همگام سازی


همگام سازی یک برنامه هماهنگ سازی پرونده غیرمتمرکز غیرممکن (P2P) غیرمتمرکز است که می تواند پرونده ها را بین دستگاه های یک شبکه محلی یا از طریق اینترنت همگام سازی کند. از بسیاری جهات ، مشابه BitTorrent Sync است ، به جز اینکه کاملاً رایگان و منبع باز است (FOSS).

صفحه اصلی همگام سازی

ProPrivacy.com نمره
8 از 10

خلاصه

همگام سازی به شما امکان می دهد بدون اطمینان به یک ارائه دهنده ابر شخص ثالث ، از داده های پشتیبان تهیه کنید. داده ها توسط رایانه یا سروری که مستقیماً آن را کنترل می کنید ، تهیه شده اند و به هیچ وجه توسط شخص ثالث ذخیره نمی شوند.

این امر در حلقه های فنی به عنوان "BYO (Cloud) مدل" گفته می شود ، جایی که شما سخت افزار را به جای یک فروشنده تجاری شخص ثالث تهیه می کنید. رمزگذاری مورد استفاده نیز کاملاً پایان پذیر است ، زیرا آن را در دستگاه خود رمزگذاری می کنید و فقط می توانید رمزگشایی کنید. هیچ کس دیگر کلیدهای رمزگذاری را در اختیار ندارد.

قیمت گذاری و ویژگی ها

همگام سازی رایگان است (به معنای کلمه). اما کمک های مالی برای توسعه آن از طریق کارت (پردازش شده توسط Stripe) یا بیت کوین پذیرفته می شوند.

این برنامه برای ویندوز ، OSX ، لینوکس و اندروید به علاوه تعدادی سیستم عامل کمتر محبوب در دسترس است. نسخه iOS در زمان نوشتن تحت آزمایش بتا قرار گرفته است ، اما هیچ تاریخ انتشار رسمی منتشر نشده است.

همه نسخه ها به صورت دیجیتالی امضا شده اند و برنامه Android برای کسانی که ترجیح می دهند از Google Play Store استفاده نکنند ، از F-Droid بارگیری می شود.

یکی از ویژگی های قابل توجه مشترک با سرویس های ابری ، پشتیبانی از File Versioning است. اگر از این گزینه استفاده شود ، Sync Something هنگام ذخیره یا حذف شدن ، نسخه های قدیمی تر پرونده ها را بایگانی می کند. در بعداً به آنها دسترسی پیدا می کنید. این به صورت جداگانه در هر پوشه تنظیم شده است ، و شما تصمیم می گیرید که چه تعداد نسخه قبلی یک پرونده بایگانی شود.

حریم خصوصی و امنیت

همانطور که قبلاً نیز اشاره شد ، Sync Something بسیار خصوصی است ، زیرا داده ها مستقیماً در محلی از انتخاب شما ذخیره می شوند. هیچ شخص ثالثی نیازی به مشارکت ندارد. از آنجا که رمزگذاری به پایان رسیده است ، هر سرور رله مورد استفاده قادر به خواندن اطلاعات شما نیست.

در بخش فنی ، داده های شما از Block Exchange Protocol v1 محافظت می شوند. با استفاده از احراز هویت مبتنی بر گواهینامه TLS 1.2 در ترکیب با "مجموعه رمزنگاری قوی" و رازداری کامل Forward Forward (PFS).

نمونه هایی از سوئیت های رمزنگاری قوی

تبادل کلید رمزنگاری Diffie-Hellman (DHE) اخیراً باعث اختلاف نظرهای زیادی در مورد استفاده مجدد از تعداد محدودی از شماره های اصلی شده است ، و این باعث می شود تا در برابر ضرب و شتم یک دشمن قدرتمند مانند NSA آسیب پذیر نباشد. با این وجود ، این امکان را به شما می دهد تا از Secure Forward Secrets در حین تأیید هویت TLS استفاده شود ، و اگر با RSA برای تبادل کلید ترکیب شود (همانطور که در مثالهای فوق وجود دارد) در برابر حملات MitM محافظت می کند ، و باید بسیار ایمن باشد..

به عبارت دیگر ، همه نمونه های ارائه شده در واقع مجموعه های رمزگذاری قوی هستند. جزئیات بیشتر در مورد Block Exchange Protocol v1 استفاده شده توسط Sync Something در وب سایت آن موجود است. بحث در مورد بسیاری از اصطلاحات استفاده شده در آن را می توان در اینجا یافت (اگرچه در این مقاله بحث در مورد رمزنگاری VPN است ، بسیاری از آنچه گفته می شود در اینجا به همان اندازه به خوبی اعمال می شود).

وب سایت و پشتیبانی

علی رغم اینکه نرم افزار FOSS بصورت داوطلبانه توسعه یافته است ، وب سایت Syc Something مستندات عمیق را در اختیار شما قرار می دهد و یک انجمن بحث و گفتگوی پر جنب و جوش را ارائه می دهد..

فرآیند

ثبت نام لازم نیست به سادگی فایل های برنامه مربوطه را در هر دستگاهی که می خواهید همگام سازی کنید بارگیری کنید برای این بررسی ، من فایلهای بین ویندوز 10 رایانه شخصی و تلفن اندرویدی خود را همگام سازی می کنم (و بله ، من می دانم که برای دستیابی به امنیت واقعی در رایانه شخصی خود باید از لینوکس استفاده کنم. بیشتر خوانندگان از Windows استفاده می کنند).

پس از بارگیری ، پرونده های ویندوز باید از حالت فشرده خارج شوند اما به نصب دیگری احتیاج ندارند (به غیر از ایجاد یک پوشه پیش فرض برای همگام سازی).

شروع همگام سازی کامپیوتر

هنگام اجرا ، Syncothing یک رابط وب باز می کند. هنگامی که برای اولین بار اجرا شود ، یک پوشه همگام سازی پیش فرض نیز ایجاد می کند

دستگاه اضافه کردن رایانه شخصی

اولین کاری که باید انجام دهید اضافه کردن دستگاه جدید…

همگام سازی Android

من برنامه را در تلفن Android خود بارگیری کرده ام و شناسه دستگاه آن را از طریق ایمیل به رایانه شخصی خود تقسیم کردم. شناسه دستگاه یک شناسه بی نظیر رمزنگاری و ایمن است که اولین باری که Syncothing را شروع می کنید به عنوان بخشی از نسل اصلی تولید می شود. لازم نیست شناسه دستگاه مخفی شود زیرا آنها اساساً بخشی از کلید عمومی هستند

دستگاه افزودن دستگاه Android

برای گفتگو با یکدیگر ، هر دو دستگاه باید پیکربندی شوند. با اسکن کردن کد QR با استفاده از دوربین تلفن من ، شناسه رایانه شخصی من را با تلفن به اشتراک گذاشتم. پس از گذشت تقریباً هر مرحله از مراحل تنظیم ، مجدداً راه اندازی مجدد Sync tiştên در هر دو دستگاه لازم است ، اما این کار فقط چند ثانیه طول می کشد

همگام سازی کامپیوتر پوشه جدید ایجاد می کند

یک پوشه را در یک دستگاه ایجاد کنید (یا اگر پوشه در حال حاضر وجود دارد ، همانطور که پیش فرض همگام سازی وجود دارد ، با دستگاه ها به اشتراک بگذارید) ...

همگام سازی Android ایجاد پوشه آینه

... و از طرف دیگر یک اعلان دریافت خواهید کرد. در تلفن من ، این یک هشدار استاندارد Android بود. می توانید مکان همگام سازی زوجی آن را در دستگاه دیگر انتخاب کنید. مطمئن شوید که به پایان رسید ، روی نماد ذخیره (بالا سمت راست) ضربه بزنید و ایجاد پوشه را ایجاد نکنید!

پرونده های اضافه شده به پوشه در یک دستگاه ، اکنون در پوشه تطبیق دستگاه دیگر همگام سازی می شوند. پرونده های حذف شده از یک پوشه نیز از دیگری حذف نمی شوند مگر اینکه حالت "استاد پوشه" انتخاب شود. در این حالت ، تغییر در پوشه در دستگاه های دیگر نادیده گرفته می شود. این برای نگه داشتن "کپی های اصلی" پرونده ها مفید است.

یادآوری می کنم که اگرچه روی کاغذ ساده به نظر می رسد ، اما در عمل روند جفت کردن پوشه ها بسیار گیج کننده بود. در واقع آنقدر گیج کننده بود که من نمی توانم تشخیص دهم که سردرگمی نتیجه اشکالات در برنامه بوده است یا اینکه خودم کم رنگ هستم (و هرچه گیج تر می شوم).

به عنوان مثال ، من یک پوشه همگام سازی دوم در رایانه شخصی خود ایجاد کردم. در تلفن من ، درخواست این مورد به پوشه پیش فرض نشان داد. من این کار را با تغییر دستی پرونده پوشه درخواست به پوشه رایانه شخصی جدید خود حل کردم ، اما بعد درخواستی را برای به اشتراک گذاشتن پوشه جدید به رایانه شخصی دریافت کردم. )! گه!

همگام سازی همگام سازی

اگر همه چیز تنظیم شود ، همه چیز خیلی خوب کار می کند.

تنظیمات پوشه پیشرفته همگام سازی کنید

به طور پیش فرض ، پوشه ها هر 60 ثانیه اسکن می شوند ، بنابراین می توانید تاخیر جزئی قبل از همگام سازی شروع کنید. این می تواند به صورت دستی تغییر کند. همچنین می توانید ترتیب همگام سازی پرونده ها (الفبای ، تصادفی ، جدیدترین و غیره) را تعیین کنید و پارامترهای نسخه سازی را تنظیم کنید.

تنظیمات پوشه پیشرفته

تست های سرعت

برای اینکه بتوانم در مورد چگونگی انتقال داده ها با استفاده از Sync Something طول بکشم ، برخی از فایلهای آزمایشی در اندازه های مختلف را همگام سازی کردم. روش من به سادگی زمانی بود که طول می کشد تا پرونده ها از رایانه شخصی به تلفن من با استفاده از یک کرونومتر منتقل شوند. بنابراین این ارقام تا حدودی خشن است اما باید نشانگر مفیدی از پروتکل انتقال کارآمد باشد.

این آزمایش با استفاده از یک اینترنت باند پهن باند 50 مگابایت در 3 مگابایت و شبکه من 2.5 گیگاهرتز IEEE 802.11n انجام شد. من به نزدیکترین ثانیه رسیده ام. VPN هم در رایانه شخصی و هم تلفن من در حال اجرا بود. سرعت دانلود را با استفاده از مبدل مگابیت Google megabyte Google به Mbps تبدیل کردم.

20 مگابایت = 5 ثانیه (32 مگابیت در ثانیه)

100 مگابایت = 15 ثانیه (53.3 مگابیت بر ثانیه)

512 MB = 72 ثانیه (56.9 Mbps)

1 گیگابایت = 180 ثانیه (44.5 مگابیت بر ثانیه)

به عبارت دیگر ، انتقال پرونده های بزرگتر تقریباً تا حداکثر سرعت اینترنت من انجام شده است. مرا تحت تأثیر قرار داد!

نتیجه

دوست داشتم

  • نرم افزار رایگان و منبع باز
  • کار بی وقفه یک بار راه اندازی
  • نیازی به اعتماد به شخص ثالث نیست
  • رمزگذاری قوی به پایان رسیده است
  • نقل و انتقالات سریع چشمگیر
  • نسخه سازی پرونده

من دوست نداشتم

  • من دریافتم که این مجموعه بسیار گیج کننده است. این ممکن است نتیجه اشکالات در این روند باشد یا نباشد (پس از چندین بار تلاش موفقیت آمیز برای راه اندازی ، من فکر می کنم).

پس از راه اندازی ، Sync Something یک روش خارق العاده برای تهیه نسخه پشتیبان از فایل های بین تمام رایانه ها و دستگاه های تلفن همراه است. همچنین این یک راه عالی برای انتقال فایل ها به صورت بی سیم بین آنهاست. این کار به روشی ساده و شهودی انجام می شود (فقط پرونده های خود را در پوشه همگام سازی رها کنید و آنها به صورت جادویی در پوشه تطبیق در دستگاه دیگر ظاهر می شوند).

همگام سازی ، در حقیقت ، بیشترین مزایای استفاده از سرویس پشتیبان ابری مانند Dropbox را فراهم می کند ، با این تفاوت که هیچ شخص ثالثی به پرونده های شما دسترسی ندارد. مرتبط با این امر اینست که Sync Something باید بخاطر استفاده از رمزنگاری بسیار قوی پایان به پایان بخورد.

با این حال راه اندازی یک مسئله بود. پس از طی چندین بار روند کار ، هنوز هم آن را گیج کننده می دانم. من به طور فزاینده ای متقاعد شده ام که این نتیجه اشکالات در نحوه تأیید پوشه ها در دستگاه های مختلف است. گفته می شود ، پس از اتمام تنظیم ، کل فرایند انتقال پرونده بسیار پایدار به نظر می رسد و بسیار سریع است.

اگر به دنبال یک راه حل پشتیبان گیری از ابر مانند منبع باز هستید ، Sync tiştên تقریباً تنها گزینه شماست. خوشبختانه (هنگامی که شما بیش از هر مشکل تنظیم) ، خیلی خوب کار می کند.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me