GNOME Keyring


GNOME Keyring یک مدیر رمز عبور منبع باز برای دسک تاپ لینوکس Gnome است که اکنون دسک تاپ پیش فرض Ubuntu است. Seahorse برنامه مدیریت GUI برای GNOME Keyring است.

ProPrivacy.com نمره
7 از 10

خلاصه

آنچه GNOME Keyring را از بیشتر مدیران رمز عبور متمایز می کند این است که در سراسر کشور فعالیت می کند. یعنی رمزهای مربوط به برنامه ها و شبکه های Wi-Fi را به جای ورود به وب ذخیره می کند. همچنین شامل قابلیت های مدیریتی کلید PGP و SSH قدرتمند است.

کاربران مکینتاش با داشتن کلید GNOME فوراً در خانه احساس خواهند کرد ، زیرا در اصل بسیار شبیه به MacOS Keychain است.

قیمت گذاری

کلیدهای Gnome 100٪ نرم افزار رایگان و منبع باز است. این بدان معنی است که به هر معنی کلمه رایگان است.

امکانات

  • مدیر گذرواژه سیستم
  • شفاف در استفاده
  • ذخیره گذرواژه‌ها به صورت keyring به صورت خودکار
  • همگام سازی متقابل پلت فرم محدود از طریق کلمات عبور Chrome
  • می تواند چندین کلید داشته باشد ، هر کدام با رمز کارشناسی ارشد خود محافظت می شوند
  • برای ذخیره کلمه عبور WEP با NetworkManager ادغام می شود
  • کلیدهای PGP را ایجاد و مدیریت کنید
  • کلیدهای SSH را ایجاد و مدیریت کنید
  • گذرواژه‌ها در نوارهای باز فقط در RAM فیزیکی ذخیره می شوند
  • انتشار و بازیابی کلیدها از سرورهای کلیدی

یک محدودیت عمده عدم پشتیبانی از رمزهای عبور در Firefox است. برای ذخیره و تکمیل گذرواژه‌های Chrome با Chrome و Chromium ادغام شده اما هیچ ادغامی با Firefox یا مدیر رمز عبور Firefox ندارد.

ادغام با Chrome همگام سازی کلمه عبور های متقاطع بین سکو را در مرورگر Chrome فراهم می کند.

حریم خصوصی و امنیت

صلاحیت قضایی

به عنوان نرم افزار FOSS ، صلاحیت موضوعیت ندارد.

امنیت فنی

گذرواژه‌ها (و سایر اسرار) با استفاده از رمزگذاری AES-128 ذخیره می شوند. این از نظر رمزنگاری ایمن است ، و یک برنامه کلیدی قوی تر باعث می شود AES-128 با امنیت بیشتر از AES-256 همه جا امن تر شود.

GNOME Keyring با داشتن برنامه کلید قوی و رمزگذاری AES-128 امن است

گذرواژه اصلی هر كلیدر به طور مكرر بین 100 تا 2000 بار با استفاده از SHA-256 هشدار داده می شود تا از زورآوری رمز عبور جلوگیری شود. پس از باز شدن یک کلید ، رمزها و اسرار در RAM فیزیکی ذخیره می شوند تا از دسترسی تصادفی داده ها به طور دائم در پرونده تعویض دیسک جلوگیری شود..

اتصالات SSH با استفاده از گواهینامه های X.509 (استاندارد مورد استفاده برای اتصالات HTTPS) و / یا کلیدهای رمزگذاری OpenSSH امن می شوند. یک ماژول PKCS # 11 به سایر برنامه ها اجازه می دهد با اطمینان و بازیابی از گواهی ها و کلیدها استفاده کنند.

PKCS # 11 یک لایه انتزاع است که معیارهایی مانند کلیدهای RSA ، گواهینامه های X.509 ، کلیدهای DES / Triple DES را تعریف می کند ، اما اسناد در مورد اینکه کدام یک از استانداردها و طول کلید توسط GNOME Keychain استفاده می شود ، مشخص نیست..

صفحه کلید پیش فرض GNOME با رمزعامل سیستم عامل شما قفل می شود

هنگامی که برای عملکرد شفاف وارد سیستم می شوید ، صفحه کلید پیش فرض GNOME توسط رمزعامل سیستم عامل شما قفل می شود. با این وجود می توان برای امنیت بیشتر رمزهای عبور مختلفی را در هر صفحه کلید تنظیم کرد. همچنین امکان تنظیم یک دوره زمانبندی برای کلیدهای باز وجود دارد که پس از آن باید دوباره رمز ورود را وارد کنید.

واقعاً پارانوئید ممکن است بخواهد توجه داشته باشد که وقتی دستگاه شما در حالت تعلیق / خواب زمستانی قرار می گیرد ، Keyring قفل نمی شود ، و این باعث می شود که در مقابل حمله بوت سرد از طرف مقابل مصمم که دسترسی فیزیکی به رایانه شما دارد ، آسیب پذیر باشد..

پشتیبانی

صفحات رسمی GNOME Keyring و Seahorse اطلاعات بسیار مفیدی را برای کاربران گاه به گاه ارائه می دهد. با وجود این ، صفحه کلید GNOME Keyring یک مرور کلی درباره نحوه عملکرد مدیر رمز عبور ، به علاوه دستورات مختلف تنظیمات پیشرفته ارائه می دهد..

خوشبختانه ، GNOME Keyring کاملاً شفاف عمل می کند ، بنابراین به هر حال چیز زیادی برای درک آن وجود ندارد.

راحتی در استفاده

GNOME Keyring تقریباً در همه نسخه های GNOME از پیش نصب شده است. در اوبونتو می توانید با مراجعه به نمایش برنامه ها ، آن را پیدا کنید -> کلمات عبور و کلیدها اگر به هر دلیلی از قبل نصب نشده باشد ، می توانید با باز کردن ترمینال و وارد کردن آن را نصب کنید: سودو به روزرسانی مناسب

sudo apt-get نصب gnome-keyring

Seahorse ، برنامه مدیریت GNOME Keyring GUI نیز معمولاً در GNOME از پیش نصب شده است. در غیر این صورت ، می توان آن را از طریق مدیر بسته GUI خود نصب کرد یا می توانید آن را از طریق خط به روش معمول نصب کنید. به عنوان مثال ، در اکثر دیتابیس های دبیان با دستور زیر:

sudo apt-get نصب اسب دریایی

در ابتدا برای GNOME طراحی شده است ، می توان Keyring را در سایر محیطهای رومیزی مانند KDE یا MATE اجرا کرد..

انجام این کار خارج از محدوده این بررسی است ، اما باید توجه داشت که استفاده از GNOME Keyring در دسک تاپ های غیر GNOME به معنای عدم ادغام با برنامه های بومی دسک تاپ شماست. این مسئله ابزار آن را به عنوان مدیر رمز عبور محدود می کند ، اگرچه هنوز هم برای مدیریت کلیدهای PGP و SSH مفید است.

با استفاده از GNOME Keyring

در استفاده روزانه ، GNOME Keyring شفاف عمل می کند. وقتی وارد سیستم GNOME خود می شوید ، قفل پیش فرض به طور خودکار قفل می شود و GNOME Keyring زمینه های ورود به سیستم را در Chrome ، NetworkManager و بسیاری از برنامه های بومی GNOME به طور خودکار تکمیل می کند..

کلیدهای GNOME هنگام وارد کردن آنها ، کلمه عبورهای جدید را در صفحه کلید پیش فرض ذخیره می کنند.

با استفاده از Seahorse

مدیریت گذرواژه‌ها

برخی از مردم این نگرانی را می دانند که وقتی برای اولین بار Seahorse را باز می کنید ، هیچ رمز ورود اصلی برای دسترسی به کلید پیش فرض لازم نیست. اما به یاد داشته باش؛ هنگامی که برای اولین بار وارد سیستم خود شدید ، کلیدهای پیش فرض را با رمز ورود به سیستم لینوکس باز کردید.

شما می توانید کلید را در هر زمان با کلیک کردن بر روی آیکون قفل کوچک آن قفل کنید یا رمز عبور اصلی را تغییر دهید تا فقط با آن رمز عبور جداگانه باز شود.

ویژگی های مورد

شما می توانید به اندازه دلخواه کلیدهای حلقوی جدید ایجاد کنید. پس از باز شدن قفل ، می توانید بر روی آن کلیک کنید تا گذرواژه‌های ذخیره شده را کشف کنید ، آنها را حذف کنید و خصوصیات آنها را بررسی کنید.

کلمه عبور و کلیدها در کلید Gnome

می توانید با کلیک روی علامت + ، گذرواژه‌ها را به صورت دستی به هر کلید دیگر اضافه کنید -> کلمه عبور.

گذرواژه اضافه کنید

کلیدهای PGP را مدیریت کنید

اگرچه ما به عنوان مدیر رمز عبور روی GNOME Keyring / Seahorse توجه می کنیم ، اما از بسیاری جهات قدرت واقعی آن در عملکردهای مدیریت کلید PGP و SSH نهفته است..

در Seahorse می توانید جفت کلیدهای PGP جدید برای رمزگذاری و رمزگشایی ایمیل (برای مثال در Mailvelope) ، تأیید امضاهای دیجیتال و موارد دیگر ایجاد کنید..

کلید PGP کلید Gnome

Seahorse به شما امکان می دهد کلیدها را امضا کنید (یک مرحله مهم ، از آنجا که PGP بر اساس اصل وب اعتماد کار می کند) و پیوست عکسهای مالکیت.

کلیدهای علامت دریایی

سپس می توانید کلیدهای عمومی خود را به عنوان فایلهای .pgp یا فایلهای زرهی .pgp صادر کنید. کلیدهای خصوصی را می توان با فرمت in.asc صادر کرد. Seahorse حتی می تواند کلیدهای عمومی را برای سرور کلیدی مورد نظر شما منتشر کند ، و پیدا کردن آنها را برای سایرین آسان می کند.

کلیدها را برای یک سرویس دهنده کلید منتشر کنید

همچنین به شما امکان می دهد برای یافتن کلیدهای عمومی سایر کاربران PGP ، سرورهای کلیدی را جستجو کنید.

کلیدهای SSH را مدیریت کنید

Secure Shell (SSH) روشی مطمئن برای ورود به سایر دستگاه های لینوکس ، یونیکس ، macOS و ویندوز از راه دور فراهم می کند. Seahorse تولید کلیدهای SSH را آسان می کند...

کلیدهای SSH در تولید اسب دریایی

... و سپس آنها را مستقر کنید تا به طور خودکار روی سرورهای راه دور وارد شوید.

راه اندازی کامپیوتر برای اتصال SSH

افکار نهایی

اگر از محیط دسک تاپ GNOME استفاده می کنید ، به احتمال زیاد احتمال دارد که GNOME Keyring "فقط برای شما" کار کند. به همین ترتیب ، این یک روش مفید برای ورود به سیستم در بسیاری از موارد است ، اگرچه عدم ادغام با Firefox شرم آور بزرگی است.

اگر می خواهید قابلیت همگام سازی رمز عبور پیشرفته تر و / یا متقابل پلت فرم ، با این وجود ، ممکن است بخواهید از چیزی مانند KeePassXC یا Bitwarden استفاده کنید.

اگرچه این ویژگی از نظر خیلی کمتری مفید است ، اما GNOME Keyring / Seahorse در قابلیت های مدیریت کلید PGP و SSH درخشان است. اگر به این قابلیت در محیط GNOME احتیاج دارید ، احتمالاً می توانید به آن اعتماد کنید.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me