קשה לעשות שום דבר בימינו בלי לעקוב אחריו: המעקב נפוץ. לא מדובר רק במיקוד המודעות הפולשני של גוגל שאנשים צריכים להיזהר ממנו (כפי שמוכיח חידון Eyes On You). כיבוי מיקום גיאוגרפי, שימוש בשמות מזויפים לצורך הצטרפות לשירותים מקוונים, מסווה של כתובת פרוטוקול האינטרנט שלך (IP) והצפנת הנתונים שלך באמצעות רשת פרטית וירטואלית (VPN) - כל אלה יעזרו בהגנה על פרטיותך..

עם זאת, כעת עלו חדשות שממחישות שאפילו אנשים שעושים כמיטב יכולתם להגן על פרטיותם עדיין בסיכון. המחלוקת מקיפה חנות פיצה מאוסלו, נורווגיה, המאפשרת להחליק שהיא משתמשת בתוכנת זיהוי פנים לסריקת לקוחותיה.

הסיפור נשבר לאחר שמישהו הצליף תמונה של שלט דיגיטלי מחוץ לפיצה של פפה באוסלו. בדרך כלל השלט מגיש ללקוחות מודעות אודות מבצעים מיוחדים ותפריט של חנות הפיצה. כפי שתוכלו לראות מהתמונה הבאה, לעומת זאת, לשלטי החוצות הדיגיטליים יש מצלמה בחלקה העליון.

פנים לפיצה 2

למזלנו קונה אוסלו (ללא ספק עם ציון קשב גבוה מאוד!) הבחין במקרה שהשלט לא תקין. במקום להציג מודעות על פיצות, השלט התרסק והציג את הדברים הבאים:


זיהוי פנים של פיצה

באופן מזעזע השלט שהתרסק מגלה את פעולות מערכת זיהוי הפנים הדיסטופי של חנות הפיצה. שלט החוצות השבור מספק תובנה נהדרת לגבי הפרטים שתוכנת זיהוי פנים יכולה לצבור אצל הצרכנים.

בין הפרטים הללו ניתן למנות את היעד של המטרה, גיל משוער, הבעת פנים (שמדורג על ידי ציון חיוך), ציון קשב (שרשום כמה זמן הלקוח הסתכל על השלט), ואפילו פרטים על האם הוא מרכיב משקפיים..

מזל לתפוס

הצמד של שלט הפיצה השבור הופיע לראשונה בבלוג של טיפים של Linus Tech. את התמונות הועלה על ידי משתמש חובב פיצה שהועבר לידית נפטוריון. האדון הנורבגי גם אמר את ההערה הבאה כשהעלה את התמונה:

"אז זה תפס את עיניי היום .. זה הרגיש כמו הסרט דוח המיעוטים."

משתמש אחר ('Bouzoo') בפורום קרא:

"אתה כבר לא יכול לסמוך על פיצה? העולם הזה הלך לעזאזל. "

חדשות ישנות

זה זעזוע לראות את רמת הטכנולוגיה הזו בפעולה. עם זאת, השימוש בו לא אמור להיות כל כך מפתיע. בשנת 2012, פייסבוק רכשה את חברת זיהוי הפנים הישראלית Face.com בכדי להיות מסוגלת לזהות אנשים בתוך תמונות.

באופן מדהים, מאז הטכנולוגיה של פייסבוק הגיעה למצב שהיא יכולה לזהות אנשים מאחור (דבר שהסטטיסטיקה מראה שאפילו בני האדם נאבקים איתם). כאילו זה לא מספיק גרוע, בפברואר פייסבוק רכשה עוד חברת תוכנה ישראלית לזיהוי פנים, בשם Realface.

גם פייסבוק ופיצה של פפה אינן החברות היחידות המשתמשות בזיהוי פנים. בבריטניה הודיעה ענקית המרכולים טסקו כי בכוונתה להשתמש בזיהוי פנים בתחנות הדלק שלה כבר בשנת 2013..

באותה תקופה, טסקו הודיעה כי על ידי בניית בסיס נתונים של הפנים של האנשים (ומה שהם נוטים לרכוש) היא תוכל למקד מודעות ספציפיות לגבי הצעות מיוחדות לצרכנים בזמן שהן היו במשאבות. למעשה, מודעות אלו ממכרות מוצרים בכדי לפתות לקוחות להיכנס לתחנת הדלק (ולא רק לשלם בכרטיס במשאבה).

זה היה לפני ארבע שנים. אם העדויות שיוצאות מאוסלו צריכות לעבור דבר כלשהו, ​​נראה כי סביר להניח שטסקו (וחברות אחרות) החלו להשתמש בזיהוי פנים כדי לסרוק את לקוחותיהן..

פנים פנים 2

לא הכל רע ... או שזה?

למרות השימושים המצערים בטכנולוגיה מסוג זה, חברות טוענות כי הן רוצות להשתמש בה כדי להיטיב. פטנט של אפל משנת 2015 חושף כי אפל מבקשת באופן פעיל להוסיף זיהוי פנים לאייפונים על מנת לאפשר למשתמשים לפתוח את נעילת המכשיר שלהם בפנים. באופן דומה, המשרד הישראלי שפייסבוק רכשה לאחרונה מתמקד בעיקר באבטחת סייבר ושימוש בזיהוי פנים לאימות משתמשים.

על פני השטח, זה אולי נראה כמו קפיצת מדרגה לביטחון. נראה שבנקים חושבים כך ובחנו את הביומטריה כולל סריקות רשתית וסורקי טביעות אצבע מזה זמן.

למרבה הצער, הבעיה בביומטריה היא שכדי שהתוכנה תזהה אותך, היא צריכה לשמור על התייחסות דיגיטלית לפנים שלך במסד נתונים. מיטב זיהוי הפנים פועל על ידי איסוף מידע על תווי פנים רב תלת-ממדיים על כ -250 נקודות פנים. נקודות הפנים הללו מתורגמות לאחר מכן לקוד דיגיטלי המאוחסן באופן מקומי במכשיר (במקרה של מכשירי אייפון בעתיד, למשל), או במסד נתונים..

הבעיה הברורה עם קיומו של קוד דיגיטלי בפניו של אדם היא שבניגוד לסיסמא - לא ניתן לשנות פנים אם הם נפגעים. אם האקר מצליח לחדור למאגר זה, הוא / היא יכולים לגנוב את תווי הפנים של כולם 250 נקודות. זה בעייתי ביותר. אפשר להשתמש בתכונות כה מפורטות מאוד על אנשים כדי למצוא אנשים בתמונות ולעקוב אחריהם. יתר על כן, למרות הסבירות לשימוש בהצפנה חזקה במאגר כזה, עלייתם של מחשבי AI ומחשבים קוונטיים (כמו

יתרה מזאת, למרות הסבירות של שימוש בהצפנה חזקה במאגר נתונים כזה, עלייתם של מחשבי AI וקוונטים (כמו D-Wave) הופכת במהרה לסוגיה אמיתית מאוד - שעלולה לסכן אפילו קידוד חזק בסיכון..

גל D

טכנולוגיה מפוקפקת

גם לא רק האקרים אנו זקוקים לפחד. אם אפל מאחסנת רק נתוני זיהוי פנים באופן מקומי באייפון, אפשר לטעון שהסיכונים הם קטנים מאוד. אחרי הכל, גם אם תאבד את המכשיר שלך, בלי הפנים שלך אף אחד שמצא את הטלפון לא יוכל להגיע לנתונים שבפנים.

עם זאת, נראה מאוד לא סביר שענקית הטכנולוגיה לא תסגיר את פניהם של אנשים על מנת ליצור בסיס נתונים מפורט יותר של משתמשיה. למעשה, בהתחשב בקושי ש- FBI נכנס לאייפון סן ברנרדינו, ניתן בקלות לטעון שהטכנולוגיה שכבר יש לנו בכיסים שלנו מאובטחת. עם זאת, קשה שלא לתהות האם זיהוי פנים אינו אחד מאותם "שיפורים" הרווחיים בהרבה לתאגידי ענק מאשר לנו.

קח למשל את תיק סן ברנרדינו. באותה הזדמנות ה- FBI יכול היה פשוט להחזיק את הטלפון בפניו של המת כדי להיכנס אליו. בקושי הקפיצה קדימה לביטחון שהיא מופיעה בהתחלה!

Apple Face Rec

הגן על עצמך!

הרמת הטלפון שלך והיא נעילה אוטומטית כשמסתכלים על זה בהחלט תהיה שיא השימושיות. עם זאת, האם אנו יכולים באמת לסמוך על חברות כמו אפל, פייסבוק וגוגל שלא ישתמשו בפרצופים שלנו בדרכים שאינן פולשניות באופן מסיבי?

חידון ProPrivacy.com Eyes On You חושף (באופן קליל) שאנשים צריכים לשקול בחוזקה את מה שהם עושים בחיי היומיום שלהם אם יהיה להם אכפת מפרטיות.

בימינו הנתונים האישיים שלנו שווים הרבה כסף. בארצות הברית, למשל, ממשל טראמפ הפך את החוק לחוקי ספקי שירותי אינטרנט למכור את היסטוריית החיפוש של אנשים. זהו שינוי פולשני להפליא לחוקי ארצות הברית, במדינה שכבר נחשבת רעה לפרטיות. VPN מוביל הוא ללא ספק הפיתרון הטוב ביותר לשמירה על נתונים פרטיים בבית.

עם זאת, כפי שמגלה השלט הדיגיטלי באוסלו, בעתיד ייתכן ונצטרך לחשוב קשה על הטכנולוגיות בהן אנו מסכימים להשתמש. במציאות, לצרכנים יש כוח. אם הם לא רוצים טלפון עם זיהוי פנים, עליהם לשלוח ליצרנים הודעה חזקה על ידי סירוב לקנות אותם.

עיניים עלייך תמונה ראשונה 01 1

אנשים צריכים להתעורר לרמת המעקב שהם חיים תחת. זו הסיבה שאנו מעודדים אנשים בחום לקחת את חידון העיניים עלייך ולשתף אותו עם חבריהם ובני משפחתם כדי לעורר מודעות לנושא זה..

הדעות הן של הסופר

אשראי תמונת כותרת: Zapp2Photo / Shutterstock.com

קרדיט תמונה: ארטם אולשקו / Shutterstock.com, Montri Nipitvittaya / Shutterstock.com

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me