טענה שמציעים ספקי VPN לעיתים קרובות היא כי ניתן להשיג הזמנות בהזמנת מלונות וטיסות זולות יותר באמצעות VPN בכדי לזייף את המיקום הגיאוגרפי שלכם ולהזמין הזמנות מתוך המדינה מהשירותים בהם אתם רוצים להשתמש..


הרציונליזציה לכך היא שחברות מצפות ממבקרים זרים שיהיו מוכנים יותר להוציא כסף מאשר 'מקומיים', ולכן הם מעלים את המחירים לחיפושים שנעשו מכתובות IP בחו"ל..

כאן תמיד היינו מעט מעט טענות כאלו, כמו חקירות סתמיות בעבר, מעולם לא היו לנו שום עדויות לכך שה- IP של מיקום גיאוגרפי עושה את ההבדל הקל ביותר למחיר השירותים.

עם זאת החלטנו שהגיע הזמן לחקור טענה זו ביתר שאת.

מתודולוגיה

ביקרנו במבחר רחב של אתרי השוואת מלונות נסיעות, ובכל פעם הזמנו שני מונחי חיפוש זהים - פעם ללא חיבור VPN (אנו ממוקמים בבריטניה) ופעם אחת התחברנו לשרת VPN בארה"ב. כל החיפושים היו כרוכים בהזמנות נסיעות או בתי מלון בארצות הברית.

בכדי להבטיח שהאתרים לא יאספו את החיפושים שביצענו בעבר ושנו את תוצאותיהם בהתאם, השתמשנו במצב פרטי / גלישה בסתר (כדי להשבית לחלוטין עוגיות) בביקור אצלנו, וגם השתמשנו בדפדפנים נפרדים לחלוטין לחיפושים שלנו בבריטניה וארה"ב..

בנוסף לכל זה שמרנו על אתרים המשתמשים באמצעים מגניבים כדי לגלות את כתובת ה- IP או ה- IP שלנו בעת השימוש בסמנכ"ל, על ידי בדיקת דליפות DNS ורגישות לניצול WebRTC על ידי ביקור ב- ipleak.net.

תוצאות

בילינו בסביבות שלוש שעות בציד דרך עשרות אתרי טיסות והשוואת מלונות, כולל Expedia.com, Skyscanner.com, Hotel.com, ורבים נוספים, וכמעט בכל המקרים מצאנו שהמחירים זהים, ללא קשר לשאלה אם השימוש ב- VPN או לא. (לעיתים המחירים ישתנו לפי דולר או שניים, אך איננו רואים זאת חשוב).

נראה שהצלחנו את ההצלחות הבולטות ביותר באתר השוואת שירותי הנסיעות קיאק. בהשוואת מחירים לא מצאנו שום הבדל בתעריפי המחירים הכלולים ברשימה, אך כאשר התבוננו במחירי מחירי העסקים התמונה השתנתה בצורה דרמטית, תלוי היכן שנראה כי אנו ממוקמים.

טיסות עסקים קיאק בבריטניה

מחירי מחלקת עסקים הרשומים באתר בריטניה

טיסות עסק קיאק אמריקאי

מחירי מחלקת העסקים הרשומים באתר ארה"ב - הפרש של מעל 250 $!

יש לציין כי משום מה הטיסות המוצגות אינן זהות, אך חשוב מכך, פשוט שינוי מגירסת .co.uk של האתר (שאליו אנו מופנים באופן אוטומטי ללא VPN מופעל) ל- US.com. לגירסה (משהו שרוב אתרי הנסיעות מאפשרות) הייתה השפעה זהה לשימוש ב- VPN.

קיאק מחליף אתרים

זה אולי קצת מוסתר, אבל כמו כמעט בכל אתר דומה, קיאק מאפשר לך לבחור באיזו גרסה ברצונך להשתמש

החלטנו לבדוק את מחירי המלונות לטיול הבדיוני שלנו בזמן שהיינו בו ...

בתי מלון LA Kayak UK

תוצאות באתר בריטניה

מלונות LA Kayak US

תוצאות באתר ארה"ב

שוב השימוש ב- kayak.com במקום kayak.co.uk הניב תוצאות זולות יותר, אך VPN אינו נדרש לגישה ל- kayak.com. קיבלנו גם תוצאות מעניינות ב- Fly.com...

טיסות לכל fly.com בבריטניה

בגרסת ה- Fly.com בבריטניה המחירים היו זהים לאתר האמריקני, אבל ...

טיסות כל fly.com בבריטניה

... הצעה מיוחדת זולה יותר הייתה זמינה באתר בריטניה!

זהו למעשה ההפך מהתוצאה הצפויה, אך עלינו לציין כי בהשוואה ישירה כמו-כמו-למשל (למשל, Best Western Plus Carriage Inn), המחירים היו זהים. שוב, פשוט החלפת אתרים הניבה את אותן תוצאות כמו שימוש ב- VPN.

סיכום

נראה כי קניות בגרסאות שונות של אתר יכולות להניב מציאות, מכיוון שלעתים מוצג מידע שונה, תלוי באתר בו נעשה שימוש (אם כי כפי שמוכיחה הדוגמה של Fly.com, העסקאות הטובות ביותר לא תמיד מוצגות בגירסה שאולי אתם עשויים להיות צפו!)

מה שלא מצאנו שום עדות לכך הוא העלאת מחירים מכוונת על סמך כתובת ה- IP שממנה נערך חיפוש.

מצאנו כי בעוד שכל אתר בו ביקרנו (עם גרסאות ספציפיות למדינות זמינות) הפנה אותנו אוטומטית לגירסה המצוינת על ידי כתובת ה- IP לכאורה שלנו, כולם סיפקו את האפשרות לשנות באופן ידני את הגרסה הספציפית למדינה בה נעשה שימוש, ללא צורך ב VPN או אמצעי תעבורה אחר.

VPN הוא פנטסטי להרבה דברים רבים - הוא מציע פרטיות בזמן גלישה באינטרנט, מגן עליך מפני האקרים בעת שימוש בנקודות חמות WiFi, מאפשר לך לצפות בגרסת Netflix מעבר לים ועוד, אך עלינו להסיק את מה שכבר מזמן חשדנו - הטוען ש- VPN יכול לחסוך לך כסף בטיסות ומלונות הם חסרי יסוד.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me