ילד מחפש באינטרנט

היועץ המשפטי לממשלה בניו יורק, ברברה ד. אנדרווד, הודיע ​​באמצעות הודעה לעיתונות ביום שלישי כי שבועת שבבעלות Verizon, שבבעלותה AOL ו- Yahoo, הסכימה לשלם הסדר של 4.95 מיליון דולר בגין הפרת חוק הפרטיות של ילדים פדרליים..

מחקירת נוהלי שטח המודעות של AOL בין אוקטובר 2015 לפברואר 2017 נחשף כי AOL ערכה לפחות 1.3 מיליארד מכרזי מכירות עבור שטחי מודעות המיועדים לילדים מתחת לגיל 13..

חוק הגנת הפרטיות המקוונת של הילדים, או COPPA, נחקק בקונגרס של ארצות הברית בשנת 1998 כדרך לשמירה על פרטיותם המקוונת של ילדים מתחת לגיל 13. החוק אוסר במפורש מעקב ומיקוד לילדים ברשת למטרות פרסום. אסור לאתרים לאסוף מידע אישי של ילדים מתחת לגיל 13 ללא הסכמת הורים ישירה. בשנת 2013 תוקן החוק כך שיכלול קובצי Cookie וכתובות IP כ"מידע אישי "בגלל יכולתם של אתרים לעקוב אחר מבקרים באמצעות נתונים כאלה..

תחקיר ה- AG קבע כי AOL מפרה ישירות את החוק מכיוון שהיא מכירה ביודעין מכירה פומבית של מודעות למפרסמים במאות אתרי אינטרנט שונים המיועדים לילדים מתחת לגיל 13. ההודעה לעיתונות מסבירה, "באמצעות מכירות פומביות אלה, AOL נאספה, השתמשו וחשפו מידע אישי ממשתמשי האתרים תוך הפרה של COPPA, מה שמאפשר למפרסמים לעקוב ולהציג מודעות ממוקדות לילדים צעירים. "כתוצאה מההפרה, החברה חייבת כעת לשלם קנס בגין שיא של 4.95 מיליון דולר, העונש הגדול ביותר בגין הפרת COPPA עד כה.


אתרי אינטרנט מציגים לרוב מודעות ממוקדות למבקרים דרך מה שמכונה החלפת מודעות. זה למעשה פועל כמכירה פומבית שלפיה מפרסמים מציעים מחיר שטח מודעות באתר מסוים. חילופי המודעות משתמשים בעוגיות מעקב המוטמעות בדפדפן האורח שיכולים להכיל מידע אישי חשוב כמו היסטוריית גלישה, תחומי עניין אישיים ומידע דמוגרפי. ההחלפות מעבירות לאחר מכן מידע זה למפרסמים, שיכולים להציב הצעות מחיר על מודעות הממוקדות ישירות אל מבקר האתר על סמך הנתונים הכלולים בעוגיית המעקב. המכירה הפומבית מתבצעת אוטומטית ומתקיימת בשבריר שנייה ובכך מאפשרת להציג את הפרסומות בפני מבקר האתר בזמן אמת..

אתרים המופנים באופן מפורש לילדים מכוסים תחת COPPA, וסוג זה של מעקב ומיקוד מודעות אינו מותר באתרים כאלה לפי החוק. אולם AOL עשתה שוב ושוב ללא הרף פרקטיקות אלה תוך הפרה ישירה של COPPA. הודעה לעיתונות של היועץ המשפטי לממשלה מסבירה, "AOL מפעילה מספר חילופי מודעות, כולל החלפה למודעות מבוססות תמונה, המכונות מודעות" לתצוגה ". עד לא מזמן, החלפת המודעות של AOL למודעות לתצוגה לא הייתה מסוגלת לערוך מכירה פומבית תואמת COPPA שהייתה מעורבת במציעים של צד שלישי מכיוון שמערכות AOL בהכרח יאספו מידע ממשתמשים ויחשפו מידע זה לצדדים שלישיים. לפיכך, מדיניות AOL אסרה להשתמש בחילופי מודעות לתצוגה שלה למכירה פומבית של שטח מודעות באתרים המכוסים COPPA לצדדים שלישיים. "בהודעה לעיתונות נכתב כי" למרות מדיניות זו, AOL בכל זאת השתמשה בהחלפת מודעות לתצוגה כדי ערוך מיליארדי מכירות פומביות עבור שטח מודעות באתרים שידעה שהופנו לילדים מתחת לגיל 13 ובכפוף ל- COPPA. "

בהפרה אחרת של החוק, נמצא כי AOL גם הצעה להצעות מחיר עבור שטח מודעות באמצעות חילופי מודעות אחרים ומתעלמת מאחריותם לעמוד ב COPPA תוך מתן הצעות מחיר למודעות המוצגות באתרים המיועדים לילדים. "כאשר אחת מההחלפות הללו עורכת מכירה פומבית של שטח מודעות באתר אינטרנט המופנה לילדים, ההחלפה מעבירה מידע למציעים המצביעים על כך שהיא כפופה ל- COPPA. מציעים המקבלים מידע זה צפויים לעמוד גם ב- COPPA. לפני נובמבר 2017, מערכות AOL התעלמו מכל מידע שקיבלה מחילופי מודעות המצביעים על כך ששטח המודעות כפוף ל- COPPA. לפיכך, בכל פעם ש- AOL השתתפה וזכתה במכירה פומבית של שטח מודעות המכוסה COPPA, המערכות שלה התנהגו כמו שהיו בדרך כלל. "

המשמעות היא ש- AOL התעלמה באופן מוחלט ומודע מההודעות שהם מחויבים לציית לחוק באתרים מסוימים עליהם הציבו הצעות מחיר. AOL הפרה את החוק מכיוון שבכל פעם שזכתה בהצעה באתר מוגן COPPA, היא עדיין השתמשה בנתוני הילדים כאילו האורח מבוגר שביקר באתר..

מנוע חיפוש של AOL

מעבר לכל אלה, החוקרים גילו שמנהל חשבון AOL בניו יורק הפר ביודעין את COPPA בניסיון להגדיל את הכנסות הפרסום. מנהל החשבון הקים לכאורה את חשבון הלקוח בכוונה באופן שיפר את החוק במאמץ מוטעה לסייע לחברה. יתר על כן, מנהל החשבונות הודיע ​​ללקוח ביודעין כי החלפת המודעות ש- AOL פעלה תואמת את COPPA כאשר למעשה זה לא היה.

כל זה מביא לקנס כבד עבור החברה, כמו גם ליישום אמצעי תיקון אחרים בכדי להבטיח ציות עתידי לחוק. לדוגמה, ראש הסדר מחייב את AOL "להקים ולקיים תוכנית מקיפה של תאימות COPPA הכוללת: ייעוד של מנהל או קצין המפקח על התוכנית; הכשרה COPPA שנתית לאנשי AOL רלוונטיים; זיהוי הסיכונים שעלולים לגרום להפרה של AOL ב- COPPA; תכנון ויישום של בקרות סבירות לטיפול בסיכונים שזוהו, כמו גם מעקב שוטף אחר יעילות הבקרות; ופיתוח ושימוש בצעדים סבירים לבחירה ושמירה על ספקי שירותים שיכולים לעמוד ב- COPPA. ההסכם מחייב כי AOL תשמור על גורם צדדי שלישי אובייקטיבי שיעריך את בקרות הפרטיות שהחברה ביצעה. "

AOL גם הסכימה לפתח את הפונקציונליות המאפשרת למפעילי אתרים לפרט בבירור אתרים ודפי אינטרנט המוגנים COPPA באמצעות החלפת מודעות. בנוסף, AOL תעבור את המחיקה לצמיתות של כל נתוני הילדים שברשותה כל עוד שמירת הנתונים לא נדרשת על פי החוק.

בסופו של דבר, מה שנחשפה בחקירה זו היא תזכורת מפוכחת לפיה ניתן בקלות למקד ילדים באופן בלתי חוקי ולעקוב אחריהם באופן לא חוקי. חשיבות עליונה לשמירה על פרטיותם המקוונת של ילדים, ואחת הדרכים הטובות ביותר לעשות זאת היא באמצעות רשת פרטית וירטואלית (VPN) בכל פעם שמשתמשים באינטרנט.

ניתן להשתמש ב- VPN מוביל להצפנה מלאה של כל תקשורת מקוונת של כל משתמש, באופן שאינו מאפשר לבצע מעקב ומיקוד מסוג זה. ניתן להתקין VPN ולהשתמש בו בקלות בכל מכשיר באופן פרטני, או להתקין אותו בנתב VPN שיגן על כל ההתקנים המחוברים דרך הנתב באופן אוטומטי מבלי שיהיה צורך להגדיר את התוכנה בכל מכשיר. VPN מקל על גלישה מקוונת מאובטחת ופרטית ומהווה דרך נהדרת להורים להבטיח את פרטיות ילדיהם באופן מקוון.

אם כל הדברים נאמרים, נותרה העובדה שהפלישה לפרטיותם של ילדים בשם הרווח נמוכה ללא עוררין, ומשהו שראוי להיענש בכבדות. אולי הסדר זה יביא הביתה את המסר שלחברות מוטלת חובה מוסרית וחוקית לשמירה על פרטיותם של ילדים, וחובה זו מקבלת עדיפות על פני כל אינטרס עסקי אחר.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me