NordLocker

 • قیمت گذاری

  از جانب $ 2.99
  / ماه

ProPrivacy.com نمره
8 از 10

خلاصه

NordLocker یک ابزار رمزگذاری جدید از شرکت بسیار محترم VPN NordVPN است. ما فهمیدیم که این محصول محصولی قدرتمند و آسان است ، هرچند کالایی که از ثروت گزینه های آزاد و منبع آزاد که در دسترس است ، با رقابت سخت روبرو خواهد شد. در این بررسی NordLocker ، نگاهی عمیق به قیمت گذاری ، ویژگی ها ، میزان امنیت آن و سایر موارد بررسی می کنیم.

قیمت گذاری

نسخه رایگان NordLocker در دسترس است که کاربران را به 5 گیگابایت داده رمزگذاری شده محدود می کند. با این حال کاربران رایگان می توانند پرونده هایی را با هر سایزی که برای آنها ارسال شده رمزگشایی کنند.

کاربران پریمیوم می توانند مقدار نامحدودی از داده ها را رمزگذاری کنند. قیمت گذاری برای یک برنامه ماهانه بسیار مناسب است ، اگرچه در صورت خرید بسته های بلند مدت ، مقرون به صرفه تر می شوید.


قیمت گذاری NordLocker

3 سال

107.64 دلار صورتحساب در هر 3 سال

62٪ تخفیف

$ 2.99
هر ماه

1 سال

59.88 دلار صورتحساب هر ساله

37٪ تخفیف

$ 4.99
هر ماه

1 ماه

8.00 دلار
هر ماه

مانند خدمات NordVPN ، شما می توانید 30 روز NordLocker Premium را بصورت رایگان و بدون ضمانت برگشت پول بدون آن امتحان کنید..

لازم به ذکر است که یک مدل اشتراک برای نوع کالایی که معمولاً به عنوان یک برنامه مستقل ارائه می شود ، ابرو را در اینجا در دفتر ProPrivacy بالا می برد ، اگرچه ، ممکن است دلایل خوبی برای آن وجود داشته باشد.

امکانات

 • رمزگذاری فایل و کشویی آسان
 • رمزگذاری سمت مشتری (e2e)
 • فایلهای ایمن را که تقریباً در هر سرویس ابری غیرقابل ایمن ذخیره شده اند ، ایمن کنید
 • پرونده های رمزگذاری شده را با سایر کاربران NordLocker به اشتراک بگذارید
 • تنظیم مجدد گذرواژه استاد
 • نام پرونده ها و ساختار پوشه رمزگذاری شده است
 • پشتیبانی 24/7 چت زنده

NordLocker منبع باز نیست اما مبتنی بر gocryptfs های منبع باز عالی برای هر پرونده برنامه رمزگذاری است. این بدان معنی است که هر پرونده در یک حجم بصورت جداگانه رمزگذاری و ذخیره می شود ، بنابراین تغییر در یک فایل به معنای بارگذاری مجدد کل ظروف رمزگذاری شده هنگام ذخیره آنلاین نیست..

زیبایی این سیستم این است که اگر مثلاً یک سند Word را که در یک ظرف NordLocker ذخیره شده است باز کنید ، آن را ویرایش و ذخیره کنید ، پس از آن تغییرات در اسناد رمزگذاری شده یکپارچه می شوند..

این امر باعث می شود NordLocker گزینه ای عالی برای ذخیره ایمن پرونده ها در غیر این صورت سرویس های ناامن ذخیره سازی ابر مانند Dropbox یا Google Drive باشد.

تنظیم مجدد گذرواژه استاد

هنگامی که یک حساب کاربری جدید ایجاد می کنید ، یک رمز عبور اصلی نیز برای رمزگذاری پرونده های خود انتخاب می کنید (به امنیت فنی زیر مراجعه کنید). NordLocker همچنین یک کلید بازیابی را تولید می کند که فقط در دسترس شما است و برای امنیت بیشتر به صورت آفلاین نگه داشته می شود. این می تواند برای تنظیم مجدد رمزعبور اصلی شما باشد اما احتیاط کنید. اگر رمز ورود اصلی خود و کلید بازیابی را گم کنید ، دیگر نمی توانید پرونده های خود را باز کنید.

حریم خصوصی و امنیت

صلاحیت قضایی

NordVPN به طور قانونی در جمهوری پاناما مستقر است و شرایط خدمات NordLocker روشن می کند که کلیه اختلافات حقوقی در آن حوزه قضایی برطرف خواهد شد. پاناما اینترنت بدون سانسور دارد و هیچ نظارت داخلی را از آن آگاه نیستیم.

همچنین خارج از هر حوزه نفوذ مستقیمی از ایالات متحده و شرکای جاسوسی پنج چشمان این کشور است ، اگرچه حضور اقتصادی قدرتمند ممکن است به ایالات متحده اجازه دهد در صورت تمایل فشارهای غیرمستقیم به دولت پاناما وارد کند..

NordVPN اعتراف کرده است که ارتباط نزدیکی با ارائه دهنده زیرساخت لیتوانیایی Tesonet دارد ، اما ماهیت دقیق این رابطه هنوز ناشناخته است.

سیاست حفظ حریم خصوصی

در حال حاضر ، وب سایت NordLocker میزبان هیچ ردیابی نیست ، اگرچه سیاست حفظ حریم خصوصی آن برای انجام ردیابی گسترده بازدیدکنندگان وب سایت در آینده ، به شما امکان زیادی می دهد..

NordLocker رمزگذاری سمت مشتری را در اختیار شما قرار می دهد ، بنابراین توسعه دهندگان آن هیچ گونه دسترسی به داده های رمزگذاری شده شما ندارند ، اگرچه برخی از داده های تشخیصی و شبه ناشناسانه جمع آوری شده و استفاده از برنامه های آن به Tefincom ارسال می شوند. سرویس گیرنده ویندوز گزینه ای را برای خاموش کردن چنین اشتراک هایی دارد ، اگرچه متاسفانه هنوز در macOS وجود ندارد.

تمام داده های جمع آوری شده ممکن است مطابق با مطالبات قانونی معتبر ، با ارائه دهندگان خدمات شخص ثالث ، شرکت های وابسته و مقامات به اشتراک گذاشته شود. البته داده های مشتریان اروپایی توسط GDPR محافظت می شود.

امنیت فنی

اولین چیزی که باید به آن توجه داشته باشید این است که NordLocker یک نرم افزار اختصاصی منبع بسته است. این بدان معناست که ما فقط باید به توسعه دهندگان آن اعتماد کنیم که این همان چیزی است که آنها می گویند ، و این است که کاری را که باید انجام نمی دهد. ماهیت کلیه نرم افزارهای منبع بسته وجود دارد.

NordLocker یک گزینه مطمئن برای ذخیره سازی پرونده ها ، حتی در Dropbox و Google Drive است

همه پرونده ها در سمت مشتری رمزگذاری شده اند ، به این معنی که NordLocker رمزگذاری نهایی را به شما ارائه می دهد. شما پرونده های خود را رمزگذاری می کنید ، و فقط شما یا سایر کاربران NordLocker که برای اشتراک گذاری آنها انتخاب کرده اید می توانید رمزگشایی کنید.

بنابراین حتی اگر آنها را در جایی کاملاً ناامن مانند Dropbox یا Google Drive ذخیره کنید ، آنها ایمن هستند.

داده ها با استفاده از AES-256-GCM و کلیدهای رمزگذاری با استفاده از Argon2 امن می شوند. هر دو مورد اولیه و رمزنگاری اولیه مورد آزمایش و آزمایش قرار گرفته اند. رمزنگاری کلید عمومی برای تولید و تأیید صحت جفت های کلید نامتقارن ، از طریق رمزنگاری منحنی الیپتیک (ECC) به جای رایج تر RSA است..

چگونه NordLocker کار می کند

کلیدهای قفل هرگز بدون استفاده از کلید مخفی و رمزنگاری XChaCha20 با احراز هویت Poly1305 رمزگذاری نمی شوند. کلید مخفی شما از رمز اصلی استاد شما گرفته شده است که با استفاده از عملکرد مشتق کلید Argon2 علامت گذاری شده و نمک می شود.

نگرانی در مورد رمزنگاری ECC

رمزنگاری منحنی بیضوی بزرگترین مزیت را برای نیاز به اندازه کلیدهای بسیار کوچکتر دارد ، اما استفاده از آن بسیار بحث برانگیز است.

آسیب پذیری شناخته شده موجود آن در برابر حملات کانال جانبی و آسیب پذیری شناخته شده نظری آن در برابر حملات محاسبات کوانتومی به اندازه کافی نگران کننده است ، اما حتی نگران کننده تر این است که وارد کردن درپشتی در الگوریتم چقدر آسان است..

در واقع ، نگرانی های مداوم مبنی بر اینکه ممکن است یک Backdoor در الگوریتم منحنی بیضوی Dual_EC_DRBG درج شده باشد ، توسط یادداشتهای داخلی NSA که توسط ادوارد اسنودن فاش شده است تأیید می شود..

با وجود چنین نگرانی هایی ، "الگوریتم ، به طور کلی ، در صورت اجرای صحیح کاملاً نسبتاً ایمن باقی می ماند ، که یک مسئله شناخته شده است. به عنوان یک گزارش IASCA در مورد رمزنگاری های منحنی بیضوی.

به طور کلی این الگوریتم نسبتاً ایمن است:

به طور خلاصه ، در حالی که ECC در حال اجراست ، بسیاری از موارد ممکن است اشتباه پیش بروند. نمونه های بی شماری از چگونگی عدم موفقیت الگوریتم های ECC منجر به آسیب پذیری های قابل توجهی در نرم افزار رمزنگاری شده است. "

منبع بسته بودن ، به راحتی نمی توان فهمید که چگونه رمزنگاری ECC در نرم افزار NordLocker به خوبی اجرا شده است. با این حال ، در انصاف نسبت به NordLocker ، نوع حمله هایی که ECC آسیب پذیر است ، بعید به نظر می رسد بخشی از مدلهای تهدید کننده مشتریان آن باشد.

اشتراک پرونده ها

قفل ها ، پوشه ها و پرونده های انفرادی (که به قفل تبدیل شده اند) تقریباً با هر وسیله دیگری - از طریق ایمیل ، از طریق یک پوشه Dropbox به اشتراک گذاشته شده ، بر روی USB و سایر روش های دیگر با سایر کاربران NordLocker به اشتراک گذاشته می شوند..

آرم های dropbox ، onedrive ، جعبه و درایو گوگل

با تشکر از رمزنگاری کلید عمومی (نامتقارن) کلید عمومی (ECC) ، فقط گیرنده مورد نظر ، که با آدرس ایمیل آنها مشخص شده است ، می تواند قفل را با استفاده از کلید خصوصی خود باز کند..

به همین دلیل ، فرض می کنیم که برای توزیع کلیدهای عمومی مشتریان به فرستندگان ، به نوعی تمرکز نیاز دارد.

دسترسی کاربر را برای NordLocker اضافه کنید

اگر این مورد باشد ، توضیح می دهد که چرا NordLocker به جای اینکه به عنوان یک محصول مستقل فروخته شود ، روی یک مدل اشتراک کار می کند. اما همچنین این سؤال را ایجاد می کند که آیا NordLocker می تواند سابقه ای را در رابطه با اینکه پرونده ها را برای چه کسی ارسال می کند حفظ کند.

مراقبت از مشتری

این وب سایت دارای سؤالات نسبتاً ساده و برخی راهنماهای عیب یابی است. 24/7 پشتیبانی چت زنده قول داده شده است ، اما هنگام نوشتن این بررسی در دسترس نبود. درعوض ، پذیرندگان اولیه باید به پشتیبانی ایمیل اعتماد کنند ، که در حال حاضر وجود دارد.

راحتی در استفاده

NordLocker برای ویندوز و macOS در دسترس است. برنامه Windows به فریم ورک .Net Framework 4.8 نیاز دارد ، که اگر در سیستم موجود نیست ، باید در هنگام نصب نصب شود.

پس از باز کردن رمز ورود اصلی ، یک ظرف NordLocker درست مانند یک پوشه معمولی عمل می کند. با ذخیره سازی تغییرات ، پرونده ها توسط برنامه های معمول خود باز می شوند و مجدداً رمزگذاری می شوند.

پوشه NordLocker

برای رمزگذاری فایل ها ، کافی است آنها را در یک پنجره قفل باز بکشید و رها کنید. از شما سؤال می شود که آیا می خواهید اصل را نگه دارید یا آن را به قفل فقط منتقل کنید. شما می توانید دسترسی کاربر را برای سایر مشتریان NordLocker اضافه کنید ، که مخصوصاً برای به اشتراک گذاشتن قفلهایی که بصورت آنلاین ذخیره می شوند بسیار مفید است.

برای ذخیره آنلاین قفل ، کافی است آن را در سرویس ابر خود انتخاب کنید. اگر یک قفل را در پوشه ابر خود ذخیره کنید ، هرگونه تغییر در پرونده های موجود در آن ، فوراً در فضای ذخیره ابری شما آینه خواهد شد..

همچنین می توانید با تبدیل آنها به قفل های جدید ، پرونده ها و پوشه ها را به اشتراک بگذارید و سپس به هر وسیله دیگری که ترجیح می دهید آنها را به اشتراک بگذارید. همانطور که قبلاً نیز اشاره شد ، این ویژگی در زمان نگارش هنوز در آثار موجود است.

اشتراک پوشه NordLocker

در ویندوز ، قفسه های مشترک به سادگی ذخیره می شوند ، به طوری که مجبورید آنها را به صورت دستی به اشتراک بگذارید ، مانند اضافه کردن یکی به عنوان پیوست ایمیل. برنامه macOS دارای یکپارچه سازی سیستم عامل اندکی بهتر است ، و امکان استفاده از قفسه ها را با استفاده از عملکرد اشتراک گذاری داخلی macOS به صورت خودکار به اشتراک می گذارد.

افکار نهایی

NordLocker محصولی بسیار جلا است. بسیار عالی به نظر می رسد و ساده ترین راه مشاهده شده برای رمزگذاری پرونده ها به صورت محلی یا ابر و به اشتراک گذاری ایمن با دیگران.

ما اطمینان نداریم که استفاده از رمزنگاری منحنی الیپیک بهترین انتخاب است ، اما امنیت فنی استفاده شده برای محافظت از داده های شما در غیر این صورت بسیار قوی است. این شرم آور است که برنامه منبع بسته است ، بنابراین ما نمی توانیم واقعاً ببینیم که چه اتفاقی می افتد یا امنیت چقدر به مرحله اجرا رسیده است.

نگرانی بزرگ دیگر ما قیمت گذاری است. فضای برنامه رمزگذاری در حال حاضر شلوغ است ، با گزینه های بسیار عالی و کاملاً منبع باز در دسترس است. خواهیم گفت که هیچکدام از اینها به اندازه NordLocker صیقل یا همه کاره نیستند ، اما آنها آزاد و متن باز هستند.

NordLocker ارزان نیست (به خصوص در مقایسه با رایگان) ، و حتی به عنوان یک محصول تجاری ، مدل اشتراک آن برای آنچه که بسیاری تصور می کنند به عنوان یک محصول مستقل و مستحق برچسب قیمت یک طرفه است ، کمی دشوار است. اما همانطور که قبلاً حدس زدیم ، ممکن است دلایلی برای این امر وجود داشته باشد.

خوب است که بتوانیم به فایلهای رمزگذاری شده از دستگاه های تلفن همراه دسترسی پیدا کنیم ، اما اگر برنامه های iOS و Android در کار نباشند ، بسیار شگفت زده خواهیم شد..

به طور کلی ، ما فکر می کنیم NordLocker محصولی بسیار خوب است که یک پرونده منحصر به فرد را برای رمزگذاری فایل ها به صورت محلی و ابری ارائه می دهد. اما این منبع آزاد و منبع آزاد نیست.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me