מזכיר המדינה לבריטניה בתחום הדיגיטל, התרבות, המדיה והספורט (DCMS), מאט הנקוק, פרסם אפליקציה סלולרית שהשאירה מומחי אבטחת סייבר מניעים בראשם בחוסר אמון. השר לדיגיטל פרסם אפליקציה שנועדה לאפשר לאנשים לגלות מידע על התקדמותו הפוליטית. הוא חבר הפרלמנט הראשון שאי פעם הוציא אפליקציה משלו.

התוכנה משיקה עם סרטון של הנקוק שמסביר פנים לפורום הדיגיטלי שלו. "היי אני מאט הנקוק וברוך הבא לאפליקציה שלי", הוא מצהיר לפני שהוסיף כי האפליקציה שלו היא:

"סיכוי לגלות מה קורה גם בתפקידי כחבר פרלמנט של סאפוק במערב וגם כמזכיר התרבות, והכי חשוב זה סיכוי שתגיד לי מה אתה חושב, ושתתקשר עם אחרים בנושאים החשובים לך."

מסך האפליקציות של מאט הנקוק

למרבה הצער, ההתחלות הנעשיות האלה מונעות על ידי משהו מרושע בהרבה. חווית הנקוק מתחילה למעשה בבקשה ממשתמשים לקבל שלל הרשאות פולשניות. התוכנה המחרידה מבקשת מהמשתמשים גישה לתמונות ולמידע אנשי הקשר שלהם.


מדיניות איסוף הנתונים ומדיניות הפרטיות של האפליקציה תויגה "מרושע" על ידי מומחי פרטיות, המבקשים לשלוף את האפליקציה מחנויות iTunes ו- Google Play.

יהיה לי את זה בכל מקרה

באופן לא יאומן, לדברי המשתמשים, האפליקציה של השר הדיגיטלי אפילו עזרה לעצמה לצלם את התמונות שלהם לאחר שהם דחו זאת באופן ספציפי.

הנקוק ציוץ

סילקי קרלו, מנהלת קבוצת האחריות הגדולה "האח הגדול ווטש" הביעה דאגה מהפגם הקריטי:

"זה די ראוי, בהתחשב בחוסר הכושר של הממשלה הזו בסוגיות הפרטיות הדיגיטליות, שהאפליקציה של שר הדיגיטל שלנו גונבת בנק של תמונות אישיות של משתמשים, גם אם נדחתה הרשאה לגישה אליהם."

קצין הסנגור הבכיר ממשיך ומתאר את האפליקציה כאל "קומדיה של טעויות מרתקת. "היא לא לבד לדעתה מכיוון שהאפליקציה משעשעת ללא ספק. לדוגמה, הבחירה לקרוא לאפליקציה "Matt Hancock MP" פירושה שכאשר האפליקציה מופעלת היא גורמת לכמה צחקוקים:

"מאט הנקוק רוצה לגשת לתמונות שלך" ו- "מאט הנקוק רוצה לגשת למצלמה שלך", התוכנה מודיעה למשתמשים.

תמונות של מאט הנקוק

יועץ ההגנה על נתונים, פט וולשה, התמודד עם ביקורת על האפליקציה. וולשה אמר כי לאפליקציה היו כמה מההרשאות הגרועות ביותר שראה אי פעם:

"אני עושה את זה כבר עשור ועבדתי ברחבי העולם עם רגולטורים שונים בהנחיות לעיצוב פרטיות של אפליקציות לנייד, וזהו כמה מהנוהגים הגרועים ביותר שראיתי מזה זמן רב."

לדברי וולשה, האפליקציה ניגשת למיקום המשתמש כמו גם לסוג המכשיר הנייד. הוא משוכנע שעל הנקוק להשעות את האפליקציה בבת אחת:

"עבור מזכיר המדינה שאחראי על חוק הגנת המידע, הייתי מצפה למנהיגות מאוד ברורה. הייתי מצפה לסטנדרטים הגבוהים ביותר וברור שזה לא כאן."

טרול מרכז

אז, מה יכולים המשתמשים לצפות מהאפליקציה אם הם יחליטו לתת להנקוק לקבל את הנתונים שלהם? האפליקציה תוארה ככפול פייסבוק. זה מאפשר למשתמשים לצפות בזרמים חיים ולהגיב עליהם, ליצור פוסטים בדף חדשות שנקרא "אמרו לך", ולהתרועע עם משתמשים אחרים ולקיים צ'אט קבוצתי..

טרול אינטרנטי

עד כה נראה כי האינטראקציה עם האפליקציה היא בעיקר טרולים הניגשים לפלטפורמה בכדי לעשות כיף בפרלמנט של מערב סוקולק. משתמשים שמתיימרים להיות דונלד טראמפ, בוריס ג'ונסון - ודמויות פוליטיות אחרות - מציגים כרגע באוסף האלגוריתמי של האפליקציה "פוסטים הכי חמים" עמוד. התגובה השנייה הכי אהובה על האפליקציה היא של מישהו שמתיימר להיות אד בולס, התגובה אומרת בפשטות "אד בולס".

חבר הפרלמנט של העבודה ליאם ביירן כבר העלה חששות מהאפליקציה עם שרת DCMS, מרגוט ג'יימס, והעיר כי:

"זה לא דורש אימות בדוא"ל, ולכן אנשים כבר מפרסמים פורנוגרפיה קשה."

אין מה לראות כאן

מאט הנקוק ניסה להגיע להגנת האפליקציה. לטענת הנקוק, האפליקציה בטוחה מכיוון שהיא אושרה על ידי אפל ו- "משתמש בטכנולוגיית אפל סטנדרטית, לדוגמה, בטכנולוגיית הצילום של iOS עבור גישה למצלמה".

ככל הנראה, הנקוק לא מבין שאפליקציות אינן מותרות באופן ספציפי לבקש סוגים אלה של הרשאות פולשניות. האם זה לא בדיוק סוג הדברים ששר דיגיטלי צריך לדעת עליהם? הייתי מקווה שהנקוק הבין את ההבדל בין א) מותר ל b) שהציצו על ידי תומכי הפרטיות. כנראה שלא.

בהצהרתו, הנקוק ממשיך ומצהיר כי הוא מאמין שהאפליקציה שלו טובה יותר מאפליקציות אחרות במדיה החברתית מכיוון שהיא תאפשר לו "שליטת מערכת מלאה". לדעתו זה יאפשר לו לממש רמות גבוהות של מתינות קהילתית. בהתחשב בכך שמשתמשים כבר מעלים פורנו, אי אפשר שלא לתהות אם לננקוק יהיה מספיק זמן לעשות את עבודתו ברגע שהוא יבצע את תפקידו במתינות..

הנקוק נכשל

כישלון מוחלט

בתפקידו בתור DCMS, פיקח על הנקוק על גישת הממשלה להגנה על הנתונים האישיים של אזרחי בריטניה. באוגוסט של השנה שעברה היה זה הנקוק שפרסם את טיוטת גרסת בריטניה לתקנות האיחוד האירופי שיושמו בקרוב. חקיקה של האיחוד האירופי היא קוד התנהגות שנועד להגן ולתת לאנשים שליטה על פרטיותם הדיגיטלית.

הגרסה של הנקוק ל- GDPR עלתה באש על ידי קבוצות סנגור המרגישות שהיא לא יעילה כמו הגרסה של האיחוד האירופי. על פי קבוצות כמו Privacy International, גרסת בריטניה נפוחה וכוללת חריגות מיותרות שהופכות אותה להרבה פחות אפקטיבית.

האפליקציה של הנקוק ממחישה שהאיש האחראי על שמירה על הפרטיות הדיגיטלית של בריטניה נמצא בקשר ללא קשר לשיקולי נתוני אישור האפליקציה. עבור אדם במצבו, אי אפשר שלא לחוש שכמות נתונים הולמת לאפליקציה לא הייתה קיימת כלל.

הדעות הן של הסופר.

קרדיט לתמונת כותרת: תמונת מסך של הרשאות אפליקציה של מאט הנקוק.

נקודות זכות: תמונות מסך מאפליקציית מאט הנקוק, ashva / shutterstock.com, לחימה אדומה / shutterstock.com

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me