عظیم


MEGA یک سرویس ذخیره سازی ابری امن است که در اوکلند ، نیوزیلند مستقر است. این سرویس در ابتدا توسط هکر بدنام و کارآفرین اینترنتی کیم داتکام تأسیس شده است تا بتواند با استفاده از رمزگذاری نهایی به پایان ، فضای ذخیره‌سازی ابری ایمن را تأمین کند. این سرویس دارای مجوز ویژه منبع باز است که اجازه استفاده از کد را می دهد "به منظور بررسی و تفسیر." این بدان معناست که توسط شخص ثالث کد منبع برای سرویس قابل دسترسی و ممیزی است.

ProPrivacy.com نمره
8 از 10

خلاصه

با این حال ، از آنجا که برای اولین بار در سال 2013 راه اندازی شد ، کیم دات کام پس از ادعای عدم امنیت دیگر ، در سال 2015 با این شرکت جدا شد. شرکت مگا محدود ، شرکت مادر MEGA به شدت انکار می کند که این مورد است ، و به نظر نمی رسد هیچ مدرکی وجود داشته باشد که گمان کند شایعات Dotcom درست است. بنابراین ، آیا این سرویس جالب ذخیره سازی خوب است؟ و برای ذخیره اطلاعات خود باید به آن اعتماد کنید?

بررسی اجمالی

MEGA یک سرویس محبوب ذخیره سازی ابری است که هم اکنون تقریباً 150 میلیون نفر از آن استفاده می کنند. فضای ذخیره‌سازی ابری آن در درجه اول برای کار به عنوان یک سرویس مبتنی بر وب طراحی شده است ، به این معنی که ذخیره داده به صورت آنلاین با استفاده از مرورگر در هر دستگاه آسان است. با این حال ، امروزه برنامه های تلفن همراه برای تلفن های Android ، iOS و ویندوز در دسترس هستند. برنامه های افزودنی برای مرورگرهای محبوب مانند Firefox ، Chrome ، Safari و Opera. و نسخه های دسک تاپ برای Mac و Windows وجود دارد.

MEGA از زمان آغاز به کار خود کمی تغییر کرده است هنگامی که کاربران رایگان مجاز به ذخیره 50 گیگابایت داده بودند. با این حال ، کاربران هنوز هم می توانند به طور رایگان از این سرویس لذت ببرند و آنها می توانند تا 15 گیگابایت داده را ذخیره کنند که با توجه به اینکه نیازی به پرداخت آن نیستید ، هنوز سخاوتمندانه است. بیشتر سرویس های پشتیبان ابری رایگان فقط 5 گیگابایت فضای ذخیره سازی رایگان دارند ، بنابراین این عالی است.

ثبت نام رایگان mega cloud

برای هر کسی که می خواهد اطلاعات بیشتری را ذخیره کند ، تعدادی از برنامه های اشتراک مشترک مختلف از $ 5.60 برای a در دسترس هستند Lite Pro حساب ، 11.20 دلار برای یک طرفدار من حساب ، 22.41 $ برای یک طرفدار دوم حساب ، و 33.63 $ برای یک طرفدار III حساب. در تصویر زیر می بینید که چگونه آن محدوده قیمت متفاوت ، میزان مختلفی از فضای ذخیره را تأمین می کنند.

برنامه های قیمت گذاری ابر مگا

همانطور که مشاهده می کنید ، کاربران بسته به میزان پرداخت آنها قادر به ذخیره و انتقال مقدار مشخصی از داده ها هستند. (سهمیه انتقال مقدار داده ای است که شما مجاز به انتقال آن در یک لینک مشترک هستید و به گونه ای طراحی شده است که با به اشتراک گذاشتن آن در چندین مکان بصورت آنلاین با افراد بی شماری ، از سوءاستفاده افراد از دسترسی به یک پرونده جلوگیری کند). کاربران رایگان روزانه تقریباً 1 گیگابایت انتقال داده دریافت می کنند.

به غیر از حدود موجود در تصویر فوق ، هیچ تفاوتی بین برنامه ها وجود ندارد. MEGA همچنین خاطرنشان می کند که در حالی که محدودیت انتقال تغییر می کند ، سرعت انتقال در همه برنامه های اشتراک رایگان و پرداخت شده یکسان است. با این حال ، شایان ذکر است که برخی از افراد از سرعت انتقال آهسته شکایت می کنند.

شایان ذکر است علاوه بر 15 گیگابایت فضای ذخیره سازی رایگان ، کاربران رایگان قادر به شرکت در یک طرح دستاوردی هستند که به آنها امکان می دهد فضای بیشتری برای ذخیره سازی خود اختصاص دهند. به عنوان مثال ، اگر یک دوست را برای پیوستن به MEGA دعوت می کنید ، 10 گیگابایت ذخیره رایگان رایگان به همراه 20 گیگابایت سهمیه انتقال نیز دریافت خواهید کرد که برای 365 روز معتبر است. چندین پاداش متفاوت در دسترس است ، بنابراین ارزش دارد با کلیک کردن روی نماد موشک در سمت راست بالای وب وب ، آن را چک کنید..

نماد موشک مگا ابر در سرویس گیرنده وب

این یک افزودنی خوب است که کاربران MEGA را ترغیب می کند تا حساب های خود را فعال نگه دارند. با این وجود شایان ذکر است که اگر از فضای ذخیره سازی که برای مدت زمان محدود برای ذخیره چیز مهمی استفاده شده است استفاده می کنید ، هنگام ابطال سهمیه می توانید این داده ها را از دست دهید. از نظر تئوری ، این مسئله می تواند دردسرتر از آنچه ارزشش را دارد ، باشد.

همچنین مهم است که به یاد داشته باشید که MEGA این حق را برای خود دارد که تمام داده های حساب شما را حذف کند تا فضای روی سرورهای خود را آزاد کند ، مگر اینکه شما حساب خود را فعال نگه دارید. MEGA توصیه می کند که کاربران رایگان حداقل هر سه ماه حساب کاربری خود را فعال نگه دارند.

سرانجام ، شایان ذکر است که شرکت به شما اجازه نمی دهد چندین حساب کاربری رایگان باز کنید و احتمالاً آدرس های IP را نیز کنترل می کند تا مشخص کند شخصی از این سرویس استفاده کرده است یا خیر..

امکانات

MEGA تمام ویژگی های منظم شما را از یک راه حل امن ذخیره سازی ابر انتظار می رود. با این حال ، همچنین دارای موارد اضافی منحصر به فرد است. در اینجا لیستی از تمام ویژگی های آن آورده شده است:

 • برنامه ها برای همه سیستم عامل ها و برنامه های افزودنی مرورگر.
 • سرویس گیرنده وب برای دسترسی از هر مرورگری.
 • پرونده ها را با مخاطبین در حالت کاملاً رمزگذاری شده به اشتراک بگذارید.
 • پیوندهای رمزگذاری شده و محافظت شده با رمز را برای پرونده های خود ایجاد کنید.
 • پیش نمایش عکس ها و فیلم ها در پرواز.
 • گزینه های نسخه برای بازیابی پرونده به نسخه قدیمی تر.
 • ویژگی گپ به شما امکان می دهد پیام های رمزگذاری شده را برای سایر کاربران ارسال کنید
 • پسوند MEGAbird برای مشتری ایمیل Firefox؛ برای ارسال پرونده های رمزگذاری شده بزرگ از Thunderbird استفاده کنید.
 • برنامه خط فرمان MEGAcmd. این ابزار برای Mac ، Windows یا Linux موجود است. این امکان را به کاربران می دهد تا حساب MEGA خود را مانند یک پوشه محلی حرکت کنند و به آنها امکان می دهد از همه ویژگی های پیشرفته MEGA از طریق رابط خط فرمان استفاده کنند.

برپایی

راه اندازی و کار MEGA آسان است. به سادگی به وب سایت خود بروید و یک حساب کاربری رایگان برای شروع استفاده از این سرویس ایجاد کنید. اگر ترجیح می دهید برای یک حساب پریمیوم پرداخت کنید ، گزینه موجود است و به شما امکان پرداخت با کارت اعتباری یا بدهی داده می شود. با این حال ، پی پال دیگر گزینه ای نیست. از طرف دیگر ، می توانید با بیت کوین پرداخت کنید که عالی است.

پس از پرداخت ، ایمیلی دریافت خواهید کرد که می توانید حساب خود را تأیید کنید. بعد از تأیید از طریق آن لینک ایمیل ، شما آماده استفاده از سرویس هستید. ارائه آدرس ایمیل از نظر حریم شخصی کامل نیست. با این وجود ، حداقل برای دریافت کد اعتبار سنجی نیازی به تهیه شماره تلفن ندارید.

به محض اینکه حساب خود را تأیید کردید ، به شما امکان می دهد برنامه را بارگیری کنید یا بدون آن ادامه دهید (با استفاده از رابط وب). ما برنامه را بارگیری کردیم زیرا می خواستیم هر دو را آزمایش کنیم. پس از کلیک روی بارگیری از ما دعوت شدیم تا به درایو ابری نیز برویم.

بارگیری Mega Cloud

از شما خواسته می شود که یک کلید بازیابی قابل بارگیری را ذخیره کنید ، با کلیک بر روی "مرا به Cloud Drive" منتقل کنید. در صورت فراموش کردن رمز ورود ، کلید به شما امکان می دهد تا حساب خود را بازیابی کنید. اگر راحت هستید که هرگز رمز را فراموش نخواهید کرد. شما واقعاً به کلید احتیاج ندارید. با این وجود ، ممکن است بخواهید فقط در صورت ذخیره ، آن را در جایی ایمن (مانند در یک مدیر رمز عبور ایمن) ذخیره کنید.

کلید بازیابی ابر مگا

راحتی در استفاده

هنگامی که در برنامه cloud هستید ، نکات و نکات مختلفی برای شروع کار ارائه می شود. این جادوگر برای هرکسی که قبلاً از سرویس ذخیره سازی ابری استفاده نکرده است یا برای هر کسی که در گرفتن اطلاعات با نرم افزار جدید مشکلی ندارد مفید است.

با این حال ، حتی بدون این نکات و ترفندها ، ما معتقدیم که MEGA به راحتی مورد استفاده قرار می گیرد و برای کسی که می خواهد شروع به ذخیره تصاویر ، فیلم ها یا فایل های دیگر بصورت آنلاین کند ، مشکلی ایجاد نمی کند..

مشتری درایو Mega Cloud

Cloud Drive به این معنی است که می توانید به راحتی از یک مرورگر وارد این سرویس شوید ، به این معنی که می توانید برای ذخیره فایل ها از هر دستگاه به راحتی گزینه استفاده از آن را انتخاب کنید. ما تصمیم گرفتیم که نسخه های ویندوز و اندروید را تست کنیم تا حس تفاوت در نرم افزار را بدست آوریم.

ما MEGAsync نسخه 4.2.0 را برای ویندوز بارگیری کردیم و نصب را بی عیب و نقص دانست. به کاربران این امکان داده می شود که بسته به اولویت خود ، یک همگام سازی کامل یا یک همگام سازی انتخابی انجام دهند. این امر به شما امکان می دهد فقط پوشه های خاصی از Cloud Drive در نرم افزار دسک تاپ در دسترس داشته باشید. ما تصمیم به همگام سازی انتخابی گرفتیم تا ببینیم گزینه ها چگونه به نظر می رسند. ما فهمیدیم که اگر پوشه های مختلفی را در سرویس گیرنده وب ایجاد نکرده اید ، هیچ انتخاب دیگری ندارید.

Mega Cloud نوع نصب را انتخاب کنید

در حقیقت ، شایان ذکر است که شما همیشه باید کلیه پرونده ها و پوشه های خود را در مشتری وب تنظیم کنید زیرا این قابلیت در نرم افزار دسک تاپ موجود نیست.

با کلیک بر روی cog در سمت راست بالا به شما امکان می دهید تا فایلها را از Cloud Drive خود بارگذاری یا بارگیری کنید. تنها مشكل ناچيز با اين كاركرد اين است كه ما مجبور شديم بر روي فايل هاي مورد نظر براي بارگذاري در پنجره كليك كنيم (نمي توانيم آنها را جستجو كنيم). اگر بخواهید در یک پوشه بسیار بزرگ از پرونده ها پیمایش کنید ، ممکن است این آزار دهنده باشد.

اشتراک پوشه ها بسیار آسان است. برای انجام این کار ، شما به سادگی بر روی پوشه مورد نظر برای اشتراک گذاری کلیک راست کرده و اشتراک گذاری را انتخاب می کنید. در اینجا ، می توانید یک آدرس ایمیل را وارد کنید تا پوشه به مخاطب مورد نظر خود منتقل شود.

پرونده ها را می توان با یک پیوند به اشتراک گذاشت. این موارد را می توان با یک کلید رمزگذاری به اشتراک گذاشت و یا بدون کلید به اشتراک گذاشت (به این معنی که شما باید آن را به صورت خصوصی با هر مخاطبی که می خواهید یک فایل را با آنها به اشتراک بگذارید) به اشتراک بگذارید. پیوند دادن با کلید وصل شده باعث می شود هشداری به شما پیشنهاد شود تا کاربران بطور مستقیم کلید را ارسال کنند.

تنظیم می شود که لینک ها فقط برای یک دوره انتخاب شده دوام داشته باشند و کاربران می توانند از رمز عبور نیز برای محافظت از لینک خودداری کنند. هنگامی که برای اولین بار سعی در ایجاد لینک دارید ، از کاربران خواسته می شود که موافق باشند که پیوندهایی با محتوای دارای حق چاپ را به اشتراک نگذارند.

صادر کردن پرونده ها در Mega Cloud

با ایجاد پیوند می توانید به راحتی آن را با هر کسی به اشتراک بگذارید ، و تا زمانی که آنها کلید و رمز عبور داشته باشند می توانند آن را رمزگشایی کرده و به پرونده دسترسی پیدا کنند. همه جنبه های استفاده از MEGA برای بارگیری ، بارگیری ، ذخیره ، اشتراک گذاری و پیوند بسیار آسان پیدا کردیم.

در سمت چپ مشتری Cloud Drive ، کاربران می توانند به درایو خود ، پوشه های اخیر ، موارد مشترک و مشتری گپ دسترسی پیدا کنند. متأسفانه ، هیچ کاربر MEGA دیگری برای گفتگو با هم نداشتیم ، اما از نگاه سریع این ویژگی عالی به نظر می رسد.

چت آنلاین Mega Cloud

به طور کلی ، این سرویس قطعاً برای مبتدیانی که به دنبال یک سرویس ذخیره سازی ابری امن هستند که با همه دستگاه های آنها سازگار باشد ، ایده آل است ، همگام سازی را فراهم می کند ، و به اشتراک گذاری پرونده اجازه می دهد بدون نیاز به یادگیری چیزهای پیچیده ای. به نظر ما ، MEGA تعادل بسیار خوبی بین گردش کار / بهره وری و حریم خصوصی فراهم می کند. ما هیچ تفاوتی در عملکرد در نسخه های مورد استفاده خود پیدا نکردیم ، به این معنی که هیچ منحنی یادگیری مشخصی در بین برنامه ها وجود ندارد.

نکته قابل تأمل این است که برنامه های افزودنی به هیچ وجه عملکرد واضحی را ارائه نمی دهند ، آنها فقط MEGA را در مرورگر شما باز می کنند. ما از شرکت خواسته ایم تا دقیقاً توضیح دهد که چرا ارزش استفاده از پسوند را دارد و آنها به ما گفتند:

"پسوند MEGA به شما امکان می دهد تا MEGA را در مرورگر خود نصب کنید. باعث کاهش بارگذاری ، بهبود عملکرد بارگیری و تقویت امنیت خواهد شد. هر URL MEGA توسط این برنامه ضبط و محلی بماند (هیچ JavaScript از روی سرورهای ما بارگیری نمی شود). به روزرسانی های ایمن خودکار به لطف امضای کلید خصوصی رمزنگاری انجام می شود.

MEGA با استفاده از برنامه های افزودنی (های) ایمن تر است زیرا منابع وب (JS / html) به صورت محلی از داخل برنامه افزودنی بارگذاری می شوند ، و به همین دلیل از حمله احتمالی MITM جلوگیری می کند..

دلیل خوب دیگر برای استفاده از پسوند MEGA این است که به شما امکان می دهد پرونده های بزرگتر را در مرورگر منتقل کنید. در غیر این صورت ، حافظه داخلی ارائه شده توسط مرورگر برای انتقال پرونده ها بسیار محدود است. "

حریم خصوصی

مگا یک سرویس ذخیره سازی ابری ایمن است که با دانش صفر از کلیدهای رمزگذاری افراد کار می کند. در چنین خدماتی همه اسناد بصورت محلی رمزگذاری می شوند و با استفاده از یک کلید که هرگز با MEGA به اشتراک گذاشته نمی شود. در نتیجه کنترل کامل بر روی رمزگذاری داده های خود ، کاربران هرگز نیازی به نگرانی درباره اینکه داده هایشان در هنگام ترانزیت یا در حالت استراحت رهگیری می شوند ، نباشند..

با این حال ، یک اثر جانبی از این امنیت این است که کاربران هرگز نمی توانند حساب خود را بازیابی کنند. مگا می گوید که اگر کاربران رمز عبور خود را فراموش کنند ، دسترسی به حساب کاربری خود را از دست می دهند.

کلید رمز عبور Mega Cloud

این شرکت در شرایط خدمات خود به سرعت به کاربران یادآوری می کند که آنها باید نه تنها از رمز عبور خود بلکه از دستگاه های خود نیز محافظت کنند:

"شما باید رمز عبور و کلید بازیابی خود را ایمن و محرمانه نگه دارید. شما نباید گذرواژه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید و نباید کلید رمزگذاری را برای دیگران آزاد کنید ، مگر اینکه بخواهید آنها به داده های خود دسترسی داشته باشند. اگر گذرواژه خود را گم کرده یا آنها را گمراه کنید ، دسترسی به داده های خود را از دست خواهید داد. اگر کسی دسترسی کامل به سیستم یا دستگاه شما داشته باشد ، رمزگذاری کمک نمی کند.

"ما به شدت از شما می خواهیم تا از بهترین شیوه ها برای اطمینان از امنیت و امنیت سیستم و دستگاه های خود استفاده کنید (به عنوان مثال از طریق رمزهای عبور منحصر به فرد ، به روزرسانی های امنیتی ، محافظت از فایروال ، نرم افزار ضد ویروس ، ایمن سازی و رمزگذاری دستگاه های خود). مگا هرگز نامه هایی را برای شما ارسال نمی کند که از پسورد خود درخواست می کنند یا به شما پیشنهاد می کنند که برای ورود به حساب کاربری خود روی پیوند کلیک کنید ، بنابراین با چنین ایمیلهایی فریب نخورید زیرا این امر از طرف ما نخواهد بود. "

همچنین TOS MEGA به وضوح اعلام می کند که همه کاربران مالکیت کامل داده های خود را حفظ می کنند:

"شما یا متعهد شده اید که مجاز به استفاده از هرگونه مالکیت معنوی در داده هایی هستید که در آن ذخیره ، استفاده ، بارگیری ، آپلود ، اشتراک گذاری ، دسترسی ، انتقال یا انتقال سیستم یا استفاده از خدمات ما از طریق سیستم های ما یا از طریق آن شده است. شما به ما مجوز رایگان و حق امتیاز در سراسر جهان را برای استفاده ، ذخیره ، تهیه نسخه پشتیبان ، کپی ، انتقال ، توزیع ، برقراری ارتباط ، تغییر و در غیر این صورت در دسترس قرار دادن داده های خود ، صرفاً به منظور فعال کردن شما و کسانی که به آنها دسترسی دارید ، برای استفاده از خدمات ما و برای هر هدف دیگری که مربوط به ارائه خدمات به شما و آنها باشد. "

اگر اعتقاد دارد محتوای نقض شده یا حق نسخه برداری از طریق سرورهای خود ذخیره یا انتشار می شود ، MEGA با اعلامیه های مربوط به موارد زیر عمل خواهد کرد و با اجرای قانون همکاری خواهد کرد. اما ، از آنجا که تمام داده های شما به صورت رمزگذاری شده منتقل و ذخیره می شوند ، از لحاظ تئوری برای MEGA غیرممکن است که به محتویات داده های خود دسترسی پیدا کنید ، مگر اینکه مخاطبی که شما یک پرونده با آنها به اشتراک گذاشته اید (و کلید رمزگذاری را برای آن فراهم کرده اید) نیز آن کلید رمزگذاری را منتقل کند. عظیم.

ما خط مشی رازداری شرکت را بررسی کردیم و خوشحال شدیم که متوجه شدیم که به روشی سازگار با GDPR نوشته شده است. با این حال ، ما همچنین متوجه شدیم که اگرچه پرونده ها با رمزگذاری نهایی به انتها ذخیره می شوند ، برخی از داده های مربوط به پرونده ها با فرمت رمزگذاری نشده به MEGA منتقل می شوند..

این شرکت ادعا می کند که این فوق داده "محتوای یا اطلاعاتی را که پرونده در آن موجود است ، افشا نمی کند." با وجود این ، برخی از کاربران ممکن است از این سطح جمع آوری داده ها ناراحت شوند ، زیرا این ابرداده شامل موارد زیر است:

نوع مرورگر و سیستم عامل ، آدرس IP و اطلاعات درگاه ، استفاده از API ، آپلود فایل ، ایجاد پوشه و صادرات پیوند ، کشوری که به اعتقاد شما دسترسی به خدمات آنها از ، اندازه پرونده ، ترتیب نسخه ، زمان سنج و روابط پرونده والدین و کودک ، زمانهای حذف حذف ، آدرس ایمیل هرکسی که با استفاده از سیستمهای مگا ، آدرسهای ایمیل مخاطبین شرکت کنندگان در گپ و همچنین زمان شروع چت و مدت زمان گپ ، با آنها تماس برقرار می کنید.

MEGA گزارشی از شفافیت را منتشر می کند که دقیقاً نشان می دهد چه تعداد درخواست شده برای برخورداری از حق چاپ یا دلایل جنایی با آنها مقابله کرده است. مجدداً ، شایان ذکر است که MEGA غیرممکن است درخواستهای حذف شده را تصویب کند مگر اینکه کاربر خود رمز رمزگذاری را منتشر کرده یا آن را تهیه کرده باشد (یا توسط شخص ثالثی که شما با آنها کلید اشتراک گذاشته اید) ارائه شود..

با این حال ، همچنین شایان ذکر است که MEGA در گذشته به دلیل حذف پرونده های افراد ، پس از دریافت اخطار حذف ، انتقاداتی را دریافت کرده است. حتی اگر آن پرونده ها دارای محتوای حق چاپ نباشد. براساس گزارش ها ، این اتفاق پس از قرار دادن لینک ها به پرونده ها (واقعاً متعلق به کاربران) آنلاین افتاد.

امنیت

تمام ارتباطات با سرورهای MEGA با استفاده از TLS / SSL تضمین شده است. ما MEGA را با استفاده از آزمایشگاه های Qualys SSL بررسی کردیم و سرویس دریافت شده -A است که نمره بسیار خوبی است (و این بدان معنی است که داده ها باید در حمل و نقل ایمن باشند).

گذرواژه‌های مشترک MEGA با عملکرد مشتق PBKDF2 با استفاده از SHA256 علامت گذاری شده است. طول تصادفی Master Key 128 بیت (16 بایت) با استفاده از CSPRNG بومی مشتری ایجاد می شود. برای امنیت بیشتر 128 بیت نمک تصادفی نیز تولید می شود.

پس از آن ، اولین باری که کاربر در کلیدهای رمزگذاری زیر وارد می شود نیز به طور خودکار تولید می شود:

 • یک جفت کلید RSA ، 2048 بیت (برای به اشتراک گذاری پوشه ها / پرونده ها استفاده می شود).
 • یک جفت کلید Ed25519 ، 256 بیت (به عنوان ریشه اعتماد برای تأیید اثر انگشت کاربر و امضای کلیدهای دیگر استفاده می شود. این جفت کلید به کلیدهای امضاء گفته می شود).
 • یک جفت کلید Curve25519 ، 256 بیت (برای MEGAchat استفاده می شود).

این کلیدهای خصوصی توسط Master Key کاربر با استفاده از AES-ECB رمزگذاری می شوند و توسط API ذخیره می شوند. MEGA هرگز در هر زمان از مراحل به کلیدهای خصوصی خصوصی دسترسی ندارد.

MEGA همچنین امکان دسترسی به تأیید هویت Two Factor را از طریق برنامه های تأیید هویت مانند Google Authenticator فراهم می کند.

پرونده ها و پوشه ها با استفاده از AES-128 رمزگذاری می شوند ، که باید در آینده ایمن باشند (با استفاده از روشهای شناخته شده در حال حاضر). بررسی یکپارچگی پس از بارگیری یا آپلود از طریق تغییراتی متشکل از CCM انجام می شود.

پرونده های پیوند با استفاده از PBKDF2-HMAC-SHA512 با 100000 دور و 256 بیت نمک تصادفی و رمز عبور کاربر برای به دست آوردن کلید مشتق 512 بیتی محافظت می شوند..

هر زمان که کاربر بخواهد داده های خود را با کاربر دیگری به اشتراک بگذارد ، باید قبل از انتقال پرونده ، کلیدهای رمزگذاری لازم را با کلید عمومی گیرنده رمزگذاری کند. هویت گیرنده را می توان با تأیید اثر انگشت اصلی آنها از طریق یک کانال مستقل بررسی کرد.

شایان ذکر است زیرا مشتری مبتنی بر مرورگر از Javascript برای کلیه رمزگذاری ، رمزگشایی و تولید کلید استفاده می کند - این امر در معرض برخی از آسیب پذیریهای شناخته شده از جمله حملات انسان در وسط ناشی از مجبور کردن کلیدها بر روی کاربر قرار دارد. کاربرانی که در مورد آسیب پذیری های Javascript مبتنی بر مرورگر پارانوئید هستند ، باید به استفاده از دسک تاپ ، برنامه های تلفن همراه و برنامه های افزودنی بپیوندند.

به طور کلی ، اصول رمزنگاری بکار رفته در رمزگذاری نهایی تا MEGA کاملاً صحیح است ، به این معنی که کاربران باید با استفاده از خدمات بتوانند از سطح بالایی از حریم خصوصی و امنیت برخوردار شوند.

خدمات مشتری

کاربران MEGA می توانند با حرکت به منوی تنظیمات در بالا سمت راست ، به دنبال نگرانی یا سؤال از درون مشتری بپرسند ، و پس از آن "پشتیبانی را دریافت کنید". در اینجا کاربران می توانند براساس مشکل خود بلیط تهیه کنند.

گزینه ها به کاربران داده می شود: پرس و جو عمومی, پشتیبانی فنی, شماره پرداخت, رمز عبور را فراموش کرده اید, شماره انتقال, شماره تماس / اشتراک گذاری, شماره MEGAsync, یا داده های نامشخص. پس از افزایش بلیط ، کاربران پاسخی به سوالات خود از طریق ایمیل دریافت می کنند. ما دریافتیم که پاسخها به سرعت به دست می آیند ، هرگز مجبور نیستند بیش از یک ساعت یا دو ساعت صبر کنند. با این وجود ، بسته به سطح سؤالی که از شما می پرسید ممکن است مجبور شوید چندین بار به عقب و جلو بروید تا دقیقاً آنچه را که لازم دارید بدست آورید.

علاوه بر این ، کاربران می توانند بخش بلاگ را با تعداد زیادی مقاله خوب نوشته شده در رابطه با جنبه های سرویس مرور کنند. این مدخل ها در سال ها بایگانی می شوند تا مرور آنها آسان تر شود. کاربران همچنین با پاسخ به سؤالات بسیاری درباره مشتری های مختلف ، برنامه های افزودنی و ویژگی ها ، به بخش سؤالات گسترده دسترسی دارند. همه این ویژگی های پشتیبانی به خوبی ارائه شده اند و به کاربران این امکان را می دهند که به سرعت به سؤالات مورد نظر خود پاسخ دهند.

به طور کلی ، ما پیدا کردیم که پشتیبانی از مشتری با MEGA بسیار بالاتر از حد متوسط ​​است و قطعاً این شرکت جزئیات زیادی را (از نظر جنبه های فنی این سرویس مانند سطح رمزگذاری) در وب سایت خود ارائه می دهد که بسیار عالی است.

نتیجه

وقتی می توان یک مدیر رمز عبور را پیدا کرد که هم ایمن باشد بلکه هم کاربر پسند باشد ، کار همیشه آسان نیست. با این حال ، به دلیل روشی که MEGA در کنار هم قرار گرفته ایم ، واقعاً یک طعمه استفاده است. و اگر شما یکی از آن دسته از افرادی هستید که اغلب نیاز به اشتراک گذاری فایل ها با دوستان و خانواده خود دارید - MEGA واقعاً انجام این کار را با خیال راحت و خصوصی بسیار آسان می کند..

از طرف دیگر ، این واقعیت که افراد پرونده های قانونی داشته اند و به عنوان محتوای دزدان دریایی پرچم گذاری شده اند و حذف شده اند کاملاً نگران کننده است ، به خصوص اگر به این سرویس اعتماد دارید تا بتوانید از ارزش معنوی ارزشمند خود استفاده کنید (فکر کنید هنرمندان دیجیتال ، نوازندگان ، سازندگان ، فیلمبرداران و غیره).

این واقعیت که این سرویس خدمات عالی مشتری را ارائه می دهد یک مزیت است و با 50 گیگابایت فضای ذخیره سازی برای کاربران رایگان ، این واقعاً یکی از بهترین معامله هایی است که تاکنون دیده ایم. و از آنجا که MEGA منبع آزاد است و به راحتی در دسترس است برای خواندن در github ، یکی از معدود ارائه دهندگان خدمات ابری است که می تواند کاملاً ممیزی برای اطمینان از اینکه واقعاً رمزنگاری نهایی را به شما ارائه می دهد ، ارائه دهد..

در حالی که یک حادثه در سال 2018 رخ داده است که 15.500 رمزعبور و نام کاربری به صورت آنلاین ریخته شده است - به نظر می رسد که اینها به دلیل فیشینگ و پر کردن اعتبار به جای هر اشتباهی از طرف MEGA باشد..

البته ، شما شایعاتی را که توسط کیم داتکام آغاز شده است ، نگران کرده است ، اما با انصاف ، هیچ چیز برای پشتیبان گیری از ادعاهای Dotcom وجود ندارد. بنابراین ، دشوار است که این انتقادات را با صلاح دید. البته همه اینها به الگوی تهدید شخصی شما بستگی دارد و اینکه تصمیم دارید چه کسی را باور کنید. با این حال ، به نظر ما می رسد که MEGA بالای صفحه است. بنابراین ، در صورت نیاز به فضای ذخیره‌سازی ابری رایگان با رمزگذاری قوی ، این ممکن است این سرویس برای شما باشد.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me