בדצמבר 2017 ביטלה נציבות התקשורת הפדרלית (FCC) את כללי הניטרליות הרשתית של ארצות הברית. השינויים נכנסו לתוקף ללא כל אתגר מהבית ביום שני 11 ביוני 2018


לאחר הצבעה בסנאט ב- 16 במאי כדי להפוך את החלטת ה- FCC, רבים קיוו שהבית ילך בעקבותיו ויתערב כדי להציל את הדייר הבסיסי והיסודי ביותר הזה באינטרנט. עם זאת, תקוות כאלה היו תמיד פנטזיה משאלת לב.

רק שלושה סנאטורים רפובליקנים שהצטרפו לקוקוס הדמוקרטי הספיקו בכדי להניע את הצבעת הסנאט בעד נייטרליות נטו. עם זאת, בבית נהנים הרפובליקנים מיתרון 235-193.

כתוצאה מכך, דובר הבית פול ראיין סירב לקבוע כלל הצבעה בנושא. להלכה, הצבעה הייתה יכולה להיאלץ אם רוב נציגי הבית היו חותמים על עצומה לפטר. אך כמובן שבבית הנשלט על ידי הרפובליקנים לא היה רוב כזה. וגם אם נחתמה עתירת שחרור, הפסד ההצבעה בפועל היה מסקנה מראש.

ניטרליות נטו

אז מה עכשיו?

למרות שבוטל רשמית, המאבק למען נייטרליות נטו טרם הסתיים. אכן, ישנן מספר סיבות להמשך התקווה.

ביטול הניטרליות נטו מאוד לא פופולרי

ניתן לטעון כי הסיבה הגדולה ביותר לתקווה היא שביטול ה- FCC אינו עולה בקנה אחד עם רצונותיהם של מרבית האמריקנים. על פי סקר שנערך לאחרונה, 60 אחוז מהמצביעים הרשומים (כולל 63 אחוז מהרפובליקנים) תומכים בנייטרליות נטו. סקר מוקדם יותר מצא כי 83 אחוז מהנשאלים התנגדו לביטול נייטרליות נטו, כולל 75% מהמצביעים הרפובליקנים.

בחירות אמצע הקדנציה שייערכו בנובמבר השנה צפויים להיות במחלוקת קשה, ומועמדים רפובליקנים מחוברים בטוחים להיות מודעים לכך שהם יכולים לקבל הצבעות נוספות על ידי גיבוי כללי נייטרליות נטו..

למרות האנטיפטיה הידועה שלו לניטרליות נטו, הנשיא טראמפ הוא גם פופוליסט בלתי צפוי שאינו ממשיך לעשות תפנית בכדי לשמור על תומכיו מאושרים.

מדינות מורדות

מדינות אינדיבידואליות יכולות ומתריסות את פסיקת ה- FCC ברמה הפדרלית על ידי יישום חקיקה ברמת המדינה כדי לחוקק הגנות נייטרליות חזקות ברשת.

וושינגטון ואורגון כבר העבירו חוקים המאפשרים נייטרליות נטו, והסנאט של מדינת קליפורניה העביר הצעת חוק שתאכיל הוראות נייטרליות נטו חזקות מאוד. הצעת החוק צפויה לעבור את האסיפה בקליפורניה לפני שתעבור למושל ג'רי בראון לאשרור.

בנוסף לכל זה, מושל ניו יורק, אנדרו קואומו, גילה תמיכה חזקה בנייטרליות נטו, והמדינה שוקלת לעקוב אחר הנהגת קליפורניה..

ראוי להדגיש כי אין מדובר במדינות רגילות. הבוחרים בוושינגטון, קליפורניה וניו יורק מהווים 17% מכלל הבוחרים בארה"ב. ובמקום שהם מובילים, סביר מאוד שאחרים יבואו אחריו. כשמה כן, 21 מדינות עצומות תובעות את ה- FCC בגין פסיקת הניטרליות שלה.

קרבות משפטיים

בטענה כי א "טלאים" של חוקי מדינה שונים יכבידו על ספקיות האינטרנט, ה- FCC קבע כחלק מצו הביטול כי מדינות אינדיבידואליות אינן יכולות לחוקק חקיקה המתהפכת את הביטול. שחלקם עשו זאת בכל מקרה, וסביר להניח שיותר, יביאו בהכרח לשורה של אתגרים משפטיים. לא ברור אם ל- FCC הסמכות החוקית לקבוע כל תנאי כזה.

יתר על כן, ה- FCC הוא עצמו כבר נושא לא פחות מ -12 תביעות נגדו, וצפויים יותר אתגרים.

נייטרליות נטו

מפגינים הדוגלים בעצרת נטרליות ברשת ברחובות פילדלפיה, יום שבת, 13 בינואר 2018.

אז מה יותר גרוע שיכול לקרות?

נייטרליות נטו היא הרעיון שכל התעבורה באינטרנט מטופלת באופן שווה על ידי ספקי אינטרנט (ספקי אינטרנט) וממשלות. המשמעות היא "לא להפלות או לחייב באופן דיפרנציאלי על ידי המשתמש, התוכן, האתר, הפלטפורמה, היישום, סוג הציוד המצורף ואופני התקשורת."

זוהי אבן יסוד בחדשנות וביטוי חופשי באינטרנט. ללא נייטרליות נטו, האינטרנט פשוט לא היה ההצלחה שהיא. ללא נייטרליות נטו:

 • ספקי האינטרנט יכולים להפלות שירותים יריבים. לדוגמה על ידי חיטוט (או אפילו חסימת) ספקי תוכן כמו נטפליקס, פייסבוק וגוגל, תוך מתן גישה ללקוחות ללא הגבלה, עדיפות לשירותים שלהם..
 • חדשנות מקוממת. נטפליקס, פייסבוק וגוגל ככל הנראה יכולים להרשות לעצמם לשלם לספקי שירותי אינטרנט כדי לספק רוחב פס מוגבר עבור שירותיהם. עם זאת, חברות הזנק לא יוכלו לעשות זאת. זה למעשה ישאיר חברות קטנות וחדשניות מתות במים, תוך חיזוק האחיזה המונופוליסטית שיש לחברות גדולות ומבוססות באינטרנט.
 • אין כל מניעה לספקיות האינטרנט להצער או אפילו לצנזר תכנים מטעמים פוליטיים, חברתיים או דתיים.
 • האינטרנט יתפצל לשני "שכבות" או יותר. לקוחות פחות אמידים יכוונו לחבילות אינטרנט מיוחדות בסגנון "כבלים" המספקות גישה לשירותים נבחרים בלבד. גישה בלתי מוגבלת לאינטרנט תהיה זמינה רק למי שיכול להרשות לעצמו לשלם עבורו. זה יעמיק את הפער הדיגיטלי ויוביל להגדלת אי השוויון הכלכלי והחברתי.

במילים אחרות, כסף גדול יורשה לרכוב על גדותיהם על האינטרסים של האנשים הפשוטים.

ספקי האינטרנט אינם מהימנים

תומכי ה- FCC (בעיקר לוביסטים לאוהבי קומקסט, ורייזון ו- AT&T) אומרים שתביעות מסוג זה הן סתם הנדמה וכי ניתן לסמוך על ספקיות האינטרנט כדי להסדיר את עצמם ולהגן על האינטרסים של לקוחותיהם..

אם שום דבר אחר, הם אומרים, תחרות בשוק חופשי תבטיח התנהגות טובה. אחרי הכל, אם לקוחות לא אוהבים את מה שמספק שירותי האינטרנט שלהם הם יכולים פשוט לשנות את שירותי האינטרנט.

זה אולי נכון באזורים עירוניים שבהם לקוחות האינטרנט אכן יש מגוון אפשרויות, אך מתעלם מהעובדה שבחלק גדול מאמריקה הכפרית ספקי האינטרנט הגדולים מחזיקים במונופול וירטואלי על גישה לאינטרנט. ללא כללי נייטרליות נטו חזקים, ספקי שירותי רשת גדולים יכולים לעשות די הרבה ככל שהם רוצים וללקוחות לא תהיה ברירה אלא למצוץ זאת.

לפני חקיקת נייטרליות נטו של אובמה:

 • בשנת 2005 ספק שירותי האינטרנט של צפון קרוליינה מדיסון ריבר תקשורת חסם את שירות ה- VoIP של ה- VoIP מכיוון שהוא לא רצה שלקוחות יוכלו להתקשר בחינם דרך האינטרנט.
 • בשנת 2007 AT&T צנזר את פרל ג'אם לאחר שהזמר הראשי אדי וודר מתח ביקורת על הנשיא בוש.
 • בין 2007 ל -2009 AT&T מנע מאפל להכניס את אפליקציית ה- Skype VoIP לחנות האפליקציות.
 • בשנת 2009 AT&T ואפל גם מנעו מהלקוחות להוריד את אפליקציית Google Voice.
 • בשנת 2010 ספקית ה- DSL Windstream Communications החלה להפנות את תוצאות החיפוש שהוקלדו בסרגל החיפוש של גוגל למנוע חיפוש משלה.
 • בשנת 2011 ספקית המובייל MetroPCS הציעה ללקוחות תוכנית נתונים של 4G שתחסום כל שירות סטרימינג פרט ל- YouTube. זה גם חסם את כל אפליקציות ה- VoIP בכל התוכניות.
 • בין 2011 ל- 2013 AT&T, T-Mobile ו- Verizon חסמו את ארנק Google. במקום זאת נאלצו הלקוחות להשתמש באפליקציית ארנק שבה היו כל שלושת ספקי האינטרנט בעלי מניות.
 • בשנת 2012 AT&T חסמה את אפליקציית FaceTime של אפל לטובת מוצר מתחרה משלה.
 • כמו כן, בשנת 2012, ביקשה Verizon מגוגל לחסום אפליקציות קשירה שניתן להשתמש בהן בכדי לעקוף את דמי ההתקשרות של 20 דולר..
 • בשנת 2014 AT&תכנית הנתונים הממומנת של T אפשרה ליוצרי תוכן לקנות את דרכם החוצה מכובעי נתונים שהונחו ב- AT&לקוחות T.
 • באותה שנה, נטפליקס עשתה עסקה עם Comcast בכדי לתעדף את שירות הסטרימינג שלה על פני אחרים.
 • ויוזמת T-Mobile של חופש המוסיקה הסירה את מגבלות הנתונים משירותי הזרמת מוסיקה נבחרים.

כמו כן, כדאי לזכור כי ספקי שירותי האינטרנט שהשתדלו כל כך בכדי לסיים את נייטרליות הרשת הם אותם ספקי שירותי אינטרנט שביצעו בשנת 2017 את ה- FCC בהצלחה בזכות למכור או לשתף את היסטוריית הגלישה באינטרנט המפורטת של לקוחות ונתוני מיקום גיאוגרפי עם מפרסמים וחברות שותפות..

פרטיות | ניתוח

הקרב על נייטרליות נטו בארצות הברית מת, אך המלחמה הזו רחוקה מלהסתיים. אם אתה רוצה לעזור, אז להילחם למען העתיד (FFTF) ממשיך במשימתו להפעיל לחץ על הבית להפוך את החלטת ה- FCC. כל מה שאתה צריך כדי לעזור במאבק זה זמין כאן.

אשראי תמונה: באדיבות FutureGravestone.com.

קרדיט תמונה: מאת מייקל קנדלורי / Shutterstock.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me