جعبه اجرا

Runbox یک ارائه دهنده ایمیل از نروژ است که برای اولین بار در سال 2000 راه اندازی شد. سرویس Runbox متعلق به Runbox Solutions AS است که به ارائه خدمات میزبانی وب نیز معروف است. Runbox Solutions AS در حال حاضر متعلق به کارمندان و سایر پرسنل کلیدی است.

ProPrivacy.com نمره
8 از 10

خلاصه

Runbox v.7 (در حال حاضر در بتا) ، دارای یک جلوی منبع باز است (برنامه ای که در مرورگر شما بارگیری و اجرا می شود). پایه کد برنامه در GitHub در دسترس است. با این حال ، باطن هنوز منبع باز نیست و نسخه های قدیمی تر Runbox نیز همچنان منبع کاملاً بسته هستند.

پایه و اساس این شرکت در نروژ به طور کلی از نظر حفظ حریم خصوصی خوب تلقی می شود (این کشور قوانینی برای حفظ داده های اجباری ندارد که برای ارائه دهندگان ایمیل اعمال می شود). با این حال ، شایان ذکر است که این کشور بخشی از توافق نامه بیشتر Nine Eyes است ، به این معنی که سازمان های اطلاعاتی دولتی احتمالاً اقدام به انجام برخی نظارت ها و برقراری ارتباط با امثال NSA و GCHQ می کنند. در سال 2011 این شرکت به طور کامل توسط کارمندان و بقیه اعضای هیئت مدیره خریداری شد.


هزینه Runbox چقدر است?

اشتراک در Runbox را می توان در میکرو ، مینی ، متوسط ​​یا حداکثر خریداری کرد. چهار برنامه اشتراک در هزینه متفاوت است اما همه برنامه های اشتراک سالانه است.

برنامه Micro به کاربران امکان دسترسی به 1 گیگابایت فضای ذخیره سازی ایمیل با 100 مگابایت فضای ذخیره سازی اضافی را می دهد. کاربران میکرو به هیچ یک از نامهای دامنه سفارشی دسترسی ندارند - اینها باید به عنوان افزودنی خریداری شوند. علاوه بر این ، حساب میکرو به کاربران اجازه نمی دهد دامنه های سفارشی موجود خود (قبلاً دامنه های ثبت شده از سایر خدمات) را به حساب خود وصل کنند. یک برنامه میکرو 19،95 دلار در سال هزینه دارد.

برنامه Mini به 5 گیگابایت فضای ذخیره سازی و 500 مگابایت حافظه ذخیره سازی مشترکان می دهد. کاربران کوچک مجاز به استفاده از پنج دامنه سفارشی هستند که قبلاً در ارائه دهنده دیگری ثبت کرده بودند. اما اگر بخواهند دامنه سفارشی جدیدی را به ثبت برسانند ، مجبورند آن را به عنوان افزونه خریداری كنند. این مینی برنامه هر سال 34.95 دلار هزینه دارد.

برنامه متوسط ​​دسترسی کاربران را به 10 گیگابایت ذخیره سازی ایمیل و 1 گیگابایت ذخیره سازی پرونده می دهد. کاربران می توانند از حداکثر 10 دامنه سفارشی که قبلاً ثبت نام کرده اند ، از این حساب استفاده کنند. اما اگر بخواهند دامنه سفارشی جدیدی را به ثبت برسانند ، مجبورند آن را به عنوان افزونه خریداری كنند. این برنامه متوسط ​​در هر سال 49.95 دلار هزینه دارد.

برنامه Max به کاربران امکان می دهد تا 25 گیگابایت فضای ذخیره سازی ایمیل و 2 گیگابایت حافظه ذخیره سازی پرونده را داشته باشند. کاربران می توانند از حداکثر 25 دامنه سفارشی که قبلاً ثبت شده بودند ، از این حساب استفاده کنند. مانند سایر برنامه ها ، آنها برای ثبت دامنه جدید سفارشی باید هزینه پرداخت کنند. طرح حداکثر در هر سال 79.95 دلار هزینه دارد.

هر کسی که می خواهد نام مستعار ایمیل اضافی را خریداری کند (در بسته های پنج تایی) ، دامنه های سفارشی یا فضای ذخیره سازی اضافی می تواند این کار را با قیمت های مختلف پیچ و تاب انجام دهد. این ساختار قیمت گذاری در مقایسه با سایر سرویس های ایمیل کاملاً پیچیده است. با این حال ، این قابلیت تنظیمات زیادی را به کاربران می دهد - تا زمانی که آنها مایل به پرداخت هستند.

کاربران می توانند برای حفظ حریم خصوصی برای Runbox از طریق کارت اعتباری یا بدهی ، PayPal یا Bitcoin پرداخت کنند.

ویژگی های Runbox

  • مستقر در نروژ. که به طور کلی تصور می شود در مقایسه با بسیاری از مناطق اتحادیه اروپا ، انگلیس و ایالات متحده از نظر حریم خصوصی مکان مناسبی است
  • 100 نام مستعار شامل هر حساب (برای صندوق ورودی یک کاربر)
  • تشخیص اسپم
  • POP و IMAP و SMTPS از ارسال و دریافت ایمیل از طریق مشتریان مختلف پشتیبانی می کنند.
  • ذخیره سازی داده ها گنجانده شده است
  • همزمان با Apple Mail ، Mozilla Thunderbird و Microsoft Outlook همگام سازی کنید.
  • پیوستها را بکشید و رها کنید
  • پشتیبانی دامنه سفارشی
  • نمره + برای امنیت با آزمایشگاه های Qualys SSL

حریم خصوصی

شرایط خدمات Runbox به کاربران نیاز دارد تا با استفاده از نام واقعی خود ثبت نام کنند. بنابراین ، این ارائه دهنده ایمیل باید خصوصی تلقی شود اما ناشناس نباشد.

با وجود این ، کاربران به صورت تئوری می توانند از یک آدرس ایمیل رایتر برای اشتراک استفاده کنند. از آن لحظه به بعد ، می توانید درخواست های پشتیبانی را از طریق حساب Runbox انجام دهید - به این معنی که شما لزوماً مجبور نیستید به آن آدرس مشعل ادامه دهید ،.

ما خط مشی رازداری Runbox را بررسی کردیم تا ببینیم چه نوع داده ای از شرکت در مورد کاربرانش جمع می کند. خبر خوب این است که این سیاست سازگار با GDPR است. علاوه بر این ، Runbox اعلام نمی کند که آدرس های IP کاربر را جمع می کند و ادعا می کند که هیچ یک از داده های جمع آوری شده هنگام استفاده از سرویس ، حساس نیستند.

اطلاعات ارائه شده توسط مشترکان در زمان ثبت نام در این سرویس برای دوره ای که برای ارائه خدمات لازم است ، حفظ می شود. با این وجود ، هرکسی که هزینه اشتراک را پرداخت می کند ، باید آگاه باشد که داده های آنها نیز به مدت پنج سال پس از پایان اشتراک برای رعایت قوانین حسابداری نروژ برگزار می شود..

محتوای سرویس ایمیل (داده های مرتبط با ایمیل ، مخاطبین و پرونده های موجود در سرویس) برای مدت زمان نگهداری یک حساب ذخیره می شود و حداکثر تا 3 ماه پس از بسته شدن یک حساب آزمایشی یا حداکثر 6 ماه پس از بسته شدن از یک اشتراک پولی.

به طور کلی ، سیاست حفظ حریم خصوصی قوی به نظر می رسد ، و هیچ دلیلی وجود ندارد که ببینیم ارادت آنها به حریم شخصی مصرف کننده را زیر سؤال ببریم.

امنیت

کلیه ارتباطات با سرورهای Runbox با رمزگذاری TLS / SSL اداره می شوند. این تضمین می کند که داده ها همیشه در انتقال بین سرورهای فرستنده و Runbox و بین سرورهای Runbox و گیرنده ایمن باشند. این سرویس با Qualys SSL Labs نمره A + کسب می کند ، بدین معنی که اتصال به سرورهای آن در واقع امن است. (SHA256 با بیت RSA 4096.)

متأسفانه ، هیچ رمزگذاری داخلی در پایان در رابط وبلاگ Runbox وجود ندارد. به همین دلیل ، برای رمزگذاری ایمیل با PGP ، باید یک پسوند شخص ثالث مانند Mailvelope را نصب کنید. این کمی دشوارتر از سایر ارائه دهندگان دیگر است اما کار را انجام می دهد.

کاربران می توانند تا زمانی که از حساب Runbox خود با یک مشتری ایمیل مستقل شخص ثالث مانند Mozilla Thunderbird ، Apple Mail یا Microsoft Outlook استفاده می کنند ، رمزگذاری ایمیل ها را با استفاده از S / MIME انتخاب کنند..

خبر خوب این است که Runbox قصد دارد رمزنگاری بومی PGP را به مشتری Runbox 7 (در حال حاضر در بتا) معرفی کند. بنابراین این فضا را تماشا کنید.

هرکسی که به جای یک مشتری مستقل از رابط وب میل استفاده می کند باید آگاه باشد زیرا رمزگذاری در مرورگر آنها اتفاق می افتد (با استفاده از Mailvelope) - برخی از مسائل امنیتی وجود دارد که باید آنها را به خاطر بسپارید (که در مورد کلیه مشتری های نامه جاوا اسکریپت اعمال می شود و نه فقط Mailfence ).

جاوا اسکریپت دارای آسیب پذیری هایی است که می تواند به حمله حضوری به وسط اجازه دهد کلیدهای رمزگذاری را به خطر بیاندازد و روی مرورگر فرستنده و گیرنده مجبور کند. هرکسی که می خواهد از این آسیب پذیری های JavaScript جلوگیری کند ، باید از یک ارائه دهنده ایمیل با یک سرویس گیرنده ایمیل اختصاصی استفاده کند.

نکته ای که باید در نظر داشته باشید اینست که در حال حاضر Runbox رمزگذاری را برای ایمیل هایی که در سرورهای خود در حالت استراحت هستند ، پیاده سازی نمی کند ، این ممکن است نگران کننده باشد هر کاربر که E2EE قوی را با استفاده از S / MIME یا PGP پیاده سازی نکند..

سرانجام ، Runbox IP را از کلیه پیامهای ارسالی پیاده سازی می کند. این بدان معنی است که آدرس IP شما هرگز به یک ایمیل خروجی وصل نشده است.

راحتی در استفاده

ثبت نام برای یک آزمایش رایگان Runbox آسان است ، اما به شما نیاز دارد تا یک آدرس ایمیل جایگزین را که قبلاً متعلق به شماست ارائه دهید. این برای بعضی از افرادی که به حریم خصوصی اهمیت می دهند و نمی خواهند حساب جدید خود را به یک حساب قبلی پیوند دهند ، کمی ناامید کننده است. اگرچه این شرکت مشتریان را ترجیح می دهد شماره تلفن خود را تحویل دهند ، خوشبختانه این اختیاری است - که این یک فیض پس انداز است.

آزمایشی رایگان Runbox

پس از مشترک شدن ، یک ایمیل اعتبارسنجی را در صندوق ورودی که ارائه داده اید دریافت خواهید کرد. برای شروع بر روی پیوند موجود در آن ایمیل کلیک کنید. پیوند شما را به طور کامل وارد سیستم شده و به مشتری وب که در آن شما آماده استفاده از سرویس ایمن ایمیلی هستید ، می بخشد.

تنظیم پوشه ها به لطف فرمی که درست در زیر فهرست صندوق ورودی دریافت می کند بسیار آسان و آسان است. من جلوتر رفتم و یک پوشه را تنظیم کردم تا ببینم چطور کار می کند. می توانید نتایج را در زیر مشاهده کنید.

ایجاد پوشه در مشتری runbox

برای وارد کردن مخاطبین از Google یا هر ارائه دهنده ایمیل دیگر ، شما به سادگی روی مخاطبین در سمت چپ بالای سرویس گیرنده ایمیل وب کلیک کرده و سپس واردات را کلیک می کنید. این ویژگی به شما امکان می دهد مخاطبین را از طریق CSV وارد کنید ، به این معنی که می توانید آنها را از Google Mail یا تقریباً در مورد هر ارائه دهنده ایمیل دیگر وارد کنید. ما این ویژگی را پیدا کردیم که بدون دردسر کار کند.

وارد کردن پرونده به runbox

با واردات تماس گرفته شده ، آماده ارسال ایمیل هستید. با کلیک روی نوشتن یک پنجره جداگانه باز می شود و ما از اینکه متوجه شدیم هیچ گزینه ای برای رمزگذاری OpenPGP وجود ندارد شوکه شدیم. در حقیقت ، در نگاه اول ، هیچ گزینه ای برای رمزگذاری ایمیل مشاهده نمی شد. این ما را گیج کرد زیرا ما تحت تأثیر این تصور قرار گرفتیم که این یک ارائه دهنده ایمیل ایمن است.

ما با پشتیبانی تماس گرفتیم تا تأیید واضح در مورد این نکته دریافت کنیم و مطلع شدیم که Runbox تمام ایمیل ها را در سرورهای امن ذخیره می کند اما هیچگونه عملکرد PGP یا گزینه رمزگذاری رمز عبور را ارائه نمی دهد..

علاوه بر این ، Runbox دارای ویژگی های نرم افزاری بسیار نازک است: امکان ذخیره سازی ایمیل و ذخیره فایل (برای بارگذاری اسناد بر روی آن معادل گوگل درایو) فراهم می کند - اما هیچ اضافی مانند صفحه گسترده ، گفتگوی اینترنتی - و سایر موارد خوب دیگری که پیدا می کنید وجود ندارد. بسیاری از ارائه دهندگان ایمیل رمزگذاری شده دیگر. با این حال ، شایان ذکر است که به نظر می رسد شرکت در حال گسترش مجموعه ویژگی های خود است (به عنوان مثال ، یک تقویم به بتا Runbox 7 اضافه کرده است ، به عنوان مثال).

در کل ، ما با توجه به هزینه حتی یک حساب خرد (ارائه دهندگان ایمیل دیگر که فقط 1 یورو در ماه هستند - و ارائه ویژگی های بیشتر پخته در آن ارائه می دهیم) کمی ناامید شدیم..

با این حال ، برای منصفانه بودن ، استفاده از Runbox بسیار آسان است. و اگر واقعاً نمی خواهید ایمیل رمزگذاری شده ارسال کنید - و فقط به دنبال ذخیره ایمن ایمیل هستید (که توسط Google برای اهداف تبلیغاتی اسکن نشده است ، و با خیال راحت ذخیره می شود تا آن را از هک محافظت کند) - این ارائه دهنده ایمیل ممکن است گزینه ای برای شما باشد.

پشتیبانی مشتری

در مورد پشتیبانی مشتری ، Runbox کمی شعار است. کاربران باید با ارسال ایمیل از حساب کاربری خود این روند را آغاز کنند. با این کار یک پاسخ خودکار وارد خواهد شد. با این حال ، برای باز کردن بلیط پشتیبانی ، لازم است به آن پاسخ اولیه پاسخ دهید تا ادعا کنید که نتوانسته اید در بخش کمک به وب سایت آن راه حل پیدا کنید. با انجام این کار ، یک پاسخ خودکار دیگر می رسد و به دنبال آن کمک واقعی است.

به طور کلی ، سیستم کار می کند - و ما در طی یک ساعت پاسخی دریافت کردیم - که وحشتناک نیست. با این حال ، برای افرادی که برای یک حساب کاربری Max تلاش می کنند ، گمان می کنم از ویژگی چت زنده استقبال می شود و با توجه به اینکه شارژ می شوند ؛ احتمالاً باید یک منبع در دسترس باشد.

با این گفته ، هر دو بخش راهنما و وبلاگ وب سایت مفید هستند و بسیاری از سؤالات متداول را در اختیار کاربران قرار می دهند. ما مرکز راهنمایی را برای استفاده آسان پیدا کردیم ، و ما به خصوص از نحوه تقسیم نوار ناوبری برتر به زبانه ها لذت بردیم: جستجو ، نحوه کار ، سؤالات متداول ، مستندات و پشتیبانی.

این امر به شما امکان می دهد تا به سرعت آنچه را که به دنبال آن هستید ، تغییر دهید - خواه اطلاعاتی در مورد این سرویس ، یا راهنمای تنظیم ویژه برای IMAP ، POP ، یا تنظیم نام های مستعار ، به عنوان مثال.

نتیجه گیری ایمیل Runbox

Runbox یک ارائه دهنده ایمیل است که استفاده از آن بسیار آسان است. با این حال ، اگر می خواهید چیزی که با رمزگذاری PGP همراه است درست بیرون بیاید - شاید بهتر باشد در جای دیگری جستجو کنید..

برای افرادی که ترجیح می دهند از حساب ایمیل خود با Outlook ، Thunderbird ، Apple Mail یا مشتری شخص ثالث استفاده کنند. در دسترس بودن رمزنگاری PGP و S / MIME بدین معنی است که شما قادر خواهید بود از این ارائه دهنده ایمیل برای ارسال E2EE امن در ایمیل های خود استفاده کنید.

نکته مهمی که باید در نظر داشته باشید این است كه هرچه مشتری وب میل باشد منبع باز نیست. این ممکن است طرفداران حفظ حریم خصوصی و امنیتی دیهارد را از این سرویس خارج کند. با این حال ، Runbox 7 که در حال حاضر در Beta قرار دارد ، PGP را پخته می کند و ادعا می شود که منبع باز خواهد بود.

ارائه دهنده ای با کاربرد آسان و دارای پست الکترونیکی مبتنی بر مرورگر مفید - تا زمانی که به دنبال راهنمایی های لازم برای دریافت رمزگذاری PGP با Mailvelope یا یک مشتری مستقل جداگانه نیستید ، توجه نکنید..

با تمام آنچه گفته شد ، Runbox نسبت به برخی از رقبای خود گران تر است و بسیاری از این ارائه دهندگان دارای ویژگی های بسیار بیشتری هستند که در آن پخته می شوند. بنابراین ، بسته به نیاز شما ، شاید بهتر باشد که به دنبال چیز دیگری باشید..

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me