN کمی وجود دارد ، اگرچه استفاده از آن چنان ساده است که به سختی به آن احتیاج دارد. اگر به هر دلیلی گیر افتادید می توانید در انجمن های اپرا سؤال کنید.

نحوه نصب OperaVPN (ویندوز)

Opera VPN را برای ویندوز بارگیری و نصب کنید.

Opera VPN را فعال کنید

پس از نصب نرم افزار ، باید با رفتن به منو ، ویژگی VPN را فعال کنید -> حریم خصوصی & امنیت -> VPN -> VPN را فعال کنید. توجه داشته باشید که من یک نسخه قدیمی از Opera را نصب کرده بودم و برای اینکه این گزینه موجود باشد باید آن را بردارید و دوباره آخرین نسخه را نصب کنید.

OperaVPN در مرورگر

سپس استفاده از VPN فقط کلیک بر روی برچسب "VPN" در سمت چپ نوار جستجو / URL ، انتخاب مکان سرور و کلیک بر روی "روشن" است.

شایان ذکر است که ویژگی VPN بسیار شبیه به پسوند مرورگر SurfEasy است (هرچند که این مسئله به سختی نمی تواند تعجب آور باشد). برخلاف این برنامه افزودنی ، VPN رایگان همراه با Opera محدودیت داده 500MB ندارد.

سیستم عامل های دیگر

Opera برنامه های Android VPN و iOS VPN خود را از فروشگاه های مربوطه حذف کرده است. این برنامه ها بر خلاف ویژگی دسک تاپ موجود در مرورگر ، برنامه های VPN واقعی هستند. اما این دانشگاهی است زیرا دیگر در دسترس نیست.

عملکرد (تست های سرعت ، نشت DNS و WebRTC)

تست های سرعت بر روی یک باند پهن باند 50Mbps / 3Mbps UK با استفاده از TestMy.net انجام شد.

سرعت دانلود تست سرعت OpeaVPN

سرعت بارگذاری تست سرعت OperaVPN

این نتایج بسیار خوب است ، به خصوص وقتی که شما در نظر بگیرید که این سرویس رایگان است! مرا تحت تأثیر قرار داد!

تنظیمات OperaVPN در مرورگر

حفاظت از نشت WebRTC اکنون ساخته شده است. این عالی است!

وضوح DNS با استفاده از سرورهای Google DNS واقع در همان کشور به عنوان سرور VPN که به آن متصل هستید انجام می شود. بنابراین هنگام اتصال به یک سرور VPN ایالات متحده ، وضوح DNS نیز با استفاده از سرورهای DNS ایالات متحده انجام می شود. این برای ژئوفروشی خوب است.

از منظر حفظ حریم خصوصی ، تا آنجا که به Google مربوط است ، درخواستهای DNS شما از Opera (به جای آدرس IP واقعی شما) به دست می آیند..

افکار نهایی

رایگان قیمت مورد علاقه همه است ، و از بسیاری جهات ، "VPN" رایگان اپرا یک سرویس خارق العاده را ارائه می دهد (اگرچه واقعاً یک پروکسی برای مرورگر است ، نه یک VPN). برخلاف بیشتر خدمات رایگان VPN ، هم نامحدود است (بدون محدودیت داده) و هم سریع. برای کسانی که می خواهند از سانسور دور بزنند ، موقعیت مکانی خود را حفظ کنند یا از مرور خود در حین استفاده از کانون های WiFi عمومی محافظت کنند ، Opera ممکن است دقیقاً مورد توجه قرار گیرد..

این است نه, با این حال ، انتخاب خوبی برای هرکسی که از VPN برای محافظت از حریم خصوصی خود استفاده می کند ، می خواهد از VPN برای Netflix استفاده کند ، یا کسی که می خواهد از VPN برای تورنت استفاده کند.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me