הזרמת תחרויות ספורט ברשת, או צפייה בהן בחבילות מנויים לטלוויזיה, יכולה להיות יקרה. לפיכך, אוהדי ספורט שאין להם הרבה מזומנים פונים לפעמים לפיראטיות לצורך התיקון שלהם. אולם באחרונה, הספורט הפיראטי ברשת נעשה קשה הרבה יותר. הסיבה? ממשלות ורשויות אכיפת החוק עובדות קשה יותר לפיצול פירטיות מטעם תעשיית הבידור.


בספרד עצרו הרשויות לאחרונה שבעה אנשים בגין הפעלת מספר אתרי פיראטיות הקשורים לספורט. לטענת המשטרה, חקירה בפריסה ארצית הגיעה לשיאה בפשיטות ומעצרים מתואמים. המשטרה מקווה לסגור טבעת פיראטית ספורטיבית שלפי ההערכה, עד כה, הניבה כ -1.4 מיליון אירו.

המעצרים התרחשו בסוף השבוע שעבר, במהלך פשיטות במדריד, אליקנטה, אלבסטה, גנדה, ולנסיה. שבעת הגברים שנעצרו ניהלו אתרים המספקים גישה זולה בהרבה למשחקי כדורגל זורמים.

לטענת המשטרה, הגברים ריכזו טבעת פיראטית מתוחכמת שסיפקה משחקי כדורגל באמצעות סטרימינג, הורדה ישירה, הזרמת מנויים והפצת עמיתים לעמית. מגוון הפלטפורמות המגוון הבלתי רגיל הזה הוא שאיפשר למפתחי האתר להשיב כספים אדירים מפעילותם הבלתי חוקית.

במהלך חקירתם, הרשויות הספרדיות הבינו כי השרתים לטבעת הפיראטיות של הכדורגל נמצאו לא רק בספרד, אלא גם בצרפת, קנדה וארה"ב. חקירה זו נמשכת מאז אמצע 2016, אז ליגת הכדורגל הבכירה בספרד - לה ליגה - התלוננה רשמית על פיראטיות.

באותה תקופה, נציגים העובדים עבור לה ליגה התלוננו כי גילו כ -13 אתרים המציעים גישה לא חוקית למשחקי כדורגל ספרדים, ותחרויות בינלאומיות אחרות.

הצלחה בחקיקה נגד פירטיות

מבצע אדיר

הרשויות בספרד המשיכו לומר כי הפעולה מנוהלת בצורה מקצועית ומוצלחת ביותר.

על פי גורמים המקורבים לחקירה, מפתחי אתרים הרוויחו בעיקר מפרסום שהופיע בדפים המספקים כדורגל פיראטי. המשטרה חשפה עוד כי מפעילי האתר ניסו להקשות על כיבוי הפעולה באמצעות שרתים וחברות מתווכים מפוזרות וכן "שירותי אנונימיזציה של מיקום שרתים".

הרשויות הקפיאו חשבונות בנק רבים אשר האמינו כי הם קשורים למבצע. בנוסף, טוענים באכיפת החוק כי פשיטות על שמונה בתים הביאו כמות עצומה של ראיות. במשטרה אומרים כי החקירה עדיין נמשכת ועלולה לגרום להמשך כיבוי אתרים ומעצרים.

לאנשים שאוהבים לצפות בכדורגל בחינם, כיבוי האתר עשוי לגרום לחור פתאומי בלוח הזמנים של הבידור שלהם. למרבה הצער עבור חובבי הספורט הפיראטיים, גם הסגרים באתר לא היו מוגבלים רק לספרד.

זרם כדורגל מצונזר

סדק בינלאומי

בבריטניה העבירה הממשלה השנה חקיקה שמאלצת את ספקי שירותי האינטרנט (ISPs) לסגור זרמים פיראטיים של משחקי ליגת העל ברגע שהם מגלים אותם. המשמעות היא שאפילו זרמי הגפרורים ברגע האחרון נסגרים ברגע שהם מתגלים בזמן אמת.

זה מקשה על אוהדי הכדורגל הבריטי להימנע מלשלם סכומי כסף גדולים לצפייה בכדורגל. לדברי ראש הליטיגציה של סקיי, זה עובד. בוועידת התעשייה במקאו השבוע, מתיו היברט הודיע ​​כי הפך בלתי אפשרי להזרים כדורגל חופשי בבריטניה בזכות אותם חוקים חסימת אתרים חדשים..

בנאום בכנס איגוד השידורים הכבלים והלוויין של אסיה (CASBAA) 2017, אמר היברט לקהל כי הזרמת פיראטיות של משחקי כדורגל הושמדה כמעט בבריטניה..

טענות מוגזמות

אם היה לוקח את היבברט לדבריו, אפשר היה להניח שהמדינה מצליחה להשתמש בחוקים החדשים כדי להשלים לחלוטין את הכדורגל הפיראטי בבריטניה. עם זאת, המציאות היא שאנשים עדיין משתמשים בתיבות set-top, כמו קופסאות קודי, כדי להזרים כדורגל חופשי. בנוסף, אתרים רבים נשארים זמינים - אתרי סטרימינג בסין, למשל - שמציגים משחקי פרמייר-ליג בחינם.

למעשה, על פי מקורות שעוקבים אחר זמינותם של זרמי כדורגל פיראטיים בבריטניה, כמחצית מתריסר האתרים הפופולריים המספקים זרמים עדיין פועלים בימי משחק. הפרעות בכדורגל הן בדרך כלל רק לסירוגין.

למרות ממצאים אלה, ב 2017 יש מאמץ מתואם הרבה יותר מצד רשויות הממשלה - באזורים שונים - לפצח בפיראטיות הספורטיבית. החדשות שמגיעות מוועידת CASBAA הן שהאזרחים יכולים לצפות להוצאות להורג של פירטיות דומות שיחסכו את יעילותן ככל שיעבור הזמן. בבריטניה, מאמץ מתואם הביא להפסקה מוצלחת של שידורי כדורגל לא חוקיים בפאבים. בנוסף, הרבה ספקי מכשירי סטרימינג בלתי חוקיים (ISD) הועמדו לדין בהצלחה בגלל מכירת מכשירים.

אנשים שרוצים לצפות בכדורגל או בספורט אחר ברשת בזול, ימצאו שאפשר לרכוש חבילות כדורגל רשמיות במחירים שונים ברחבי העולם. BeIN Sports, למשל, מציעה כמויות אדירות של ספורט (כולל כדורגל) לשוק המזרח התיכון במחירים נוחים במיוחד.

ProPrivacy.com אינו מתיר הפרת זכויות יוצרים. אנו מודעים לכך שניתן להשתמש ב VPNs כדי לזייף את המיקום שלך למדינה אחרת, וכך להתגבר על מגבלות גיאוגרפיות, אך מטרתם העיקרית היא לספק לך אבטחה ופרטיות באינטרנט. בראש ובראשונה, לכן אנו ממליצים להשתמש ב- VPN.

הדעות הן של הסופר.

קרדיט תמונת כותרת: בריאן ג'קסון / Shutterstock.com

נקודות זכות: בלומיקון / Shutterstock.com, תמונה אחת / Shutterstock.com

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me