CloudAlly


CloudAlly یک راه حل پشتیبان ابری به ابر است که برای اولین بار در سال 2011 راه اندازی شد. این توسط یک شرکت اسرائیلی ساخته شده است که دارای دفاتر در ایالات متحده ، انگلیس و استرالیا است. این سرویس به مشاغل یا اشخاص اجازه می دهد تا پرونده های خود را از تعدادی از سیستم عامل های ذخیره آنلاین به راحتی تهیه کنند. با استفاده از CloudAlly ، کاربران می توانند پشتیبان تهیه پشتیبان در تعدادی از سیستم عامل ها - با امکان مدیریت بایگانی و بازیابی داده های گمشده یا فاسد شده از هر عکس فوری در زمان -.

ProPrivacy.com نمره
8 از 10

خلاصه

ایمن سازی فضای ذخیره سازی ابزاری راهی عالی برای اطمینان از محافظت از داده های شما در برابر از دست دادن تصادف دستگاه ، نقص یا مداخله مخرب است. مانند حملات هک یا هک کردن باج افزار. هنگامی که این اتفاق در اکثر سیستم عامل های ابری رخ می دهد ، آن داده ها برگشت ناپذیر از بین می روند. به عنوان مثال ، با Dropbox بازیابی پرونده هایی که به طور تصادفی یا مخرب تخریب شده اند بازیابی نمی شود - به محض اینکه پوشه Trash خالی شد. پرونده ها برای همیشه از بین رفته اند.

با توجه به ماهیت متصل به سیستم عامل های ذخیره سازی ابری ، ممکن است برای آن دسته از خدمات SaaS قربانی هک شدن ناشی از فیشینگ شوند. و تحت این شرایط ، از دست دادن داده های تجربه شده می تواند بسیار پرهزینه باشد. CloudAlly قصد دارد با تهیه نسخه پشتیبان خودکار برای همه حسابهای ذخیره آنلاین خود ، این مشکل را حل کند.

CloudAlly یک سرویس پشتیبان گیری از ابر به ابر است که به مشاغل یا اشخاص اجازه می دهد تا پرونده های خود را از سرویس هایی مانند Office 365 Backup ، Dropbox ، GSuite ، SalesForce ، Box یا SharePoint آنلاین به راحتی تهیه کنند. CloudAlly تضمین می کند که هر گونه داده ذخیره شده در آن سیستم عامل های آنلاین SaaS بطور مرتب از حافظه آمازون S3 تهیه می شود ، که از آن در برابر آسیب های تصادفی یا مخرب در آن سیستم عامل های شخص ثالث محافظت می کند. با استفاده از CloudAlly ، مشترکین فضای ذخیره نامحدود پشتیبان از آمازون را دریافت می کنند ، که برای بازیابی یا صادرات سریع داده ها به سرعت و به راحتی قابل دسترسی است..

قیمت گذاری

CloudAlly را می توان به صورت اشتراکی به صورت ماهانه یا سالانه خریداری کرد. اشتراک فقط یک سرویس را در یک زمان پوشش می دهد ، بنابراین در صورت نیاز به پشتیبان گیری چندگانه از چندین سرویس ، باید هرکدام را جداگانه پرداخت کنید..

یک قرارداد یک ماهه 3 دلار برای شما هزینه خواهد داشت و همراه با تهیه نسخه پشتیبان برای یک کاربر یا 10 گیگابایت داده (بسته به نوع سرویس شما برای تهیه نسخه پشتیبان) است. یک قرارداد سالانه برای شما 30 دلار هزینه خواهد داشت و 6 دلار از کل قیمت ماهانه شما صرفه جویی می کند. این هزینه بسیار منطقی در نظر گرفته شده است. اگر می خواهید از Dropbox و مجموعه G (نسخه پشتیبان) نسخه پشتیبان تهیه کنید ، باید سالانه 60 دلار بپردازید که این امر بسیار گران قیمت است. و اگر می خواهید به جای 10 گیگابایت دوباره 20 گیگابایت داده ذخیره کنید ، هزینه شما دو برابر خواهد شد (6 دلار در هر ماه).

اگر قصد استفاده از CloudAlly برای یک تجارت را دارید ، می توانید تعداد کاربرانی که در پشتیبان گیری GSuite یا Office 365 دارید ، و تعداد داده های Dropbox را که دارید (به عنوان مثال) و شرکت به شما پیشنهاد می دهد برای تهیه نسخه پشتیبان از کل مشاغل و تمام کاربران آن این شرکت 10٪ تخفیف برای شرکتهایی که 100+ کاربر و / یا 500 گیگابایت داده دارند ، ارائه می دهد.

همچنین لازم به ذکر است که استفاده از این سرویس به مدت 15 روز بصورت رایگان امکان پذیر است ، بدین معنی که می توانید آن را بدون ریسک آزمایش کنید تا ببینید عملکرد آن چگونه است.

امکانات

  • تهیه نسخه پشتیبان از پشتیبان گیری از Microsoft Office 365 یا G Suite (شامل درایو ، ایمیل ، مخاطبین ، تقویم ها ، کارها ، و با سایت های G Suite نیز).
  • ایمیل های پشتیبان از طریق IMAP از هر سرویس / مشتری ایمیل
  • تهیه نسخه پشتیبان از SharePoint ، OneDrive ، MS Groups ، Box ، Google Team Backup یا Dropbox (پرونده ها ، اسناد و لیست ها).
  • تهیه نسخه پشتیبان تهیه Salesforce (محیط های ماسهبازی ، اشیاء استاندارد ، اشیاء سفارشی ، اسناد ، پیوست ها ، فید چت) & ابرداده).

برپایی

اولین چیزی که شما نیاز به استفاده از CloudAlly دارید ، یک حساب شخص ثالث است که دارای پرونده هایی است که می خواهید از آنها نسخه پشتیبان تهیه کنید. اگر در حال حاضر یک حساب Google ، یک حساب DropBox - یا هر سرویس دیگری را که می توانید از آن نسخه پشتیبان تهیه کنید - دارید ، پس شما آماده استفاده از این سرویس هستید.

برای اهداف تست ما ، یک حساب Dropbox موقت تنظیم کردیم تا پرونده های پشتیبان تست را در آن قرار دهیم و متعاقباً برای یک آزمایش رایگان CloudAlly ثبت نام کنیم. برای این کار کافی است به وب سایت آن بروید و دستورالعمل های صفحه اصلی را دنبال کنید.

وب سایت CloudAlly

برای ثبت نام ، تنها کاری که باید انجام دهید اینست که نام ، آدرس ایمیل و رمز عبور خود را تهیه کنید. با انجام این کار شما آماده کلیک کردن هستید ثبت نام.

برای یک آزمایش رایگان ثبت نام کنید

در مرحله بعد ، یک ایمیل تأیید دریافت خواهید کرد و پس از کلیک روی پیوند فعال سازی ، می توانید وارد داشبورد سرویس شوید.

تهیه نسخه پشتیبان

همانطور که مشاهده می کنید ، اضافه کردن حسابی که می خواهید از CloudAlly بک آپ بگیرید ، از انجام کار آسان است. ما متوجه شدیم که کل مراحل تنظیمات بسیار سریعتر از پیش بینی شده است و فقط چند دقیقه از ما می گذرد.

راحتی در استفاده

با نصب و فعال سازی CloudAlly ، همه چیز باقی مانده اضافه کردن حساب مورد نظر برای تهیه نسخه پشتیبان است. Dropbox را انتخاب کردیم و از شما خواسته شد که نامی را برای تهیه نسخه پشتیبان تهیه کنید.

جزئیات مدیر Dropbox

با کلیک بر روی جعبه تأیید اعتبار ، شما را به Dropbox سوق می دهد و تا زمانی که از قبل وارد حساب کاربری خود شوید ، از شما خواسته می شود با دسترسی CloudAlly موافقت کنید.

مجوزها کمی پر صدا به نظر می رسند. با این حال ، CloudAlly به انجام هرگونه فعالیت به عنوان اعضای تیم نیاز دارد تا بتواند از هر کاربر در حساب Dropbox نسخه پشتیبان تهیه کند. این کار برای کاربرانی که به دنبال تهیه نسخه پشتیبان از پرونده های تجاری خود هستند ضروری است - اگر تنها کاربر حساب Dropbox خود باشید.

تهیه نسخه پشتیبان و بازیابی

با کلیک بر روی اجازه فوراً دسترسی CloudAlly را فراهم می کند بدون اینکه در واقع رمز ورود خود را به این سرویس ارائه دهید. این با استفاده از یک نشانه OAuth حاصل می شود که در هر زمان قابل ابطال است.

با بازگشت به CloudAlly ، حساب ما اکنون ارتباطی فعال با حساب Dropbox ما نشان داد. در این صفحه ، ما قادر به تنظیم فرکانس پشتیبان گیری یا هر روز ، هر سه روز یا هفتگی بودیم. ما آن را روزانه رها کردیم ، اگرچه زمان تهیه نسخه پشتیبان را به ظهر تغییر دادیم تا بتواند اولین ذخیره خود را زودتر انجام دهد.

تنظیمات پشتیبان

حساب CloudAlly ما برای ذخیره اطلاعات ما در سرورهای آمازون S3 در ایرلند تنظیم شده است ، گزینه ای که ما در مرحله ثبت نام انتخاب کردیم.

پس از ذخیره تنظیمات برگزیده ، شما آماده هستید که حساب خود را تنظیم کنید تا در فرکانس انتخاب شده به طور خودکار از آن نسخه پشتیبان تهیه کنید. برای انجام این کار ، به حساب کاربری خود بروید و روی فعال کردن در سمت راست نام کاربری کلیک کنید.

پشتیبان گیری را فعال کنید

پس از فعال شدن ، CloudAlly وقتی قرار است بطور خودکار از فایلهای شما بک آپ بگیرید. در هر زمان که بخواهید می توانید از پشتیبان گیری مکث کنید. اگر ترجیح می دهید ، می توانید به صورت دستی از CloudAlly نیز بخواهید همین حالا نسخه پشتیبان تهیه کن. ما تصمیم گرفتیم که پیش برویم و اولین نسخه پشتیبان خود را ایجاد کنیم.

دکمه پشتیبان گیری

این وضعیت ما را به تغییر داد در جریان. نسخه پشتیبان تهیه کمتر از یک دقیقه طول کشید ، اما این تنها به این دلیل است که ما فقط چند فایل تست برای تهیه نسخه پشتیبان از آن داشتیم. اگر مقادیر انبوهی از داده ها را در Dropbox (یا حساب های دیگر) خود داشته باشید ، این مدت بیشتر طول می کشد.

با کلیک بر روی فعالیت در منوی سمت چپ CloudAlly به شما امکان می دهد دقیقاً آنچه CloudAlly انجام داده است را مشاهده کنید. این یک روش خوب برای پیگیری پشتیبان گیری و اعلان های شما است. همانطور که می بینید اولین نسخه پشتیبان ما با موفقیت کامل شد.

فعالیت به پایان رسید

برای بررسی روند بازیابی پرونده هایمان ، تصمیم گرفتیم نسخه پشتیبان تهیه کنیم. با کلیک بر روی Restore به شما امکان می دهد تا حساب پشتیبان خود را انتخاب کنید و CloudAlly به شما امکان می دهد داده ها را بازیابی یا بارگیری کنید. ما تصمیم گرفتیم که به Dropbox برویم و پرونده های خود را حذف کنیم.

فایلهاروحذف کن

با حذف پرونده ها ، ما جلوتر رفتیم و آنها را بازیابی کردیم.

بازیابی یا حذف از حساب dropbox

ما تصمیم به ترمیم گرفتیم ، خوب است بدانید که در صورت لزوم می توانید همه چیز را به عنوان یک فایل پستی بارگیری کنید. این امر حمل و نقل داده ها را با استفاده از CloudAlly یا بازگرداندن حساب ذخیره سازی ابری که هک شده یا به طور تصادفی حذف شده است ، آسان می کند.

لیست بایگانی را بارگیری کنید

با کلیک بر روی بازگرداندن نتایج به دست آوردن پیامی مبنی بر بازگرداندن برنامه ریزی شده است. با بازگشت به صفحه Activity ، می توانیم ببینیم که بازیابی کامل شده است ، بنابراین به سمت Dropbox حرکت کردیم تا ببینیم که آیا این دستگاه کار کرده است یا خیر. همانطور که امیدوار بودیم ، Dropbox ما دارای یک پوشه موارد بازیابی شده حاوی اسناد قبلی حذف شده بود.

موارد مرمت شده

برای نتیجه گیری ، CloudAlly سرویسی است که شما را به آسانی از طریق روند پشتیبان گیری یا بازیابی دوباره راهنمایی می کند. استفاده از ویژگی های CloudAlly بسیار آسان است و قطعاً برای افراد غیر متخصص و مبتدی مناسب است. ما در مورد استفاده از خدمات از همه چیز لذت بردیم و شکایتی درباره عملکرد آن نداریم.

تصمیم به استفاده از CloudAlly تا حد زیادی کاهش می یابد که آیا شما به این سرویس برای محافظت از داده های خود اعتماد دارید...

حریم خصوصی و امنیت

برای تهیه نسخه پشتیبان از داده های CloudAlly از یک سرویس ذخیره سازی شخص ثالث ، باید CloudAlly را برای دسترسی به آن حساب ها فراهم کنید. با این حال ، از آنجا که ارائه رمزهای CloudAlly از نظر حفظ حریم خصوصی و امنیت مشکل ساز خواهد بود ، CloudAlly به OAuth کمک می کند تا نشانه ای را ایجاد کند که دسترسی مبتنی بر اجازه را فراهم کند.

OAuth یک استاندارد باز شناخته شده برای نمایندگی دسترسی است که به کاربران برنامه ها و خدمات اجازه می دهد تا به وب سایت های شخص ثالث یا برنامه های کاربردی اجازه دسترسی به اطلاعات خود را در سرویس های دیگر بدون ارائه رمزهای عبور مستقیم بدهند..

این امر به کاربران CloudAlly اجازه می دهد تا به منظور ایجاد پشتیبان و هر چیز دیگری ، دسترسی محدود به آن سرویس ها داشته باشند. همچنین این بدان معنی است که کاربران می توانند مجوزها را در هر زمان و بدون نگرانی در مورد نیاز به به روزرسانی رمزعبور لغو کنند - اگرچه این چیزی است که ما به شما توصیه می کنیم..

هنگامی که داده ها توسط CloudAlly به ابر به ابر منتقل می شوند ، این شرکت از سرورهای فعال SSL (HTTPS) فعال استفاده می کند. از نظر تئوری ، این امکان انتقال ایمن را فراهم می کند که در مقابل حملات انسان در میانه ایمن باشد. با این وجود ، ما سرورهای CloudAlly را با استفاده از آزمایشگاههای Qualys SSL بررسی کردیم تا امنیت TLS آن را تأیید کنیم و متوجه شدیم که به دلیل اجرای ضعیف تبادل کلید (بدون راز کامل برای پیشبرد) ، فقط یک B کسب کرده است. این مسئله کمی نگران کننده است زیرا این بدان معنی است که امنیت لایه های حمل و نقل و همچنین آنچه لازم است اجرا نشده است.

هنگامی که داده ها از طریق TLS به سرورهای Amazon S3 آن منتقل شدند ، داده های شما با استفاده از رمزگذاری بیت قوی AES-256 در سمت سرور ذخیره می شوند. این رمزگذاری با استفاده از کلیدهای رمزنگاری منحصر به فرد برای هر مشترک جداگانه ارائه می شود و آن کلیدهای بی نظیر در حالت جدا و امن در سرور جداگانه آمازون S3 ذخیره می شوند. CloudAlly اظهار داشت که فقط "تعداد بسیار محدودی از اعضای اصلی تیم CloudAlly" هرگز به این کلیدها دسترسی ندارند.

شایان ذکر است که به دلیل اینکه این کلیدها در سمت سرور ذخیره می شوند ، این بدان معنی است که کاربران CloudAlly برای امنیت فضای ابری بدون رمزگذاری نهایی تا پایان ، استاندارد طلا را از دست نمی دهند. در نتیجه ، داده های ذخیره شده توسط CloudAlly به طور بالقوه در برابر هک شدن یا هجوم ناخواسته توسط کارمندان CloudAlly آسیب پذیر هستند..

این که آیا شما این امنیت را به اندازه کافی برای نیازهای شخصی خود در نظر بگیرید ، بستگی به مدل تهدید شخصی شما ندارد. آنچه مهم است بدانیم این است که CloudAlly در صورت ضمانت در صورت ضمانت می تواند به دولت دسترسی کلیه داده های شما را فراهم کند. در نتیجه ، ما باید توصیه کنیم که تنها راه برای به درستی تهیه داده های شما بر روی سرورهای ابری - بدون نگرانی از حفظ حریم خصوصی یا امنیت - استفاده از ارائه دهنده ذخیره سازی ابری ایمن است که e2ee کامل را فراهم می کند..

از یک طرف ، CloudAlly سازگار با GDPR و HIPAA است. از طرف دیگر ، اذعان دارد که داده های جمع شده را با اشخاص ثالث به اشتراک می گذارد

در مرحله بعد ، ما خط مشی رازداری را بررسی كردیم تا درمورد چگونگی برخورد CloudAlly با داده های خود در طی پشتیبان گیری از آن ، اطلاعاتی را بررسی كنیم. این سیاست تأیید می کند که در صورت ارائه ضمانت ، داده های شما را به مقامات تحویل می دهد. همچنین این نشان می دهد که اگر فکر می کند شرایط استفاده آن را نقض کرده اید ، ممکن است داده های شما را بررسی کند. نکته قابل توجه این است که به نظر می رسد این عبارت اجازه می دهد تحقیقات در مورد داده های شما را حتی به منظور بررسی "مشکوک به" تخلف احتمالی "انجام دهد.

این شرکت همچنین اذعان می کند که ممکن است اطلاعات شخصی شما را با فرمی جمع یا ناشناس در اختیار اشخاص ثالث قرار دهد و فاش کند. داده های تجمیعی نباید خطری را برای افراد ایجاد کند ، اگرچه مطالعات نشان داده اند که داده های ناشناس شده قبلی در برخی شرایط می توانند دوباره به افراد معرفی شوند..

این واقعیت که داده های پشتیبان شما را می توان برای ایجاد یک جریان درآمد مورد تجزیه و تحلیل قرار داد ، مشکوک به نظر می رسد - و موضوعی است که ما می خواهیم به نفع خدماتی که نوید حفظ حریم خصوصی داده ها هستند ، از آنها استفاده کنیم. از طرف دیگر ، CloudAlly ادعا می کند سازگار با GDPR و HIPAA است.

این مجوز بین المللی را برای مدیریت امنیت اطلاعات از طریق برنامه Cloud Security Alliance STAR با استفاده از ماتریس کنترل CSA Cloud Security به رسمیت شناخته است. بنابراین ، از لحاظ نظری باید امنیت مناسب داده ها را تضمین کند. مثل همیشه ، در تصمیم گیری برای استفاده از این سرویس (و سایر) خدمات پشتیبان ابری ، باید ارزیابی ریسک را انجام دهید.

خدمات مشتری

با استفاده از CloudAlly به لطف چت زنده 24 ساعته خود ، پشتیبانی عالی مشتری را بدست می آورید. ما چت زنده را آزمایش کردیم و متوجه شدیم که مأمورین درباره خدمات بسیار مفید و آگاه هستند. نمایندگان می توانند به شما در یافتن اطلاعات مربوط به خدمات کمک کنند یا به شما در تنظیم حساب کاربری خود برای تهیه درست پشتیبان گیری کمک می کنند.

منابع در وب سایت ابری

در فهرست بالای منو ، منوی کشویی را با عنوان منابع پیدا خواهید کرد. این فهرست به شما امکان می دهد تا به اطلاعات مفیدی بروید. با یک سؤال متداول ، تنظیمات و کتابچه راهنمای کاربر ، یک پایگاه دانش و فیلم ها همه فقط با یک کلیک فاصله دارند,

این وب سایت همچنین وبلاگ مفیدی را ارائه می دهد که شامل مقالات آموزنده در مورد موضوعات مختلف پیرامون تهیه پشتیبان و امنیت پشتیبان است.

به طور کلی ، ما منابع موجود در وب سایت را فوق العاده دیدیم. منصفانه است که بگوییم کل وب سایت به گونه ای طراحی شده است که می تواند اطلاعات زیادی در مورد این سرویس و کمک زیادی به شما در راه اندازی و کار شما ارائه دهد - مهم نیست که به کدام سیستم عامل علاقه دارید..

راهنمای متحد ابر

نتیجه

CloudAlly یک سرویس پشتیبان گیری از ابر به ابر است که بسیار بصری ، راه‌اندازی آسان و استفاده از آن یک طاقت فرسا است. وب سایت بسیار خوب ارائه شده است ، و همه چیز راجع به خدماتی که ممکن است درباره آن تعجب کنید توضیح می دهد. این سرویس برای افراد یا مشاغل ایده آل برای راه حل های پشتیبان گیری خودکار برای داده های خود ایده آل است.

10 گیگابایت فضای ذخیره سازی با قیمت 3 دلار در هر ماه پرهزینه نیست ، اما توجه داشته باشید که این هزینه 3 دلار اضافی در ماه برای هر بلوک اضافی 10 گیگابایت مورد نیاز شما بالا می رود..

CloudAlly خدماتی نیست که رمزنگاری نهایی را به شما ارائه می دهد و با هیچ خدمتی که e2ee ارائه می دهد کار نمی کند. بنابراین ، اگر به فضای ذخیره سازی ایمن نیاز دارید ، بهتر است در جاهای دیگر خرید کنید. علاوه بر این ، سرویس وعده ای برای حفظ حریم خصوصی نمی دهد و به دلیل آنکه کلیدهای رمزگذاری شما را از طرف شما در اختیار دارد. این امکان وجود دارد که شرکت بتواند به داده های شما دسترسی پیدا کند یا داده های شما را به دلیل هک شدن از دست دهد.

این که آیا این مسئله شما را نگران کرده است ، واقعاً به مدل تهدید شما مربوط نمی شود. با این حال ، به طور کلی ، این یک پشتیبان خوب از ابر به ابر است که عملکرد خوبی در انجام کار در دست دارد.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me