השערוריה המתמשכת ביחס לאופן בו קיימברידג 'אנליטיקה הצליחה לגשת ולהתעלל ב -50 מיליון פרופילי משתמשי פייסבוק לטובת רווח פוליטי שכירי חרב, הדגישה עד כמה הפרטיות שלנו אנו מפקידים לרשת המדיה החברתית.

מנכ"ל פייסבוק, מארק צוקרברג, שבר בסופו של דבר את הכיסוי כדי לפרסם הצהרה על המצב. למרות שהוא אכן מודה שפייסבוק שותף לאחריות למה שקרה, אך עיקרי תפקידו נועד להרגיע אותנו כי פרטיותנו בטוחה בידי פייסבוק..

"במקרה זה כבר נקטנו בצעדים החשובים ביותר לפני מספר שנים בשנת 2014 כדי למנוע משחקנים רעים לגשת למידע של אנשים בדרך זו."

לאחר מכן הוא מתאר את הצעדים המתוכננים להגביל עוד יותר את הגישה שיש למפתחים לנתונים האישיים של המשתמשים ולשפר את השליטה שיש למשתמשים על הנתונים שלהם..

זה מובן, אך אינו מצליח להתייחס לעובדה הבסיסית שפייסבוק קיימת על מנת לאסוף את הפרטים האישיים שלך ולהפיק רווחים מהם. לגלות עד כמה שאתה יכול למקד למודעות המותאמות אישית ביותר (וכנראה לתעמולה פוליטית) הוא כל המודל העסקי של פייסבוק - חולב אותנו מהנתונים שלנו כדי למכור לכל המרבה במחיר ומעבר לכך..


אם פייסבוק לא מחלבה את העדר שלה, אין לה שום מודל עסקי כשירות חינם. כמו שאומר האמרה "אם אתה לא משלם על מוצר אתה המוצר". כדי להוכיח נקודה זו, ריכזתי עבורכם כמה מהטקטיקות הסמרטוטים שפייסבוק השתמשה לאחרונה כדי לטרוף את הנתונים שלך ללא ידיעתך או הסכמתך..

תוכנת זיהוי הפנים של פייסבוק

בשנת 2013 פייסבוק הציגה זיהוי פנים. המטרה המוצהרת של זה הייתה לאפשר לפייסבוק להציע לחברים לתייג בתמונות. תחילה, תמונות נסרקו רק כדי לזהות חברים קרובים, אך כעת כל התמונות שהועלו לפייסבוק נסרקות. סריקות אלה יכולות לזהות אנשים ברמת דיוק של 98%, גם כאשר פניהם מוסתרים.

בעקבות תביעה ייצוגית שקיבלה כעת את ההחלמה, פייסבוק החלה להתריע בפני המשתמשים על מערך כלים חדש שנועד לנהל את אופן השימוש בתמונות המתקבלות באמצעות זיהוי פנים..

אבל הנה הדבר. כלים אלה מאפשרים לך רק לשלוט במה שמשתמשים אחרים עושים עם תמונות שלך. אינך יכול לבקש מפייסבוק לא לסרוק תמונות עבור תמונות שלך, ואינך יכול לשלוט במה שהיא עושה עם הנתונים שהיא אוספת מכדי לזהות אותך בתמונות שסרקה..

זה כולל היכן, מתי ומי שהיית איתו כשהצילום צולם - זהו מידע אינטימי ביותר. ייתכן שתוכל למנוע מתמונות שלך להופיע בעדכוני החדשות בפייסבוק, אך אינך יכול למנוע מפייסבוק עצמה לכרות אותן.

בדומה להרבה מהניסיונות של פייסבוק להרגיע משתמשים שיש להם את הגב ביחס לפרטיות, כלים אלה הם ברובם עשן ומראות; שנועד להסתיר את אופיו הפולשני להפליא של פייסבוק עצמה.

ראוי לציין שבזכות תקנות פרטיות מחמירות בהרבה (כמו ה- GDPR הקרוב), טכנולוגיית זיהוי פנים אינה "מוצעת" למשתמשים באיחוד האירופי או בקנדה..

סמנכ"ל אובנה

בשנת 2013 רכשה פייסבוק את Onavo, חברת אנליסטית אינטרנט ישראלית ששווקה גם מוצר VPN.

רשת פרטית וירטואלית (VPN) היא טכנולוגיה שנועדה לשפר את פרטיותם ואבטחת המשתמשים. זה עושה זאת על ידי יצירת חיבור מאובטח בין המכשיר שלך לשרת המופעל על ידי ספק VPN. זה מונע מספקי האינטרנט, הממשל או ה- WiFi של האקרים, לראות את הנתונים שלך או להפריע להם.

ספק VPN, לעומת זאת, יכול לראות את הנתונים שלך, וזו הסיבה שחשוב לבחור ספקי VPN אמינים. למרבה הצער, במקרה של אנאוב, המשמעות היא אמון בפייסבוק.

אפליקציית Onavo Protect VPN משמשת ליותר מ 33 מיליון משתמשי iOS ואנדרואיד. רובם ככל הנראה לא מודעים לכך שמטרתו המוצהרת היא "לשפר את המוצרים והשירותים בפייסבוק, להשיג תובנות לגבי המוצרים והשירותים של אנשי השירות ולבנות חוויות טובות יותר."

זה כמעט ההפך הישיר מלספק את הפרטיות שרוב האנשים די מצפים להם בעת השימוש ב- VPN

באוגוסט 2017 דיווח הוול סטריט ג'ורנל כי פייסבוק מינפה נתונים שנאספו באמצעות אפליקציית Onavo כדי לפקח על ביצועיהם של מתחרים כמו סנאפצ'אט, שהשפיעו על החלטתה לרכוש WhatsApp..

בהתחשב בכך שפייסבוק יכולה לראות פחות או יותר כל מה שאתה עושה באינטרנט בעת השימוש באונאבו, זה אמור לקבוע פעמוני אזעקה לפרטיות.

פייסבוק דוחפת כעת את Onovo VPN באפליקציית ה- iOS שלה תחת "הגן" החלק בתפריט הניווט ...

סמנכ

למרות שהוסר מחנות Google Play לאחר מספר ימים, בעקבות זעם מצד משתמשים, אנאבו שיחרר גם את אפליקציית Bolt App Lock. זה מתיימר לשיפור האבטחה של המשתמשים על ידי נעילת אפליקציות עם קוד PIN, תבנית או טביעת אצבע.

שוב, אפליקציה זו שימשה לקצירת נתונים השייכים למשתמשים שלה לשימוש באמצעות פייסבוק.

"אנו אוספים מידע על המכשיר הנייד שלך והאפליקציות המותקנות עליו. זה כולל מידע אודות השימוש באפליקציות האלה ומידע על מכשירים ורשת. אנו משתמשים ומנתחים מידע זה כדי לעזור לנו להפעיל את Bolt App Lock, אפליקציית Onavo, ולשפר את השירות. מכיוון שאנחנו חלק מפייסבוק, אנו גם תובעים מידע זה כדי לשפר את המוצרים והשירותים של פייסבוק, לקבל תובנה לגבי המוצרים והשירותים שאנשים מעריכים, ובונים חוויות טובות יותר. "

או אם לומר זאת אחרת: האפליקציה שהורדת כרגע כדי לשפר את האבטחה שלך היא למעשה תוכנות ריגול בפייסבוק.

אימות דו גורמי של פייסבוק

אימות גורם אחד מחייב שלב אחד לאימות זהותך, כגון הכרת שם המשתמש והסיסמה שלך.

אימות שני גורמים (2FA) מספק שכבה נוספת של הגנה מפני האקרים בכך שהם מחייבים שיהיה לך משהו - לרוב טלפון - המשמש לאמת את זהותך. לכן השימוש ב- 2FA משפר מאוד את האבטחה שלך.

לרוע המזל, פייסבוק ניצלה את השימוש ב- 2FA כדרך ידנית להשיג את מספרי הטלפון של המשתמשים כך שתוכל לספאם באמצעות התראות SMS. כדי להוסיף עלבון לפגיעה, כל ניסיון להשיב להודעות אלה (כמו למשל עם הודעת ה" STOP "המוכרת באופן כללי) מביא לכך שהתשובה תפורסם בקיר הפייסבוק שלך..

יש לציין כי לא ברור אם הודעות כאלה מכוונות או שהן "באג", אך משתמשים כמו Mathew Green לא היו ספקים מה קרה להם.

הרבה אנשים מציעים ש- spam SMS בפייסבוק הוא באג. בולשיט. מישהו ב- FB קיבל החלטה מכוונת "להעסיק משתמשים מחדש" על ידי דואר זבל של כל אותם מספרי הטלפון הנייד שמשתמשים 2FA נכנסו אליהם. אין כאן שום באג.

- מתיו גרין (@matthew_d_green) 14 בפברואר 2018

חקלאות בפייסבוק: מסקנה

פייסבוק מגניבה, והתגובה שלה לשערוריית קיימברידג 'אנליטיקה היא הגבלת נזקים טהורים. למרות שהיא ביצעה שיפורים חיוביים (ומתכננת לעשות יותר), שום דבר לא ישנה את העובדה הבסיסית שפייסבוק קיימת כדי לפלוש לפרטיות שלך ולהרוויח מהנתונים שהיא משיגה תוך כדי כך. אנחנו העדר של פייסבוק לחלב ולמכור כמוצר לכל מי שהיא תמצא לנכון.

שום כמות של התעסקות בהגדרות הפרטיות שפייסבוק לא מתכוונת להעניק לך לא תשנה זאת. בימים האחרונים חנויות חדשות בכל מקום מעודדות את הקוראים פשוט למחוק את חשבונות הפייסבוק שלהם.

זה בהחלט לא רעיון רע, אבל אפילו מחיקת חשבון הפייסבוק שלך אינה מספיקה בכדי להימלט ממעקב אחר פרופיל ענקית המדיה החברתית. כמעט כל דף אינטרנט באינטרנט כולל כפתורי "Like" של פייסבוק המשמשים למעקב אחר משתמשים שאינם פייסבוק.

זה גם כמעט בטוח שפייסבוק לא מוחקת בפועל את כל הנתונים שאספה עליך כשאתה מוחק את חשבונך.

עם זאת, מחיקת חשבון הפייסבוק שלך היא התחלה טובה במאבק נגד המפלצת התאגידית הזו שמקריבה את פרטיותך האישית, האמת האובייקטיבית והדמוקרטיה הליברלית על אבן הרווח של (ברוב המקרים הבלתי מעורבת). יש לנו הוראות לעשות זאת כאן.

המציאות היא שפייסבוק היא ללא ספק אחד מחקלאי הנתונים הגדולים בעולם ועל ידי מעבר למשאבות עם המידע האישי שלנו אנו מממנים שוב ושוב את פרת המזומן.

מקור תמונה

https://itunes.apple.com/us/app/onavo-protect-vpn-security/id577491499?mt=8

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me