TurboVPN


TurboVPN یک سرویس VPN رایگان است که 4.7 از 5 ستاره در فروشگاه Google Play است. این بسیار بالا است با توجه به اینکه VPN نزدیک به دو میلیون بار بررسی شده است. در این بررسی TurboVPN ، به این موضوع می پردازیم که TurboVPN حریم خصوصی دیجیتالی ضد آب را فراهم می کند یا خیر. علاوه بر این ، ما عملکرد آن را بررسی خواهیم کرد تا ببینیم آیا می تواند با بهترین VPN های رایگان در بازار رقابت کند.

ProPrivacy.com نمره
4 از 10

خلاصه

TurboVPN یک VPN فقط همراه است که در سنگاپور و چین مستقر است و تقریباً 50 میلیون بار بارگیری شده است. همانطور که همیشه در مورد سرویس های رایگان VPN وجود دارد ، لازم است به یاد داشته باشید که VPN ها برای ادامه کار و اجرای آن هزینه های زیادی هزینه می کنند. به همین دلیل ، مهم است که از نزدیک چگونگی ایجاد VPN جریان درآمد را بررسی کنیم. در طول بررسی ما ، یک VPN را کشف کردیم که به منظور ارائه خدمات رایگان VPN رایگان ، داده ها را با تبلیغ کنندگان به اشتراک می گذارد..

قیمت

اگرچه در درجه اول به عنوان یک VPN رایگان استفاده می شود ، مصرف کنندگان این گزینه را برای به روزرسانی به نسخه VIP از خدمات دریافت می کنند. آزمایش رایگان 7 روزه خدمات VIP نیز موجود است. مصرف کنندگان می توانند 11.99 دلار در هر ماه پرداخت کنند و یا سالانه با معادل 2.99 دلار در هر ماه مشترک دریافت کنند. با این حال ، به دلایلی که بعداً در این بررسی بحث خواهم کرد ، من معمولاً مخالف پرداخت این VPN را توصیه می کنم.

خدمات رایگان

TurboVPN یک سرویس VPN رایگان ارائه می دهد که بدون محدودیت قابل استفاده است. این یک VPN فقط همراه است که نمی تواند در دستگاههای رومیزی مورد استفاده قرار گیرد. هزینه رایگان VPN واقعاً عالی است. این بدان معناست که افرادی در مکانهایی که بلوک وب سایتها مشترک هستند می توانند اینترنت را از حالت مسدود کردن مجدداً به اخبار یا خدمات آنلاین مورد نیاز خود بازگردند.

در حالی که درست است که سرویس های رایگان VPN از نظر حفظ حریم خصوصی گره خورده اند (بیشتر در این مورد بعداً) - یک VPN رایگان می تواند برای افرادی که در محیط های سیاسی بی ثبات و نیاز به دسترسی به اخبار ، برنامه ها یا سرویس های رسانه های اجتماعی مسدود هستند ، بسیار مفید باشد..

مسدود کردن Netflix?

مانند بسیاری از سرویس های رایگان VPN ، TurboVPN از بند ناف Netflix ایالات متحده یا iPlayer BBC.

برای هرکسی که مایل است هزینه این سرویس را بپردازد ، نسخه حق بیمه Netflix US را با سرورهای VIP ایالات متحده خود مسدود می کند. علاوه بر این ، دارای یک سرور انگلستان است که قادر به رفع انسداد iPlayer BBC در خارج از کشور است.

امکانات

  • سرورها در 9 کشور (رایگان) یا 16 کشور (VIP)

  • برنامه های موبایل برای Android و iOS (امنیت غیرقابل تصحیح این پروتکل ها)

  • رمزگذاری OpenVPN ، IPSec یا IKEv2

  • استفاده رایگان VPN

  • مسدود کردن Netflix (فقط VIP)

سرعت و عملکرد

این VPN فقط مخصوص موبایل ها است ، به این معنی که ما مجبور شدیم این VPN را با استفاده از ابزار تست سرعت آنلاین (بر خلاف سیستم تست سرعت مبتنی بر سرور علمی ما) تست کنیم..

ما عملکرد سرعت این VPN رایگان را کاملاً آزمایش کردیم و متوجه شدیم که اتصالات من را در حدود نیمی کند کند. من با استفاده از یک اتصال 50 مگابیت در ثانیه Virgin Media در انگلستان آزمایش کردم و دریافتم که VPN اتصال من را در حدود 26 مگابیت بر ثانیه کاهش می دهد.

این واقعاً چشمگیر است و به این معنی است که مصرف کنندگان می توانند از این VPN برای پخش آنلاین محتوا و انسداد فیلمهای YouTube محدود شده در کشور شما یا سایر جریانها از سراسر جهان استفاده کنند. همچنین این بدان معنی است که این VPN احتمالاً برای انجام تماس های VoIP خوب است.

IP Leaks

ما برای نشت در اتصال Virgin Media IPv4 آزمایش کردیم و متوجه شدیم که VPN هیچ گونه نشت IP یا WebRTC ندارد. این عالی است.

اما متأسفانه ، سایت آزمایش (ipleak.net) 61 سرور DNS را در بلژیک کشف کرد - همه آنها Google DNS بودند. این امکان وجود دارد که VPN در حال پیمایش آن درخواست ها باشد ، به این معنی که گوگل هرگز نمی داند چه کسی این درخواست ها را انجام می دهد.

از طرف دیگر ، این امکان وجود دارد که Turbo VPN به هیچ وجه از این درخواستها پروکسی نکند. در این صورت ، Google دقیقاً می داند از چه سایت هایی بازدید می کند. یک VPN خوب درخواست های DNS را با سرورهای خاص خود به عهده می گیرد ، یا حداقل درخواست های DNS را پیش از ارسال آنها به یک حل کننده شخص ثالث مانند Google ارسال می کند.

ما سعی کردیم از طریق ایمیل بازخورد آن با این شرکت ارتباط برقرار کنیم (فاقد پشتیبانی) تا دریابیم که آیا درخواست های DNS را پروکسی می کند ، با این حال ، ما نتوانستیم هیچ پاسخی را از VPN بدست آوریم. برای ایمن بودن و نه متاسف شدن ، باید فرض کنیم که Google در حال رسیدگی به این درخواست های DNS است.

حریم خصوصی

این VPN چینی در سنگاپور ثبت شده است که عموما برای حفظ حریم خصوصی در نظر گرفته می شود. با این حال ، سیاست حفظ حریم خصوصی این اجازه را می دهد تا هرگونه اطلاعاتی را که جمع آوری می کند ، به سرورهای مستقر در چین ارسال شود. این مسئله تا حدودی نگران کننده است زیرا دولت چین یکی از تهاجمی ترین حوزه های قضایی جهان است. علاوه بر این ، شرکت های VPN چینی باید دارای مجوزی با دولت باشند که به دولت اجازه می دهد به داده های آن سرورها دسترسی پیدا کند. این نگرانی های جدی بویژه برای شهروندان چینی ایجاد می کند.

این امکان وجود دارد که TotalVPN با داشتن یک VPN مستقر در سنگاپور ، نیازی به استخراج داده ها به چین نداشته باشد. با این حال ، این خط مشی بیان می کند که داده ها در واقع ممکن است به سرورهای چینی برگردانده شود ، مسلماً یک منطقه خاکستری است.

سیاست حفظ حریم خصوصی

Turbo VPN ادعا می کند تمام گزارش های استفاده را در پایان هر جلسه حذف می کند. این خوب است زیرا بدان معنی است که این VPN احتمالاً می خواهد امنیت کافی را برای نیازهای بیشتر مردم فراهم کند.

با این وجود ، بقیه خط مشی رازداری باعث افزایش زنگ هشدارها می شود ، و این درست است که شما باید اطمینان داشته باشید که VPN در واقع حذف گزارش هایی است که می گوید آن را حفظ نمی کند.

خط مشی رازداری می گوید هیچ داده شخصی (مانند آدرس IP) به طور مستقیم با تبلیغ کنندگان به اشتراک گذاشته نمی شود. با این حال ، VPN تأیید می کند که تبلیغ کنندگان ممکن است اطلاعات مربوط به کاربران را جمع آوری کرده و ممکن است کوکی ها را به مرورگر شما تزریق کنند. این بدان معنی است که تبلیغ کنندگان می توانند واقعاً آنچه را که شما انجام می دهید را ردیابی کنند و به آدرس IP شما در خارج از VPN خود دسترسی پیدا کنند. به همین دلیل ، باید فرض کنیم که هنگام استفاده از TurboVPN ، برخی از نظارت شرکت ها در حال وقوع است.

در زیر می توانید تصویری از نوع داده های این VPN را مشاهده کنید. همانطور که مشاهده می کنید ، timestamps در کنار آدرس های IP ذخیره می شود. این بدان معنی است که می توان یک حمله همبستگی زمانی را بر روی کاربران TurboVPN انجام داد. علاوه بر این ، VPN به خود اجازه می دهد تا مقادیر انبوهی از داده های تهاجمی راجع به دستگاه های افراد ، شبکه محلی ، ISP ، شناسه های تبلیغاتی ، شماره های شناسایی دستگاه و موارد دیگر جمع آوری کند..

سیاست حفظ حریم خصوصی turbovpn

این مقدار بسیار زیادی از نگهداری داده ها است ، که مطمئناً به TurboVPN اجازه می دهد تا به داده های بیشتری از آنچه امیدوار هستید دسترسی پیدا کند. به عنوان یک نتیجه ، توصیه ما TurboVPN برای پرداخت به مشتریان بسیار دشوار است. تعداد زیادی VPN در بازار وجود دارد که هرگونه اتصال اتصال غیر تهاجمی را ذخیره می کنند. یا اصلاً لاگ نیست. با در نظر داشتن این ، پرداخت این سرویس بی فایده به نظر می رسد.

از طرف دیگر ، اگر شما فردی هستید که نمی توانید اشتراک حق بیمه VPN را بپردازید ، و ترجیح می دهید TurboVPN ، تبلیغ کنندگان ، و (حتی شاید دولت چین) ، بدانید که چه کاری آنلاین انجام می دهید - به جای خود شما. ISP و دولت - این VPN رایگان ممکن است بتواند برخی از مزایای واقعی را برای شما فراهم کند.

با این حال ، ممکن است که این VPN در واقع آن حریم خصوصی را ارائه ندهد.

رمزگذاری

TurboVPN ادعا می کند OpenVPN را در Android و iOS ارائه می دهد. به نظر می رسد این امر بسیار بعید است زیرا اکثر برنامه های iOS VPN رمزگذاری OpenVPN را ارائه نمی دهند. براساس وب سایت خود ، رمزگذاری AES-256 را پیاده سازی می کند. با این حال ، زیرا فایلهای .ppn ندارد و پشتیبانی مشتری ندارد - ما کاملاً نتوانسته ایم این را تأیید کنیم.

ما نتوانسته ایم هیچ اطلاعاتی در مورد رمزنگاری ، دستی ، لرزش ، یا اینکه آیا رازداری کامل برای پیشبرد پیاده سازی شده است ، دریابیم. تحت این شرایط ، من نمی توانم با اطمینان بگویم که رمزگذاری OpenVPN را پیاده سازی می کند. اگر از این VPN استفاده کنید ، در مورد امنیت که به دست می آورید کاملاً در تاریکی قرار خواهید گرفت.

این بدان معنی است که این امکان وجود دارد که این VPN در واقع داده های شما را رمزگذاری نکند ، به این معنی که این VPN ممکن است احساس کاذب امنیتی به شما بدهد - وقتی ISP شما هنوز قادر به ردیابی همه کارهایی است که شما بصورت آنلاین انجام می دهید..

خدمات مشتری

وب سایت VPN هیچ منبعی ندارد ، هیچ اطلاعات مفیدی را در اختیار شما قرار نمی دهد ، هیچ پشتیبانی چت زنده ای ندارد و امکان تماس مستقیم با VPN را فراهم نمی کند. این وب سایت اساساً به عنوان یک آگهی تبلیغاتی عمل می کند ، و آنچه ناامید کننده است این است که وب سایت به وضوح دلالت بر پشتیبانی مشتری دارد. این نیست.

این VPN هیچ راهنمایی عیب یابی برای کار با VPN ارائه نمی دهد و هیچ اطلاعاتی در مورد چگونگی انسداد مصرف کنندگان از محتوا ندارد. یک سیستم بلیط برای پرسیدن سؤالاتی که از طریق ایمیل به آنها پاسخ داده می شود خوب است ، اما متأسفانه ، VPN چیزی از این نوع ارائه نمی دهد.

مجددا ، به صورت رایگان ، این مشکل بیش از حد نیست - زیرا هزینه خدمات را پرداخت نمی کنید. با این حال ، این دلیل دیگری برای عدم بروزرسانی به نسخه پرداخت شده این VPN است ، که ما واقعاً تحت هیچ شرایطی توصیه نمی کنیم. ما حتی سعی کردیم در خط مشی رازداری آن با آدرس ایمیل بازخورد تماس بگیریم - اما جوابی ندادیم.

تجربه ی کاربر

ما نسخه iOS و اندروید برنامه را هم تست کردیم و متوجه شدیم که آنها برای جعل موقعیت مکانی من به خوبی کار می کنند. بارگیری آنها آسان است ، و نیازی به ارسال آدرس ایمیل یا اطلاعات دیگری ندارید.

اندروید

در برنامه Android ، کاربران می توانند بین رمزگذاری OpenVPN و IPSec را انتخاب کنند. کاربران همچنین می توانند به محض راه اندازی VPN اتصال خودکار را انتخاب کنند.

ما سرعتهای VPN متصل از طریق IPsec را آزمایش کردیم تا ببینیم آیا این باعث می شود ارتباطات من سرعت بگیرد. آنها یکسان باقی مانده اند ، که کمی تعجب آور است. انتظار داشتیم با پروتکل رمزگذاری متفاوت تغییری در سرعت اتصال برقرار کنیم ، این باعث تعجب می شود که آیا واقعاً تغییر تنظیمات رمزگذاری است.

در Android ، کاربران می توانند بین 9 سرور واقع در انگلستان ، ایالات متحده (نیویورک یا سان فرانسیسکو) ، کانادا ، هند ، سنگاپور ، هلند ، فرانسه و آلمان را انتخاب کنند..

iOS

برنامه iOS VPN آنها از طریق فروشگاه برنامه iTunes قابل بارگیری است. توربو VPN سریع و بی دردسر بارگیری می شود. کاربران می توانند بین پروتکل IKEv2 (پیش فرض) ، OpenVPN UDP یا TCP را انتخاب کنند. برای استفاده از کاربران برنامه باید با خط مشی رازداری موافق باشید ، اما پس از اتمام ، این تجربه بسیار خوب است. این تبلیغات را انجام می دهد ، اما من هیچ تجربه ای برای ارائه تبلیغات در این زمینه ندارم که گمان می کنم به دلیل عادت مرور من ارائه شده باشند..

متأسفانه ، به کاربران iOS هیچ گزینه سرور داده نمی شود. کاربران باید به طور خودکار به سرور متصل شوند که به آنها اختصاص داده شده است. برای من ، بعضی اوقات این سرور در آلمان بود و بیشتر اوقات یک سرور در هلند. این به افراد فرصتی برای انسداد محتوای خاص نمی دهد. با این حال ، به مصرف کنندگان این امکان را می دهد تا از هرگونه سانسور موضعی که تجربه می کنند ، فرار کنند.

تقریباً هر بار که در منو کاری انجام می دهید ، تبلیغات ارائه می شود و این تبلیغات تمایل دارند شما را مجبور به تماشای حدود 5 ثانیه کنید. ما سرعت را در حالی که در برنامه iOS با استفاده از IKEv2 و هر دو تنظیمات OpenVPN آزمایش کردیم ، آزمایش کردیم. مانند Android ، متوجه شدیم که تغییر تنظیمات هیچ کاری با سرعت من انجام نمی دهد.

ما این موضوع را بسیار مشکوک می دانیم ، و واقعاً باعث تعجب ما می شود که آیا تنظیمات برنامه فقط برای نمایش وجود دارد یا خیر. در این صورت ، ممکن است که این VPN رمزگذاری PPTP را در هر یک از تنظیمات خود ارائه دهد. این واقعیت که تعداد معدود برنامه های iOS در بازار (حتی توسط ارائه دهندگان پیشرو VPN) رمزگذاری OpenVPN را پیاده سازی می کنند ، باعث ایجاد سوء ظن گسترده می شود..

البته ، ما می توانیم امیدوار باشیم که IKEv2 را ارائه می دهد ، بسیار عالی خواهد بود. با این حال ، تحت شرایطی ، ما باید بگوییم که فقط با اطمینان نمی توان گفت که به برنامه های iOS یا Android VPN می توان به منظور حفظ حریم شخصی اعتماد کرد..

افکار نهایی

به عنوان یک VPN رایگان که باعث انسداد محتوا می شود ، این VPN مطمئناً مفید است. به نظر نمی رسد که آگهی های ارائه شده با استفاده از عادات مرور افراد مورد هدف قرار گیرند. با این حال ، سیاست حفظ حریم خصوصی روشن می کند که تبلیغ کنندگان ممکن است کوکی ها را در مرورگر شما جمع کنند تا بتوانند داده ها را جمع آوری و ردیابی شرکت ها را انجام دهند..

با وجود این ، ما فهمیدیم که TurboVPN برای انسداد محتوا که معمولاً قادر به دسترسی به آن نیستم ، مفید است ، اما متأسفانه ما از این سوال پرسیده ایم که این VPN چه نوع حریم خصوصی را ارائه می دهد ، و باید بپذیریم که این به هیچ وجه نمی تواند باشد.

تعدادی واقعیت در مورد VPN به نظر خیلی صحیح نبود ، و مطمئناً ما را به سوءظن سوق می داد. به همین دلیل ، ما این VPN رایگان را برای انسداد انسداد محتوا فقط به جای حفظ حریم خصوصی توصیه می کنیم. در اندروید سرعتها کمی آهسته تر از iOS بودند. با این حال ، کاربران iOS قادر به انتخاب محل اتصال به آنها نیستند. ویژگی ای که قطعاً Android VPN را جذاب تر می کند.

با توجه به حریم خصوصی ضعیف آن ، پشتیبانی غیرقابل استفاده از مشتری ، رویه های رسیدگی به درخواست DNS غیرقابل اطمینان و گزینه های رمزگذاری مشکوک ، ما نمی توانیم تحت هیچ شرایطی نسخه پولی این VPN را توصیه کنیم. علاوه بر این ، در صورت تمایل به حفظ حریم خصوصی از ISP خود ، توصیه می کنیم از این VPN رایگان استفاده کنید. با این حال ، اگر می خواهید برخی از محتوا را به صورت رایگان انسداد کنید. این VPN ترفند را انجام خواهد داد.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me