31 באוגוסט 2014 צפוי לרדת בהיסטוריה של האינטרנט בתור '2014 ההפנינג'. כדי לקצץ סיפור ארוך ומאוד מאוד, חבר באתר 4Chan הוציא אתמול גומא של תמונות אינטימיות של כמעט מאה (כמעט כולן נשיות) שחקניות, זמרות וסלבריטאים, כולל דמויות ג'ניפר לורנס, אבריל לאבין , קים קרדשיאן, ריהאנה, קירסטן דאנסט, אוברי פלאזה ווינונה ריידר.


ככל שהתפרסמו חדשות על התמונות שהודלפו כמו אש בשדה קוצים, תחילה לרדיט ואחר כך לתקשורת הרחבה, סערה סערה של עניין. #Fappening ממשיכה להתפתח בטוויטר, ותת המשנה של Fappening תוך שעות הגיעה ליותר מ -40,000 קוראים (כאשר גברים רבים מציינים בצורה אופנתית גסים להתנודדות מהתמונות).

הקרקס התקשורתי שהתקבל הצהיר על זעם על ההדלפה, אך על ידי המשך להתיז את הסיפור בכותרות החדשות, עודד את הציבור לחפש את התמונות. אנו מבקשים מהקוראים שלנו לכבד את פרטיותן של הנשים המושפעות, ולא להנציח את ההתנהגות הסקסיסטית או לעודד את השרץ שהשיג את התמונות (ומי שהבטיח לשחרר יותר בתמורה לתשלום), על ידי התנגדות לכל פיתוי לחפש ו / או לחץ. על התמונות האלה.

כפי שציין שחקנית סרטי האימה מרי אליזבת ווינסטד בטוויטר,

'לאלו מכם שמסתכלים על תמונות שצילמתי עם בעלי לפני שנים בפרטיות הבית שלנו, מקווה שתרגיש נהדר עם עצמכם.'

'נאמר מספיק.

איך התקבלו התמונות?

הדולף המקורי טען כי השיג את תמונות העירום באמצעות ניצול שאפשר לו (לה / להן?) לגשת לתמונות המאוחסנות בטלפונים של הקורבנות דרך חשבונות ה- iCloud של Apple שלהן, והתייחסות התקשורתית התמקדה בעיקר בתחום זה (כולל זרם התמונות של אפל) שירות וגיבוי תמונות של iCloud).

עם זאת, חלק מהתמונות הם 'selfies', ומראים בבירור ידוענים המשתמשים במכשירי אנדרואיד או מצלמות רשת בכדי לצלם את התמונות, ובחלק מהתמונות יש עליהם טקסט שמצביע על העלאתם באמצעות Snapchat (שירות עם תיעוד של בעיות אבטחה. ).

בהתחשב במספר העצום של התמונות המציגות מגוון כה גדול של ידוענים, הוצע גם כי הנדסה חברתית שימשה כדי להתקרב ליעדים (אולי על ידי סוג כלשהו של קולקטיב), כדי להשיג עמדות אמון, כמו עוזרים אישיים או שומרי ראש. , זה יאפשר גישה לכוכבים האינטימיים של הכוכבים. גניבה פיזית של טלפונים אישיים היא גם אפשרות.

איך למנוע את זה קורה לך

תשומת הלב התקשורתית התמקדה בשירות ה- iCloud של אפל, אך כאמור לעיל זה עשוי להיות לא הוגן כלפי אפל, ושירותים דומים כמו Dropbox ו- Google Drive מהווים סיכוני אבטחה דומים בכל מקרה. לכן, בעוד שהערות אלה מתרכזות ב- iCloud ו- iDevices, אנו ממליצים בחום למשתמשים במכשירים אחרים ובשירותי ענן לנקוט אמצעי זהירות דומים.

השתמש בסיסמאות חזקות

סיסמאות חלשות הן הסיכון האבטחי הגדול ביותר שיש באינטרנט. סיסמאות כמו '123456' ו'סיסמה 'אינן נפוצות עד כדי גיחוך, אלא שבמקרה של סלבריטאים, שבהם כמות גדולה של מידע אישי על חייהם נמצא במרחב הציבורי, לא קשה לתוקפים לנחש סיסמאות חלשות מבוססות על שמות משפחתם או חיות המחמד שלהם, היכן שחיו, התחביבים והאינטרסים שלהם וכו '.

סיסמה חזקה צריכה להכיל מחרוזת ארוכה של אותיות ומספרים אקראיים, כולל סמלים ותערובת של אותיות גדולות וקטנות. כמובן, לזכור אפילו סיסמא אחת כזו היא כמעט בלתי אפשרית עבורנו תמותה גרידא, קל וחומר אחת לכל חשבון חשוב, ולכן כאן נכנסים מנהלי סיסמאות.

מנהלי סיסמאות מייצרים באופן סודי סיסמאות מאובטחות, זכור אותם עבורך ומשתלבים במערכת ההפעלה ו / או הדפדפן שלך כדי שהשימוש בהם יהיה קל וחלק לשימוש ככל האפשר. למרות שאולי קצת יותר קשוח סביב הקצוות מאשר הצעות מסחריות כמו LastPass ו- 1Password, אנו ממליצים על KeePass עבור iOS ו- KeePassX עבור OSX (שניהם איטרציות תואמות לחלוטין של KeePass המצוין) מכיוון שהם קוד פתוח וחינם.

השתמש באימות דו-גורמי

אימות של שני גורמים (או שלב) (2FA) מאבטח חשבון בכך שהוא דורש שכל מי שיגיע אליו צריך לא רק סיסמה ושם משתמש, אלא קוד שנשלח לטלפון שלו, המשלב 'משהו שאתה יודע', כלומר שם המשתמש / סיסמא שלך, עם 'משהו' יש לך 'כלומר הטלפון שלך.

iCloud 2FA

הוראות להפעלת 2FA עבור iCloud זמינות כאן, אך תכונה זו זמינה גם לשירותים דומים כמו Dropbox, Google (כולל Drive) ו- Microsoft (SkyDrive). כאן תוכל לקבל רשימה מלאה יותר של שירותים המציעים 2FA.

כבה העלאה אוטומטית של תמונות

בדומה לרוב שירותי אחסון הענן הגדולים, iCloud מציעה תכונה המכונה Photo Stream, שמגבה אוטומטית תמונות שצולמו באייפון או אייפד, ומעלה להם את הענן. זו נחשבת לרוב כנקודת תורפה ביטחונית (אם כי iCloud אכן משתמשת בהצפנת AES לפחות 128 סיביות), ויכול להיות שזה רעיון טוב לכבות כל תכונה כזו, לא משנה כמה היא מועילה..

סיכום

סביר להניח שחשבונות הסלבריטאים נפרצו דרך אבטחה לקויה בסוף המשתמש, ולא באמצעות פגם מהותי בטכנולוגיה, ובעקבות הצעדים הפשוטים שתוארו לעיל תוכלו לשפר באופן משמעותי את הסיכוי שדבר דומה לעולם לא יקרה לכם..

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me