השנה מחיר ביטקוין זינק בכ -640% למחירו הנוכחי של 8,100 דולר. אתר עבר מחמישים דולר בלבד למחיר הנוכחי של 390 דולר. בינתיים, Litecoin עולה ב -1,400% מתחילת השנה. באוגוסט, שוק הקריפטו הכולל הגיע לשיא של 150 מיליארד דולר. עם סוגים אלה של נתונים סטטיסטיים, אין פלא שהמשקיעים מתלבטים על חלק מהפעולה.


למרות כל החדשות הטובות, עם זאת, השקעה ב cryptocururrency היא לא תמיד הליכה בפארק. נהפוך הוא, בעוד שאנשים מסוימים נהנים מתשואות מסיביות על השקעותיהם, אחרים נופלים קורבן להאקרים ורמאים המנצלים את הלהוט והשאפתן.

השבוע, למשל, עלו חדשות על סטארט-אפ Ethereum blockchain שגרם להונאה של משקיעים ראשונים להציע מטבעות (ICO) בסך 374,000 דולר. המטבע נקרא קונפידו. היא הבטיחה להיות פיתרון blockchain לביצוע תשלומים ולעקוב אחר משלוחים. אסימונים דיגיטליים נמכרו למשקיעים בין 6 ל 8 בנובמבר. ואז, ביום ראשון, מפתחי המטבע משכו לפתע את הטוויטר ואת האתר של קונפידו.

זמן קצר לאחר מכן, דובר חברת Confido שיחרר הודעה על Reddit בטענה ש"בעיות משפטיות "הפריעו למפתחי Confido להמשיך ולהמשיך במטבע. אותה הודעה הופיעה בקצרה במדיום אך נמחקה במהירות:

"נכון לעכשיו, אנו נמצאים במקום הדוק, מכיוון שיש לנו בעיות משפטיות שנגרמו בגלל חוזה שחתמנו ​​עליו. סביר להניח שנצליח למצוא פיתרון לתיקון המצב. עם זאת, איננו יכולים להבטיח לך בוודאות של 100% שנעבור זאת. "

עם זאת, באופן מדאיג עבור המשקיעים, דובר הקונפידו חזר לרדיט כעבור כמה שעות ואמר:

"תראה אין לי מושג מה קרה כאן. הסרת כל פלטפורמות המדיה החברתית והאתר שלנו הפתיעה אותי לחלוטין. "

מטבע קונפידו

מאז, אסימוני קונפידו הפכו חסרי ערך. המשקיעים לא נותרו כלום. אלי לויט, מייסד שותף של TokenLot (האתר שמנהל את ה- ICO של Ethereum blockchain לקונפידו) נותר נתפס באמצע. לויט התעדכן ואמר שמפתחי קונפידו "היו רמאים טובים מאוד." נראה שהם נעלמו ללא עקבות.

קשה לומר

למרבה הצער, זו הבעיה עם שוק ההשקעות בקריפטו המתפתח. Altcoins הם ברובם ללא פיקוח ומטבעות חדשים מופיעים כל הזמן. למשקיעים שהחמיצו את הבלאץ 'הזהב בביטקוין, ICOs למטבעות נישה שמבטיחים פיתוחים ייחודיים של blockchain הם פיתוי עצום. אולם בהזדמנות זו נראה כי המטבע היה רק ​​הבטחה ריקה שיצרו אמני קון מנוסים.

למרבה הצער, אין הרבה מה שמונע שזה יקרה. זו הסיבה שמשקיעים צריכים להיות זהירים להפליא כאשר הם משקיעים במטבעות מתעוררים. בעוד שלחלק מהטלקואים, כמו EOS, שמות גדולים כמו דן לרימר (Bitshares, Steemit) המחוברים אליהם, חברות סטארט-אפ אחרות נוצרות על ידי אלמונים.

אוס

למרבה הצער עבור משקיעים המקווים להתעשר במהירות, לא קל לדעת איזה מטבע עומד להצלחה או כישלון - או גרוע מכך, תרמית. עם זאת, אף אחד לא יכול להכחיש שיש מרכיב של הימורים הכרוך בהשקעה בהנפקות מטבע ראשוניות. הדבר אינו נועד לקלוש לב.

דאגות ביטחוניות

זה לא סתם מטבעות מזויפים שנוצרו על ידי רמאים שיכולים להוביל ליום אומלל בעולם של cryptocururrency. השנה נצפו מספר מקרים של מטבעות שנפרצו, ומעוררים שאלות בנוגע לאבטחת cryptocururrency.

השבוע בלבד, התקפת סייבר על מטבע cryptocurrency המכונה Tether הביאה את פושעי הסייבר בשווי של 31 מיליון דולר מהמטבע הדיגיטלי. Tether הוא cryptocurrency סיני שנקרא בתחילה Realcoin. האלטקוין הועמד למיתוג מחדש ל- Tether ומאז עלה לפופולריות.

מטבעות פרוצים

Tether אחד שווה תמיד דולר אחד, מה שהופך אותו ליציב, וכלי קריפטו שימושי לביצוע עסקאות מקוונות עם קריפטו ממטבעות פיאט רגילים. ביום ראשון הצליחו האקרים לפרוץ את ארנק Tether Treasury, ושלחו 30,950,010 דולר מכספי הקריפטו ל"כתובת ביטקוין לא מורשית. "

למרבה המזל, לדברי מפתחי Tether, לא ניתן יהיה לממש את המטבעות מכיוון שהכתובת הוגדרה ברשימה שחורה. יש לקוות שזה ימנע בהצלחה את כניסת המטבעות למחזור. עם זאת, ההאקינג הוא סימן נוסף לכמה שהפגיעות של cryptocurrencies הם עבור האקרים.

שמאל, ימין ומרכז

במהלך השנים האחרונות התרחשו פריצות רבות של cryptocurrency בעלות פרופיל גבוה. בורסות ביטקוין כמו Bitfinex ו- Mt. גוקס נפרצו. ביולי השנה נפרצה פלטפורמת סחר cryptocurrency ישראלית בשם CoinDash בשווי של 7 מיליון דולר אתרנט. בשנת 2016 נגזלו יותר מ- 50 מיליון דולר באתרים ממשקיעים המחזיקים בכספים בארגון האוטונומי Decentralized (DAO). פריצות כמו אלה נוגעות. הם מדגימים את הסיכונים הגדולים הכרוכים בהחזקת cryptocurrencies.

יתרה מזאת, הוכח כי ישנן בטבע תוכנות זדוניות שנועדו לקצור סיסמאות ארנקים של אנשים או ליירט כתובות ארנק במהלך עסקאות על מנת לשלוח כספים להאקרים. על פי מומחי אבטחת סייבר ב- FireEye, ידוע כי האקרים צפון קוריאנים העובדים עבור קים ג'ונג און גונבים עשרות אלפי דולרים של ביטקוין (וקריפטו אחר) בשבוע..

תשקיע בחוכמה

בסופו של יום, השקעה ב- cryptocururrency אכן מניבה את הפוטנציאל לימי תשלום מאסיביים. עם זאת, צמיחה אגרסיבית מובילה גם לתנודתיות, ולמרות שהיא עשויה להראות אטרקטיבית להשקיע בתחום מתפתח זה, יש לקחת בחשבון את חוסר היציבות המשמעותי שלה. כמו בכל סוג של מסחר, חשוב לא להמר יותר ממה שאתה יכול להרשות לעצמך להפסיד.

מאמר זה אינו מיועד לייעוץ השקעות ואין להתייחס אליו ככזה.

הדעות הן של הסופר.

קרדיט תמונת כותרת: Wit Olszewski / Shutterstock.com,

נקודות זכות: סטודיו אור וחושך / Shutterstock.com

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me