השבוע צצה מחלוקת בעולם הרשתות הפרטיות הווירטואליות (VPN). זה מקיף ספק מבוסס ארה"ב בשם Hotspot Shield. חברת ה- VPN קיימת מאז 2008. מאז היא נהנתה מכ -500 מיליון הורדות ברחבי העולם. זו כמות מדהימה של הורדות. ה- VPN צבר את אלה בכך שהציע את השירות בחינם לכ- 97% ממשתמשיה.


כעת, קבוצת סנגור ללא מטרות רווח בשם "המרכז לדמוקרטיה וטכנולוגיה" (CDT) הגישה תלונה בת 14 עמודים לנציבות הסחר הפדראלית (FTC), ובה היא מפרטת מה היא מרגיש "שיטות סחר בלתי הוגנות ומטעות." החדשות הללו הפתיעו אותי כידוע, מכיוון שידוע לי שהסקירה של ProPrivacy.com על Hotspot Shield אומרת לקוראים (בקטע פרטיות ואבטחה) כי:

"התנאים וההגבלות של Hotspot Shield מעניקים לחברה את הזכות לאסוף מידע על פעילויות משתמשים ו" לשתף" מידע זה עם צדדים שלישיים. "

יצרתי קשר עם CDT ישירות כדי לקבל קצת יותר מידע על מה זה הרגיש ש- Hotspot Shield עושה לא בסדר. ג'וזף ג'רום של CDT אמר ל- ProPrivacy.com את הדברים הבאים:

"הייתי אומר שהסקירה של ProPrivacy מדגישה בדיוק את מה ש- Hotspot Shield עושה לא בסדר. כפי שמציין הסקירה, יש המעקב סמוי רב עם מגן Hotspot והרבה בלבול ביחס למה ש- VPN עושה ולא עושה, במיוחד ברגע שאתה משלם עבור "נטול פרסומות" גרסה. זה מטעה ולא הוגן כלפי הצרכנים. עצירה מוחלטת.

"מדיניות הפרטיות של Hotspot Shield פשוט לא ברורה. זה קבור גם מתחת להצהרות בחנות האפליקציות של- VPN אין יומנים, מגן על סודיות ואנונימיות ואינו משתף "אישי" מידע. מה על הצרכנים לעשות למצב זה? ל- Hotspot Shield לא יכולים להיות דברים בשני הכיוונים - VPNs לא יכולים להגיד דבר אחד ולעשות דבר נוסף כשמדובר בהגנה על הפרטיות. זהו עיקרון יסוד בסעיף 5 לחוק FTC לחוק סחר בלתי הוגן ומתעתע. "

מידע אישי

אין ספק שמדיניות הפרטיות של Hotspot Shield אכן נראית מעט מסורבלת לצד טענותיה ב- App Store. בחנות Android Play, מספר ה- VPN,

"הסווה את זהותך המקוונת וגישה לאפליקציות ואתרים חסומים באמצעות Hotspot Shield, תוך שמירה על פעילויות הנייד שלך בעילום שם, פרטי ובטוח!"

נראה כי הצהרה זו אינה מתיישבת באופן עקבי עם שירות שמודה במדיניותו לאסוף נתונים ולשתף אותם עם צדדים שלישיים. זה נוהג שאנחנו תמיד מגנים כאן ב- ProPrivacy.com - זו אחת מכמה סיבות לכך שאנחנו מזהירים אנשים משירותי VPN בחינם.

מבט סתמי על מדיניות הפרטיות של Hotspot Shield, שעודכנה לאחרונה בשנת 2015, מרימה מיד גבה:

"למעט כמוסבר בהודעה זו, AnchorFree לא אוספת מידע אישי אודותיך בעת השימוש בשירות. "מידע אישי", המכונה גם מידע המאפשר זיהוי אישי, הוא מידע העשוי להיות קשור לאדם מסוים.

"דוגמאות למידע אישי כוללות שם, כתובת דוא"ל, כתובת דואר, מספר טלפון נייד וכרטיסי אשראי או מידע חיוב אחר. עם זאת, שים לב כי למטרות הודעת פרטיות זו, AnchorFree אינה כוללת את כתובת ה- IP שלך או את מזהה המכשיר הייחודי בהגדרת המידע האישי. "

הרעיון שאסור להחשיב כתובות IP כמידע אישי הוא מגוחך. עם ניסוח כזה, התלונה של CDT ל- FTC בהחלט מתחילה לשקוע.

Cdt Grab

שפע סוגיות

כפי שמציין הסקירה שלנו, ל- Hotspot Shield יש גם בעיות אחרות. מחקר שנערך לאחרונה על ידי ארגון המחקר המדעי והתעשייתי של חבר העמים (CSIRO) חשף כי האפליקציות של Hotspot Shield מכילות תוכנת מעקב. זה מתעד את פעילויות המשתמשים שלו ומוכר נתונים אלה למפרסמים. למעשה, החוקרים גילו חמש ספריות מעקב שונות שהוחבאו בקוד של Hotspot Shield.

בנוסף, המחקר של CSIRO מצא כי Hotspot Shield הפנה משתמשים לקישורים מסונפים כאשר הם נכנסו לכתובות אינטרנט ספציפיות כמו eBay, Alibaba, Best Buy, Target, Macy's ואחרים. לפיכך, כאשר משתמש Hotspot Shield קונה כל דבר מאותם אתרים, Anchor Free מקבל עמלה.

ראוי לציין כאן שלחברת האם של Hotspot Shield, Anchor Free, יש עסק נפרד המשרת את מודעות המשתמשים של Hotspot Shield - הן באפליקציה והן בדפי האינטרנט שהם מבקרים בהם..

עוגן חינם

שום דבר לא יוצא מן הכלל

תמיד יש לראות בחשדנות VPN המציעים את שירותיהם בחינם. מתן שירות VPN מהיר ואמין שיש לו הצפנה חזקה, שפע שרתים ומדיניות פרטיות אטומה למים לא יהיה בחינם למשתמש הקצה אלא אם כן ה- VPN יוצר זרם הכנסות במקום אחר.

יש להודות, כמה VPNs מציעים שירותי VPN חינמיים מהימנים אשר נועדו לפתות משתמשים להירשם לשירות הפרימיום המלא. אותם VPN בחינם לא מקריבים את פרטיות המשתמשים שלהם. עם זאת, הם מגבילים את השירות עם מגבלות רוחב פס או מגבלות שימוש של כ -500 מגה בייט לחודש.

מגן Hotspot, לעומת זאת, נופל לקטגוריה שונה של VPNs בחינם. הוא מציע את השירות בחינם על ידי שימוש בפרסום ליצירת זרם הכנסות. מדיניות הפרטיות קובעת בבירור שהיא תאסוף ותשתף נתונים עם צדדים שלישיים. השאלה היא, מה הנתונים האלה? והאם ה- VPN עושה משהו שגוי מיסודו?

סימן שאלה

הכחשה

החלטנו ליצור קשר עם Hotspot Shield כדי לתת למשרד הזדמנות להביע את עמדותיה ביחס לטענות ה- CDT. זה סיפק לי את ההצהרה הרשמית הבאה:

"AnchorFree הינה מובילה מוכרת בתחום הפרטיות המקוונת של הצרכנים וחופש האינטרנט. יותר מ 500 מיליון משתמשים סומכים על יישום Hotspot Shield שלנו, אשר סומכים עליו כדי להבטיח גישה לכל המידע העולמי. אנו מאמינים מאוד בפרטיות הצרכן המקוון.

"משמעות הדבר היא שהמידע שמשתמשים ב- Hotspot Shield מספקים לנו לעולם אינו משויך לפעילויות המקוונות שלהם כאשר הם משתמשים ב- Hotspot Shield, אנו לא אוגרים כתובות IP של משתמשים ומגן על מידע המאפשר זיהוי אישי מצד שני צדדים שלישיים ומעצמנו..

"הטענות האחרונות להפך שהועלתה על ידי קבוצת עמותות, המרכז לדמוקרטיה וטכנולוגיה, אינן מבוססות. אמנם אנו משבחים את ה- CDT על מסירותם לשמירה על פרטיות המשתמשים, אך הופתענו מהטענות הללו והצטערנו שה- CDT לא פנה אלינו בכדי לדון בחששותיהם. "

כפי שאתה יכול לראות, ה- VPN טוען כי הוא לא מאחסן כתובות IP או כל מידע המאפשר זיהוי אישי. נראה כי הדבר עומד בניגוד לטענת מדיניות הפרטיות כי כתובות IP אינן נחשבות "מידע אישי" וכי החברה תאחסן נתונים ותשתף אותם עם צדדים שלישיים. ציינתי את זה לטים צורייב מ- Anchor Free, עליו הגיב,

"אנו לא שומרים על המידע האישי של המשתמשים שלנו או מוכרים אותם לצדדים שלישיים. אנו לא אוספים את ה- IP של המשתמשים שלנו.

"אתה צודק שמדיניות הפרטיות הקיימת שלנו שולחת הודעה שגויה. אנו נמצאים בתהליך של עדכון זה כדי לשקף את המציאות סביב אופן פעולתן של המערכות שלנו, והמציאות היא שרבים מהפריטים שלהלן אינם מדויקים. "

סיפור הצלחה?

כשמדובר בהגנה על פרטיות הצרכנים, חיוני שמדיניות הפרטיות של חברות תעמוד בבחינה. מדיניות פרטיות מנוסחת בצורה גרועה ומבלבלת שמותירה מרכיב של ספק יכולה להיות מאוד מתסכלת עבור הצרכנים. בנוסף, הם יכולים לגרום לצרכנים להאמין שהם מקבלים רמת שירות שלמעשה הם לא.

במקרה של VPNs - בו אנשים סומכים על השירות כדי לספק להם פרטיות - ההכרח הזה חריף עוד יותר. ככאלה, אנו מברכים על ה- CDT על העלאת סוגיה זו עם ה- FTC.

אם נביא את ההערות של Hotspot Shield בערך הנקוב, נראה כי ה- VPN מאמין שהיא לא טיפלה בטעות בנתוני המשתמשים שלה. זה אפשרי לחלוטין. כאן ב- ProPrivacy.com, אנו מבינים שלא VPNs קשה לשמור רשומות מסוימות אודות המשתמשים שלהם מבלי לאחסן גם מידע המאפשר זיהוי אישי..

לדוגמה, ייתכן ש- VPN יכול לדעת כמה משתמשים יש לו במדינה מסוימת, מבלי שהוא ינהל רישום של כתובת ה- IP של כל משתמש..

לעת עתה נצטרך לחכות לחקירת ה- FTC כדי להיות בטוחים שזה המצב. עם זאת, ההצעה של Hotspot Shield כי היא מתכננת לעדכן את מדיניות הפרטיות שלה היא בהחלט חדשות טובות. עד כמה שידוע לי, זה בדיוק מה ש- CDT רצה לצאת מזה: בהירות עבור הצרכנים. מכיוון שכך, נראה כי תלונה זו הביאה לתוצאה חיובית כבר.

אישה מבולבלת

האם עלי להשתמש במגן נקודה חמה?

אם עליך להשתמש ב- VPN של Anchor Free או לא, באמת תלוי בך. אין ספק שקיימים VPN טובים יותר בחוץ, עם מדיניות פרטיות טובה יותר.

עם זאת, מגן Hotspot אכן מעלה אם אתה רוצה ש- VPN יבטל את חסימת התוכן המקוון במדינה בה יש צנזורה. אם אתה זקוק ל- VPN כדי לעקוף את חסימות האתר המחמירות של בעל בית, או חסימות שהוטלו על ידי מנהל רשת מקומי אחר (כמו מקום עבודה), Hotspot Shield יעשה גם את העבודה. יתר על כן, זה יעזור לשמור על אבטחת הנתונים שלך בזמן WiFi ציבורי (כך שההאקרים לא יוכלו לגנוב את הסיסמאות והפרטים הבנקיים שלך) ובפרטיות (מספק שירותי האינטרנט שלך ומגניבות ממשלתיות). Hotspot Shield עושה את הדברים בהצלחה.

בסופו של דבר עליכם לשאול את עצמכם באיזו רמת פרטיות אתם רוצים. אם VPN בחינם שמשרת אתכם מפרסם ועושה מכם כסף אינו עניין מיוחד, אז Hotspot Shield יכול להיות מתנת אל. אנשים רבים במיקומים כמו טורקיה ואוקראינה משתמשים ב- VPN בהצלחה בכדי לעקוף את ההאשמות הממשלתיות באתר.

בסופו של יום, אם VPN חופשי, יש להתייחס אליו בחשד. אם אתה רוצה את הפרטיות הטובה ביותר הקיימת ברשת, עליך לנשוך את הכדור ולהשקיע בשירות VPN מוביל.

סיר דבש

מחשבות אחרונות

לבסוף, זכרו כי קיים סיכוי ש- Hotspot Shield, במציאות, עושה יותר רע ממה שהוא מודה. בתרחיש הגרוע ביותר, זה אפילו יכול להיות דבש. מאז שהחליטה ארה"ב לאפשר לספקי שירותי אינטרנט למכור נתונים לצדדים שלישיים, אזרחים אמריקאים רבים החלו להשתמש ב- VPN. מגן נקודה חמה נהנה מזרם מסיבי במיוחד.

זה קשור, מכיוון ש- VPN מבוסס בארה"ב. כיוון שכך, ניתן היה בקלות היה להגישו צו וצו איסור פרסום ויכול לאסוף בחשאי נתונים לממשלת ארה"ב. מסיבה זו בלבד, כדאי לספור סיפור זה. ייתכן בהחלט שווה להתרחק ממגן Hotspot עד לתקופה בה ה- FTC מחזיר את האמון בשירות.

הדעות הן של הסופר.

קרדיט תמונת כותרת: דף הבית של מגן נקודה חמה.

נקודות זכות: CDT, Anchor Free, amasterphotographer / Shutterstock.com
פשקובה / Shutterstock.com
NatBasil / Shutterstock.com

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me