RememBear


RememBear je správca hesiel, ktorý vám priniesli vývojári VPN TunnelBear. Je to kanadský správca hesiel, ktorý sľubuje, že vám zaistí spravovateľnosť vašich online účtov. Rovnako ako aplikácie VPN TunnelBear, ktoré boli vyvinuté predtým, hlavnou úlohou RememBear je zjednodušiť bezpečnú správu hesiel pre začiatočníkov..

ProPrivacy.com skóre
8 z 10

zhrnutie

Výsledkom je, že RememBear je navrhnutý tak, aby umožňoval zákazníkom zabezpečovať online účty bez bolesti hlavy, ktorá je niekedy spojená s existujúcimi správcami hesiel. Je táto služba taká jednoduchá, ako má byť? Poskytuje hodnotu za peniaze? A je rovnako bezpečný ako jej hlavní konkurenti, pokiaľ ide o ochranu hesiel?

RememBear

Rýchle štatistiky

  • Krajina
    Kanada

Prehľad RememBear

Aj keď ide o úplne novú službu, ktorá práve vyšla z verzie beta, RememBear je už k dispozícii pre systémy Mac, Windows, iOS a Android. Okrem toho už vydala integrované rozšírenia pre prehliadače Chrome, Firefox a Safari (hoci, Opera a Edge však momentálne nie sú zastúpené).

RememBear tvrdí, že chráni heslá úplne bezpečným a súkromným spôsobom. A služba už bola dôkladne auditovaná bezpečnostnou spoločnosťou tretej strany (Cure53) - aby sa zabezpečilo, že šifrovanie typu end-to-end je správne implementované..

Ak stále používate rovnaké heslo pre viac účtov, správca hesiel ako RememBear je pravdepodobne dobrá voľba, pretože vám umožní nastaviť silné jedinečné heslá pre všetky vaše účty - bez toho, aby ste si ich museli pamätať všetky.

stanovenie ceny

Dobrou správou je, že - ako väčšina jej konkurentov - aj spoločnosť RememberBear je k dispozícii zadarmo na jedno použitie. Tento bezplatný program môže používať jeden účastník na jednom zariadení - a umožňuje mu uložiť a vyvolať neobmedzený počet hesiel. Bezplatní používatelia však nezískajú zálohu svojich hesiel do cloudu. Namiesto toho sú ich heslá zašifrované a uložené lokálne - čo znamená, že ak stratia svoje zariadenie alebo ak dôjde k jeho poškodeniu alebo poškodeniu, potenciálne stratia všetky svoje heslá. Okrem nedostatku záloh môžu bezplatní používatelia RememBear nemusí synchronizovať svoje heslá medzi zariadeniami.

Dobrou správou však je, že všetci používatelia dostanú zadarmo pri prvom registrácii 30-dňové prémie, čo znamená, že môžete získať prehľad o plnej verzii bez nutnosti platiť. Keďže bezplatní používatelia RememBear sú obmedzení na jedno zariadenie, je potrebné si uvedomiť, že heslá synchronizované so sekundárnym zariadením prestanú fungovať po uplynutí 30-dňovej skúšobnej doby. Našťastie je neuveriteľne lacné upgradovať na prémiový plán predplatného za pouhých 3 $ mesačne, po ktorom budú môcť zálohovať svoje heslá a bezpečne ich synchronizovať na všetkých svojich zariadeniach..

Ceny RememBear

Prémioví používatelia tiež dostávajú prioritné zákaznícke služby, aj keď správcovia hesiel nepatria medzi služby, ktoré si zvyčajne vyžadujú veľa držania ruky. Na druhej strane, pretože je zameraná na začiatočníkov a netechnikov, táto pomoc môže byť užitočná pre ľudí, ktorí sa chcú naučiť zálohovať, synchronizovať, automaticky dopĺňať a automaticky ukladať heslá za chodu..

Celkovo sa nezdá byť príliš vysoká 36 dolárov ročne. Je to presne rovnaká cena ako napríklad populárny správca hesiel LastPass. Cena je spravodlivá, pretože táto služba bola preverená a má všetky dôležité funkcie, ktoré by ste od správcu hesiel očakávali. A máte možnosť bezplatne ich používať na neurčito, pokiaľ nie ste používateľom s veľkým počtom zariadení..

Na druhej strane, dlhodobé používanie bezplatnej verzie by mohlo mať za následok dosť zlú bolesť hlavy, ak ste používateľom mobilných telefónov alebo tabletov, ktorý sa často inovuje alebo je náchylný k strate a poškodeniu svojho zariadenia. A nedostatok akejkoľvek zálohy na bezplatnej verzii možno považovať za lakomý - pretože konkurenti ako NordPass a Myki poskytujú zálohy dokonca aj v ich bezplatných verziách pre jednotlivé zariadenia..

Okrem toho spoločnosť RememBear predstavuje bezplatných používateľov so systémom odmeňovania, ktorý môže byť využitý na získanie 6 dolárov z plateného predplatného. Túto zľavu môžete získať odomknutím 5 bonusov - medzi ktoré patrí zdieľanie RememBear o sociálnych sieťach) a rôznych ďalších pozitívnych aktivít, ako je pozvanie priateľov do správcu hesiel..

Nakoniec sa používatelia môžu rozhodnúť platiť pomocou kariet Mastercard, Visa alebo AMEX. Paypal a bitcoin však nie sú dostupné spôsoby platby, ktoré môžu niektorých ľudí odradiť.

Vlastnosti

Nastaviť

Získanie účtu v službe RememBear je rovnako jednoduché ako prejsť na webovú stránku a stiahnuť požadovanú verziu. Rozhodli sme sa pre verziu Windows a nainštalovali rozšírenie Chrome - aby sme otestovali funkcie automatického dopĺňania a automatického ukladania hesiel.

RememBear chrómové predĺženie

Samostatný klient Windows sa stiahol v priebehu niekoľkých sekúnd a po odsúhlasení celkom štandardných zmluvných podmienok sa nainštaloval bez problémov. Ako vždy v prípade výrobkov TunnelBear, inštalácia bola sprevádzaná zábavnými hračkami súvisiacimi s medveďmi.

Po inštalácii sa od používateľov vyžaduje vytvorenie účtu. Ak to chcete urobiť, musíte zadať e-mailovú adresu a hlavné heslo.

vytvoriť účet

Ako vždy u manažérov hesiel s nulovými znalosťami, RememBear vám veľmi pripomenie, aby ste si pamätali svoje hlavné heslo, pretože v prípade straty alebo zabudnutia ich nemôžete obnoviť. Okrem toho poskytuje záložný kód, ktorý je pripojený k účtu okrem hlavného hesla. To vám umožní obnoviť vaše heslá, ak náhodou zabudnete svoje hlavné heslo.

pripraviť záložnú súpravu

Nezabudnite, že ak niekto získa prístup k tomuto kódu na obnovenie, mohol by ľahko resetovať váš účet a získať prístup k všetkým vašim heslám. Preto, kde a ako si tento kód uložíte, bude dôležité pre bezpečnosť vašich hesiel. Vo všeobecnosti vám odporúčame, aby ste si ho zapísali alebo vytlačili a niekde diskrétne uložili..

Ďalej vám RememBear ponúka možnosť importovať prihlásenie z počítača. Je to dobrý spôsob, ako ušetriť čas a zabezpečiť, aby ste si všetky predchádzajúce heslá zamkli do RememBear od začiatku. Používatelia majú možnosť importovať z prehliadača alebo importovať z predchádzajúceho správcu hesiel pomocou súboru CSV. Importovali sme sa prostredníctvom súboru CSV.

drag and drop súbor CSV

Páčilo sa nám, že súčasťou tohto procesu bola príručka o tom, ako exportovať súbory CSV, čo je dôkazom zamerania tohto správcu hesiel na začiatočníkov. Po úspešnom importovaní hesiel (a objatí iného veselého vtipu s medvedíkom) nás správca hesiel vyzval, aby sme nainštalovali rozšírenie prehliadača. Tak sme pokračovali a nainštalovali rozšírenie Chrome.

Po nainštalovaní rozšírenia Chrome sa zobrazí výzva na potvrdenie, či sa oba kódy (jeden v okne aplikácie a druhý v okne prehliadača) zhodujú. Toto je bezpečnostný prvok navrhnutý tak, aby zabezpečil, že aplikácia sa spáruje bez vonkajších vplyvov. Po dokončení je inštalácia dokončená a ste pripravení začať používať RememBear na zabezpečenie svojich účtov.

Jednoduchosť použitia

Klient RememBear je dobre navrhnutý a ľahko sa na neho pozerá. Kliknutím na položku „prihlásenia“ na pravej strane zobrazíte všetky prihlásenia, ktoré boli importované počas fázy inštalácie. Ďalej sme sa rozhodli pokračovať tým, že uvidíme, ako sa RememBear darí ukladať heslá do úschovne. Za týmto účelom sme sa vydali na Facebook a radi sme zistili, že rozšírenie vykonáva svoju prácu (viditeľné, pretože v prihlasovacích formulároch sa objavila ikona medveďa). Zadanie nášho e-mailu a hesla viedlo k rozšíreniu, ktoré nás vyzvalo na uloženie hesla do úschovne.

Facebook prihlásenie

S uloženým heslom sme sa vrátili na Facebook, aby sme otestovali funkciu automatického dopĺňania a sme radi, že kliknutie na prihlasovací formulár nám okamžite poskytlo prístup k heslu z nášho trezoru..

prihlásiť sa na Facebook

RememBear vám tiež dáva možnosť vytvárať nové bezpečné heslá pomocou generátora hesiel. Aby sme ich otestovali, rozhodli sme sa z úschovne odstrániť naše heslo Facebooku.

Tieto heslá môžu byť vytvorené buď zo znakov alebo slov a používatelia sa môžu rozhodnúť zahrnúť toľko veľkých a malých písmen, symbolov a čísel, koľko chcú - do hesiel do 50 znakov. Je to vynikajúca funkcia, ktorá vám určite uľahčí vytváranie nových bezpečných hesiel pre účty.

generátor hesiel

Ďalšou funkciou, ktorá sa nám páčila, bola schopnosť skontrolovať silu hesiel vo vašom trezore. Ako vidíte nižšie, heslo, ktoré sa skladá iba z malých písmen, ktoré sú dlhé iba štyri znaky, sa zobrazí s červeným pruhom, čo znamená, že toto heslo je potrebné bezodkladne vylepšiť..

tester hesla

Pre tých, ktorí to potrebujú, je k dispozícii aj funkcia zdieľania hesla. Ak však používate bezplatnú verziu, kliknite na Zdieľajte medveďa vám umožní zdieľať iba GIF medveďa. Ak chcete zdieľať heslá, musíte prejsť na prémiový plán. Okrem toho môžete zdieľať heslá iba s ostatnými používateľmi RememBear, takže si budú musieť stiahnuť a nainštalovať bezplatnú verziu, aby dostali heslo z vášho plateného účtu..

Podobne ako v prípade ostatných správcov hesiel vám funkcia zabezpečených poznámok umožňuje ukladať poznámky vo vašom trezore. Táto funkcia funguje bez problémov a umožňuje vám vytvárať si poznámky v nedefinovanej dĺžke.

bezpečné poznámky

Kreditné karty (priamo pod Zabezpečené poznámky) umožňuje uložiť podrobnosti o svojej karte na použitie online a znamená, že sa nemusíte obávať zadávania podrobností o svojej karte zakaždým, keď narazíte na online nákupný formulár.

Nakoniec kliknite na Pridajte nové zariadenie umožňuje synchronizáciu účtu s iným počítačom. Na otestovanie tejto funkcie synchronizácie sme sa rozhodli nainštalovať verziu iOS. Našťastie sme mohli ľahko použiť QR kód od klienta Windows na synchronizáciu hesiel naprieč v šifrovanom formáte - pripravené na použitie na našom iPade..

skenovať podrobnosti účtu

Aj keď je v nastaveniach k dispozícii funkcia exportu, bezplatní používatelia nemôžu pomocou tejto funkcie zálohovať svoje heslá, takže zálohy v cloude a export súborov súboru CSV sú úplne nedostupné, pokiaľ nezaplatíte predplatné. A stojí za zmienku, že funkcia exportu nie je k dispozícii ani pri 30-dňovej skúšobnej prémii.

pamätná prémia

Celkovo sme zistili, že RememBear je softvér, ktorý ľahko plní svoj sľub, že bude vhodným správcom hesiel pre začiatočníkov..

Všetky najdôležitejšie funkcie sú okamžite k dispozícii a vďaka bezproblémovej integrácii medzi rozšírením a samostatným klientom sú používatelia schopní začať ukladať a vyvolávať svoje heslá do formulárov bez námahy.

Nedostatok zdieľania hesla a zálohovania v cloude pre bezplatných používateľov je trocha bolesti. Toto je však pochopiteľné a celkom štandardné v prípade bezplatných správcov hesiel, čo znamená, že by bolo nespravodlivé kritizovať tohto správcu hesiel. Napriek tomu odporúčame každému, kto tieto funkcie vyžaduje (a rád používa RememBear), aby získal platené predplatné.

Ochrana osobných údajov a bezpečnosť

E2EE

RememBear je služba bez znalosti vedomostí s end-to-end šifrovaním (e2ee)

RememBear je služba s nulovými znalosťami s end-to-end šifrovaním. Heslá sa ukladajú v šifrovanom formáte, buď na miestnom počítači používateľa, alebo na serveroch typu cloud, ktoré riadi spoločnosť RememBear. Bezplatní používatelia nedostanú zálohy online, čo znamená, že heslá sa vždy ukladajú bezpečne iba lokálne. Tieto heslá sú šifrované pomocou silného šifrovania AES-256.

Okrem nastavenia hlavného hesla pre správcu hesiel sa používateľom automaticky priradí aj nový kľúč zariadenia (NDK). Tento zložitý kód umožňuje používateľom obnoviť svoje heslá, ak zabudnú svoje hlavné heslo. Kvôli zvýšenej bezpečnosti sa používatelia môžu prihlásiť na svoj účet a požiadať o nový NDK. Je to užitočné v prípade, že sa používateľ domnieva, že jeho záložný kód mohol byť nejakým spôsobom ohrozený.

Silná bezpečnosť dopravnej vrstvy

Okrem silného šifrovania typu end-to-end, ktoré sa používa na zabezpečenie a synchronizáciu hesiel, používa RememBear silné zabezpečenie transportnej vrstvy (https). Testovali sme RememBear pomocou Qualy SSL Labs a sme radi, že sme získali hodnotenie A +. To znamená, že firma implementuje robustné šifrovanie SSL, ktoré vám pomôže udržať vaše údaje ešte bezpečnejšie, keď sa prenášajú na servery RememBear, keď sa zálohujú alebo synchronizujú..

Uzatvorený zdroj, ktorý bol odborne skontrolovaný

Je pravda, že RememBear je platforma s uzavretým zdrojom, čo znamená, že nemôže byť predmetom auditu slobodne alebo nepretržite. S cieľom vyhnúť sa dôsledkom, ktoré vychádzajú z softvéru s uzavretým zdrojom, spoločnosť spolupracovala s profesionálnou audítorskou firmou z Nemecka s názvom Cure53. Táto bezpečnostná spoločnosť vykonala audit platformy RememBear s cieľom skontrolovať implementáciu jej aplikácií, infraštruktúry, serverov a šifrovania - aby sa ubezpečila, že všetko funguje tak, ako by malo..

Podľa správy, ktorá je k dispozícii na webovej stránke Cure53, bola počas auditu zistená iba jedna kritická chyba. Táto chyba mohla útočníkovi umožniť využiť funkciu automatického dopĺňania. Hovorili sme však s RememBear a oni nás informovali, že táto zraniteľnosť bola medzitým odstránená vďaka práci, ktorú vykonala Cure53..

Špecializovaný penetračný test odborníkov, ako je Cure53, je omnoho dôkladnejší, okamžitejší a na požiadanie.

RememBear

V dôsledku tohto auditu sa zdá byť spravodlivé tvrdiť, že napriek tomu, že ide o uzavretý zdroj, používatelia sa môžu cítiť istí, že táto platforma bola riadne skontrolovaná skutočnou audítorskou spoločnosťou. Ako RememBear zdôrazňuje, „špecializovaný penetračný test odborníkov, ako je Cure53, je oveľa dôkladnejší, okamžitejší a na požiadanie“ ako testovanie s otvoreným zdrojom - čo môže trvať oveľa dlhšie, kým sa zistia zraniteľné miesta (pretože nikto sa v skutočnosti neplatí za dôkladný audit plošina).

Niektorí ľudia samozrejme môžu uprednostňovať použitie úplne otvorenej zdrojovej platformy. Zdá sa však spravodlivé dospieť k záveru, že súkromie a bezpečnosť, ktoré poskytuje táto platforma, sú viac než primerané potrebám väčšiny ľudí.

Zásady ochrany osobných údajov

Ďalej sme skontrolovali zásady ochrany osobných údajov, aby sme sa uistili, že neobsahujú nič, čo by sa zdalo byť nepraktické. Po prvé, stojí za zmienku, že spoločnosť TunnelBear (materská spoločnosť RememBear) má sídlo v Kanade, a preto sa musí riadiť zákonmi tejto krajiny. Nie je to ideálne miesto pre spoločnosť zameranú na ochranu súkromia, pre spoločnosť RememBear to však nie je dôvod na obavy vďaka jej postoju s nulovými znalosťami..

V politike sa uvádza, že používatelia RememBear budú mať zaznamenanú svoju IP adresu - tak pri používaní webovej stránky RememBear, ako aj pri používaní služby RememBear. Nie je to nevyhnutne problematické, ale treba pamätať na to, že ste tiež používateľom TunnelBear (ako užívateľ VPN môžete dať prednosť tomu, aby sa vaše IP protokolovali vôbec). Celkovo však, pokiaľ nie sú adresy IP nikdy priamo spojené s protokolmi pripojenia VPN, nemali by sa vyskytnúť žiadne problémy..

Funkcia uzamknutia

Nakoniec je k dispozícii funkcia zámku pre RememBear, ktorá zaisťuje, že správca hesiel nebude dlho prihlásený. Používatelia môžu správcu hesiel uzamknúť manuálne alebo ho uzamknúť pri zmene stavu počítača, napríklad uzamknutie, spánok alebo vypnutie.

Okrem toho si používatelia môžu zvoliť, aby sa RememBear uzamkol po uplynutí určitej doby. Pre tento test sme ho nastavili na 5 minút, aby sme získali čo najvyššiu bezpečnosť. Podobne sú rozšírenia prehľadávača nastavené tak, aby automaticky vyžadovali hlavné heslo po 5 minútach a budú vyžadovať hlavné heslo pri každom reštarte prehliadača.

Overenie bez dvoch faktorov

RememBear bohužiaľ v súčasnosti používateľom neumožňuje nastaviť dvojfaktorové overenie. Je to vynikajúca funkcia, ktorá by používateľom umožnila pridať k svojim účtom ďalšiu úroveň zabezpečenia.

Zákaznícka podpora

Pokiaľ ide o vyžadovanie zákazníckej podpory pre ľahko použiteľného správcu hesiel, realita je taká, že je málo vecí, ktoré by sa mohli pokaziť. RememBear je navrhnutý od základov, aby vás sprevádzal procesom importovania a ukladania hesiel do trezoru a na webe je k dispozícii veľa blogov, ktoré vysvetľujú niektoré podrobnejšie informácie a základy používania služby..

podpora

Malo by to byť dosť zdrojov, ktoré umožnia väčšine používateľov uviesť službu do prevádzky bez problémov. Avšak pre tých, ktorí to potrebujú, je e-mailová podpora (s prioritnou podporou pre platiacich používateľov) dostupná prostredníctvom webovej stránky. Položili sme otázku a dostali sme odpoveď do 14 hodín pomocou bezplatného balíka.

záver

RememBear je správca hesiel, ktorý umožňuje bezpečné a ľahké ukladanie a vyvolávanie hesiel. Dizajn tohto správcu hesiel je určite dobrou voľbou pre začiatočníkov a všetkých, ktorí pri prehliadaní webu hľadajú bezproblémové a automatické vyplňovanie hesla..

Dostupnosť rozšírení a samostatných klientov pre najpopulárnejšie platformy je pre väčšinu spotrebiteľov dobrou voľbou. A pretože je RememBear k dispozícii zadarmo, väčšina ľudí môže hneď začať triediť heslá. Nezabúdajte však na to, že ak ich budete používať zadarmo po dlhú dobu - môžete sa otvoriť riziku, že stratíte svoje heslá, pretože sa ukladajú iba lokálne a nikdy sa nezálohujú..

Skutočnosť, že tento správca hesiel je uzavretým zdrojom, môže niektorých ľudí odradiť. Uzatvorený zdrojový kód nemožno voľne analyzovať, čo znamená, že je ťažké overiť, či RememBear opravil zraniteľné miesta odhalené počas auditu Cure53. To znamená, že musíte spoločnosti dôverovať, že urobila to, čo tvrdí (v súvislosti s riešením týchto predtým objavených problémov). RememBear však berieme pri svojom slove, keď hovorí, že tieto problémy napravil, pretože sa zdá byť kontraproduktívne ich neopravovať. Či už súhlasíte, je úplne na vás.

Celkovo sme zistili, že sa jedná o vynikajúceho správcu hesiel, ktorý prácu dokončí pomocou silného šifrovania end-to-end a stojí za to otestovať pomocou bezplatného účtu.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me