یک درایو


شروع زندگی خود به عنوان SkyDrive در سال 2007 ، OneDrive مایکروسافت با گذشت سالها رشد چشمگیری داشته است. به درستی یکی از سه سرویس ابری بزرگ است که به لطف ارتباط با Office 365 در دسترس است و به یک نیروگاه واقعی تبدیل شده است که به شما امکان می دهد از درون ابر خود ویرایش کنید..

ProPrivacy.com نمره
7 از 10

خلاصه

مجموعه ای از ویژگی های غنی و قیمت های مطلوب همه چیز نیستند ، با این حال ، زیرا پایگاه عملیاتی این کشور نگرانی های اساسی در مورد حفظ حریم خصوصی را موجب می شود که می تواند برخی از کاربران را دور کند.

دوست دارد

 • در ابتدا 5 گیگابایت ذخیره سازی رایگان است
 • ماهانه & قیمت های سالانه
 • مشاهده آفلاین & ویرایش با Office 365 مایکروسافت
 • کاربر پسند
 • پشتیبانی از سطح متقابل
 • احراز هویت 2 عاملی
 • نسخه سازی پرونده

دوست ندارد

 • عدم وجود سیاست دانش صفر
 • منبع بسته
 • مستقر در ایالات متحده است

قیمت گذاری & دسترسی

از میان "سه بزرگ" ، مایکروسافت کاملاً در وسط قرار دارد با 5 گیگابایت اولیه در دسترس ، رایگان. Dropbox با حداقل 2 گیگابایت کمترین قیمت را ارائه می دهد ، در حالی که Google Drive 15 گیگابایت کافی را ارائه می دهد. خوشبختانه ، این شرکت چند برنامه حق بیمه ارائه می دهد که شامل فضای ذخیره سازی بیشتری است.

افراد می توانند با پرداخت 1.99 دلار در ماه ، یک برنامه OneDrive مستقل را انتخاب کنند ، و به 50 گیگابایت فضای ذخیره دسترسی پیدا کنند اما در طیف وسیعی از ویژگی های اصلی تبدیل به سرویس های ذخیره سازی ابری وجود ندارد. این موارد شامل پیوندهای به اشتراک گذاری محافظت شده در پسورد ، محافظت از خودکار باج افزار ، نسخه 30 روزه سازی فایل ، مشاهده آفلاین ، اسکن چند صفحه ای و برنامه های دسک تاپ دایرکتوری است. فراموش کردن این مسئله بسیار جالب است اما شاید توجیه شود.

اگر صاف کننده های اضافی جذاب به نظر می رسند یا شما به راحتی 1 TB از ذخیره سازی شخصی می خواهید ، اگر می خواهید با پیش پرداخت مقداری پول پس انداز کنید ، به شما 6.99 دلار در ماه یا 69.99 دلار در سال بازپرداخت می کند. برنامه خانه برای شش کاربر مختلف سرو می کند ، 1 سل سل برای هر شخص و همچنین مزایای پاداش با 9.99 دلار در ماه یا 99.99 دلار برای کل سال ارائه می دهد. این طرح با 60 دقیقه مکالمه اسکایپ رایگان در هر ماه ، پشتیبانی اولویت از مایکروسافت همراه است و می توانید به مدت 1 ماه بصورت رایگان محاکمه شوید.

امکانات

 • مشاهده آفلاین & ویرایش
 • دسترسی
 • نسخه سازی پرونده
 • پشتیبانی از اشتراک گذاری فایل
 • همگام سازی متقابل پلت فرم
 • ادغام سیستم عامل
 • احراز هویت 2 عاملی
 • پخش چندرسانه ای
 • جاسازی HTML

مشاهده آفلاین & ویرایش

از آنجا که OneDrive به طور فزاینده ای با ویندوز ادغام شده است ، این سرویس پویاتر شده است. گنجاندن "متغیرهایی" اجازه می دهد تا دستگاههایی که فضای کمتری دارند ، به محتویات ذخیره شده در ابر مستقیماً از رایانه خود دسترسی پیدا کنند بدون اینکه به هارد دیسک آنها بیش از حد آسیب برساند. اگرچه این پرونده ها در Explorer / Finder محلی ظاهر می شوند ، لزوماً به صورت آفلاین در دسترس نیستند و در عوض صرفاً برای راحتی هستند.

با کلیک بر روی یک پوشه یا پرونده ، این امکان وجود دارد که آفلاین در انتهای پنجره موجود باشد. اگر روی چیزی که می خواهید بصورت آفلاین مشاهده یا ویرایش کنید ، "در دسترس آنلاین" را مشاهده کردید ، به سادگی روی پرونده راست کلیک کرده و گزینه را از لیست ها انتخاب کنید. هنگام بارگیری با این موضوع ، از فضای محلی و فضای ابری خود مراقبت کنید ، زیرا فضای بار کافی برای بارگیری و سپس همگام سازی پرونده های آفلاین در هر مورد نیاز است. اگر حافظه محلی به مشکل تبدیل شود ، می توانید از همان لیست گزینه ها "فضای خالی" را آزاد کنید ، اما این پرونده را از دستگاه حذف می کند.

اگر آنلاین هستید ، پس از آن مجموعه Office Microsoft به شما امکان می دهد تقریباً هر سندی را از طریق مرورگر ویرایش کنید. ویرایش اسناد آفلاین بسته به پرونده به برنامه های صحیح نیاز دارد. Word ، Excel و PowerPoint با خریدهای درون برنامه ای برای اندروید و iOS رایگان هستند ، در حالی که همین برنامه ها روی دسک تاپ هزینه دارند. خوشبختانه ، برنامه هایی مانند WordPad در ویندوز و ویرایش متن در Mac برای اکثر کارها این کار را انجام می دهند.

دسترسی

مایکروسافت به لطف میانبرهای صفحه کلید بصری ، سازگاری خواننده صفحه نمایش و عملکردهای VoiceOver / Narrator اطمینان داده است که OneDrive و مجموعه Office همراه آن برای کسانی که دارای نقص دید و شنوایی هستند ، در حد امکان ممکن است. این شرکت میز پاسخ ناتوانی را ایجاد کرده است تا اطمینان حاصل کند که همه سوالات به راهنماهای جامع و مفصل در مورد پشتیبانی از قابلیت دستیابی به OneDrive رهنمون می شوند..

NVDA و JAWS به طور رسمی از خواننده های صفحه پشتیبانی می شوند ، اما مایکروسافت اعلام می کند که مجموعه برنامه ها می توانند با بیش از دو لیست ذکر شده کار کنند.

نسخه سازی پرونده

پیگیری سابقه یک پرونده و ویرایش های آن نه تنها به شما کمک می کند تا تغییرات ناخواسته را پاک کنید بلکه از ویروس های مخرب که می توانند داده های ارزشمند شما را به خطر بیاندازند نیز کمک می کند. خوشبختانه ، OneDrive بطور خودکار تغییرات را ذخیره می کند و مجموعه گسترده ای از نسخه های مختلف را ثبت می کند.

مطمئن ترین روش برای دسترسی و بازیابی نسخه های قدیمی تر یک فایل ، مرور از طریق مرورگر ، کلیک راست روی هر پرونده جداگانه و انتخاب "تاریخچه نسخه" است. این کار تکرار پرونده را از زمان تصحیح آن ، خواه آن را به صورت دستی ذخیره و یا به صورت خودکار ذخیره کند ، نشان می دهد.

در حالی که برنامه های Mac ، iPhone و Android این قابلیت را ندارند ، نسخه سازی فایل در یکپارچه سازی Windows موجود است. با کلیک راست بر روی یک پرونده و انتخاب "بازیابی نسخه قبلی" باید تاریخچه تغییرات ایجاد شده در دستگاه را نمایش دهید ، اما من در این کار برای کار مداوم مشکل داشتم.

برنامه های دسک تاپ شخصی مانند Word ، Excel و PowerPoint می توانند هر یک از نسخه های قدیمی و حتی ذخیره نشده را با رفتن به پرونده ، اطلاعات و انتخاب تاریخچه نسخه بازیابی کنند. البته اگر با یک تیم همکاری می کنید یا از چندین دستگاه کار می کنید ، باید به اینترنت متصل شوید تا پرونده ها به روز شود..

پشتیبانی از اشتراک گذاری فایل

OneDrive به اشتراک گذاشتن پرونده ها با سایر کاربران ، کار آسانی را انجام می دهد. با کلیک راست بر روی یک پرونده یا پوشه در مرورگر و انتخاب "اشتراک" ، به شما امکان می دهد پیوندی فوری را به کلیپ بورد خود کپی کنید یا ایمیلی را برای سایر کاربران با یک پیام شخصی شلیک کنید. پارامترها قابل تنظیم هستند ، مانند اجازه یا حذف امکان ویرایش ، تنظیم گذرواژه یا اجرای تاریخ انقضا برای پیوند.

برنامه های تلفن همراه با گزینه های مشابه نسخه مرورگر کاملاً متنوع هستند ، منهای امکان محافظت از محتوا با اضافه کردن رمز عبور. در مقایسه با برنامه های رومیزی متاسفانه متأسف هستند. در حالی که می توانید یک لینک فوری به طور مستقیم از Explorer / Finder ایجاد کنید ، انتخاب "گزینه های اشتراک بیشتر OneDrive" شما را به مرورگر پیش فرض شما هدایت می کند..

کراس پلت فرم

مایکروسافت رسما اظهار می دارد که OneDrive توسط هر Windows و Windows 7 ، Mac OS X 10.12 یا Windows Server 2008 R2 و بعد از آن برای برنامه دسک تاپ پشتیبانی می شود. دستگاه های تلفن همراه برای دسترسی به مشتری باید برای اجرای هر کاری از Android 5.0 ، iOS 11.3 یا Windows Phone 7.5 استفاده کنند. در مورد مرورگرها ، این شرکت آخرین نسخه Edge ، Internet Explorer ، Chrome ، Firefox یا Safari را توصیه می کند ، اما بیشتر مرورگرها باید فضای ذخیره ابر را بدون مشکل نمایش دهند.

در حالیکه OneDrive حداقل به 1 گیگابایت حافظه رم و پردازنده 1.6 گیگاهرتز نیاز به سیستم نسبتاً کمی دارد ، در صورت استفاده از برنامه های Office 365 در صورتی که در خارج از مرورگر با 2-4 گیگابایت رم استفاده شود کمی فشرده تر است..

ادغام سیستم عامل

OneDrive از طریق دسک تاپ و برنامه های تلفن همراه در سیستم عاملها ادغام می شود.

کاربران Windows و Mac بلافاصله مشاهده می کنند که OneDrive به ترتیب در Explorer و Finder ظاهر می شود و امکان بارگذاری پرونده ها را با کپی کردن و چسباندن یا کشیدن و رها کردن فراهم می کند. ویندوز به طور خاص تعداد زیادی ویژگی دارد که همتای اپل آن را نمی کند. با کلیک راست بر روی پرونده های محلی از درون سیستم عامل ، می توانید آنها را به OneDrive ارسال کنید ، در حالی که با کلیک راست روی پرونده های موجود در cloud ، امکان ایجاد پیوندهای اشتراکی برای فایلهای درون ابر را فراهم می کند و خود را به مرورگر هدایت می کند..

بارگیری یک پرونده به onedrive از پوشه دسک تاپ

کاربران تلفن همراه با برنامه نصب شده ، OneDrive را در گزینه های "اشتراک" خود ظاهر می کنند ، قادر به ارسال مستقیم فایل به ابر هستند.

ویژگی های دیگر

مایکروسافت شناسه مخصوص خود را برای موبایل و دسک تاپ ارائه می دهد و به تأمین اعتبارات تأیید هویت 2 عاملی کمک می کند. این امر در مورد کلیه محصولات مایکروسافت که وارد سیستم شده اید به همان ایمیل وصل می شوید. ما همیشه این پیشنهاد را توصیه می کنیم.

OneDrive در مرورگر همچنین می تواند فیلم ها را پخش کند و یک کد HTML برای جاسازی پوشه ها یا پرونده ها در وب سایت های خارجی ایجاد کند ، مناسب برای مشاغل و متخصصان.

حریم خصوصی و امنیت

صلاحیت قضایی

شرکت ها به قوانین حفظ حریم خصوصی کشوری که در آن سکونت دارند ، توجه می کنند و این امر باعث می شود صلاحیت قضایی یک عامل مهم هنگام قرار دادن داده ها و جزئیات خود به دست دیگران باشد. مایکروسافت مستقر در ایالات متحده است ، کشوری که اغلب بخاطر موضع خود در مورد مقررات حریم خصوصی مورد انتقاد قرار می گیرد. احتمال زیادی وجود دارد که آژانس امنیت ملی (NSA) یا سایر دستگاههای دولتی به هر اطلاعات و اطلاعات ذخیره شده در سرورهای OneDrive دسترسی داشته باشند ، به ویژه به این دلیل که گفته می شود مایکروسافت در گذشته به پیام های رمزگذاری شده دسترسی داشته است..

دانش صفر

خط مشی های صفر دانش غالباً یک مزیت پس انداز محسوب می شوند ، به این معنی که شرکت ها به داده های حساس مانند کلیدهای رمزنگاری یا رمز عبور اصلی شما دست نمی یابند. متأسفانه OneDrive یک ارائه دهنده ابر صفر دانش نیست و این اطلاعات را در سرورهای خود ذخیره می کند.

کسانی که قبلاً در OneDrive سرمایه گذاری کرده اند می توانند برای محافظت از اطلاعات خود در برابر چشم کنجکاو به سرویس های رمزنگاری از طرف مشتری مراجعه کنند ، اما همیشه وقتی ناامید کننده نباشند ، این ویژگی ناامید کننده نیست..

امنیت فنی

سیاست های حفظ حریم خصوصی OneDrive مطمئناً مورد تردید است ، اما امنیت آن مطابق با استاندارد دولت با رمزگذاری لایه باز هنگام حمل و نقل و هنگام استراحت.

هنگام انتقال از مراکز داده مایکروسافت و از طریق اتصال TSL با کلیدهای 2048 بیتی استفاده می کند. هنگامی که داده های مشتری کاملاً در سرور مایکروسافت نشسته است ، به عنوان "استراحت" شناخته می شود. این امر به رمزگذاری سطح دیسک BitLocker و رمزگذاری هر پرونده برای تقویت امنیت تقسیم می شود ، زیرا اولی یک دیسک کامل را تأمین می کند در حالی که دومی رمزگذاری AES 256 بیتی را به هر پرونده جداگانه اضافه می کند..

در صورت عدم موفقیت هر یک از این ، و حمله موفقیت آمیز است ، از طریق آدرس ایمیل پیوست شده یا برنامه های متصل به شما اطلاع داده می شود تا بتوانید پرونده های سازش شده را بازیابی کنید ، رمز عبور خود را تغییر داده و به شرکت اطلاع دهید..

مسائل

رمزنگاری مرورگر

رمزنگاری مسئولیت هش کردن ، تأیید صحت ، رمزگذاری و رمزگشایی را بر عهده دارد ، که جاوا اسکریپت رایج ترین آن است. این در سالهای اخیر با WebCrypto API به روز شده است ، اما هیچ یک از این روشها مناسب نیست. مرورگرها هر كدی را كه توسط سرور مربوطه به آنها فشار داده شده است بدون ورود كاربر ، قبول می كنند ، به این معنی كه هرکسی که به یک وب سایت مراجعه می کند باید صریحاً به قصد ناشر اعتماد کند.

برخی از شرکت های امنیتی و مستقر در زمینه حفظ حریم خصوصی تصمیم به استفاده از افزونه مرورگر برای کاهش این مسائل دارند ، زیرا شما را ملزم به بررسی دستی و نصب افزونه می کنید ، اما چنین چیزی برای OneDrive موجود نیست. مشخص نیست مایکروسافت برای رمزنگاری چه چیزی را انتخاب می کند ، اما وب سیستم تحویل ضعیفی در وضعیت فعلی خود دارد.

منبع بسته

شرکتها معمولاً برای محافظت از مواد اختصاصی زیر آنها ، برنامه های خود را از منبع بسته نگه می دارند ، اما متأسفانه این بدان معناست که هیچ توضیحی درمورد اینکه کدام نوع کد بر روی سیستم شما وارد می شود وجود ندارد. OneDrive نیز از این قاعده مستثنا نیست و شما را ملزم می کند تا کلمه مایکروسافت را برای آن به کار ببرید.

ما خیلی برنامه های OneDrive و کاملاً رک و پوست کنده را ترجیح می دهیم که متن باز باشند و بنابراین در معرض بررسی همتایان از متخصصان این حوزه قرار بگیرند..

راحتی در استفاده

دسکتاپ

کاربران ویندوز OneDrive را آماده نوک انگشتان خود دارند ، در حالی که کاربران مک باید با بارگیری آن از وب سایت ، مایل اضافی را طی کنند. فراتر از این ، هر دو برنامه تقریباً با یکپارچه سازی با Windows Explorer و Mac's Finder تقریباً یکسان هستند. با تشکر از این ، دسترسی به پرونده ها به سادگی امکان پذیر است با کلیک کردن بر روی "OneDrive" از قسمت سمت چپ پنجره و تصاویر می توانند به طور خودکار در ابر ذخیره شوند..

ادغام Onedrive با کاوشگر پرونده

علیرغم راحتی ، این روش با تعداد زیادی از احتیاط همراه است. هر دو نسخه سازی فایل و برخی از روش های اشتراک گذاری به نسخه مرورگر OneDrive منتقل می شوند ، هنگامی که روی آن کلیک می کنید ، شما را هدایت می کند. از طرف دیگر ، افرادی که دارای جدیدترین Office 365 هستند (شامل اشتراک های گرانتر نیز هستند) می توانند از برنامه های مربوطه استفاده کنند تا تاریخ نسخه را مشاهده کنند ، اما این تمرکز اصلی این بررسی نیست.

سیار

OneDrive برای اندروید ، iOS و حتی ویندوز فون تقریباً به همان اندازه نسخه مرورگر ارائه شده است که با یک طرح مدرن و در دسترس قابل دسترسی است. پرونده ها به صورت پیش فرض به ترتیب حروف الفبا نمایش داده می شوند اما می توانند دوباره به آنچه اخیراً در لیست ها و قالب های شبکه دسترسی پیدا کرده اند ، تغییر دهید..

برنامه موبایل Onedrive

بخش "Photos" به شما امکان می دهد از عکسهای خود به طور خودکار از ابر خود پشتیبان تهیه کنید ، و همچنین به تصاویر دسترسی به صفحه دسک تاپ دسترسی دارید. البته این امر به شما این امکان را می دهد تا مجوز برنامه را برای دسترسی به دوربین ، عکس ها و فیلم های خود به منظور کار به آنها بدهید. برگه "من" میزان فضای ذخیره شما را نشان می دهد ، به شما امکان می دهد پرونده هایی را که بصورت آفلاین یا در سطل بازیافت موجود است مرور کنید و اعلان ها و تنظیمات را تنظیم کنید.

مرورگر

مایکروسافت همه ویژگی ها را در مرورگر در دسترس قرار می دهد ، و این مورد به بهترین شکل نسخه برتر OneDrive است. در ابتدا ، رابط کاربری در پانل سمت چپ و روبان بالا ساده تر به نظر می رسد ، اما گزینه های مختلفی وجود دارد که منحصر به فرد این سیستم عامل است. تقریباً تمام اطلاعات اصلی با یک نگاه در دسترس هستند و می توانید سفارشات مختلفی را ذخیره کنید ، حتی می توانید موارد را با اندازه پرونده تنظیم کنید.

Onedrive در مرورگر

با دوبار کلیک روی هر پرونده ، کاربران برای مشاهده و ویرایش خودکار به برنامه صحیح هدایت می شوند. شما می توانید با کلیک کردن روی شبکه 9 نقطه ای که در کنار آرم در بالا سمت چپ قرار دارد ، از جمله Outlook ، OneDrive ، Word ، Excel ، PowerPoint ، OneNote و Skype به مجموعه برنامه های مایکروسافت دسترسی داشته باشید..

افکار نهایی

OneDrive مطمئناً یک سرویس قدرتمند است و مملو از ویژگی های آن است بدون اینکه خیلی زیاد وارد جیب شوید. راه اندازی ساده و قابل دسترسی برای جانبازان و تازه واردان است ، با یکی از جامع ترین لیست نسخه های مختلف پرونده برای بازیابی در صورت نیاز.

ویندوز ادغام OneDrive در سطح سیستم عامل یک شمشیر دو لبه است. از یک طرف ، برای کسانی که در حال حاضر در اکوسیستم مایکروسافت هستند بسیار راحت است. از سوی دیگر ، برخی از مزاحمت این است که برخی از راه خارج کردن آنها برای امتحان کردن نصب آن استفاده کنند.

از آنجا که مایکروسافت از ارائه دهنده ابری با دانش صفر فاصله دارد ، OneDrive در واقع خدمتی است که با راحتی و راحتی در ذهن شما ساخته شده است ، بدون قربانی کردن بسیاری از ویژگی های این فرآیند ، ساده کار می کند. کاستی های آن می تواند با جفت کردن آن با مدیران رمز عبور و سرویس های رمزنگاری از طرف مشتری بهبود یابد ، اما این ها مواردی هستند که می توانند یک سرویس خوب را به یک سرویس عالی تبدیل کنند..

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me