ספקי שירותי אינטרנט בבריטניה נאמרו כי עליהם להפסיק לפרסם מהירויות של חיבור לאינטרנט תוך שימוש במונחים "עד". במה שמבשר כניצחון עבור צרכנים בריטים, החליטה רשות תקני הפרסום בבריטניה (ASA) כי ספקיות האינטרנט במקום זאת יצטרכו לפרסם את המהירות 'הממוצעת' שלהם.


ההנחיות החדשות ייכנסו לתוקף ב- 23 במאי 2018. באותה עת, הצרכנים הבריטיים כבר לא יימכרו באופן שגוי בתוכניות אינטרנט שטוענות שהם "עד" 50 מגהביט לשנייה - כאשר הם ממוצעים בפועל סביב 35 מגהביט לשנייה (למשל). ההנחיות יבטיחו כי הצרכנים יידעו מה הם מקבלים לפני שהם קונים את המנוי הפס הרחב שלהם.

איך זה יעבוד

החל מחודש מאי, ספקי הפס הרחב יצטרכו לפרסם את מהירויות החיבור שיכולות להשיג לפחות 50% מהצרכנים בפריסה ארצית בשעות השיא. זה יעזור לגהץ בעיה נפוצה בקרב משתמשי האינטרנט בבריטניה: כלומר, מהירויות אינטרנט שונות מאוד לא רק בין מיקומים שונים, אלא גם בזמנים שונים של היום..

השיטה החדשה לציטוט מהירות האינטרנט עשויה להשפיע באופן דרמטי על המידע שנמסר לצרכנים לפני רכישת מנויים לאינטרנט. שחרר קופאל, מנהל ועדות העיסוק בפרסום, העיר את ההערה הבאה בנוגע להחלטת ה- ASA:

"ישנם הרבה גורמים המשפיעים על מהירות הפס הרחב שלקוח יקבל בביתו שלו - מטכנולוגיה לגיאוגרפיה ועד לאופן בו משק הבית משתמש בפס רחב.

"למרות שאנו יודעים שגורמים אלה פירושם שיש אנשים שיעברו מהירויות איטיות משמעותית מאחרים, בכל מה שקשור למודעות פס רחב, הסטנדרטים החדשים שלנו יעניקו לצרכנים הבנה טובה יותר של מהירויות הפס הרחב שמציעות ספקים שונים כאשר הם מחליטים להחליף ספקים."

שקר אמת

זמן רב בא

עד כה הורשו לספקיות האינטרנט לפרסם במהירויות 'עד' שרק 10% מהצרכנים יכולים להשיג בפועל. משמעות הדבר היא שעבור 90% מהצרכנים הבריטיים, מהירות חיבור האינטרנט שלהם תמיד נראית משהו להתלונן עליו.

גאי מיטשל מחברת Solicitors Own בבריטניה תומך מרחוק במחשבים למחייתם. מיטשל יודע טוב מדי שאנשים בבריטניה סובלים לעתים קרובות ממהירות אינטרנט ירודה יותר ממה שמפורסם:

"צורך בקשר עם לקוחות על בסיס יומי והשתלטות מרחוק על המחשבים שלהם נותן לי תובנה ייחודית של הבעיה. אין ספק, צרכנים בבריטניה מקבלים מהירויות אינטרנט שונות מאוד, ואנשים רבים מאמינים כי הם נמכרו כראוי על ידי ספק שירותי האינטרנט שלהם. הבעיה היא שזה לא משנה עם מי אתה הולך, כולם טוענים שגויים שהם מהירים יותר ממה שהם בפועל ".

למרבה הצער עבור צרכנים בריטים, למרות העובדה כי ספקי שירותי האינטרנט הם כיום בוקרים מוחלטים על הדרך בה הם מפרסמים בפס רחב, ההנחיות החדשות לא ייכנסו לתוקף במשך שישה חודשים. ג'יימס דייויס כותב ל- Telecoms.com ומציין באופן ראוי כי:

"צריך לשאול מדוע המפרסמים צריכים חלון של שישה חודשים כדי להתרגל לחוקים. אם הממשלה תשנה את הגבלת המהירות בכביש המהיר מחר, היינו עדיין צריכים לעמוד על הכללים ממחר. "

עם זאת אולי אפילו יותר מדאיגה העובדה שההנחיות הללו יישארו בדיוק כך: מדריך. לא נוצרו תקנות בפועל המאלצות מפורשות ספקיות שירותי האינטרנט להפסיק להשתמש במונח 'עד'. ככאלה, נצטרך לחכות ולראות האם ההנחיות הללו משפיעות בפועל על ספקיות האינטרנט בפועל..

החדשות הטובות הן שבפעם האחרונה שה- ASA סיפק הנחיות (עבור ספקי שירותי האינטרנט להתחיל לכלול השכרת קו במחירי הפס הרחב שלהם), ספקי שירותי האינטרנט של בריטניה נענו לעצה..

ביקורת Ofcom

אולי מעט מבלבל, אופקום, הרגולטור התקשורתי והטלקום בבריטניה, ערך לאחרונה גם סקירה של מהירויות הפס הרחב. התייעצות שפרסמה באוקטובר התקשרה "מהירויות פס רחב קודי עיסוק," אומר את הדברים הבאים:

"לאופקום יש כבר קודי התנהלות במהירויות הפס הרחב עבור לקוחות מגורים ועסקים, המחייבים את החותמים לספק לצרכנים הערכות לגבי המהירויות שהם עשויים לקבל בנקודת המכירה. בנוסף, הם נותנים ללקוחות את הזכות לצאת מהחוזים שלהם, ללא עונש, אם המהירות שלהם נופלת מרמת מינימום.

אנו מציעים לחזק את הקודים הנוכחיים כדי לשפר את אומדני המהירות הניתנים בנקודת המכירה, לאחר המכירה ובחוזים של הלקוחות וכדי לשפר את זכות היציאה של הלקוחות. שינויים אלה יבטיחו גם שהקודים חלים על כל הטכנולוגיות המשמשות להפקת פס רחב."

בניגוד להנחיות ה- ASA, אולם Ofcom מציעה שראוי לפרסם את המהירויות כתחום, עם ציפייה מינימלית למהירות המוצהרת. אם לא עמדה בציפייה למהירות מינימלית זו, הייתה לצרכנים הזכות לצאת באופן חוקי מהחוזה שלהם.

טרם מובן כיצד שתי המתודולוגיות השונות עשויות להשתלב זו בזו. עם זאת, העובדה שמספרים לספקי שירותי אינטרנט שני דברים שונים בהחלט נותנת להם קצת מקום להתנודד מיותר.

חיבורי סיבים

חיבורי סיבים

בנוסף להנחיות החדשות, ה- ASA נמצא בתהליך מחקר בנושא אופן השימוש במונח "סיבים" בפרסום. עד כה זה לא הגיע להחלטות קונקרטיות לגבי האופן שבו ספקי האינטרנט עשויים לעשות שימוש לרעה במונח. עם זאת, הממצאים הראשוניים מעניינים.

על פי המחקר של ה- ASA, צרכנים נוטים להאמין שסיבים תזונתיים הם "מילת באזז גנרית לתיאור מהירויות בפרסום." יתר על כן, נראה כי צרכנים אינם מבינים ממש מהו סיב - או מדוע זה עשוי להיות "מבדל גורם "בעת רכישת שירות פס רחב.

למרבה הצער, אותו מחקר מסיק כי נראה כי צרכנים לא דואגים אם הפס הרחב הוא מלא סיבים או סיבים חלקיים, אפילו לאחר שהתחנכו על ההבדל..

אפשר לקוות שה- ASA תקבע כי ספקי האינטרנט חייבים להיות ברורים יותר לגבי סוגי הסיבים הקיימים, במקום רק לסמן את כולם "סיבים תזונתיים". עם זאת, כמעט נראה שה- ASA החליטה שמכיוון שלצרכנים לא נראה אכפת מהמידע, הם לא ראויים לדעת. זה נראה מגוחך. בוודאי שעל ה- ASA להבטיח שהגזמה ופרסום כוזב לא יתקיימו - לא משנה עד כמה הציבור המשכיל יכול להיות משכיל.

הדעות הן של הסופר.

קרדיט תמונת כותרת: Kerdkanno / Shutterstock.com

נקודות זיכוי: מארקוס מיינקה / Shutterstock.com, asharkyu / Shutterstock.com

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me