אולי אנחנו צודקים בצלייה בפייסבוק ולצלה על המנכ"ל שלה, מארק צוקרברג. אולם משקיפים רבים חושבים שעלינו להיבהל הרבה יותר מההתרחשויות בחברה קליפורנית עכורה שהוסמכה על ידי הנשיא אובמה לפקח על ליבת האינטרנט. לניהול הכושל הגס לכאורה של תאגיד האינטרנט לשמות ומספרים שהוקצו (ICANN) עשוי להיות מחריד עוד יותר מהעבירות של פייסבוק.


עבור הלא-יזומים (כמוני, למשל) איזשהו יסוד יהיה התחלה טובה, שכן ICANN לא היה ישות בקצה לשוני. ICANN הוא ארגון ללא מטרות רווח שנוסד לפני כמעט 20 שנה כאשר האינטרנט התפשט במהירות. היא אחראית על תיאום התחזוקה והנהלים של מספר מסדי נתונים הקשורים למרחב השמות של האינטרנט.

הפרוטוקולים שלה מבטיחים את הפעולה היציבה והבטוחה של הרשת. זה מעורב בעיקר במערכת שמות הדומיינים (DNS) ומוטל עליה לסייע בשימור היציבות התפעולית של האינטרנט ולקידום התחרות. בקיצור, אמנת ICANN הייתה, למעשה, לשפר את הניהול הטכני של שמות וכתובות באינטרנט.

לדוגמה, כדי להגיע לאדם אחר באינטרנט אתה צריך להקליד כתובת למחשב שלך - שם או מספר. כתובת זו צריכה להיות ייחודית על מנת שמחשבים ידעו היכן למצוא אותה. ICANN מרכז את המזהים הייחודיים הללו ברחבי העולם. ללא תיאום זה, לא היה אינטרנט אחד גלובלי מאוחד. לשם הקיצור, בואו נגיד ש- ICANN אינו שולט באינטרנט, אך יש לו השפעה חשובה על התרחבות האינטרנט והתפתחותו..

עם הזמן, כפי שנקבע מראש כשצמח מרשות המספרים המקושרים לאינטרנט (IANA), ICAN תפעל בחוזים מתגלגלים למחלקת המסחר. כמו האופייני לתאגיד פרטי. אם היא קיבלה חוזים מממשלת ארה"ב, סביר להניח כי תהיה פיקוח ממשלתי על פעילותה. שגוי! זה אולי היה המקרה בחזרה כאשר, אך לאורך הדרך, הוא הפך אטום ככל שהמפקח נעלם ... על ידי העיצוב.

העובדה ש- ICANN חסר כל אחריות פנימית יכול להיות כי ממשל הנשיא אובמה הסיר ממנה כל אחריות ממשלתית. לפני כשמונה-עשר חודשים מסרה ממשלת ארה"ב שליטה על החלקים הקריטיים באינטרנט ל- ICANN, ולמעשה הוציאה אותו משליטה ממשלתית או מפיקוח.

אירוע זה היה מטפח ראש מכיוון שהוא בא על עקבי ממשל אובמה שהלך בכיוון ההפוך בדיון הרגולציה בנייטרליות נטו. עד כדי עקביות, וזה מבהיר את הפוליטי - לא המעשי - אלמנטים של נייטרליות נטו. הנשיא ברק אובמה החליט באופן חד צדדי כי אי.אן.אן מוטב ללא כל התערבות ממשלתית. ל- ICANN כעת יש שליטה מוחלטת על תשתיות מפתח מרכזיות ותשובות לאיש.

אפשר לנסות ולהצדיק את זה בהתחשב בכך שהיעלמות הפיקוח הייתה תגובה מטלטלת בברכיים לגילויי אדוארד סנודן, שציירו את הממשלה כמעורבת מדי באינטרנט - מחוסר הסבר טוב יותר. מכיוון שכתב דעתו של בוחן בוושינגטון נפתח בדעתו, הוצאת בכמה רבעים הוצאת הממשלה מהעולם האינטרנטי (המפורסם למעט נייטרליות נטו):

"האינטרנט" מוגן בצורה הטובה ביותר על ידי חנונים "- כמו מארק צוקרברג? - "ולא כל ממשלה", טענו התקשורת. זה לא עניין גדול, אמרו אנשי אקדמיה. זה לא "לא ישפיע על משתמשי האינטרנט ועל השימוש שלהם באינטרנט", הדהד ICANN. '

בהיעדר פיקוח ממשלתי, ייעודו של אמנת האיסור על ידי ICANN ואושר. זה כבר לא אחראי לממשלה - הרבה למגינת לב של גורמים רשמיים בארה"ב (קצת מאוחר לזה) או התיקון הראשון. Who.is, המאגר העולמי של ICANN של מי הבעלים של איזה אתר וכיצד ליצור איתו קשר, בקרוב כבר לא יהיה זמין לציבור. ובתוכו טמונה סכנה לכולנו.

כעת, חברות ורשויות אכיפת החוק הסומכות על הצגת נתונים אלה לרמאים, שודדי ים, פורנוגרפי ילדים, וחבר'ה אחרים ברשת, לא יוכלו לעקוב אחריהם. בלי שאף אחד ינהג בפעולות שכירות מדאיגות - ובלי פיקוח ממשלתי - הדאגה היא שהבעיות הללו עלולות להפוך למשהו גדול בהרבה. זה ההפך מזחילת המשימה הממשלתית - עליה כתבתי לעיתים קרובות. עובדים פרטיים יכולים להשיג את הכוח להביא את האינטרנט לכל העקב.

כמה דוגמאות: עובד ICANN יכול להעלות על הדעת את רוסיה על התערבות בחירות, או "להתנגד" מדינה דמוקרטית שבוחרת מנהיג שנוי במחלוקת (האם מישהו חושב?) על ידי השבתת תחום האינטרנט שלהם - משהו שקורה כבר זמן מה, בכל מקרה בלי עובדי ICANN מורדים, תודה. אבל גם אם דבר כזה לא קורה, ICANN השרירותי והבלתי מוסבר מעניק כוח מספיק כדי לקבוע, למשל, אם התחום המדויק של דוט-אמזון ניתן ליער הגשם של ברזיל או לג'ף בזוס של אמזון.?

אם זה נוגע לכסף, כמו שקורה לעתים קרובות, ICANN, בגלל הביורוקרטיה המנופחת שלו, ההטבות והמשכורות הנדיבות והניהול הכושל הנזכר לעיל, הוא תיק פיננסי בסלסול דיו אדום. זה צפוי על ידי חברה ללא כוונת רווח שלא ניתנת לפירעון, אבל יש סכנות גרועות יותר האורבות באופק - לא רק עבור ICANN, אלא, מהאיגוד, האינטרנט בכלל, מכיוון שממשלת אובמה הרפתה אותם לפעול בחסינות.

כעת, כבר לא תחת דגל אמריקה, מדינות כמו מדינות ה- BRIC (ברזיל, רוסיה, סין והודו) עשויות להחליט להתנתק ולעצב גרסאות משלהן לאינטרנט. האיחוד האירופי, שכבר הולך בדרכו עם ה- GDPR, הוא מועמד נוסף ליצור רשת מפוצלת ידידותית יותר. כל זה מתרחש בשקט, בחשדנות, בעוד שבארה"ב המיקוד הוא בפייסבוק, בפרטיות, וב (למרבה השערה) תצפיות סקס-זוגיות-זוגיות בנות יותר מעשור. הגיע הזמן שנתעורר.

עורכים מציינים: השקפותיו של סטן הן שלו בלבד, ואין לראות בהן כמשקפות את עמדותיהם של אנשי ProPrivacy.com אחרים. התור הרשמי שלנו מיוצג טוב יותר על ידי מאמר זה המסכם:

"רק מיעוט התומכים הרפובליקנים טוען כי אובמה "הסגיר את האינטרנט". דעה שבסך הכל ניתן להבין שהיא סתם תעמולה אגוזי. הרוב המכריע של האנשים מרגישים כי ארה"ב שאינה שולטת בבלעדית על ICANN היא דבר טוב, והמעבר מתקבל ברגע היסטורי לאינטרנט."

אשראי תמונה: מאת Profit_Image / Shutterstock.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me