כאשר יוצאים לחופשה או מטיילים לעסקים, כולם רגילים לנקוט באמצעי אבטחת נסיעות מסוימים. תכנון מראש של מסלולים, הצבת מנעולים קטנים על מזוודות ושימוש בצ'קים של מטיילים לעומת כסף למשל. למרות שמדובר בשיקולים סבירים לחלוטין, בימינו אנשים צריכים לקחת בחשבון מערכת חדשה לגמרי של סיכונים דיגיטליים אם הם לא רוצים שהטיול שלהם מהבית יסתיים באסון.

הדבר הראשון שיש לקחת בחשבון הם רשתות WiFi. עברייני סייבר מציקים עם כוונה לא טובה יכולים לגשת בקלות לרשתות WiFi לא טובות - לעיתים בגלל פגיעויות בנתבים מסחריים ישנים. זו הסיבה ששדה התעופה, המלון, המסעדה, בית הקפה ורשתות ה- WiFi הציבוריות האחרות יכולות להפוך אותך לפגיע להפליא.

אינטרנט אלחוטי חינם בשדה התעופה

האקרים יכולים לצפות בפעילות שלך, לשים לב לאתרים שבהם אתה מבקר ואף לעקוב אחר המקשים שאתה לוחץ עליהם כדי לגנוב סיסמאות (לחשבונות בנק, PayPal, ואתרים אחרים שאתה מנוי אליהם).

בעיה נוספת היא שפושעי סייבר יכולים ליצור רשתות מזויפות או כפולות שנראות כמו ה- WiFi הרשמי של האזור בו אתם נמצאים. עם אחת מהשיטות הללו, האקרים יכולים להשתמש ברשת הזדונית שלהם כדי לרגל אחר הדברים שאתם עושים - שוב לאפשר להם phish את הנתונים והסיסמאות הרגישים שלך.


למרבה המזל, יש המון דברים שתוכלו לעשות כדי לוודא שלא תגיעו לקורבן!

אבטחת נסיעות 101

איך להימנע מפריצה לחג

בכל פעם שאתה יכול, עדיף להשתמש בחיבור האינטרנט בסמארטפון שלך מאשר רשת לא אמינה. ברוב המקומות ברחבי העולם, אתה יכול לרכוש תשלום כשאתה הולך ל- sim. על ידי שימוש בנתוני תשלום כפי שאתה הולך וממלאים בחנויות מקומיות אתה נמנע לחלוטין מהסיכון לחזור הביתה לחיובי נדידה יקרים. חשוב מכך, אתה מבטל את הסיכון של צורך להשתמש ברשתות WiFi לא מאומתות ולא מהימנות.

אפשרות מדהימה נוספת, שלא נוכל להמליץ ​​עליה מספיק כאן ב- ProPrivacy.com, היא השימוש ברשת פרטית וירטואלית (חמשת ה- VPN הטובות ביותר שלנו לנסיעות).

שירות VPN מצפין את חיבור האינטרנט שלך כך שכל הנתונים העוברים ממך לשרתים של ספק VPN אינם ניתנים להפצה. התוצאה היא שלא משנה מה תעשה כשאתה מחובר לנקודה חמה ציבורית של WiFi, לא ניתן ליירט את הנתונים שלך.

חיבור VPN מוצפן

עם VPN אתה יכול להמשיך להשתמש בכל רשת WiFi שאתה אוהב. בין אם זה בית מלון עם נתב פגיע, WiFi של שדה תעופה, או אפילו נקודה חמה מזויפת שנוצרה על ידי עבריין רשת - אתה יכול להשתמש בו - אפילו כדי לבצע את הקניות שלך באמצעות כרטיס אשראי.

לא משנה מה בחרתם לעשות, וגם אם עבריין אינטרנט פגע בחיבור ה- WiFi בו אתם משתמשים, תהיו בטוחים - מכיוון שהצפנת ה- VPN (אנו ממליצים על OpenVPN) תערבל את הנתונים שלכם למומבו-ג'מבו דיגיטלי..

למרות שנכון שיש VPNs בחינם, רבים מהם לא אמינים במיוחד. כמו במקרה של כל הדברים הטובים, יש לשלם VPN אמין. ההשקעה הקטנה שתבצע תעניק לך לקוח VPN איכותי (האפליקציה שמאפשרת לך להתחבר לרשת השרתים הבינלאומית של ספק VPN)..

התוצאה של הרשמה ל- VPN ברמה העולמית תהיה חיבור לאינטרנט מאובטח ושקט נפשי בזמן הנסיעה, וזה בהחלט שווה את זה לדעתנו כאן ב- ProPrivacy.com.

מנעולים דיגיטליים ומפתחות דיגיטליים

כעת, לאחר שהטפל בחיבור שלך, ישנם דברים אחרים שאתה יכול לעשות כדי להבטיח שהחופשה שלך לא תסתיים בבכי. בכל פעם שאתה או בני משפחתך לא משתמשים במכשירים שלהם - מחשבים ניידים, טאבלטים או סמארטפונים - אנא וודא שאתה נועל אותם. קל מאוד לאבד טלפונים ניידים וניתן לגנוב אותם כהרף עין מבלי שאיש ישים לב.

למרות שההתקנים שלך יינעלו במהירות לא יכול להיות מה שאתה מעדיף כשאתה בבית, זה מהלך נבון מאוד כשאתה נוסע לחו"ל. מסיבה זו, הקפידו לגרום לכל חברי המפלגה שלכם לבחור זמני נעילה אוטומטיים מהירים במכשירים שלהם (דקה או שתיים).

הבא התקן את המכשירים שלך עם תכונות האבטחה המתוחכמות ביותר, כגון סורקי טביעות אצבע וסיסמאות ארוכות. זכור, PIN שמונה ספרות יכול לשמור על נתוני המכשיר שלך הרבה יותר מאובטחים מאשר מספר PIN של ארבעה מספרים אם זה יאבד או נגנב. זה אולי נראה כמו טרחה, אבל אני לא יכול להמליץ ​​עליו מספיק למקרה שהמכשיר שלך ייפול לידיים הלא נכונות.

אפשרות נוספת היא להפעיל את אפליקציית איתור המכשירים שלך. בדרך כלל יש בטלפונים אנדרואיד יישום מנהל ההתקנים של גוגל מובנה. למשתמשי iOS יש תכונה דומה בשם Find My iPhone. אפליקציות אלה נועדו לאפשר לך לאתר את הטלפון שלך אם הוא חסר, ואם אתה מצליח, זה יכול לאפשר לך לשחזר מכשיר שאבד או נגנב.

אובדן מכשיר יכול להיראות שובר לב, אך זכרו כי ביטוח חג יכסה את עלות ההפסד. עם זאת, אם נגנב מכשיר, אינך רוצה שהנתונים הכלולים בתוכו יהיו נגישים למי שיסיים אותו! מסיבה זו מומלץ בחום להשתמש בהצפנה במכשירים שלך. הצפנת דיסק מלאה תבטיח כי הנתונים שלך בטוחים לא משנה היכן הם בסופו של דבר.

מכשירי iPhone שולחים עם הצפנה כברירת מחדל, ובמכשירי אנדרואיד ניתן להפעיל אותם בהגדרות (תחת אבטחה). Windows ו- Mac נשלחים עם הצפנת דיסק מלא (BitLocker ו- FileVault בהתאמה), אך אנו ממליצים על תוכנית קוד פתוח כמו VeraCrypt עבור צורת אבטחה שקופה יותר..

רעיון שונה במקצת שתרצה לקחת בחשבון הוא לגבות לענן כשאתה בתנועה. יכול להיות שאתה יכול לעבור את כל החופשה שלך בלי לאבד את המכשיר שלך, רק כדי שייעלם במונית חזרה לביתך!

מחשב גיבוי בענן

כפי שנדון קודם לכן, איבוד המכשיר הפיזי לא אמור לדאוג יותר מדי בגלל ביטוח החג. התמונות של החופשה המשפחתית שלך, לעומת זאת, הן באר עשיר של זיכרונות שלא ניתן להחזיר לעולם לאחר שהם נעלמים. לכן כדאי לגבות את מצבי החג שלכם לענן במהלך הטיול עצמו

לבסוף, אשאיר לך המלצה שעשויה למנוע ממך לחזור הביתה לבית פורץ. בימינו, זה נורמלי שיש הרבה חברים באתרי מדיה חברתית. למרות שזה עשוי להיות כיף להתחבר למאות אנשים באתרים כמו פייסבוק, זה נכון שלעתים קרובות אנו מקבלים אנשי קשר שאנו לא ממש מכירים כל כך טוב. למרבה הצער, לעיתים מכרים אלו יכולים להוות בעיה.

אפליקציות כמו פייסבוק ו- Gmail מוגדרות לשימוש ב- GPS של המכשיר שלך, ולעיתים יאפשרו לאותם קישורים חברתיים לדעת היכן אתה נמצא. למרות שזה אולי נראה לא סביר, יתכן שאחד מהמכרים במדיה החברתית שלך יכול היה לשים לב שאתה מחוץ למדינה ולהחליט לשדוד את ביתך. מסיבה זו יתכן וחכם לכבות את שירותי ה- GPS והמיקום במכשיר שלך כך שהיישומים האלה לא יהיו מודעים למקום הימצאם.

לבסוף, אנא זכור להפיץ את הידע הזה בנושא אבטחת נסיעות ברחבי מסיבת המטיילים שלך. אלא אם כן כולם עוקבים אחר פרוטוקולי האבטחה הנוסעים האלה, לא תהיו בטוחים להישאר בטוחים. אז חבר את כולם לדבר על הנקודות שהוזכרו. ככה תוכלו להירגע בכספת החג שלכם מתוך ידיעה שהכל טופל!

מעצמי ומכולם כאן ב- ProPrivacy.com, אנו מאחלים לכם חופשה שמחה!

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me