اکنون کلاب


Kolab Now یک ارائه دهنده ایمیل است که در سوئیس مستقر است ، مکانی که معمولاً برای حفظ حریم خصوصی بسیار عالی است. این کشور فاقد بخشنامه اجباری نگهداری داده های جمعی است و مقامات سوئیس برای دستیابی به حکم دسترسی به داده ها در پرونده های جنایی باید با دقت عمل نشان دهند. همه این بدان معنی است که Kolab Now برای محافظت از ایمیل های افراد واقع شده است.

ProPrivacy.com نمره
5 از 10

خلاصه

Kolab Now یک سرویس ایمیل است که به عنوان جایگزینی برای سرویس های تهاجمی به حریم خصوصی مانند یاهو و جیمیل به بازار عرضه می شود. این شرکت دارای یک سیاست حفظ حریم خصوصی قوی است که قول می دهد هرگز به ایمیل های کاربر دسترسی پیدا نکند ، و به همین دلیل ، Kolab Now یک ارائه دهنده ایمن ایمیل در نظر گرفته شده است.

بنابراین ، آیا این سرویس به کلی خراب شده است؟ و آیا ارزش پولی را که درخواست اشتراکی را دارد ، دارد?

بررسی اجمالی

بسیاری از بزرگترین سرویس های ایمیل برای اسکن ایمیل برای تبلیغات اطلاعات شناخته شده اند ، و حتی متهم شده اند که با اجازه کار نظارت جمعی به طور مستقیم با مقامات آمریکایی همکاری می کنند. این افشاگری ها باعث شده است که تعداد فزاینده ای از مردم از خدمات ایمیل متداول به نفع ارائه دهندگان ایمن دور شوند.

در حالی که Kolab Now به عنوان جایگزینی برای Gmail به محبوبیت خود رسیده است ، مواردی در مورد این سرویس وجود دارد که آن را با یک ارائه دهنده ایمیل ایمن متفاوت می کند. فاقد ویژگی هایی است که بسیاری دیگر از سرویس های ایمن ایمیل دیگر دارند و همین امر باعث می شود این سرویس بسیار گران به نظر برسد. به نظر ما ، این ویژگی فاقد ویژگی های امنیتی مهمی است که باعث می شود Kolab Now برخی از رقبای اصلی خود را به عنوان رقیب واقعی در نظر بگیرند..

با گفتن این نکته ، Kolab منبع باز است و در مقایسه با خدماتی مانند Gmail ، کارهای زیادی برای آن پیش می رود. به همین دلیل ، می توان آن را یکی از "بچه های خوب" قلمرو ایمیل فرستاد.

کولان اکنون

عضویت در Kolab Now به صورت ماهیانه قابل خریداری است. و این به شما 4.45 دلار در ماه برای یک حساب شخصی ، یا 43/5 دلار برای یک حساب کاربری باز می گرداند. این حساب ها بصورت پیش فرض دارای 2 گیگابایت فضای ذخیره سازی هستند و می توان آنها را ارتقا داد تا در حدود 50 سنت در هر GB (در هر ماه) فضای بیشتری برای ذخیره داشته باشند..

با این حال ، شایان ذکر است که اگر شما تصمیم به پرداخت آن قیمت ها گرفتید ، اشتراکی "Lite" دریافت می کنید که فقط با ایمیل ارسال می شود. برای دسترسی به تمام ویژگی هایی که در واقع باید به 8.80 دلار نزدیکتر باشید. با توجه به آنچه بدست می آورید ، واقعاً ارزان است.

در واقع ، مهم نیست که به کدام روش نگاه کنید ، Kolab Now گران است. و این که هیچ برنامه اشتراکی رایگان وجود ندارد (به عنوان مثال در مورد ProtonMail و Tutanota) یک شرم آور است. با این حال ، کاربران 30 روز ضمانت برگشت پول دریافت می کنند ، این بدان معناست که در صورت تمایل می توانید خدمات را امتحان کنید.

کاربران می توانند از طریق کارت اعتباری یا بدهی ، Amex ، PayPal یا با استفاده از بیت کوین بپردازند.

امکانات

در صورت انتخاب یک حساب کاربری ، فقط به ایمیل و کتاب آدرس دسترسی خواهید داشت. با این حال ، اگر هزینه اشتراک حق بیمه کاملی را بپردازید ، از ویژگی های زیر بهره مند می شوید:

 • سیاست حفظ حریم خصوصی شدید
 • داده مشترکی با شخص ثالث وجود ندارد
 • مستقر در سوئیس
 • پورتال وب برای مرورگرها
 • ویژگی مخاطبین
 • یک نام مستعار به طور پیش فرض در هر حساب مجاز است
 • جستجوی ایمیل کامل متن
 • فیلتر کردن ایمیل به پوشه ها
 • ذخیره فایل با اشتراک گذاری
 • پوشه های ایمیل را با سایر کاربران Kolab (فقط نام دامنه مشابه) به اشتراک بگذارید
 • تقویم
 • ویژگی مدیریت وظیفه
 • ویژگی یادداشت ها برای ایجاد یک پایگاه دانش قابل جستجو است
 • همگام سازی موبایل
 • مشتری دسک تاپ سفارشی برای همه سیستم عامل های محبوب
 • کاملاً منبع باز (FOSS)

برپایی

خرید اشتراک در Kolab Now آسان است و فقط با استفاده از وب سایت آن چند دقیقه طول می کشد. با این وجود ، برای دریافت ایمیل تأیید ، باید یک آدرس ایمیل قبلی را وارد کنید.

این برای خدمتی که حول حریم خصوصی محور باشد آزار دهنده است. ما ترجیح می دهیم بدون ارسال ایمیل قبلی ، بتوانیم به Kolab Now بپیوندیم.

در طول اشتراک ، شما می توانید تأیید هویت عامل دوگانه (2FA) را برای ایمیل و پانل مدیریت تنظیم کنید. با این حال ، 2FA شما را از امکان همگام سازی حساب خود با یک مشتری ایمیل شخص ثالث از طریق IMAP ، DAV یا ActiveSync متوقف می کند..

پس از پرداخت هزینه حساب و تأیید اعتبار ، می توانید وارد شوید و استفاده از پورتال وب Kolab Now را شروع کنید. تا زمانی که نسخه کامل حق بیمه را بپردازید ، کاربران به ایمیل و خیلی موارد دیگر دسترسی پیدا می کنند.

راحتی در استفاده

Kolab Now یک بستر ایمیل آسان برای عادت کردن است و به دلیل اینکه در مرورگر شما موجود است می توانید به راحتی از آن در ویندوز ، Chromebooks ، Mac ، iOS ، Android یا Linux استفاده کنید..

این سرویس همچنین می تواند در سرویس گیرنده ایمیل شخص ثالث از طریق POP ، IMAP ، CalDAV ، CardDAV و WebDAV استفاده شود. و مشترکین می توانند دستگاه های تلفن همراه خود را از طریق ActiveSync متصل کنند.

سهولت استفاده Kolab Now

مهاجرت ایمیل و مخاطبین از طریق ارائه دهنده ایمیل قدیمی شما امکان پذیر است ، و مشترکین می توانند هزینه دریافت کنند تا هم ایمیل و هم مخاطبین خود را با استفاده از خدمات آلمانی Audriga به ارمغان بیاورند. با این حال ، هر کسی که از کلاینت وب Roundcube استفاده می کند می تواند در صورت تمایل مخاطبین خود را از طریق پرونده های CCV یا کارت ویزیت وارد کند..

هرکسی که برای یک اشتراک استاندارد پرداخت می کند ، تنها ویژگی های اصلی ایمیل را دریافت می کند ، و با وجود این به عنوان ارائه دهنده ایمیل ایمن تبلیغ می شود ، هیچ توانایی بومی برای رمزگذاری ایمیل وجود ندارد. بنابراین در صورت نیاز به ارسال نامه های رمزگذاری شده با استفاده از PGP یا ایمیل های محافظت شده با رمز عبور با یک راز مشترک؛ شما نیاز به نگاه به جای دیگر.

هرکسی که برای اشتراک کامل پرداخت می کند ، می تواند از ویژگیهای کاملاً یکپارچه مانند تقویم و ذخیره فایل استفاده کند. تجربه کاربر مطمئناً هنگام استفاده از این ویژگی ها بسیار خوب است ، زیرا ادغام بی سیم است.

قادر به اشتراک گذاری ایمیل و پوشه های ایمیل با دیگر کاربران Kolab Now یک ویژگی هوشمندانه است و به این معنی است که این ایده آل برای خانواده ها یا تیم هایی است که می خواهند دسترسی به محتوای ایمیل را با دیگران به اشتراک بگذارند. با این حال ، شایان ذکر است که فقط کاربران در همان دامنه (بخشی بعد از @ در آدرس شما) قادر به اشتراک گذاری هستند.

صندوق ورودی اکنون

به طور کلی یک سرویس عالی از نظر ویژگی ها و عملکردها ، و قطعاً برای مبتدیانی که نمی توانند با یک منحنی فراگیر یادگیری مقابله کنند ، خوب است.

حریم خصوصی

سیاست حفظ حریم خصوصی Kolab Now توضیح می دهد که این شرکت هرگز هیچ گونه داده ای را در مورد کاربران خود ذخیره نمی کند. همچنین توضیح می دهد که کوکی ها و هر ردیابی دیگری که توسط وب سایت آن انجام شده است به شیوه ای ناشناس به منظور حصول اطمینان از "کار فنی سیستم" انجام می شود و هرگز برای ردیابی مشترکان آن در سایت های شخص ثالث مورد استفاده قرار نمی گیرد..

سیاست حفظ حریم خصوصی همچنین توضیح می دهد که این شرکت با درخواست های قانونی برای دسترسی به داده ها مطابقت خواهد داشت:

"همانطور که صریحاً در شرایط خدمات نیز بیان شده است ، ما موظفیم دسترسی به درخواستهای رهگیری قانونی را صادر کنیم که توسط یک قاضی سوئیسی صادر شده است. اینها توسط کارمندان ما پردازش می شوند ، یا به آنها اعطا می شود یا رد می شوند.

به عنوان کشوری که ارزش ویژه ای را برای حفظ حریم خصوصی به همراه دارد ، سوئیس از چنین دسترسی هایی بسیار مایل نیست و تمام آمار اینگونه رهگیری های قانونی (LI) همیشه به صورت ناشناس از طرف خود مقامات ارائه می شود ، از جمله صفحات گسترده ای که به شما اجازه می دهد کنترل کنید زمینه تأیید. "

به طور کلی ، سیاست حفظ حریم خصوصی یک سند کوتاه است که به GDPR اشاره نمی کند (باید صریحاً با توجه به حقوق کاربران ذکر شود که یک سیاست سازگار با GDPR باشد). در نتیجه ، شما باید به شرایط خدمات (ToS) مراجعه کنید تا اطلاعات بیشتری درباره خدمات ارائه شده و چه حقوقی به عنوان مشترک داشته باشید..

ToS قول می دهد که هیچ وقت شخص ثالث به داده های شما دسترسی نخواهد داشت (کدام بنگاههای سوئیس از هر طریق قانونی از این کار ممنوع هستند). Kolab Now با تبلیغ کنندگان یا شرکت های بازاریابی کار نمی کند و داده های شما را نمی فروشد ، یا محتوای ایمیل های شما را اسکن نمی کند - همانطور که در مورد ارائه دهندگان مانند Gmail نیز وجود دارد.

این سرویس گزارشی از شفافیت در وب سایت خود دارد که تعداد دفعات دریافت درخواست های قانونی برای داده ها از سوی مقامات را به تفصیل شرح می دهد. با این حال ، این آمار از سال 2015 به روز نشده است. این مسئله مشکل ساز است - و اگر از گزارش شفافیت به عنوان قناری استفاده می کنیم - این زنگ های زنگ را زنگ می زند و حریم خصوصی ارائه شده توسط این سرویس را به طور جدی سوء می کند..

همچنین قسمت زیر از ToS را در مورد شما یافتیم ، می توانید آنچه را که می خواهید از آن تهیه کنید:

جبران خسارت Kolab Now

امنیت

Kolab Now همیشه اتصالات SSL ایمن را به خدمات خود ارائه می دهد ، بدین معنی که داده های شما باید در هنگام انتقال ایمن باشند. همچنین این راز رابط کاملی برای سرورهای خود ارائه می دهد. ما امنیت TLS / SSL آن را با استفاده از آزمایشگاههای Qualy SSL آزمایش کردیم و دریافتیم که A + را به دست آورده است ، این بدان معنی است که شما هنگام اطمینان می توانید به یکپارچگی داده های ایمیل خود اعتماد کنید..

با این حال ، وبلاگ Kolab باعث می شود مشترکان در برابر حمله سایبری احتمالی ناشی از نحوه برخورد مرورگرها با کد JavaScript آسیب پذیر باشند. این امر می تواند به هکرها یا افراد مأمور دولت کمک کند تا کلیدها را به کاربر Kolab تزریق کنند تا بتوانند از یک حمله وسط انسان استفاده کنند. تنها راه اطمینان از عدم قربانی شدن این نوع حمله ، استفاده از حساب Kolab Now خود از طریق یک سرویس گیرنده ایمیل مستقل است که در مرورگر شما اجرا نمی شود. Kolab Now راهنماهایی برای تنظیم این موارد از طریق IMAP ، POP ، CalDAV ، CardDAV ، WebDAV و ActiveSync دارد. شایان ذکر است که این مسئله در مورد تمام پورتال های ایمیل مبتنی بر مرورگر و نه فقط Kolab Now صادق است.

شاید بزرگترین اشکال این سرویس این باشد که هیچ رمزگذاری ای برای ایمیل ها ارائه نمی دهد. کاربران نمی توانند ایمیل های رمزگذاری شده را ارسال کنند و رمزگذاری برای ایمیل هایی که در سرور آن ذخیره می شوند وجود ندارد.

این بدان معنی است که اگر یک هکر دسترسی به سرورهای Kolab Now داشته باشد ، تمام این ایمیلها با متن ساده در دسترس خواهند بود. این امر باعث می شود كه كارمندان بتوانند به آن ایمیل ها دسترسی پیدا كنند ، و می توانند منجر به نشت محتوا از طریق ایمیل شوند. شاید مهمتر از همه ، این بدان معناست که اگر دولت سوئیس یک وکالت قانونی به آن شرکت ارائه دهد ، می تواند به راحتی به محتوای ایمیل شما دسترسی داشته باشد ، زیرا کنترل کامل دسترسی به ایمیل های شما را دارد.

بنابراین ، علی رغم قول ارائه خدمات ایمیل "ایمن" ، واقعیت این است که این سرویس از داده های شما به گونه ای محافظت نمی کند که تضمین کند محتوای ایمیل های شما هرگز توسط کسی (رمزگذاری توسط مشتری) شما قابل دسترسی نخواهد بود. برای این نوع از حریم خصوصی و امنیت ، باید به خدمتی مشترک شوید که رمزگذاری نهایی را برای ایمیل های شما فراهم می کند.

خدمات مشتری

Kolab Now به افراد اجازه می دهد از طریق پورتال در وب سایت خود یا از طریق ایمیل به تیم پشتیبانی خود ، سؤالاتی را به تیم پشتیبانی خود ارسال کنند. با این حال ، من تیم را بسیار بی پاسخ نشان داد. ما دوبار سؤال کردیم و جوابی ندادیم. این یک ناامیدی است. ما حتی سعی کردیم آنها را آگاه كنیم كه در حال مرور سرویس هستیم تا ببینیم آیا این كمك می كند و هنوز هیچ جوابی ندادیم. این برای هر کسی که می خواهد قبل از خرید مشترک بخواهد سؤال کند ، نگران کننده است.

با عضویت ، ارسال پیام امکان پذیر بود. با این حال ، اگر این امر به طور مستقیم با مشکلی ناشی از خدمات مرتبط نیست ، باید هزینه آن پشتیبانی را بپردازید. بنابراین ، اگر به سادگی با استفاده از خدمات به کمک نیاز دارید ، در هر درخواست با 2 دلار هزینه پشتیبانی دریافت خواهید کرد. این چیزی است که این شرکت در وب سایت خود می گوید:

"به دلیل هزینه ها ، تیم پشتیبانی ما پشتیبانی تلفنی ارائه نمی دهد. آنها همچنین روی موضوعات مستقیمی که توسط سرویس Kolab Now ایجاد شده اند تمرکز و اولویت بندی می کنند. ما خوشحالیم که شما را در مورد سایر موارد ، مانند نحوه درست تنظیم یک مشتری خاص شخص ثالث به طور صحیح ، یاری خواهیم کرد ، اما از شما می خواهیم که بلیط پشتیبانی را خریداری کنید. این بلیط ها 2.00 CHF قیمت دارند و در صورت استفاده در فاکتور بعدی شما ظاهر می شوند. "

پرداخت هزینه پشتیبانی در زمانی که خدمات قبلاً گران است ناامید کننده است ، و این باعث می شود که ما به طور قابل توجهی این سرویس را از بین ببریم. بسیاری از ارائه دهندگان ایمن ایمیل در بخشی از هزینه اشتراک کمک بهتری دارند.

نتیجه

اگرچه Kolab Now به عنوان یک ارائه دهنده ایمیل که هیچ گونه فعالیت تهاجمی را در پایگاه کاربر خود انجام نمی دهد ، مورد احترام است ، اما سخت است که این ارائه دهنده ایمیل را یک ارائه دهنده ایمیل ایمن Bonafide بدانید. به نظر می رسد سیاست های این شرکت قوی است و قرار گرفتن در سوئیس مطمئناً بسیار بهتر از صلاحیت های تهاجمی مانند انگلیس یا ایالات متحده است.

با این وجود ، عدم وجود رمزگذاری کامل در هنگام استراحت برای ایمیل ها و همچنین این واقعیت که Kolab Now کنترل کاملی بر دسترسی به ایمیل های شما دارد نگران کننده است. ایمیلهایی که با متن ساده می نشینند می توانند قربانی هکرها شوند ، توسط کارمندان سرکش کلاب قابل دسترسی بوده و در صورت خدمت به بنگاه با حکم قانونی به راحتی در دسترس دولت خواهد بود..

با توجه به اینکه گزارش شفافیت آن در مدت چهار سال زنگ های زنگ دار به روز نشده است و با توجه به هزینه این سرویس ، ما به طور کلی توصیه می کنیم در یک مکان دیگر برای یک سرویس ایمیل با رمزگذاری نهایی تا پایان خریداری کنید..

این سرویس به راحتی قابل استفاده است و از ویژگی های زیادی برخوردار است. با این وجود ، فاقد نوع پشتیبانی مشتری است که از خدمات ارزان قیمت زیادی برخوردار هستید. Tutanota و Posteo در هر ماه حدود 8 برابر کمتر هزینه دارند ، که بسیار است. و این سرویسها رمزگذاری انتهایی را برای پایان دادن به این معنی فراهم می کنند که نیازی به اعتماد به این سرویس برای دسترسی به ایمیل های شما نیست.

ادغام یکپارچه ویژگی های این سرویس ممکن است مورد توجه برخی افراد باشد و این یک بخش عالی از سرویس است. و ما می توانیم از این ارائه دهنده برای داشتن نرم افزار منبع باز که به طور کامل منتشر شده است ، تحسین کنیم. با این حال ، عدم رمزگذاری و هزینه این سرویس خاتمه بخش است.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me