מוזילה, החברה שעומדת מאחורי דפדפן פיירפוקס הפופולרי, הודיעה כי התקשרה בעסקה עם ProtonVPN. הסכם העסקים שצפוי להתחיל מחר, 24 באוקטובר, ישרת את מודעות ProtonVPN לצרכנים המתגוררים בארה"ב המשתמשים בגירסת "קוואנטום" האחרונה של הדפדפן (Firefox 62).

על פי פוסט הבלוג של מוזילה, קבוצת "אקראיות" של משתמשים אמריקאים תוגש בפרסומת - שתופיע בפינה השמאלית העליונה של חלון פיירפוקס שלהם. לטענת המשרד, לפי שעה הפרסומת היא רק "ניסוי".

בפוסט בבלוג שלה בנושא, מוזילה אומרת שהיא "מתחילה את התהליך של בחינת מקורות הכנסה חדשים, נוספים המתיישרים עם הייעוד שלנו." המשימה הזו היא כפולה - לחזק את זרמי ההכנסות שלה וליצור יציבות בחברה. - תוך קידום מוצרים וכלים המקדמים בריאות מקוונת טובה יותר.

משתמשי Firefox שיחליטו לקחת את מוזילה ופרוטון לקידום, יוכלו להירשם לחשבון חודשי של ProtonVPN בעלות של 10 דולר לחודש. שלא כמו שהיא מדווחת באופן שגוי במקום אחר - זה לא יקר יותר. למרות שאפשר להשיג את ProtonVPN על בסיס שנתי בעלות של 8 $ לחודש, המנוי החודשי של ProtonVPN Plus תמיד עלה 10 דולר..

שותפות ProtonVPN ומוזילה


גוזר את המתווך

המשא ומתן הניסיוני הזה בין ProtonVPN למוזילה בהחלט מעניין. כרגע הרוב המכריע של משתמשי ה- VPN מסתמכים על אתרים כמו ProPrivacy.com כדי ללמוד מידע על VPNs. יש ממש מאות VPNs בשוק, והאיכות והמחירים של אותם שירותים משתנים מאוד. זה מקשה על בחירת VPN למדי, במיוחד עבור אנשים שנכנסים לשוק.

בגלל מטח חדשות במהלך השנים האחרונות (כולל שערוריית פייסבוק קיימברידג 'הידועה לשמצה), אנשים בארה"ב מתעוררים במהירות לעובדה שהנתונים שלהם נקצרים - לא רק על ידי שירותי מדיה חברתית - אלא גם אחרים ענקיות טק כמו גוגל ומיקרוסופט; וכן על ידי חברות טלקום כמו Verizon ו- AT&ט.

באפריל 2017 העבירה ממשל טראמפ חוקים המאפשרים לספקי שירותי אינטרנט לשמור על הרגלי הגלישה ברשת של המשתמשים ולמכור אותם לצדדים שלישיים. המשמעות היא ש- VPN היא הדרך היחידה למנוע מספקי שירותי האינטרנט לאסוף ולהפיץ באופן חוקי הרגלי גלישה באינטרנט אודות אזרחי ארה"ב לצדדים שלישיים. למרבה הצער, על אף מספר הקליקים בקרב אנשים הרוכשים מנויים ל- VPN בצפון אמריקה מאז ששונו בחוק - 47% מהאזרחים עדיין לא מתעלמים מקיומם של VPNs.

למעשה, למרות שהסטטיסטיקה מגלה כי 95% מאזרחי ארה"ב הם "מודאגים מעט" או "מודאגים מאוד" מאיך שחברות משתמשות בנתונים שלהם - רק 17% משתמשים באופן פעיל ב- VPN. זה מוכיח שעדיין יש עבודה רבה בארצות הברית כדי להעלות את המודעות לחשיבות VPNs.

מודעת מוזילה

קמפיין פיקח

כאשר 83% ממשתמשי האינטרנט האמריקניים עדיין לא מצליחים להגן על פרטיותם באמצעות VPN, מוזילה ו- ProtonVPN החליטו להקפיץ את השפעתם של Firefox. בארה"ב כ- 80% מהאוכלוסייה (260 מיליון איש) משתמשים באינטרנט. המשמעות היא ש- 216 מיליון אנשים מדהימים עדיין אין VPN.

בארה"ב כ -5% ממשתמשי האינטרנט גולשים באינטרנט באמצעות Firefox. פירוש הדבר שלמוזילה יש את האפשרות לפרסם VPNs לכ -10 מיליון אזרחים. ואם מוזילה תחליט לפרוס את זה ברחבי העולם, היא תוכל לחנך כ -170 מיליון משתמשי אינטרנט על היתרונות של VPNs.

יש להודות, כאן ב- ProPrivacy.com, היינו מעדיפים שלצרכנים אמריקאים תהיה אפשרות קצת יותר אפשרות. נכון ש- ProtonVPN היא חברה בעלת מוניטין שמגיעה עם מקור; שנוסדה על ידי יצרני פרוטון מייל. עם זה בחשבון, מוזילה בחרה היטב (אם כי אני יכולה לחשוב על VPNs שהם טובים יותר לפרטיות - וגם אפשרויות הרבה יותר זולות).

למרות זאת, בדרך כלל אנו מברכים על המאמצים של מוזילה לחנך את הציבור האמריקני על חשיבות ה- VPN. הביקורת היחידה שלנו היא שהיינו מעדיפים שמוצ'ילה תגלה גם למשתמשים שלה כי ProtonVPN מציעה גרסה חינמית של ה- VPN בה הם יכולים להשתמש אם יתקשו להשיג מזומנים..

אחרי הכל, כאשר הפרטיות של האנשים עומדת על כף המאזניים כסף לא אמור להוות מכשול. ובעוד שיש הרבה כסף לפרסום הגירסה בתשלום של ProtonVPN, אנשים תמיד ראויים לקבל מידע על כך שיש בשוק אפשרויות VPN בחינם..

נערך בתאריך 24/10/2018 להוסיף: כעת התברר שמוזילה תציג את הפרסומת הניסוי לצרכנים בנסיבות שונות: כאשר הם מבקרים באתרי סטרימינג, כאשר הם מתחברים אל "רשת wifi לא מאובטחת עם פורטל שבוי" (למשל בלובי במלון), או כאשר הם מבקרים כל אחד מ -65 התחומים של ספק VPN. העובדה שמשתמשים בפיירפוקס יוגשו לפרסומת ProtonVPN בביקור בתחומי VPN מתחרים, מחזקת את המציאות שהדאגה העיקרית של מוזילה היא למכור את ProtonVPN (ולא לחנך אנשים לגבי אבטחת VPN). כל מי שהציג את הפרסומת של מוזילה מומלץ (שוב) לעשות קניות לפני שמתיישב ב- ProtonVPN.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me