אחרי ששמעו על אפליקציית הגזר החדש של קנדה, קשה שלא ליצור הקבלות לרומן הראשון הנבואי של קורי דוקטורוב, "Down and Out" בממלכת הקסמים. בספר מציג דוקטורוב מציאות חלופית עתידנית בה הטכנולוגיה פיתחה את כל בעיות האנושות. המוות הושמד והאזרחים חיים חיי שפע.

באוטופיה הבלתי-מפתחת שלו, הכסף הוחלף בסוג של הון חברתי המאפשר הערכה וסיווג של אנשים בקלות. נקודות פופולריות זמינות באופן מיידי באמצעות אינטרנט שניתן לגשת אליו במוחם של דמויות הרומן.

כעת, אזרחים קנדים יכולים לקבל גזר גמולים, אפליקציה בחסות ממשלתית המתגמלת אותם בנקודות לקבלת בחירות בריאות. בקרב מומחי פרטיות, האפליקציה עולה באש מאותן סיבות שזכו לביקורת על שומשום סין. כלומר, שכר גזר הוא רק עוד צעד בדרך לחברה מקופחת שבה מדע ההתנהגות משמש בקפידה כדי לתפעל את ההמונים..

האפליקציה הופיעה לפני כשנתיים, כאשר הממשלה הפדרלית מימנה לראשונה תגמולים מגזר עם 5 מיליון דולר. מאז, הממשלות המקומיות באונטריו, קולומביה הבריטית, וניופאונדלנד ולברדור סיפקו כולם מימון נוסף לאפליקציית ההנדסה החברתית. אונטריו, הממשלה האחרונה שהעניקה מימון, מסרה 1.5 מיליון דולר עצומים.

אנדראס Souvaliotis, מייסד ומנכ"ל חברת התגמול לשינוי חברתי בטורונטו, Carrot Insights, משווק את האפליקציה עבור הממשלה. הוא אומר ש:


"קנדה היא המדינה הראשונה בעולם שיצרה אפליקציה לאומית, פלטפורמה ניידת לאומית לתגמול אזרחיה על חייהם בריאים יותר."

על פי Souvaliotis, אפליקציית גזר התגמולים תעזור להפוך את קנדה למדינה השמנה בעולם. אכן טענה נועזת.

תגמל אותי!

אז לאיזה סוג תגמולים אנשים יכולים לצפות, ומה עליהם לעשות כדי להשיג את הפינוקים שנקבעו על ידי הממשלה? כרגע, למשתמשים באפליקציות ניתנת הבחירה לקבל מיילים, נקודות פטרו, נקודות נוספות או נקודות סצינה בסינפלקס..

גזר גמול

משתמשים מתחילים לקבל תגמולים ברגע שהם מפעילים את האפליקציה. מוצגת להם סדרה של שאלות באורח החיים, כולל: "האם מסתובב בכסא שלך נחשב לאימון?"

לומר שהחידון קל זה לשון המעטה. בסוף השאלות המתנשאות למדי, משתמשים צברו תגמולים בשווי 100 נקודות. כל הכבוד!

תמיכה מדהימה

מה ממשלת קנדה עושה לממן אפליקציית כושר? אחרי הכל, כבר יש הרבה אפליקציות כושר כמו Fitbit ו- Lifelog. רמז לתשובה לשאלה זו ניתן למצוא בסטטיסטיקת ההשמנה של האומה, המראים כי "באופן לאומי, הנטל הכלכלי השנתי המשוער המיוחס לעודף המשקל הוא כעת 25 אחוז יותר בהשוואה לזה של עישון טבק, 23.3 מיליארד דולר לעומת 18.7 $ מיליארד. "

על פני השטח, אפוא, נראה שהאפליקציה מגיעה מרצון לשנות נתונים סטטיסטיים אלה. איש לא יכול היה להכחיש שהרעיון הוא חשיבה קדימה. דוקטורוב, לאחד (שהוא קנדי ​​בעצמו), ראה מערכת תגמול מסוג זה חוזרת בשנת 2003. אולי באופן לא מפתיע, האפליקציה זוכה לתמיכה רבה מצד המגזר הציבורי והפרטי כאחד..

גזר שותפים

קרן הלב והשבץ הקנדי, סוכרת קנדה, BC Healthy Living Alliance ו- Sun Life (חברת ביטוח חיים קנדית) עומדים כולם מאחורי הפרויקט. עם התמיכה של הממשלות המקומיות וסוכנות הבריאות הציבורית, זה בהחלט עוזר להעניק לאפליקציה לגיטימציה.

האם גזר גזר יכול לעבוד?

אין ספק כי בימינו אנשים הוכשרו להגיב למערכת תגמולים מסוג זה. פלטפורמות כמו פייסבוק וטוויטר כבר מסתמכות על מערכות חיבה חברתיות כדי לתגמל בנרקיסיסטית אנשים עבור פעילויות היום יום שלהם. הוסף לזה את העובדה שאנשים אוהבים להשיג משהו בחינם, וללא ספק יש לך שילוב מנצח.

בסופו של דבר, הרעיון להתקרב לחופשה על ידי חסכון של מיילים באוויר כתוצאה מאכילה בריאה, ריצה וצחצוח שיניים בכל בוקר, בהחלט ימשוך אנשים רבים. אך האם אפליקציית אורח החיים הבריא תמימה? או שיש לזה צד מרושע יותר?

הבעיה המתהווה עם תגמולי גזר

תגמולי גזר הם גם לא הפעם הראשונה שראינו סימנים מדאיגים במערב. באוגוסט 2015 ציין פטנט מעודכן של פייסבוק כי ניתן להשתמש באפליקציה כדי לעזור למלווים להפלות לווים על בסיס חיבורי הרשת החברתית שלהם. זה מאוד נוגע לשקול כמה פייסבוק יודעת על אנשים. זה בהחלט מצלצל בפעמוני אזעקה על גזר גזר, במיוחד כשאתה מחשיב שחברת ביטוח חיים (Sun Life) תומכת בגלוי באפליקציה..

אז איפה המידע שנאסף על ידי אפליקציית הגזר גזר? זו שאלה חשובה. למרבה הצער, מדיניות הפרטיות משאירה משתמשים באזור של אזור אפור. אן קוווקיאן, מנכ"לית מכון הפרטיות והביג דאטה באוניברסיטת רייסון (ומפקחת המידע והפרטיות לשעבר של מחוז קנדה באונטריו), אמרה ל- ProPrivacy.com,

"גזר תגמולים מבטיח כי "אף אחד מהמידע האישי שנאסף אינו משותף, ונתונים מצטברים לא יימכרו." ובכל זאת, הם ממשיכים להצהיר: "גזר תגמולים רוכש נקודות מהתוכניות, אותן הוא מוכר אז לממשלות." זה נשמע כמו סתירה ברורה.

"אני מזהיר אנשים מפני מסירת המידע המזהה שלהם באופן אישי לגזר תגמולים ללא הבטחת חיפוי ברזל למידע NO לא ישותף עם הממשלה או כל גורם שלישי אחר. עליהם לשקול להגיש בקשה לפרטיות על ידי אישור עיצוב על מנת לספק הבטחת פרטיות למשתמשים הנוגעים לנוהגיהם."

אזהרה

הזהר!

קריס קליין, מנכ"ל האיגוד הבינלאומי למקצוענים בתחום הפרטיות (IAPP), מסכים עם נקודת מבט זו. קליין אמר לי על התייחסות למדיניות הפרטיות של גזר,

"[מעניין] לראות הכרה בכך שאנשים עשויים לדאוג לחלוק עם הממשלה. מבחינתי זה מעלה את השאלה איזה סוג של שותף הם סוכנויות ממשלתיות שונות? איזה תפקיד הם ממלאים? לא ברור מהצצה מהירה באתר האינטרנט שלהם. "

בדומה לקבוקיאן, קליין מזהיר את משתמשי הגזר כי הם צריכים להיות מודעים לדאגות הפרטיות הכרוכות בשימוש באפליקציה כזו:

"ככלל, אני חושב שאתה צריך להחיל את מבחן הסבירות על תוכניות אלה כדי לבדוק אם הם עוברים יצירה. מה שבטוח, יש מדרון חלקלק. תוכניות מסוימות עשויות להיות בסדר. חלקם עשויים לעבור על קו מה שנחשב סביר.

"מכיוון שאנו כה מוקדמים לטכנולוגיות אלה, קשה לחזות מה אנשים, שופטים או רגולטורים יראו סבירים בעתיד. לדוגמה, כבר ראינו את נציב הפרטיות יוצא נגד ענף הביטוח ומבקש דגימות DNA. למעשה, הפרלמנט אפילו הסתבך והעביר חוק בנושא זה זמן קצר לאחר מכן. אז ברור, ישנם סוגים מסוימים של תוכניות שנחשיב בלתי סבירות.

"כל זאת לומר, תוכנית גזר התגמולים נראית די תמימים. אני רק מקווה שאנשים מבינים שהם מוותרים על הפרטיות שלהם כדי לשחק את המשחק. "

הדעות הן של הסופר.

אשראי לתמונת כותרת נלקח מאתר גזר התגמולים.

קרדיטים לתמונות: מרתה דיזיין / Shutterstock.com, Aleksandar Levai / Shutterstock.com

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me