Vymaž ma


Vymaž ma
je služba, ktorá umožňuje používateľom internetu vyčistiť si digitálnu stopu tým, že im pomôže odstrániť ich informácie s poprednými sprostredkovateľmi údajov. V dôsledku odstránenia osobných údajov z popredných služieb zberu údajov, ako sú Spokeo, BeenVerified a Intelius, môžu používatelia znížiť množstvo osobných informácií, ktoré sa zobrazujú vo výsledkoch vyhľadávania Google. V tomto prehľade DeleteMe sa pozrieme na cenu, jednoduchosť použitia, bezpečnosť a ďalšie.

ProPrivacy.com skóre
8 z 10

zhrnutie

DeleteMe vlastní spoločnosť Abine, Inc., technologická firma so sídlom v Bostone v USA. Okrem prémiovej služby DeleteMe poskytuje spoločnosť Abine známeho správcu hesiel Blur. Obe služby sa zameriavajú na poskytovanie súkromia používateľom internetu. Blur sa však dá používať zadarmo a sústreďuje sa na bezpečnú správu hesiel a blokovanie blokovania / sledovania adblockingu.

DeleteMe tvrdí, že bol odstránený 20 miliónov osobné zoznamy z databáz sprostredkovateľov údajov

Služba DeleteMe bola prvýkrát uvedená na trh v roku 2010. Pre zákazníkov, ktorí platia za službu DeleteMe, poskytuje táto služba pokoj a zaisťuje, aby na serveroch, ktoré čakajú na hackerstvo, neostali citlivé osobné informácie..

Aj keď sa hacker nemusí obávať, agregátory údajov môžu byť obrovskou bolesťou. Sprostredkovatelia údajov zarábajú ziskom predaja vašich údajov tretím stranám. To znamená, že aj keď majú vaše údaje v databáze, vaše informácie sa môžu šíriť bez vášho vedomia alebo súhlasu.

A čo viac, v dôsledku toho, že sa vaše údaje objavujú na webových stránkach zhromažďujúcich údaje - je pravdepodobné, že niektoré vaše osobné informácie sa môžu zobraziť vo výsledkoch vyhľadávania online. Môže to mať negatívny vplyv na vaše súkromie a vaše osobné zabezpečenie môže byť ohrozené tým, že hackerom poskytne niektoré informácie potrebné na vykonanie útokov v oblasti sociálneho inžinierstva (phishing). Za najhorších okolností by sa vaše údaje mohli dokonca použiť na vykonávanie podvodov alebo krádeží identity.

stanovenie ceny

Každý, kto chce využiť službu Abine's DeleteMe, môže tak urobiť prostredníctvom troch rôznych programov predplatného:

  • Základný plán umožní jednému užívateľovi internetu odstrániť jeho informácie z webových stránok poskytujúcich údaje na jeden rok. Tento program stojí ekvivalent 10,75 dolárov mesačne (129 dolárov účtovaných ročne).
  • Používatelia, ktorí sa rozhodnú platiť 19,08 dolárov mesačne (229 dolárov účtovaných ročne), môžu vymazať údaje dvoch ľudí z databáz sprostredkovateľov údajov na jeden rok..
  • A konečne, používatelia sa môžu rozhodnúť platiť dvom používateľom za vymazanie svojich údajov za dva roky pri cene 14,99 dolárov mesačne (349 dolárov účtovaných každé dva roky).

DeleteMe Pricing

Ako vidíte, DeleteMe je dosť drahý. A pretože uchovávanie vašich údajov mimo webových stránok sprostredkovateľov údajov je nepretržitý proces (ktorý si vyžaduje pravidelné kontroly, či sú vaše údaje znova pridané), DeleteMe nie je k dispozícii ako jednorazový nákup. Namiesto toho sa každý, kto sa skutočne obáva, že budú jeho údaje odstránené zo zobrazovania na webových stránkach zhromažďujúcich údaje a vo výsledkoch vyhľadávania, musí za službu platiť donekonečna..

Toto je dosť veľká nevýhoda tohto druhu služby a znamená, že udržanie vašich údajov mimo stránok sprostredkovateľov údajov bude trvať stále..

Aké údaje odstránia?

Každý, kto sa rozhodne prihlásiť na odber služby DeleteMe, môže očakávať, že informácie o sebe budú odstránené od popredných sprostredkovateľov údajov. To zahŕňa odstránenie ich mena, adresy, veku, telefónneho čísla, e-mailovej adresy, fotografií - a dokonca aj fotografií ich domova - z databáz.

Nižšie je snímka obrazovky toho, čo sa môžete dozvedieť o priemernej osobe, ak ju hľadáte online. Toto je druh záznamu, ktorý je DeleteMe navrhnutý tak, aby sa zbavil.

Informácie o Donaldovi J Trumpovi od spoločnosti DeleteMe

V dôsledku použitia nástroja DeleteMe sa teda údaje predplatiteľov nezobrazia vo výsledkoch vyhľadávania online. To znamená, že pokiaľ výsledky vyhľadávania neposkytujú informácie, ktoré sú obsiahnuté v legitímnych webových službách, kde tieto informácie poskytol používateľ priamo - alebo ak sa z nejakého dôvodu objavia osobné informácie na spravodajských webových stránkach. Pokiaľ ide o žiadosti o odstránenie tohto druhu, odstránenie výsledkov vyhľadávacieho nástroja bude zahŕňať uplatnenie práva na zabudnutie (momentálne nie je k dispozícii v USA - je k dispozícii v EÚ)..

Preto je potrebné poznamenať, že DeleteMe nie je kúzelná prútik, ktorý by vás magicky prinútil zmiznúť z výsledkov vyhľadávania Google. Ide skôr o službu, ktorá je určená na odstránenie vašich údajov od sprostredkovateľov údajov - čo má sekundárny účinok, že niektoré z vašich osobných údajov zmiznú online - na miestach, kde užívateľ internetu nikdy nesúhlasil so zdieľaním týchto údajov..

Pre predplatiteľov, ktorí sa rozhodnú investovať do predplatného služby DeleteMe, sú druhy služieb, od ktorých sa môžu očakávať odstránenie ich údajov, nasledujúce (spoločnosť DeleteMe v súčasnosti odstráni používateľov z približne 38 služieb):

Spoločnosť Na čo sa používa
Bol overený Kontroly na pozadí
PeopleSmart Verejné záznamy
Spokey Vyhľadávač ľudí
PeekYou Vyhľadávač ľudí
Addresses.com Overenie podniku a identity
Intelius Verejné záznamy & Telefónne čísla
PeopleFinders Verejné záznamy
Whitepages Verejné záznamy
Whitpages Pro Verejné záznamy
Rozšírené vyhľadávanie ľudí Vyhľadávač ľudí
Jednoduché kontroly na pozadí Kontroly na pozadí
Zlaté stránky obchodné & Jednotlivé zoznamy
ZabaSearch Vyhľadávač ľudí & Spätné vyhľadávanie telefónneho čísla
Ľudia vyhľadávanie Vyhľadávač ľudí
Vyhľadávanie v USA Kontroly na pozadí, spätné vyhľadávanie & Záznamy o nehnuteľnostiach
Anywho Vyhľadávač ľudí & Spätné vyhľadávanie čísla
DexKnows Vyhľadávač ľudí
Vyhľadávač e-mailov Vyhľadávanie e-mailom
Súkromné ​​očko Vyhľadávač ľudí
Public Records.com Verejné záznamy & Kontrola pozadia
Verejný záznam teraz Pozadie Skontrolujte vyhľadávanie telefónu
The Public Records.com Verejné záznamy
Phonesbook Publick Records & Telefónne čísla
Zdarma Telefon Tracer Spätné vyhľadávanie telefónu
Neighbors.me Verejné záznamy
USA People Search Vyhľadávač ľudí & Spätné vyhľadávanie telefónneho čísla

Ako vidíte, uvedení sprostredkovatelia údajov sú primárne na báze USA. Je to z toho dôvodu, že DeleteMe je služba založená v USA a platíte za to, že vaše dáta boli odstránené zo služieb agregácie údajov Western Western.

V dôsledku toho táto služba nemusí nevyhnutne úspešne odstrániť všetky údaje o vás, ktoré uchovávajú sprostredkovatelia údajov v zahraničí. Jedná sa o mierne obmedzenie služieb spoločnosti DeleteMe, čo môže znamenať, že bude viac apelovať na obyvateľov USA.

Na druhej strane sme si vedomí toho, že ktokoľvek, kto manipuluje s vašou kampaňou DeleteMe, sa zapojí do prieskumu, aby sa pokúsil nájsť vaše údaje online, a ak agent DeleteMe dokáže nájsť vaše údaje o akejkoľvek službe, v ktorej môže byť odstránený - všetko úsilie odstrániť to bude vykonané. Za zmienku tiež stojí, že webové stránky v USA často obsahujú údaje o zahraničných rezidentoch, takže funkcia DeleteMe je stále užitočná, aj keď nie ste rezidentom USA..

Jednoduchosť použitia

Používanie Abine DeleteMe je veľmi jednoduché. Keď sa používateľ prihlási na odber, musí začať poskytovaním všetkých údajov o sebe, ktoré chce odstrániť z agregačných databáz. Firma žiada používateľov o podrobnosti, ako sú ich meno, adresa, dátum narodenia, telefónne čísla a akékoľvek aliasy, ktoré majú, alebo mená, ktoré už predtým poznali (rodné meno, bežné preklepy atď.)

Detaily používateľa

Používatelia môžu pridať ľubovoľný počet adries, mien, e-mailov a telefónnych čísiel, ktoré sa ich týkajú, a ak zabudnú akékoľvek podrobnosti, môžu začať ďalšiu kampaň hneď po dokončení prvej. Následne musia používatelia odovzdať, poslať e-mailom alebo faxom DeleteMe obrázok preukazu vodičského preukazu, pasu alebo iného štátneho preukazu totožnosti, aby si overili, či sú tým, kým hovoria. Spoločnosť DeleteMe potrebuje túto redigovanú verziu svojho ID (môžete skryť fotografiu a identifikačné číslo), aby vás mohla odstrániť z niektorých služieb.

odovzdať identifikačnú kartu

Odovzdanie citlivých osobných údajov spoločnosti DeleteMe sa môže zdať trochu kontraproduktívne s konečným cieľom získať súkromie. Toto je však jediný spôsob, ako spoločnosť môže vaše údaje vymazať, takže sa zdá rozumné poskytnúť spoločnosti DeleteMe s PI, ak skutočne chcete, aby služba fungovala.

Keď služba získa vaše údaje, môže začať proces požiadania maklérov údajov o odstránenie vašich údajov z jej databázy. Dosiahne sa to odoslaním žiadosti o zrušenie, v ktorej sa požadujú odstránenie vašich údajov z týchto služieb. Je pravda, že toto je niečo, čo by ste mohli urobiť sami. Takže platíte za pohodlie, na rozdiel od služby, ktorú môžete získať iba pomocou služby DeleteMe.

Proces

Odovzdaním údajov do služby DeleteMe sa spustí vaša prvá kampaň. Odberatelia môžu odstrániť toľko údajov o sebe, koľko chcú, a môžu pridávať ďalšie dátové súbory navyše. To zaisťuje, že všetky predchádzajúce alebo viac adries (ak napríklad vlastní viac ako jeden dom) sú úspešne odstránené z databáz sprostredkovateľov údajov..

Prebieha ochrana súkromia

Jedna vec, ktorú treba mať na pamäti, je to, že musíte počkať, kým vám spoločnosť DeleteMe pošle správu o prebiehajúcej žiadosti, kým budete môcť do svojej kampane pridať ďalšie údaje. Firma nám povedala:

„Ak zabudnete pridať do svojho údajového listu DeleteMe akékoľvek informácie (aliasy, minulé adresy atď.), Môžete ich kedykoľvek pridať do svojho údajového listu prihlásením sa do svojho účtu. Ak ste už dostali svoj prvý prehľad nástroja DeleteMe (s chýbajúcimi informáciami), môžete požiadať o "ad-hoc" nahlásiť náš tím podpory a zahrnúť nové informácie do procesu nahlasovania. Vaše nové informácie sa potom zahrnú do všetkých budúcich prehľadov. “

Preto nemôžete aktualizovať svoju kampaň v prvý deň, ale musíte najskôr počkať, kým sa firma najprv poradí s pôvodnou žiadosťou. Z tohto dôvodu sa oplatí zabezpečiť, aby ste ho dostali hneď na začiatku a poskytli všetky svoje adresy, aliasy a ďalšie údaje, ktoré chcete odstrániť, skôr ako stlačíte Enter..

Po úspešnom odstránení vašich údajov firma skontroluje každé tri mesiace, aby zistila, či sprostredkovatelia údajov opäť o vás zhromaždili údaje. Ak áno, proces sa bude opakovať, aby sa zabezpečilo, že vaše údaje sa z týchto databáz znova odstránia.

Po každej relácii odstránenia dostanú všetci odberatelia podrobnú správu o stave, ktorá jasne vysvetľuje, ktoré údaje boli odstránené a z ktorých služieb. Preto, zatiaľ čo spoločnosť DeleteMe tvrdí, že službu vykonáva jeden rok, v skutočnosti robí to, že vymažete svoje údaje štyrikrát. Raz, keď sa pripojíte, a potom po uplynutí troch mesiacov, šiestich mesiacov a po deviatich mesiacoch. Potom uplynie rok a je čas na zaplatenie nového predplatného.

Za zmienku tiež stojí, že účastníci môžu na svoj účet pridať toľko ľudí, koľko chcú. Zatiaľ čo každý nový jednotlivec musí byť zaplatený jeden po druhom a náklady naň

Ochrana osobných údajov a bezpečnosť

Byť v USA sa nepovažuje za dobré miesto pre založenie súkromnej služby. USA sú domovom príkazov a príkazov na roubíky, ktoré umožňujú vláde prinútiť firmy, aby nielen uchovávali a poskytovali údaje všetkých vládnym spravodajským agentúram, ale aj to robili v absolútnom utajení..

Zákony USA znamenajú, že je možné, že spoločnosti DeleteMe už bol vydaný rozkaz, ktorý ho núti uchovávať všetky údaje, ktoré mu poskytnete. Ak by to tak bolo (a neexistuje žiadny spôsob, ako to vedieť), vaše údaje by mohli byť v procese odosielania do vlády USA spoločnosťou DeleteMe..

S týmto znepokojením z dôvodu ochrany osobných údajov sa môžeme obracať na jeho zásady ochrany osobných údajov, aby sme zistili, čo zaručuje spoločnosť za vaše údaje. Zásady ochrany osobných údajov sľubujú, že nebudú predávať údaje o zákazníkoch, a uvádza sa v nich, že tieto údaje použije spoločnosť DeleteMe a jej tretie strany na účely poskytovania služby. Z tejto politiky:

„Mnoho spoločností profituje zo svojich používateľov predajom svojich informácií, ale nikdy to neurobíme. Údaje, ktoré zhromažďujeme, používame iba na to, ako ľudia používajú naše produkty a na našich webových stránkach na vytváranie lepších produktov. Nikdy nebudeme zdieľať žiadne osobné údaje o vašej online aktivite ani ich nebudeme používať na individuálne zacielenie. Ak sa rozhodnete zaregistrovať sa na odber našich bulletinov alebo dostávate e-mailom aktualizácie nášho blogu o ochrane osobných údajov, občas vám pošleme e-maily s kupónmi, oznámeniami a novinkami Abine. “

V politike sa tiež uvádza, že:

„Niektoré z našich ďalších služieb (napríklad DeleteMe) môžu vyžadovať určité zdieľanie údajov, aby mohli poskytovať službu, napríklad požadovať, aby webové stránky tretích strán (sprostredkovatelia údajov a agregátory informácií) odstránili alebo potlačili vaše osobné informácie z ich webových stránok. Aby sme vyhoveli vašim požiadavkám na opt-out, možno budeme musieť identifikovať sprostredkovateľov údajov, ktorých držiteľmi sú zoznamy, čo si nevyhnutne vyžaduje zdieľanie častí vašich údajov s nimi. “

V tejto časti pravidiel ochrany osobných údajov sa vysvetľuje, že spoločnosť bude musieť zdieľať vaše údaje s firmami sprostredkujúcimi údaje, aby ich mohli odstrániť. Jednou miernou obavou je, že spoločnosť DeleteMe uvádza, že sprostredkovatelia údajov môžu tieto údaje „odstrániť alebo potlačiť“. Problematické je, že spoločnosť DeleteMe by mohla potenciálne sprostredkovať niektoré údaje sprostredkovateľom údajov a agregátorom informácií, ktoré v súčasnosti nemajú.

Pravidlá ochrany osobných údajov tiež naznačujú, že niektorí sprostredkovatelia údajov môžu vaše údaje „potlačiť“, a nie ich vymazať. To znamená, že po určitom čase môžu sprostredkovatelia údajov začať znova spracúvať vaše údaje (a prípadne môžu mať nejaké ďalšie útržky údajov o vás získaných z nástroja DeleteMe). Toto je obmedzenie služby, pretože hoci spoločnosť DeleteMe môže urobiť všetko, čo je v jej silách, aby požiadala sprostredkovateľov údajov o vymazanie vašich údajov, v skutočnosti nemôže zaručiť, že títo sprostredkovatelia údajov úplne odstránia všetky vaše údaje. Je možné, že sprostredkovatelia údajov sa môžu rozhodnúť dať vaše informácie na ľad.

Či už sa rozhodnete používať DeleteMe, to sa týka niekoľkých dôležitých úvah: Či si to môžete dovoliť. Či dôverujete vláde USA (a môžete sa riadiť možnosťou, že vaše údaje budú zachytené orgánmi USA). A či už dôverujete firmám poskytujúcim údaje, aby vaše údaje natrvalo vymazali, a nie aby ich iba na určitý čas potlačili..

Zákaznícky servis

Používanie nástroja DeleteMe nie je zložité a zdá sa, že neexistuje dôvod, prečo by používateľ musel kontaktovať zákaznícku podporu, aby služba správne fungovala. Avšak pre tých, ktorí majú problémy alebo niečo nerozumejú, je možné kontaktovať podporu.

Táto webová stránka má kontaktný formulár a centrum pomoci, ktoré obsahuje užitočné časté otázky, a počas pracovných hodín v USA (pondelok až piatok od 9:00 do 17:00 východného času) môžu používatelia klásť otázky prostredníctvom priameho rozhovoru na svojej webovej stránke..

kontaktujte nás

Rozhodli sme sa otestovať kontaktný formulár a radi sme zistili, že odpovede sme dostali veľmi rýchlo. To znamená, že nebudete mať žiadne problémy s kladením otázok o používaní služby, a to ani v prípade, že je live chat ukončený.

záver

Vyhľadávanie mena a adresy online zvyčajne spôsobuje, že sa na webových stránkach zhromažďujúcich údaje zobrazia úplné alebo čiastočné výsledky. Zvyčajne tieto druhy stránok niektoré informácie upravia - pričom je zrejmé, že bola nájdená správna osoba. Webové stránky ako Spokeo potom požiadajú zainteresované strany, aby zaplatili za zobrazenie celého spisu tejto osoby.

V prípade predplatného služby DeleteMe by vykonávanie týchto druhov vyhľadávaní nemalo viesť k tomu, že by sa na žiadnom z týchto webových stránok s údajmi zobrazovali žiadne údaje, čo znamená, že vaše údaje už nie sú na predaj. Funguje to?

Po našej počiatočnej kampani sme zistili, že naše údaje sa skutočne našli oveľa ťažšie. Všetky webové stránky sprostredkované údajmi, ktoré boli kontaktované, skutočne spracovali žiadosť spoločnosti DeleteMe, čo znamená, že naša digitálna stopa sa pomocou služby výrazne vylepšila, čo znamená, že je spravodlivé povedať, že táto služba robí všetko, čo sľubuje..

Je pravda, že okolo svojej americkej základne existujú určité potenciálne obavy. Na to, aby spoločnosť DeleteMe mohla poskytovať svoje služby, musíte priamo poskytnúť vaše osobné údaje, čo znamená, že firma o vás získava veľa citlivých informácií, ktoré by mohla prípadne postúpiť vláde USA..

Preferujeme spoločnosť DeleteMe so sídlom vo Švajčiarsku alebo Holandsku; krajiny, ktoré majú lepšiu ochranu súkromia pri spotrebiteľských údajoch a kde nie je možné, aby orgány zhromažďovali údaje tajne bez výslovného informovania spotrebiteľa. Jedná sa však o drobný spor, ktorý sa bude týkať iba ľudí, najmä so zvýšenými modelmi hrozieb.

Je tiež pravda, že spoločnosť DeleteMe poskytuje službu, ktorú môžu spotrebitelia robiť sami. Podľa nášho názoru je najlepším spôsobom ochrany vášho digitálneho súkromia vždy minimalizácia toho, kto má vaše údaje. Z tohto dôvodu je pravdepodobne najlepšia voľba robiť to sami.

Skutočné pokračovanie a kontaktovanie maklérov s údajmi, aby ich požiadali o odstránenie vašich údajov, môže byť samozrejme zdĺhavý a starostlivý proces. Z tohto dôvodu je pochopiteľné, že namiesto toho radšej platíte DeleteMe.

Pre niektorých používateľov internetu bude platiť 10,75 dolárov mesačne vynikajúcu hodnotu za peniaze - najmä ak ste rezidentom USA, ktorého údaje sa označujú veľkým počtom sprostredkovateľov online údajov.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me